Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

intercooler

+2
jaris
svar
6 posters

Goto down

intercooler Empty intercooler

Příspěvek  svar Sun Nov 22, 2009 1:52 pm

Tak mám tady premierovou závadu. Téměř zničeho nic mi šel dolů výkon a spotřeba přesně opačně. Přisuzoval jsem to původně naftovýmu filtru, ale pravda byla krapet jinde. Po objevení mastnýho fleku na nárazníku a tělocvičným prvku předklon, jsem došel ke "krásnýmu" zjištění. Spodní žebro na intercooleru se na mě krásně směje asi šesti cm trhlinou. Uvidím, co s tím půjde dělat, asi výměna za nový Crying or Very sad .Akorát můžu doufat, že to neodskákalo ještě turbo Question Postupně dodám další informace z průběhu opravy.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty intercooler

Příspěvek  jaris Sun Nov 22, 2009 3:37 pm

HOY, Jarine ty mně děsíš ! intercooler 109403 Japa je toto možné a z jaké příčiny ? scratch Dá se tomu nějak předejít ? Opravuj a nafotˇto. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  Lazak Sun Nov 22, 2009 4:18 pm

Turbo by nemělo na základě díry v intercoleru odejít. Snížil se ti tlak vzduchu který ti teď přes turbo nejde. Na mazání turba by to nemělo mít vliv. Možná bych se na tvém místě zkusil zeptat někoho kdo svařuje chladiče zda to nejde zavařit..... i když je tam docela velký tlak scratch Muselo by to být kvalitně Svařeno Svare intercooler 872631 intercooler 388709
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 46
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Sun Nov 22, 2009 7:18 pm

Hlavní důvod je vyoxidovaný materiál, tím zeslabená stěna a výsledek už znáte. Co se týká svaření, jsou shora uvedený důvody nepříznivý pro tuto variantu. Vzhledem k tomu, že těžko říct, jak to vypadá dál ( otvírat to budu až ve středu ) tak tomu nevěřím. Zkusím, pokud to půjde, zaslepit jednu lamelu. S trím turbem snad dopadnu dobře. To už bych nerozdýchal a Ježíšek taky ne santa
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  Lazak Sun Nov 22, 2009 7:49 pm

Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 46
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Sun Nov 22, 2009 8:36 pm

Díky za tipy, zkusím prověřit svoje dodavatele, jak na tom budou. Doufám, se vlezu do nějakých solidních částek. Ježíšek už krvácí, jenom o tom mluvím a to ještě neví finální sumu Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Thu Nov 26, 2009 1:35 pm

Tak jsem to včera kuchnul http://svar.rajce.idnes.cz/intercooler/ .Dnes dorazil nový, takže zítra montáž a start. Doplním pak fotky
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  pepabor Thu Nov 26, 2009 7:30 pm

Ahoj pěkná prace intercooler 872631 .Koroduje a ještě rezne intercooler 109403 .Tak at to dobře dopadne intercooler 19836
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Fri Nov 27, 2009 7:24 am

pepabor napsal:Ahoj pěkná prace intercooler 872631 .Koroduje a ještě rezne intercooler 109403 .Tak at to dobře dopadne intercooler 19836
Hliník, co se odstěhoval do Humpolce naštěstí jenom oxiduje, ale i tak to stačilo. Jak říká klasik "Šéfe, neměl byste nějakou svinskou z..nou práci?", tak to je přesně ono. cheers Doufám, že se zadaří a bude dnes start a zkušební jízda intercooler 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  Popenec Fri Nov 27, 2009 3:12 pm

Pánové obdivuji vás jak si i takové věci děláte sami. Né že bych to nedokázal rozebrat, to né, ale pak to složit dohromady to by byl teprve oříšek. Na praxi ve škole jsme rozebírali motor... A těch součástek co nám zůstalo a už nikam nepasovalo.... Wink Ani nevím proč jsme to vlastně dělali, když jsem vyštudovaný hasič.

Jinak omluva za OT.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Fri Nov 27, 2009 9:53 pm

Dobré dílo se podařilo. Startuju, jedu, necukám, spotřeba spadla. Zatím poznatky asi po 10- ti kilometrech. Zítra test 170 kiláků, tak uvidím affraid jestli nebude další překvapení. Question P.S. nic mi nezůstalo, mimo starýho chladiče Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  jaris Sun Nov 29, 2009 5:53 pm

HOY, je vidět, že si kluk šikovnej. Mně by se do toho moc nechtělo,ale pokud by nebylo zbytí...Dneska jsem auto alespoň umyl, už jsem se na to pig nemohl dívat. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  berko Sat Jan 08, 2011 4:30 pm

nema někdo fotky intercooleru na 1.9 dci ??nějak to mam od oleje a nikde žasnou diru nevidim,muže se povolit hadice nebo tak něco a kde je to napojene do toho bazmeku??, scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  Lazak Sat Jan 08, 2011 7:30 pm

Interkoler můžeš vyndat, olej tam bude asi vždy, nezbude ho tam moc, ale bude tam. Jsou tam napojené dvě hadice, jedna vstupní a jedna výstupní, normálně je odpoj, vytáhni ho a vylij to. Pokud je tam ale oleje moc tak je něco špatně....
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 46
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  svar Sat Jan 08, 2011 7:31 pm

Aby ses dostal na hadice, tak musíš sundat nárazník, jinak to nejde. Po směru jízdy vlevo je vývod dole a vpravo nahoře. K tomu pravýmu je přístup horší.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  berko Sun Jan 09, 2011 12:15 pm

tak to byla si kroužek na hadici,dal jsem jinej a zatím je klid takže čas ukáže ale viditelná prasklina na intercooleru neni
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

intercooler Empty Re: intercooler

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru