Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamykací tlačítka v madlech

+21
Koci
pepamarek
proste_ja
Lazak
_Mickey_
Pule
emaruska
Lali
nera738
KŇAF
MartinLM-SK
žaky
xxmirek
hudy
jaris
koprda
ScenicNoir
Grandík
pirduch
vecino
Vacekzl
25 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Vacekzl Thu Apr 23, 2009 3:45 pm

Zdravím všechny, začaly mě zlobit uzamykací tlačky - mikrospínače v madlech dveří. Přez zimu přestaly fungovat ty přední, nejdřív spolujezdec, pak řidič a teď z jara i ty zadní. Zůstalo fungovat jen ve znaku na zadních vratech. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Vacek
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  vecino Thu Apr 23, 2009 4:25 pm

Zdravím ... no já to řešil teď nedávno v servisu. Nefungovalo mě tlačítko u předních levých dveřích ... celková cena opravy 1336,- Kč.

Díl co byl měněn kat. číslo: 7701209342 311C KLIKA ... cena 458,- Kč. Práce 663,86 Kč.

Říkali mi, že tyhle tlačítka často odchází, takže čekám, že to není poslední oprava. Příště si to zkusím sehnat a vyměnit sám protože si myslím, že to není nic složitýho.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  pirduch Thu Apr 23, 2009 9:05 pm

Vacekzl napsal:Zdravím všechny, začaly mě zlobit uzamykací tlačky - mikrospínače v madlech dveří. Přez zimu přestaly fungovat ty přední, nejdřív spolujezdec, pak řidič a teď z jara i ty zadní. Zůstalo fungovat jen ve znaku na zadních vratech. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Vacek

Občas mi to dělá taky, ale většinou se po čase zase rozeběhnou...takže to zatím neřeším...raději...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Fri Apr 24, 2009 5:47 am

Nedávno jsem řešil problém s nefunkčním tlačítkem zadních levých dveří. Používám jej dosti časo, neboť většinou sebou vezu děti v sedačkách a tak po jejich vytažení z vozu tímto tlačítkem zamykám. Samozřejmně není problém sáhnout na přední dveře, zde ještě tlačítko funguje. I tak jsem se rozhodl pro demontáž. Není to opravdu žádný problém. Sundáš vrchní vnitřní výplň dveří, odpojíš konektor vedoucí od vnější kliky, potom odjistíš zajišťovací páčku z boku dveří a celou kliku vyjmeš. Potom ji jen jedním šroubkem rozebereš a je to, tedy pokud koupíš originál díl ( to je mikrospínač společně s anténou, dráty a konektorem.) Vložíš nový díl, který dle vyájdření prodejce stojí cca 500 Kč a je hotovo.
Já jsem se však jal zjisit problém do hloubky a tak jsem nejdříve zkusil mikrospínač, který je nějakou gumou zapuštěn v takovém bílém plastovém pouzdru vlastního tlačítka, prostříknout. To všqk nepomohlo a tak jsem gumu, zlehka brutálně vyjmul (docela to přežila), vytlači jsem ven mikrospínač a rozebral jej. Je tam jen takový malý kulatý plíšek ve tvaru vypouklé čočky a dva malé kontakty. Plíšek byl z vnitřní strany úplně zoxidovaný a kontakty také. Vyčistil jsem je, ale při zpětné montáži se mi ulomil jeden z kontaktů, Později jsem zjistil, že i ten druhý kontakt je také nějaký marodný a odpadl mi také. Proto jsem tedy dráty přepájel na zbylé dva volné kontakty, prostříkl WD a vše funguje. Jen ta guma již nesedí tak jak puvodně. Budu muset sehnat rozměrově shodný mikrospínač a nějaký ten gumový tmel a vyměnit to. Zatím nepršelo a tak zatím vše funguje.
Pokud jde však jen o výměnu kus za kus, tak tedy za 600,- Kč práce to je pěkná "zlodějina". Je to otázka tak 10-ti až 20-ti minut. Trošičku mi trvalo odjisti zámek z boku dveří, u těch zadních je to dosti utopené, ale i tak to jde. Chce to jen trošku cviku.
Škoda jen, že jsem si to nenafotil a hlavně neoměřil ten origo mikrospínač abych jej mohl sehnat. Nemáte náhodou někdo jeho rozměry.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Fri Apr 24, 2009 9:08 am

Tady je návod i s fotkama. Je to na Magana II tak až to někdo budete zkoušet, napište jestli se to nějak lišilo. Taky se na to brzo chystám. http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=11193&highlight=tla%E8%EDt%2A

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  vecino Fri Apr 24, 2009 10:47 am

Zamykací tlačítka v madlech Tlacitka
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Vacekzl Sat Apr 25, 2009 1:24 am

ScenicNoir napsal:Tady je návod i s fotkama. Je to na Magana II tak až to někdo budete zkoušet, napište jestli se to nějak lišilo. Taky se na to brzo chystám. http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=11193&highlight=tla%E8%EDt%2A
No potěš Járo.... asi budu muset zamykat kartou... Sad Sad Sad
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  koprda Sat Apr 25, 2009 9:24 am

Vacekzl napsal:
ScenicNoir napsal:Tady je návod i s fotkama. Je to na Magana II tak až to někdo budete zkoušet, napište jestli se to nějak lišilo. Taky se na to brzo chystám. http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=11193&highlight=tla%E8%EDt%2A
No potěš Járo.... asi budu muset zamykat kartou... Sad Sad Sad

Very Happy cheers Zamykací tlačítka v madlech 388709
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  koprda Sat Apr 25, 2009 9:38 am

Vacekzl napsal:
ScenicNoir napsal:Tady je návod i s fotkama. Je to na Magana II tak až to někdo budete zkoušet, napište jestli se to nějak lišilo. Taky se na to brzo chystám. http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=11193&highlight=tla%E8%EDt%2A
No potěš Járo.... asi budu muset zamykat kartou... Sad Sad Sad

Very Happy cheers Zamykací tlačítka v madlech 388709
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Sat Apr 25, 2009 9:20 pm

No na fotkách to vypadá úplně stejně, ale já bych doporučoval demontáž vrchní části vnitřní výplně dveří a odpojení konektoru vnější kliky. Potom jde celá klika odejmout z vozu a mikrospínač vklidu na stole rozebrat a vyčistit. Samotná demontáž kliky je OK, jen rozebrat a vyčistit mikrospínač (a potom dát zpět do hromady) je maličko složitější. (tedy aby to zase těsnilo a fungovalo.) Very Happy

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  jaris Sun Apr 26, 2009 9:37 pm

HOY, párkrat mně už tlačítka na dveřích taky pozlobila a zjistil jsem, že důvodem je vždy větší množství vody - myčka nebo pořádný slejvák. Zatím to řeším stylem a´la pirduch-nechám to být a za dva tři dny to zase funguje... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  hudy Sun Apr 26, 2009 10:36 pm

Tak to já to mám opačně, po myčce nebo pořádném slejváku to dva tři dny funguje a pak už zase (na některých dveřích) ne.


Prosím Grandíka, jak se provádí demontáž vrchní části vnitřní výplně dveří?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Mon Apr 27, 2009 7:46 pm

hudy napsal:
Prosím Grandíka, jak se provádí demontáž vrchní části vnitřní výplně dveří?

No doufám, že si to dobře pamatuji:
Na zadních dveřích musíš vycvaknout krytku šroubu (kolečko) ve vnitřním madle (jak je el. ovládání zadního okna) a šroub pod ním vyšroubovat. Poté ještě vycvaknout krytku (kolečko) pod vnitřní klikou (v tom černém plastíku uprostřed) a také vyšroubovat šroub. No a jestli jsem na něco nezapoměl, tak poté jen vzít za okraje jen ty vrchní výplně dveří a vycvaknout je z takových západek.
Přední jsem demontoval již dříve a tak musím maličko vzpomínat, ale je to téměř obdobné, jen musíš vycvaknout plastový kryt madla, pod kterým jsou dva šrouby a ještě v té vnitřní klice. Nejsem si jen jist, jestli se nemusí vyjmout takový ten odkládací prostor s uzavýráním. Je to opravdu již dýl co jsem demontoval přední výplň. Domnívám se, že před demontáží celé výplně dveří se musí demontovat právě nejprve vrchní část, aby jsi se dostal ke šroubům té spodní částí. Ale pro odpojení konektoru stačí pouze demontovat vrchní část.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  vecino Sun May 03, 2009 8:42 pm

Mě se teď začíná projevovat problém na zadním zamykacím tlačítku co je na pátých dveřích ve znaku (kosodelníku). Very Happy Někdy prostě nezabere ... a jak už to v životě bývá, tak vždycky v tu nejmíň vhodnou dobu (když mám ruce plný tašek s nákepem) Very Happy . Když mám ruce prázdný, tak funguje. Nekdy stačí ho jen více pomačkat na různých místech nebo zamknout a odemknout centrálem (kartou). Co to může bejt ? Zoxidované kontakty ? Jak se to dá vůbec otevřít ? Kurňa ta elektronika je ale sv*ňa. What a Face
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  xxmirek Mon May 11, 2009 7:51 pm

Ahojte,
taky mě tato tlačítka občas pozlobí. Když už se stane, že to nějaký ten den nefunguje, tak si říkám že zjistím kde je chyba. No a druhý den jako by se nechumelilo, vše zase nějaký čas funguje jako na drátku. Tak nevím .....
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Tue May 12, 2009 8:43 am

Tak pánové, o víkendu jsem se pokusil o zprovoznění tlačítka na klice, ale bohužel neúspěšně. Připadám si jak totální nemehlo. Smile
Jak se sundává ten horní díl výplně dveří ? Na zadních jsem demontoval vnitřní kličku i ovladač okna (na předních ještě krabičku s víčkem), pak jsem chtěl ten vrchní díl výplně vycvaknout ale nešlo to ani značnou silou (zase ho ale nechci zlomit). Za kterou stranu se má táhnout nejdříve a kterým směrem ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Tue May 12, 2009 9:18 am

Grandík napsal:...tak jsem gumu, zlehka brutálně vyjmul (docela to přežila), vytlači jsem ven mikrospínač a rozebral jej.
Tu gumu jsi vytlačil z té strany co vedou dráty ?
Jak se ti povedlo ten spínač z ní dostat ven ? Je to celé zalité v jednom kusu gumy ?

Do otvoru po gumě jde zasadit tlačítko ze staré počítačové skříně (kostka 8.5 x 8.5 mm), ale až po zvětšení otvoru. Některé z těchto tlačítek by tam vešlo i bez úprav otvorů:
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=630-094
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=630-121
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=630-143

Ještě ale nemám vymyšleno jak to udělat odolné proti vodě.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Tue May 12, 2009 3:08 pm

ScenicNoir napsal:
Jak se sundává ten horní díl výplně dveří ? Na zadních jsem demontoval vnitřní kličku i ovladač okna (na předních ještě krabičku s víčkem), pak jsem chtěl ten vrchní díl výplně vycvaknout ale nešlo to ani značnou silou (zase ho ale nechci zlomit). Za kterou stranu se má táhnout nejdříve a kterým směrem ?

Výplně dveří mám s koženkou, ale předpokládám, že u látkových je pryncip určitě stejný. Není nutno demontovat vniční kliku, stačí jen vyloupnout takovou plastovou čepičku pod klikou a vyšroubovat šroubek. Jestli si dobře rozumíme v prohlubni el. ovládání zadních dveří je také uprostřed (na dně) taky malá plastová čepička, kterou stačí také pouze vycvaknout a vyšroubovat pod ní umístěný šroubek. Pak jsem vzal za ten celý vrchní díl zespodu, kde se mi jej podařilo vyzvaknout, následně i na bocích a vrchní část je jakoby zavěšená do celého plastového obložení dveří. Je tam také uložená roletka.
U těch předních dveří stačí pouze vycvaknout kryt madla pod ním jsou dva šrouby (ty vymontovat) a pak pokud si dobře vybavuji tak je jeden šroub pod tou přihrádkou s výčkem. Jak jsem již psal to si již tak přesně nevybavuji.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Tue May 12, 2009 3:21 pm

ScenicNoir napsal:Tu gumu jsi vytlačil z té strany co vedou dráty ?
Jak se ti povedlo ten spínač z ní dostat ven ? Je to celé zalité v jednom kusu gumy ?

Gumu jsem vyjmul ze strany mikrospínače (tedy z opačné strany nežli vedou dráty). Nebyla v celku se spodním dílem. Měl jsem na to takový maličký šroubovák (jako na brýle). Potom jsem zlehka vypáčil mikrospínač a dráty šli zlehka za ním. Spodní guma zůstala tak jak byla. Zda se jednalo o celistvou gumu a mně se ji mým šťouráním podařilo zprávně roztrhnout nevím, tak dalece jsem to nezkoumal. Bral jsem to jako že je to složené ze dvou dílů, ale když tak nad tím přemýšlím, je možné, že to bylo zalité v cellku. Zda by šli namontovat Tebou uváděné mikrospínače nevím, rozměry jsem si nezměřil. Vým jen, že mikrospínač je zazvaknutý ve čtyřech západkách (byly již vidět v té gumě před jejím vyjmutím.) Mirkospínač byl rozebíratelný, kdy vlastní mechanizmus byl krytý gumou na které byl ovládací kovový knoflíček (taková jakoby čočka) která byla k bloku mikrospínače připevněná za pomici asi hliníkové příruby se čtyřmi robáčky. Odhadem se k tomu nejvíce tvarově přiblížil ten první mirkospínač co jsi uváděl, jen se mi zdá, že má moc dlouhý ovládácí černý knoflík.
Omlouvám se, příště vše co budu dělat nafotím jako Martin.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Tue May 12, 2009 8:56 pm

To je zajímavé jak to popisuješ, u mě vypadal vnitřek poněkud jinak. Na následující fotce je vidět uprostřed ten gumový odlitek kruhového průřezu. V mojem případě má ale průřez odlitku tvar kruhu se sploštělými boky.
http://forum.renaultclub.cz/album_pic.php?pic_id=444
Na fotce je vidět kovová polokulička uvnitř kovové objímky. V mém případě pod ní je tyčka vespod zakončená čtvercovou ploškou, vyrobená ze zelené průsvitné gumy. Ta ploška dosedá na kovovou mělkou mističku, která tvoří jeden pól spínače. Při stisku se obrátí naruby a dotkne se vespod umístěného kolíčku - druhého pólu spínače. Celé je to zalité v tom kusu gumy.
V horní části z té bílé "klece" vybíhaly směrem do toho gumového odlitku takové drobné výstupky. Zřejmě mají za úkol zajistit aby se ta guma uvnitř neposunula, zároveň znemožňují tu gumu vytlačit vcelku.

Že by se do tohodle mohla dostat vlhkost mi připadá krajně nepravděpodobné. Spodek mističky byl úplně zčernalý a proto to asi nefungovalo. Vršek mističky byl krásně lesklý, další důvod se domnívat, že to voda nezpůsobila. Spíš mě napadlo že to na těch kontaktech při stisku zajiskří a tím se třeba povrch poškozuje, nevím...

U mě připadá v úvahu asi jedině tu gumu celou odstranit a ten spínač tam prostě nějak vlepit.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Wed May 13, 2009 2:23 pm

Myslým si, že to vypadá stejně jak jsem to měl já, jen jsem si to nenafotil a přesně si to nevybavuji. Relativně přesně si však vybavuji, že ten gumový odlitek je až po okraj vložen v býlém plastu, ve kterém je vsazen vlastní mikrospínač. Nevým jestli na foto to není jen vidět, nebo to máš opravdu maličko odlišné. Mám totiž pocit, že to velké bílé na foto se dalo ještě sundat a zůstala taková jakási forma z bílého měkkého plastu s vloženým mikrospínačem a předmětnou gumou. Jist si s tím však již nejsem, příště to nafotím. Máš ale pravdu v tom, že celý mykrospínač z vnějšku vypadá jako nový, ale když jej otevřeš, tak ta mělká plechová mistička, jak jsi ji popsal, byla zevnitř úplně černá. Myslým si však, že k žádným jiskření nedochází, jednak není nutné aby mikrospínačem tekli velké proudy, je to jen sygnál pro nějakou řídící jednotku aby zamkla vůz a za druhé vlastní sepnutí díky tomu, že se jedná o mikrospínač je dle mého názoru dosti rychlé. Domnívám se však že celý problém je v rúznorodosti materiálů předmětné mističky a těch dvou kontaktů (ten uprostřed a ten asi čtvrt měsíček na okraji). Při nepatrné vlhkosti dochází k nějaké chemické reakci a vzníká ten černý povlak jak na kontaktech, tak i na mističkce. Jinak by mistička byla černá i z vnější strany. Jen jsem to očistil a prostřkl WD a uvidíme jak to dlouho vydrží. Důležité je, že nejde o nějakou závadu řídící jednotky ale pouze o mechanický problém, který lze doma více či méně vyřešit.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  žaky Tue May 19, 2009 3:09 pm

Ahoj,
vidím, že tady řešíte problém se zamykáním dveří pomocí spínačů. Podrobný přehled jak se tohoto problému zbavit je na fóru Renault - Scenic II. - téma zamykání. Je tam instruktáž + foto. Nemusíte vůbec rozebírat vnitřní čalounění dveří. Jde to rozebrat velmi rychle a to asi za 1 minutu. Celková oprava jedné kliky ( mikrospínače ) trvá asi 15 minut. Také jsem to absolvoval. Mikrospínače jsou jen zoxidované a tak to musíš řádně vyčistit a zaselikonovat, aby se tam nedrželo vlhko. Držím palce.

žaky

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 27. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Grandík Tue May 19, 2009 3:21 pm

Neřikám, že to nejde bez demontáže výplně dveří. Vzhledem k tomu, že ještě nemám garáž, tak si pěkně v klidu před barákem vymontuji celý mikrospínač i s konektorem, odnesu si jej domů a v klidu jej na stole rozeberu a vyčistím. Vždyť vlastní demontáž části výplně dveří není nijak dlouho trvající práce.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  žaky Tue May 19, 2009 3:49 pm

Ahoj,
to sice asi máš pravdu. Já jen apeloval na to, že problém s mikrospínači jde vyřešit snadno a rychle. Alespoň mě se to podle návodu podařilo. Návod najdete na fórum. Již jsem ho zmiňoval. Přeji hodně zdaru.

žaky

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 27. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Tue May 19, 2009 7:59 pm

žaky napsal:Nemusíte vůbec rozebírat vnitřní čalounění dveří. Jde to rozebrat velmi rychle a to asi za 1 minutu. Celková oprava jedné kliky ( mikrospínače ) trvá asi 15 minut. Také jsem to absolvoval. Mikrospínače jsou jen zoxidované a tak to musíš řádně vyčistit a zaselikonovat, aby se tam nedrželo vlhko. Držím palce.
Odkaz na ten obrázkový návod jsem tady dával na předchozí stránku tohoto tématu, myslíš ten stejný návod ?
Pokud nedemontuješ výplň dveří, tak nejde odpojit konektor a spínač nejde oddělit od zbytku auta.

S tím vyčištěním za 15 minut, můžeš to trochu popsat ? Nechápu jak tu gumu můžu nedestruktivně rozdělat.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru