Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FAP - clear particle filter

4 posters

Goto down

FAP - clear particle filter Empty FAP - clear particle filter

Příspěvek  nera738 Fri May 07, 2010 10:39 am

vzhladom na to že včera sa mi to stalo tak sem dám tabulku ako na to. čistilo to cca 15 km z dvomi križovatkami
http://yfrog.com/0zsnmka0490j čas tam nieje ale myslím si že to bude bez prestávky až kým nezhasne hláška na pc
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty Re: FAP - clear particle filter

Příspěvek  palladin Mon May 31, 2010 10:01 am

Pridám moje postrehy:
Motor začne dunieť ako by odpadol výfuk, alebo bol deravý. Okamžitá spotreba stúpne asi raz toľko napr. pri 60 na 4 cca 7-8l / 100km. Z výfuku cítiť zápach ako by sa niečo pálilo, pripomína to spálené obloženie alebo niečo také. Regenerácia trvá spomenutých cca 15km.
Pri vypnutí motoru sa proces presuší a obnoví sa až po dosiahnutí hranice regenerácie, teda nie po ďalšom naštartovaní.
Ešte jeden postreh, aj keď vozidlo stojí na mieste (napr. niekoho vyložím z auta), tak sa proces nepreruší a pokračuje ďalej.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty Re: FAP - clear particle filter

Příspěvek  nera738 Tue Jun 01, 2010 9:17 am

ano, ano. je to presne tak. len som to nejak pozabudol napísať. super
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty mám problém

Příspěvek  matej Thu Sep 16, 2010 9:34 am

Dobrý den, dnes jsem byl v autoservisu na výměnu oleje. všechno OK, jenom při napíchnutí na PC se objevilo CLEAR PARTICLE FILTER, nevíte co to znamená? Servis mi řekl vložka naftového filtru - prý tam mám vodu nebo co, ale to si mi nezdá. najeto 100tis, r.v.2006, grand 1.9.dCI.
Předem děkuji co to znamená. v překladu particle = prachový filtr, tak proč ta nafta? NEMÁTE ZKUŠENOSTI? Petr Děčín

matej

Poeet p?íspivku : 3
Age : 48
Location : Děčín
Registration date : 16. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty Re: FAP - clear particle filter

Příspěvek  berko Thu Sep 16, 2010 6:01 pm

byl jsi v rendlu?když tak zajed do rendla na diag.
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty Re: FAP - clear particle filter

Příspěvek  nera738 Fri Sep 17, 2010 4:27 am

matej- peter veď som to písal. klikni na odkaz vyšie a tam je tabulka. podla motoru zvol rýchlosť a choď. najlepšie dialnica. voda v palivovom filtri by sa správala tak že by si to vedel. particle - častica. je to filter ktorý pomáha olejovému. presne neviem čo to znamená ale emisie euro 4. proste menej ti zanáša motor. olej si dal dúfam že acea c3. to je olej pre FAP. keď ťi začne niečo smrdieť od výfuku a spotreba stúpne dvojnásobne tak nemaj strach. FAP sa vypaluje. no keď ti napíše hlášku na pal. pc tak vyď tabulka vyšie. a splodiny do 45gr. vypáliš sám. nad 55g len servis. nejak takto to je.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - clear particle filter Empty Re: FAP - clear particle filter

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru