Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamykací tlačítka v madlech

+21
Koci
pepamarek
proste_ja
Lazak
_Mickey_
Pule
emaruska
Lali
nera738
KŇAF
MartinLM-SK
žaky
xxmirek
hudy
jaris
koprda
ScenicNoir
Grandík
pirduch
vecino
Vacekzl
25 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  žaky Mon May 25, 2009 2:42 pm

Příspěvek žaky Today at 4:40 pm
Ahoj,
ten návod není obrázkový, ale je to přesná fotodokumentace a to na stránkách renault clubu, fórum Scenic II.

Foto: http://forum.renaultclub.cz/album_personal.php?user_id=3869

Foto k 1 udělej si háček jako je na obr.
k 2 v otvoru je jakoby páčka kterou musíš odehnout směrem ven
k 3 vytáhni záslepku
k 4,5,6 vytáhni kliku jako směrem dozadu do mezery po záslepce
k 7 vyšroubuj šroubek
k 8 Odklop vnitřek kliky
k 9 pohled do kliky
k 10 Vycvakni spínač z kliky
k 11, 12 rozkuchej spínač Nožem odřež tu černou gumu kolem spínače

Takto to tam popisuje ferry.k, který to provedl jako první. Opravdu to funguje. Tu gumu musíš vyříznout ořezávákem a opatrně vydloubat slabým šroubovákem. Dělá se to trochu obtížněji než-li doma na stole, protože opravdu neodepneš konektor, ale dá se to zvládnout. Pak to prostě musíš zaselikonovat třeba čirým selikonem, tím nahradíš tu gumovou hmotu, aby se tam nedostávalo vlhko a voda. Hodně zdaru.

žaky

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 27. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Jul 22, 2009 8:58 pm

Mikrospínač nevylupovať, ani nevyrezávať zo silikónového obalu !!!

Je to úplne zbytočné, narobíte si viac roboty s neistým výsledkom, lebo mikrospínač už nikdy nezasilikónujete tak ako z výroby.
Dnes som mikrospínač opravil bez toho, aby som ho vypitval. Vo foťáku mi došli batérie, tak pri najbližšej príležitosti (ešte ma čakajú tri kľučky) to dám do návodov. Moje tlačítko nefungovalo vôbec (ani keď bolo sucho, ani za mokra, ani keď som naň zatlačil, ani keď som si zahrešil), ale teraz počúva na jemné pohladenie.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  ScenicNoir Thu Jul 23, 2009 8:33 am

Tak aspoň napiš jakým způsobem jsi ho opravil. Hořím zvědavostí Very Happy

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Jul 23, 2009 7:14 pm

Moja oprava mikrospínačov v tlačítkach nie je dlhodobo odskúšaný spôsob ich opravy a tak ho nebudem dávať do návodov. Je to len jedna z možných riešení ich opráv.

Tí čo ich už mali rozobraté vedia, že mikrospínač je aj s prívodnými vodičmi celý zaliaty v silikónovom obale. Jediné voľné miesto je kovová hlavička mikrospínača popri ktorom sa dnu dostáva vlhkosť ktorá spôsobuje oxidáciu kontaktov :
Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 P1000795y.th

Zakúpil som si prípravok KONTAKT 60 na čistenie kontaktov a KONTAKT 61 na premazanie a konzerváciu kontaktov. Nikde na obale, ani v technických listoch som sa nedočítal, či tieto prípravky nerozleptávajú gumu, alebo silikón. Až z vlastnej skúsenosti som zistil, že po aplikácií silikón na mikrospínači trocha zmäkol. Preto je vhodné použiť iné prípravky ako možno KONTOX a pod. :
Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 P1000793p.th

Postupoval som tak, že som hlavičku mikrospínača zatlačil a pomocou injekčnej striekačky som na hlavičku kvapkal KONTAKT 60. Mikrospínač som otočil tak, aby prípravok za pomoci gravitácie stiekol dnu do mikrospínača a rozpustil v ňom zaoxidované kontakty. Nechal som to pôsobiť asi 30 min. a každých 10 min. som to prestriekol. Po 30 min. som začal mikrospínačom cvakať. Najprv sa nič nedialo, ale postupne začal mikrospínač reagovať až nakoniec uzamykal vozidlo na každé jemné zatlačenie. Keď už bol mikrospínač funkčný nakvapkal a rozbehal som ho s prípravkom KONTAKT 61 na jeho zakonzervovanie :
Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 P1000796x.th

Zatial všetko funguje už dva dni.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  žaky Thu Jul 23, 2009 9:17 pm

Ahoj,
dobrý nápad. Jsem rád, že ti to funguje celkem již 2 dny. Já jsem to provedl podle návrhu a návodu Flleryho a řádně zpět zaselikonoval. Je pravda, že jako z výroby to již nikdy nebude. No, ale fungujeme mi to už skoro půl roku a to bez jakýkoliv problémů. To je taky úspěch !!! Přeji pohodové ježdění a hlavně bez nehod a komlikací.

Zdarec Žaky

žaky

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 27. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  KŇAF Mon Mar 08, 2010 8:23 pm

Zdravím pánové,Vaše poznatky jsou fakt super.Dveře mi zlobily už dvouho,ale až teď po přečtení Vašich zkušeností, jsem dostal odvahu.Určitě vyndat kliku bez zkušeností je nemožné.Řadim se spíš mezi ty zvídavé,ale rozebrat ten spínač byla dost odvážná práce.Samozdřejmě vše jsem rozebral i dokonce složil, ovš cheers em ten spínač je hodinářská práce.Důležitý je výsledek-vše funguje. Díky zdraví Jirka KŇAF.

KŇAF

Poeet p?íspivku : 10
Location : 285 06 Sázava
Registration date : 06. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  žaky Tue Mar 09, 2010 8:12 am

Tak to jsem rád, že jsi to zvládnul. Až to budeš dělat třeba podruhé bude to pro tebe hračka.

žaky

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 27. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  nera738 Mon Apr 19, 2010 10:44 am

tlačítka ma nejak nejak netrápia lebo ich používam minimum. tak či tak funguje len to u vodiča a nie vždy. prestrekol som to kontoxom z vonku a fungovalo to nejaky ten týždeň. teraz sase len to u vodiča. no ako vravím neja ma to netrápi, ALE čO MA S...E je to že vypadly senzory na otváranie u spolujazdcovich a zadných pravých dverách. to teda používam dosť. záhadou je že tam človek nič nemačká ani nekrúti. proste nič, len priloží ruku. keď idete z tesca zo svojou pani ovešaný taškami a musíte to všetko zložiť na zem, lebo ste si zabudli pripraviť kluče, tak to je silná káva. hlavne keď prší.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  nera738 Sun May 02, 2010 4:11 pm

problem vyrišený. povytiahnutý konektor na otváranie dverí. všetko ok
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Lali Fri May 07, 2010 9:34 pm

A kde prosím ten konektor je?Mám stejný problém.Dík
Lali
Lali

Poeet p?íspivku : 1
Age : 49
Location : Vlašim
Registration date : 27. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  nera738 Sat May 08, 2010 1:34 pm

keď rozoberieš tapacír, tak ho uvidíš na kraji dverý. sú dva, jeden pri zámku z boku a druhy je v strede klučky. šedé kábliky. ak nieje povytiahnutý tak skús prestreknúť kontoxom. môže ale aj byť, že ostalo zaseknuté tlačítko na zamykanie na klučke. potom treba rozobrať klučku. prednú viem podla návodu čo je tu na fóre ale zadná sa mi nejak nedarý. tak ak niekto vie ako rozobrať zadnú klučku tak sem s tým.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty opravene doma...

Příspěvek  emaruska Wed Jun 29, 2011 7:44 am

opravene... rozobrane klucky z vonku, podla navodov co som nasiel tu, mikrospinac vykuchat, mebranu ocistit od korozie, zlozit, zasilikonavat.. zatial funguje.. uvidime ako dlho.
mam aj foto, ale zatial iba v telefone nestiahnute do PC..
ked niekto, chce, mozem dat na mail.... prva klucka skoro hodinu, posledna 15min:)

dakujem za navody!
em

emaruska

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 26. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  maky Wed Jun 29, 2011 9:40 am

emarusko, neotálej a fotečky sem naválej, těch není nikdy dost,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty fotky mikropinaca - oprava

Příspěvek  emaruska Thu Jun 30, 2011 9:06 am


emaruska

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 26. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Zamykací tlačítka na venkovním madle

Příspěvek  Pule Tue Oct 18, 2011 3:46 pm

Ahoj všichni, chci se zeptat na ty tlačítka dvojitýho zamykání co mají být na přední klice u řidiče. V manuálu sem se dočetl, že to nemá snad každé auto - "záleží na zemi prodeje". Nevíte jak se věci mají ? Před měsícem jsem vstoupil do vašich řad se s vým prvním GS, takže se teprve seznamujeme. Jedná se o r.v.2007, šestikvalt, 1.6. 16V., koupeno v Čechách.
U Opela to fungovalo na dvojí kliknutí při zamykání dálkáčem, ale nevím jestli to u GS-ka nedělám zbytečně.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  _Mickey_ Tue Oct 18, 2011 7:02 pm

Simte co to ma byt dvojity zamykani?
Jsem asi neznalec.
Ale jediny co vim je, ze kdyz 2x zmacknu cudlik na dalkaci pro zamceni, tak se mi zavrou i okynka.
Ale vic teda nevim co a jak se ma zamykat dvojite ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  hudy Tue Oct 18, 2011 10:55 pm

je to tak, jak pisou v manualu. Takzvane dvojite zamykani funguje jen v nekterych zemich (bohuzel se nepise v kterych)
Na jedno zmacknuti se zamknou zamky tak, ze zvenci nejde auto otevrit, zevnitr bohuzel jde. Na druhe zmacknuti, rychle nasledujici po prvnim, se zavrou okynka. A to je vse.
Podle navodu soucasnym stisknutim tlacitek na prednich a zadnich dverich na jedne strane auta se ma aktivovat takzvane "superzamykani", ktere ma auto zamknout tak, ze nejde otevrit ani zevnitr. Toto ale v nasich koncinach nefunguje, ale predpokladam, ze se to da pres servisni diagnostiku navolit aby to fungovalo jako v tech nekterych (blize neurcenych) zemicvh
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Lazak Wed Oct 19, 2011 3:24 pm

Tohle mám na Vectře, je to k tomu kdyby ti někdo vlezl do auta oknem aby si neotevřel dveře zevnitř a neměl lehčí přístup k interiéru atd...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  proste_ja Mon Jan 16, 2012 8:35 pm

Ahoj pánové, již delší dobu mi nefungovaly mikrospínače u řidiče a ve dveřích za řidičem. Dnes jsem se pustil do opravy dle tohoto vlákna (a dle dalších hodnotných příspěvků na Renault Clubu). U řidiče se mi oprava podařila, ale u zadních dveří jsem si jen zopakoval kupu nadávek které už jsem hodně dlouho nepoužil, ale za boha se mi nepovedlo "vyháčkovat" ten plýšek. Nemáte prosím někdo nějáký fígl jak nato? Případně jak to vůbec uvnitř těch zadních dveří vypadá. Já tam prostě tou malou dírkou vůbec nic nevidím. Evil or Very Mad

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  maky Mon Jan 16, 2012 8:43 pm

Prostě já a koukáš do té správné dírky???? ta správná je pod těsnící gumou
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  proste_ja Mon Jan 16, 2012 8:49 pm

Maky maky, vždy koukám do správné dírky Cool
Tady má někdo foto té ďurky http://forum.renaultclub.cz/download/file.php?id=1834&sid=6c5dd894874fb92cff805998f86f275a&mode=view
Myslím, že pod tím těsněním ani jiná není. Já ji měl ale ještě zakrytou takovou gumovou krytkou.

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  maky Tue Jan 17, 2012 6:01 am

Haba kuk, tak to je ta správná, no jestli se ti to nedaří touto dírkou, tak holt bude muset tapecírunk dolu...není to až tak hrozná práce, ale to víš, bouráním se práce množí...a ono vyfotit to co sám tou dírkou nevidíš, je dost těžké...sory, že sem nepomohl, ale sám sem ještě zadní nevyndaval, jen přední u řidiče ( odstrojené dveře pro lakování) a u spolujezdce totéž.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  proste_ja Tue Jan 17, 2012 6:46 am

Maky díky. Zkusím to zas až někdy příště. Přední dveře od řidiče fungují a to mi tak něják stačí. Jen se ještě zeptám - v zadních dveřích je úplně stejný mechanizmus na odblokování té kliky jako vepředu? Nebo to tam je trochu jinak?

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  maky Tue Jan 17, 2012 7:45 am

dle popisu na jiných vláknech je to stejný, akorát trochu hůř přístupný a prej je to za nějakejma kabelama???ale systém je stejný, zatáhnout za plechovou pojistku delším háčkem a pak vytáhnout ten zadní díl kliky, a potom tahem dozadu vytáhnout to těleso kliky. ( no a jinak to máme většinou stejný, dveře u řidiče a zadní víko fungujou, ostaní jen někdy, také se na to chystám, ale dosud sem vždy ztroskotal na tom, že to valstně ani tolik nepotřebuju, buď zavírám já, nebo to pisknu dálkáčem když sem od auta dřív než may lav.)žena)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  pepamarek Tue Jan 31, 2012 9:40 am

Ahojte,

tak jsem se do boje s nefunkčními mikrospínači v madlech, vyzbrojen mnoha radami a fotkami z tohoto fóra (díky všem za ně!!) a malou štamprličkou slivovice, pustil i já. Ve finále vítězně, jen chci pro opraváře začátečníky zanechat pár rad.
  • Pokud to děláte poprvé, tak si rozhodně rozdělejte ten horní tapecírung dveří. Tou dírkou ve dveřích pod těsněním za prvé uvidíte hodně málo a vůbec nebudete, stejně jako já, tušit, kde a za co máte tím háčkem zatáhnout. Rozdělal jsem ho a posvítil 500W halogenem, uviděl co jak a šlo to jako po másle. Navíc doporučuji celou tu kliku odpojit - ten mikrospínač je hodně malý a je rozhodně lepší si to v klidu rozdělat na stole.
  • Zobáček na háčku na otevření západky kliky doporučuji hodně zkrátit, jinak se tam velice těžko strká - osvědčilo se mi cca 10 mm. A výrazně rozdělání kliky usnadní supersvítivá LED dioda přímo zasunutá dírkou na háček dovnitř dveří.
  • Po složení rozdělaného mikrospínače doporučuji malinko přetřít vazelinkou horní kovovou čepičku. Zabrání to pronikání vlhkosti okolo stlačeného kontaktu.
  • Spoustu trpělivosti. Smile První dveře jsem dělal 3 hodiny, poslední 15 minut.
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Zamykací tlačítka v madlech - Stránka 2 Empty Re: Zamykací tlačítka v madlech

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru