Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problém s odemykáním levých zadních dveří

+5
nera738
honzikf
berko
XAO
Martin
9 posters

Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  Martin Sun Jan 03, 2010 9:46 am

Ahoj,
od října jsem majitelem Grandíka, tak jsem sem zabrousil a hned jsem tu našel spoustu dobrých rad. Takže díky Smile
Ale to není to, co mne trápí. Grandík jezdí skvěle, všechno funguje a klasické "mouchy", jako třeba chvíli fungující a chvíli nefungující zamykací tlačítka mne netrápí (podle zdejšího návodu je opravím na jaře). Největší problém mám teď s odemykáním levých zadních dveří. Je to tak, že většinou, když auto automaticky přes kliku (je jedno kterou) odemknu, tak mi levé zadní dveře zůstanou zamčené. Když jsem to testoval, tak mi to vychází zhruba tak, že 1x za nějakých 10 odemknutí se dveře otevřou, jinak zůstanou zamknuté. Někdy je tak musím otevřít ručně zevnitř, jindy pomůže, pokud rychle za sebou zamknu a odemknu dveře přes tlačítka na kartě (prodleva mezi tím nesmí být dlouhá, jinak to nepomůže - v podstatě je to cvak-cvak). Jo, a dělá to v podstatě od začátku, nejen teď v zimě v mrazech.
Neřešil jste někdo podobný problém? Třeba to stačí jen někde promazat, nevím, nejsem žádný extra mechanik. Ale taky se mi s tím nechce hned letět do servisu, kde mne budou určitě přesvědčovat, abych vyměnil půlku dílů z auta.

Martin

Poeet p?íspivku : 2
Location : Jindřichův Hradec
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  XAO Sun Jan 03, 2010 7:12 pm

Čau, mě se to stává také Sad Pomůže vždy zlehka boucnout pěstí v oblasti nad klikou a dveře jdou otevřít. Zevnitř otevřu v pohodě. Netuším čím by to mohlo být affraid
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  berko Mon Jan 04, 2010 4:07 pm

promazat
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  XAO Mon Jan 04, 2010 6:59 pm

Co konkrétního myslíš promazat?? O víkendu jsem mel sundané obložení dveří a promazával co mě napadlo a nic affraid
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  berko Mon Jan 04, 2010 7:44 pm

všechno co vidiš a kam nevidiš tak to rozdělat a když ani to nepomuže tak je je vadnej servomotorek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  honzikf Thu Jan 07, 2010 11:36 pm

Ahoj,
můžeš zkusit zkontrolovat si utažení šroubů, kterýma je přichycený háček na kastli - já jsem to měl u levých zadních dveří povolený tak, že to skoro plandalo - asi si nějaký frantík na lince odskočil na malou a mezitím mu naše auto ujelo. Mad
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  XAO Sat Jan 09, 2010 5:06 pm

Prověřím Very Happy
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  nera738 Sun May 02, 2010 10:25 am

pod tapacírom nad klučkou smerom von z dverí je konektor na otvárenie. skus ho viac zatlačiť. ako sa dvere zatvárajú môže byť že sa povytiahol
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  Vranik Thu Dec 02, 2010 8:25 am

mam ted stejny problem, rano jsem odemknul auto, otevru zadni dvere za ridicem a uz nesli zavrit, nejak jsem je zavrel a ted zas nejdou z venku klikou otevrit, zevnitr ano

nejaky napad?
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  Popenec Thu Dec 02, 2010 9:02 am

To znám taky, ale občas se mi stane něco horšího. Pokud nemůžete otevřít, tak to ještě půl bídy.... Mě se občas stane, že zamknu a normálně odejdu domů. Pak ráno mě trkne, že mi ty zadní levé dveře občas nezamknou i když ostatní dveře zamčené jsou a to jsou teprve stresy, jestli mi to někdo během noci v klídku nevybral. Pokouším se na to myslet, že mám při zamčení tahat za kliku od těch dveří, ale občas prostě zapomenu a jak na sviňu jsou většinou odemčené :-(
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  svar Fri Dec 03, 2010 2:41 pm

Vranik napsal:mam ted stejny problem, rano jsem odemknul auto, otevru zadni dvere za ridicem a uz nesli zavrit, nejak jsem je zavrel a ted zas nejdou z venku klikou otevrit, zevnitr ano

nejaky napad?
To bud asi vražedný spojení vody a mrazu. Zkus zámek prostříknout starým dobrým glykosolem a pak WD
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  maky Sat Dec 04, 2010 12:46 pm

Zdarec Vraníku a spol,nejblíže pravdě a pravděpodobně opět zásah Svar, rozebrat, vyčistit a namazat všechny pohyblivé součástky mechanismu zámku co je skryt uvnitř dveří a nezapomenout vyčistit a promazat ten smek a závoru co na Vás kouká při otevření dveří. Zkontroluj si zda ten překlapávací mechanismus chodí lehce ( při otevřených dveřích ho rukou zavři - cvak, cvak a vnitřní i venkovní kličkou musí sám lehce odjistit. Tím taky poznáš, zda nemáš jenom zapnutou dětskou pojistku- nejde otevřít zevnitř, nebo zda není vypadlé táhýlko od vnější kliky, nejde otevřít zvenčí. Další může byt zaoksidovaný kontakt na elektronickém otevírání) ,začni tím vyzkoušením toho zámku, než to rozebereš. maky


Naposledy upravil maky dne Mon Dec 06, 2010 6:09 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  Vranik Sun Dec 05, 2010 11:39 am

tam je neco spatne u tahla vnejsi kliky, protoze kdyz si dvere otevru tak je citit ze vnitrni klika ma nejaky odpor(jakoby za neco taha) zatimco vnejsi klika chodi uplne naprazdno, takze budu muset sundat tapec, a prozkoumat co spadlo nebo prasklo ..
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Problém s odemykáním levých zadních dveří Empty Re: Problém s odemykáním levých zadních dveří

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru