Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

starter?

+6
DrlaM
Kopy
svar
Rostini
maky
Vranik
10 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

starter? Empty starter?

Příspěvek  Vranik Sat Aug 14, 2010 6:44 pm

ahoj, posledni 3dny auto startuje straslive pomalym otacenim starteru, myslel jsem ze odesla baterka, ale po premereni a zkusebni pripojeni na startovaci zdroj to bylo stejne, takze baterka to nebude, a starter je cca 3mes po repasi, nenepada vas cim by to mohlo byt?
Nedela to vzdycky ale posledni dobou casteji a casteji, tak nevim kde hledat i kdyz je samozrejme mozne ze to je opet starter , tak bych pred tim chtel vyloucit zbyle moznosti nez ho zas budu lamat ven

diky
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  maky Sat Aug 14, 2010 9:16 pm

Milej vraníku, tak to co popisuješ, je opravdu závada na startéru, a to že jsou v háji kluzná ložiska (futýrka) na kotvě, ta má vůli a vzpřičuje se a lepí se ke statoru a startér se zpomaluje až na konec udělá jen cvak a slabě se pootočí a šmytec. při opravě startéru ti měli tato ložiska vyměnit také, ale je dost možné, že se kotva už někdy v minulosti zadřela a je slabší průměr hřídele kotvy a je po píšťalkách, buď stále dokola po párkrát startování měnit ložiska, nebo vyměnit kotvu a ložiska a pak je pokoj. Možná právě při repasi tam dali špatnou kotvu!!!!!!Nebo je také proseklé vinutí na kotvě. Každopádně reklamovat!!!!!! maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Vranik Mon Aug 16, 2010 7:47 am

a nemuze to byt treba kostra? protoze dneska zase chodi normalne
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Rostini Mon Aug 16, 2010 10:32 am

Ano může. Kamarád koupil auto s podobným problemem ale byl to citroen. Kupoval ho z pocitem že jde a nejde startovat. Tak to odtáhl domů a začal se v tom šťourat a narazi na uvolněnou kostru takový ten pásek zemnící. Dal novou baterku utahl spoje a jezdí do dnes. Zní to blbě ale je to tak. Laughing
S pozdravem Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  svar Mon Aug 16, 2010 6:13 pm

Nejenom kostra (zaoxidovaná, nebo volná), ale i přívodní kabel od baterky. Pokud je přerušených víc pramenů- menší průřez, tak se zvětšuje odpor a tím i ztráty a výsledek je pomalejší točení
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  maky Mon Aug 16, 2010 8:36 pm

Zdarec, tak kostru dotáhni, ale já se vsadím, že jsou to ty futýrka, kdyby to bylo na kabelu, tak to bude stále, ale na těch futýrkách se to pootočí na jinou polohu a zase jednou jde mormálně, za chvilku zase bude lepit.Ale pro jistotu vem startovací kabel a propoj mius pol a plus pol z baterky na startér a uvidíš.buď pojede jako steklej, nebo zase pešek.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Kopy Tue Jan 08, 2013 2:36 pm

Tak na svátky startér ven,rozborka,zborka,zpět do auta,zase ven,mezi svátky koupě pastorku s volnoběžkou a před silvestrem startér zpět a dobrý,jinak pěkná ..bačka, ruku skrócenó do bž.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  svar Wed Jan 09, 2013 9:23 pm

A kde máš dokumentaci?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Kopy Fri May 10, 2013 10:12 am

Tak ten pastorek byl pěknej šmejd,po 5 měs. to při startéru začlo mlet jak ve šroťáku.zuby které jsou v záběru s rotorem se střihly a v místě kde jde do pastorku vydlička,se rozlomil.V obchodě jsem to ukázal a po chvíli vysvětlování mi to uznali.za číslem bylo Z a to prý znamená náhradu.objednali nový,ale přišel ten stejný.
Na ulomeném zubu bylo vidět,jak tam drží tak na nulanula nic materiálu.objednali tedy dražší a ten má zuby masivnější,cena 1100,-.ten špatný stál 580,-.jestli vydrží o půl roku dýl,tak už nevím.
Bohužel dokumentace není,v zimě to bylo na rychlo mezi svátkama a teď se mně to vysypalo,když jsem si zrovna dovezl lešení a měl jiný starosti.
Jednu fotku sem dám,těsně pár minut něž se to stalo.Romča si šla vyfotit jak huntuju granda. affraid
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  DrlaM Wed Nov 26, 2014 4:42 pm

Ahoj, jsem tu nový, fotku auta jsem dal do sekce galerie, postupně přidám víc. Chtěl bych se zeptat jelikož mě čeká taky demontáž startéru, protože se mě s klesající teplotou pravidelně přestává zasouvat pastorek do věnce a startér jede naprázdno (asi cívka, pastorek nevyskakuje, vůbec nezaskočí) jaký je k němu přístup, resp. jde se k němu dostat zespoda z hora nebo co vše se musí demontovat abych se k němu dostal, motor 1.6. 16V.
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  MacaC Fri Jan 09, 2015 7:25 pm

Možná reaguji pozdě, ale jak jsi na tom s baterií? Jak je nabitá? Tohle mi dělá také a jak baterku dobiji, je po problému. Protože při mém ježdění po městě se nestačí baterie dobýt, tak pak nemá sílu a občas se stane že to "jen vrčí" ale nestartuje. Až na podruhé a někdy až napotřetí.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  moucha tse-tse Mon Jan 12, 2015 7:20 am

Taky jsem to mel tak.Baterie nabita..par jizd po meste..pak cim dal casteji horsi starty.Uz ale vim, jak se pozna spatny starter.Tady u nas to meri zdarma, otazka 10vterin.Merakem zmeri prutok proudu mezi baterii a starterem.Nic neodpojuji, merakem obepnou jen ten kabel a ja startoval.Tak dvakrat.Vysledek velky odpor..po rozdelani starteru to byly ty futyrka.

moucha tse-tse

Poeet p?íspivku : 35
Location : okr.Novy Jicin
Registration date : 23. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  maky Mon Jan 12, 2015 7:54 am

Joo moucho tse - tse, jsem rád, že jsem tu závadu odhalil, ani nevíte syncí jakou já získal zručnost a techniku vymazlil, když mě to zlobilo u žigula, ( moje chyba a šetrnost!! ), ještě, že měl kliku!!  žena najel po nastartování klikou na sloupový zvedák povolit zhora šroub a odpojit kabely, pak zvednout a kloubovým nástavcem na gola spodní šroub a startér byl venku, rozhodit, vyrazit pouzdra, dát nová složit a montáž zpět doba výkonu 25 minut!!!, a zase bylo na měsíc pokoj, až sem sehnal jinou kotvu a ( ta moje byla přidřená a byly obroušené čepy) bylo po starostech!!! Tak ať nám to jezdí zdarma!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  svar Tue Jan 20, 2015 5:09 pm

maky napsal:Joo moucho tse - tse, jsem rád, že jsem tu závadu odhalil, ani nevíte syncí jakou já získal zručnost a techniku vymazlil, když mě to zlobilo u žigula, ( moje chyba a šetrnost!! ), ještě, že měl kliku!!  žena najel po nastartování klikou na sloupový zvedák povolit zhora šroub a odpojit kabely, pak zvednout a kloubovým nástavcem na gola spodní šroub a startér byl venku, rozhodit, vyrazit pouzdra, dát nová složit a montáž zpět doba výkonu 25 minut!!!, a zase bylo na měsíc pokoj, až sem sehnal jinou kotvu a ( ta moje byla přidřená a byly obroušené čepy) bylo po starostech!!! Tak ať nám to jezdí zdarma!!
Až tak budeš zvládat starter na scenicu, tak jsi vítěz cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  maky Tue Jan 20, 2015 8:33 pm

Svarec, to by bylo na fůru peněz, jezdil bych s tím po světě, ale tajně doufám, že ten můj nebudu muset vyndávat nikdy, po tom co tu od Vás čtu.....Ale i tak se těším na sraz
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Ne baterií to není, ta je nová, startér točí naplno ale nezaskočí pastorek do setrvačníku, dělá to jen v zimě v létě je od toho klid, každopádně pujde v dubnu ven na opravu, pak napíšu co mu bylo, sám jsem zvědavej.

Příspěvek  DrlaM Wed Feb 11, 2015 6:51 pm

MacaC napsal:Možná reaguji pozdě, ale jak jsi na tom s baterií? Jak je nabitá? Tohle mi dělá také a jak baterku dobiji, je po problému. Protože při mém ježdění po městě se nestačí baterie dobýt, tak pak nemá sílu a občas se stane že to "jen vrčí" ale nestartuje. Až na podruhé a někdy až napotřetí.
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  svar Thu Feb 12, 2015 5:53 am

Pokud nezaskakuje, tak bych hledal příčinu ve spinači
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  DrlaM Thu Feb 12, 2015 4:08 pm

No říkám si že možná je špatná cívka co má zasunout pastorek, uvidím co řeknou v servisu až ho tam donesu, do dubna to vydrží. Snad Smile
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Kopy Sun Feb 15, 2015 8:26 pm

Zdarec, cívku startéru scenic II 1,6 83 kw, mám novou na prodej ,koupil jsem ji, ale nakonec neměnil. Brno 724 859 824
http://www.sbazar.cz/jara.kopy/detail/9694363-civka-starteru-nova-renault-scenicii-16
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  DrlaM Sat Feb 21, 2015 3:48 pm


Tak cívka vyměněna, tímto děkuji Kopymu za novou. Bohužel problém se tím neodstranil, trochu mě to mrzí, protože je to práce, kterou fakt dělat znovu nechci, ale hlavně už nevím. V dubnu to dám svýmu servisákovi co dělá přímo v renaultu a uvidím jestli na něco přijde. Jezdit se s tím zatím dá.
Fotky z operace. Ještě jednou Kopymu dík za radu "jak na to". Ale fakt je to práce pro vrahy pirat
http://drlam.rajce.idnes.cz/Starter_Scenic_II/
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Kopy Mon Feb 23, 2015 7:38 am

Zdarec, není zač. Škoda že to nepomohlo, ale takhle to vypadá na pastorek s volnoběžkou.
Pak bacha na tu kvalitu ať to nerozděláváš na 4x jak já viz 1. stránka. Je to jak ježek v kleci,
nejhorší je ta matička na tenkým káblu. Ten závit jsem kus zkrátil, abych to nemusel točit tak dlouho.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  moucha tse-tse Mon Feb 23, 2015 11:47 am

Navrhuji zmerit ten prochazejici proud do starteru a vis , na cem jsi.Mne to sice nedoslo tak daleko az ke cvakani, ale poznal jsem slabnouci baterii.Mel sem po rozdelani vychozene futyrka...vlozky...a uhliky tam uz nebyly.Izolovany drat vedouci primo k tem uhlikum byl bez izolace a odtud se prenasel proud na komutator.Takze jedno s druhym...vymeneno a ted jsem spokojen.

moucha tse-tse

Poeet p?íspivku : 35
Location : okr.Novy Jicin
Registration date : 23. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  DrlaM Mon Feb 23, 2015 2:25 pm

Tak zítra ráno to dávám autoelektrikáři.
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  DrlaM Wed Feb 25, 2015 4:16 pm

Tak auto mám doma. Nový pastorek a auto staruje jak víno. 600 pastorek 400práce, takže rovnej litr. Doufám jen že ten pastorek aspoň vydrží a nerozlouskne se jak Kopymu. Tímto je snad epizoda startér pro mě uzavřena. Doufám.
DrlaM
DrlaM

Poeet p?íspivku : 21
Age : 39
Location : Štěpánov nad Svratkou
Registration date : 10. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty startér

Příspěvek  Pajin Thu Feb 22, 2018 8:03 pm

Zdravím chlapi. Neví někdo z Vás náhodou rozměr uhlíků do startéru na motor 1,5dCi 78kw r. v. 2006
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

starter? Empty Re: starter?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru