Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rada porada

+3
Frodo
berko
gabčule
7 posters

Goto down

Rada porada Empty Rada porada

Příspěvek  gabčule Sat Jul 04, 2009 11:11 am

Ahoj chlapi Smile tak jsem se zaregistrovala a doufám, že za nedlouho už budu patřit "opravdicky" do vašeho klubu.. jen mám na vás dotaz.. chceme kupovat grandscenica r.v. asi tak 2005-2007 obešli jsem s mojí polovičkou, která tomu, jako já, prd rozumí už tolik bazarů, že to ani nespočítáme.. jenže co bazar a člověk to názor a já už nevím kudykam.. rozhodli jsme se pro motor naftu, ale nevíme zda 1,5 nebo 1,9..?? A nebo naftu ne?? Řešíme to z hlediska finančního (povinné ručení a havarijní poj., spotřeba, atd. ..), ale zase bychom nechtěli šetřit na nepravém místě... ročně najezdíme tak asi 20-25000km, ale je to tak 60% město 35% mimo 5% dálnice. 3krát do roka dovolená (cca 1-2tis. km) a vozime akorát psa a vypadá to, že přibude mimino a příslušenství k němu Very Happy proto grand a ne klasiku.. časem možná i víc.. jsme spíše předpisový řidiči, žádné nebezpečné manévry, rychlostní rekordy, ale svezem se oba rádi.. Byla bych vděčná za názory.. prošla jsem to tu snad všechno, ale nic konkrétního na tohle téma.. (snad nejsem slepá Embarassed )
...jinak stránky fakt super.. ještě že se najdou lidi s takovými zájmy Cool předem díky moc za cokoliv (omlouvám se, jsem naprostý laik, tak doufám, že to nejsou úplné nesmysly co jsem napsala..)

gabčule

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 04. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  berko Sat Jul 04, 2009 2:05 pm

ahoj,já bych řekl že pro vas by byl nejvhodnější diesel asi 1,5dci ten nema filtr pevných částic( FAP) .Přeji hodně štěstí při výběru Granda :119:ja mam 1,9dci s FAPem tak vim ža auto s FApP je na ....


Naposledy upravil berko dne Sat Jul 04, 2009 7:00 pm, celkově upraveno 1 krát
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  Frodo Sat Jul 04, 2009 5:01 pm

Na motory má každý svůj názor a ten si bude bránit. Já už mám druhé auto s 1.5 dCi a jsem nadmíru spokojen. Někdo může tvrdit, že je to na tak velké auto málo, ale jelikož nejsem pirát a závodění je mi cizí, jsem maximálně spokojený. Předjedete v pohodě, do kopce to táhne slušně a spotřeba je příkladná. A při dnešní ceně nafty není co řešit. Very Happy
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  svar Sat Jul 04, 2009 6:13 pm

Každý si samozřejmě bude chválit svoje a jeho kup byl ten nejlepší. Jezdím s 1,5 už dva roky a obsazení střídáme od 1 až po 7 lidí v režimu podobném, jak uvádíš a rezerva výkonu je. Jediný, co malinko chybí je 6-tá rychlost, ale zase ty dálnice nebrázdím tak často a vzhledem k tomu, že při cestě se už kochám a "závodnický" leta mám už tak trošku za sebou, tak souhlasím v podstatě s tím, co napsal Frodo. Je tu víc reakcí na podobný starosti v jiných vláknech kolem případné výbavy. Na závěr, Grand dobrá volba a ať výběr dopadne dobře ke spokojenosti všech a můžem se pak někde potkat Rada porada 104611 jako plnohodnotní majitelé. lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: RADA PORADA

Příspěvek  honzikf Sun Jul 05, 2009 1:47 am

berko napsal:ahoj,já bych řekl že pro vas by byl nejvhodnější diesel asi 1,5dci ten nema filtr pevných částic( FAP) .Přeji hodně štěstí při výběru Granda :119:ja mam 1,9dci s FAPem tak vim ža auto s FApP je na ....
Absenci FAP u našeho draka kvituji s povděkem. I když ten šestikvaltovej automat by možná nebyl od věci - má ho tady někdo?
Jinak automat rezolutně zavrhla moje drahá polovička queen - prý by už pak neuměla jezdit s obyčejnějším autem. A i tak je vyjukaná z poloautomatické ručky a zamykání bez klíčků. I já často ve služební oktávce hledám marně tlačítko START a znovu vystupuji a štrachám v kufru klíčky. rendeer
Jinak blahopřeju k nastávajícímu rozhojnění naší komunity! Určitě budeme na vašeho grandíka zvědaví - in natura i foto.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  gabčule Sun Jul 05, 2009 8:27 am

Tak paráda.. vyhrál 1,5.. tajně jsem doufala v nějaký spokojený zákazníky Laughing už máme i vyhlídnutý jeden model 2006 z GREGOCAR,s.r.o. VRACOV (gregocar.cz) najeto 81tis. za 199 000Kč.. ale tak se mi teď zdá jestli to není nějak podezřele málo.. no snad nenaletíme..?

gabčule

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 04. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  berko Sun Jul 05, 2009 10:45 am

gabčule napsal:Tak paráda.. vyhrál 1,5.. tajně jsem doufala v nějaký spokojený zákazníky Laughing už máme i vyhlídnutý jeden model 2006 z GREGOCAR,s.r.o. VRACOV (gregocar.cz) najeto 81tis. za 199 000Kč.. ale tak se mi teď zdá jestli to není nějak podezřele málo.. no snad nenaletíme..?
mam granda taky z gregocaru a zatim spokojenost,koukal jsem na to auto a šel bych radši do automaticke klimatizace to hle ma manualni klima ale to je jenom muj nazor,ještě bych jukl na předpinače bez.pasu zda na nich neni promačklej plast to by zanmenalo že vystřelil pyropatrony a tudiž je bourany,
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty rada porada

Příspěvek  mistrli Sun Jul 05, 2009 12:25 pm

Zdar,taky mám granda z gregocaru a zatím (cca.4 měsíce) je vše o.k.. Měl jsem sice problém s druhou startovací kartou,která k vozu nebyla a majitel pořád sliboval že dodá a nakonec nic... Mad ale jinak přístup super. Je to r.v. 12/2006 v papírech model 2007 ,měl najeto 115000km a údaje ze servisní knížky se shodovaly s pozdějším prolustrováním u autorizovaného Renaultu.Ta cena je sice opravdu hodně nízká (já platil podstatně víc) ale je to dané především výbavou a já tam kromě panoramatické střechy mám vše,jestli je to dobře nebo né ukáže čas.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  hudy Sun Aug 02, 2009 7:04 pm

Tak co, Gabčule, jak jste pořídili?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rada porada Empty Re: Rada porada

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru