Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Převodka řízení

4 posters

Goto down

Převodka řízení Empty Převodka řízení

Příspěvek  Manovar Tue Jul 14, 2009 2:13 pm

Tak po delší dobu jsem registroval při otáčení volantu, že z přední části vychází čas od času nějaký krátký praskavý zvuk. Nyní jsem měl auto v servisu (ne Renault) a technici mi sdělili, že zvuk má vycházet přímo z převodky řízení, což oni však neopravují, neboť na to nemají vybavení. Teď se chystám přímo do Renaultu. Otázka dne zní, máte s tímto problémem někdo zkušenosti, příp. na co se má má šrajtofle připravit Question
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Převodka řízení Empty Re: Převodka řízení

Příspěvek  nera738 Wed Jan 27, 2010 6:13 am

ked krútiš volantom tak skús pozrieť či ti nepreskakujú struny na tlmičoch. pravdepodobne to budú axialné ločiská na tlmičoch. skús pozrieť a daj vedieť. riadenie tam nemá prečo odísť
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Převodka řízení Empty Re: Převodka řízení

Příspěvek  Grandík Wed Jan 27, 2010 7:57 pm

Takový problém jsem měl také, dokonce to došlo tak daleko, že jsem koupitl starší převodku řízení a jednoho krásného dne se jal provést výměnu. Praskání bylo nepravidleně slyšet jen venku, uvnitř vozidla jsem jej nespozoroval. Upozornila mně na něj až manželka, která stále venku před domem, když jsem parkoval. Zjistil jsem, že praskání je jen při zatáčení na místě, nebo při zatáčení při velmi pomalé jízdě (parkování). Když jsem zvedl předek vozidla, tak praskání zmizelo. Když jsem tedy začal demontovat celý systém řízení zjistil jsem, že to nebude tak léhké a asi bych musel celou nápravu pustit dolů. To jsem tedy v domácích podmínkách vzdal. No inu není to Škoda 120L. Laughing Při povolování jedné ze dvou matic, kterými je převodovka přichycena k přední nápravě (mimochodem obě jsou zajištěny proti povolení), jsem zjistil, že jedna šla nezvykle lehce povolit. Nejprve jsem tomu vůbec nevěnoval pozornost. Když jsem však převodku řízení namontoval zpět a pořádně přitáhl, od té doby žádné zvuky nevyluzuje. Před částečnou demontáží jsem stál pod vozidlem, měl jsem ruku na převodce a každé lupnutí bylo cítit, jako by zevnitř z převodky. Zkus tedy překontrolovat šrouby s maticemi. Respektive jejich utažení. Jinak ložiska uložení předních tlumičů jsem také již měnil. Opotřebení se projevovalo takovým bručením přenášejícím se do celé karoserie vozu, úplně při každém zatočení. Jakoby vybrovali pružiny na tlumičích. Hodně štěstí.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Převodka řízení Empty Re: Převodka řízení

Příspěvek  hagarko Fri May 06, 2011 5:18 am

Nazdar chlapi ja mám podobný problém pri otáčaní volantom mi občas tak lupne (praskne) v riadení ale počujem to iba ked mám otvorené okno ináč to do vnútra nieje počuť cez zavreté okno,má niekto skúsenosti čo by to mohlo byť?
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Převodka řízení Empty Re: Převodka řízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru