Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

opravdu je skvělý?

+5
svar
berko
Lukýno
_Mickey_
marvays
9 posters

Goto down

opravdu je skvělý? Empty opravdu je skvělý?

Příspěvek  marvays Sat Sep 25, 2010 7:57 pm

Ahoj.
Vybíráme nový ojetý rodinný vůz pro naši rozrustající se rodinku. Doposud jsme měli volvo v40 r.1999 a chcu něco "rodinějšího" a novějšího. Hodně jsem lítal po netu a přišlo mi nejlepší jít do grand scenic. Našel jsem na AAA celkem podařený kousek z roku 2005. Chci se tedy zepat:

1. opravdu je dobrá volba jít do grand scenica?
2. naco si dát při koupi bacha? (skryté vady, nepovedené modely nebo typy motorů)
3. co říkáte na tento kousek?

marvays

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 25. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  _Mickey_ Sun Sep 26, 2010 3:27 pm

Mno muzu ti rict pouze sve cca dvoulete zkusenosti.

Dle meho nazoru je to super auto z hlediska prostoru pro ridice a cestujuci, mnozstvi ulozneho prostoru a odkladacich schranek. Navic se mi uzasne vyhovuje "francouzsky" styl chovani auta pri jizde a i se mi libi designove zvenku.
S motorizaci ani "na co si dat bacha" ti nepomuzu neb se v autech nevyznam, ale asi plati to same, co pri koupi kazde ojetiny...
Tvuj kousek je pekny, ale me osobne se nelibi automat. Jinac uz bych nechtel auto bez tepmopatu a neuveritelne jsem si zvykl na couvaci senzory ;-)

Na druhou stranu je fakt, ze jsem zadny podobny MPV auto nemel tu cest prozkoumat bliz, takze treba existuji podobna auta a jsou mnohem lepsi nez Scenda...ovsem tam se asi narazi potom na cenou barieru. Myslim, ze pomerem cena/vykon je to super auto.

Tot muj nazor.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty opravdu je skvělý?

Příspěvek  Lukýno Sun Sep 26, 2010 7:56 pm

Zdravím,
já osobně mám granda od ledna, ale mohu říct, že jako rodinné auto je to pecka. Vyhovuje mi po všech stránkách, pohodlí, prostor, jízdní vlastnosti. Pouze bych se asi bál těch áček, spousta lidí si u nich naběhla. Určitě bych si vzal odborníka a hlavně bacha na ujetý km. Ale to si myslím, že ti nemusím radit, každopádně na foto vypadá moc hezky.
Lukýno
Lukýno

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 26. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  berko Mon Sep 27, 2010 5:25 am

jsem taky spokojen s grandikem,mame ho 2 roky .Opiš si VIN karoserie a zajdi do Renault servisu tam ti o tvem grandiku řeknou vic ale udělej to ještě než to koupiš
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  svar Mon Sep 27, 2010 6:20 am

Kdybych nebyl spokojený už 3 roky, tak sem už nic nepíšu. Very Happy Platí to, co už tu padlo. Osobně akorát nejsem příznivcem automatu, ale určitě má svý kouzlo. Akorát porovnání v sedačkách- Scenic, Zafira sklápěcí poslední sedadla, akorát Zafira posunuje celou lavici -. Zbytek 7 místných aut má určitě pohodlnější, ale objemnější sedáky, který když nepotřebuješ, musíš někam uložit -
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  Popenec Mon Sep 27, 2010 6:58 am

Ahoj, musím souhlasit s kolegy ve všem co napsali. Občas něco bude zlobit, ale je to auto a bez toho by to nebylo ono Very Happy Já bych ale upravil Renaulťácké heslo z auta s rytmem života na Elektrika žije svým rytmem života, tedy alespoň u mě Wink Jinak kdybych se mohl rozhodnout dneska, tak místo 1.6l bych šel taky do 2.0l, ale už je pozdě. A musím říct, že těm 165 000km bych i věřil, ale jak píší ostatní raději si to vyjeď u Renaultu. Pokud ho koupíš tak doufám, že bude dobře sloužit. Hodně štěstí při výběru Wink
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  marvays Mon Sep 27, 2010 8:47 am

díky moc za cenné zkušenosti. já se taky v autech moc nevyznám. V podstatě jsem vybíral podle vzhledu. Hodně se mi líbí, je velký, moderní, krásný. To že je možnost přidat třetí řadu sedaček asi nevyužiji, takže to ani porovnávat s jinými nebudu. Pro mě je jen důležité, aby auto fungovalo jak má. mám auto z oku 99 a už mě prostě štve Smile tak doufám že ty novější mě nezklamou.

S těma AAA to je složitý. Každý druhý na ně nadává. Ale ani se nedivím. Jsou největší, nejvíc zákazníků a nikdo nebude na forech vychvalovat. vždycky se ozvou jen ti, co maji špatné zákazníky Smile Takže to beru dost s rezervou. Určitě nevyhledávájí jen "špatné" auta, aby je vyleštili a dobře prodali a napálili všechny zákazníky. Na skrytou vadu můžu narazit u všech bazarů. Dokonce i to moje volvo, co sem onehda kupoval sem byl kupovat u normálního člověka s kamarádem automechanikem a taky jsme pak zjistili skrytou vadu. Kamarád prošel všechno a zapomněl se podívat pod víčko od motoru. Časem se zjistilo že tam mám místo oleje jakousi emulzi s vodou a olejem napůl a až sem jednoho krásného dne vyvřel, tak se zjistila prasklá hlava.

Jen je mi divné, že to u nás stojí tak málo a v zahraničí jsou stejné ročníky dražší. Ale asi to je tím automatem. Nikdo to nechce a ja se na to vyloženě třepu. Akorát ještě nevím co budu dělat s tou volnou nohou a rukou Smile Aspoň budu vždy připraveny liskat děcka, když budou za jízdy zlobit Smile

marvays

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 25. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  marvays Mon Sep 27, 2010 9:20 am

ještě se chci zeptat . . . . je na sedačce u řidiče i polohovatelné nastavení? Nemyslím ani tak nahoru dolu, ale nastavení, kde si okraj sedačky zvednu nahoru a prostředek sedačky (tam kde mám zadek) spadne dolu. Celkově pak to je tak trochu zešikma a krásně se vtom sedí. sice se z toho blbě leze ven, protože tam fakt zapadnu jak za kulomet, ale jinak je to příjemný posez. Mám tím i podložené stehna. Co sem seděl ve starších autech tak to neměly a to pak mám pocit, jako bych z toho sedadla pořád sjížděl pod volant Smile

marvays

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 25. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  honzikf Wed Sep 29, 2010 8:53 pm

marvays napsal:ještě se chci zeptat . . . . je na sedačce u řidiče i polohovatelné nastavení? Nemyslím ani tak nahoru dolu, ale nastavení, kde si okraj sedačky zvednu nahoru a prostředek sedačky (tam kde mám zadek) spadne dolu. Celkově pak to je tak trochu zešikma a krásně se vtom sedí. sice se z toho blbě leze ven, protože tam fakt zapadnu jak za kulomet, ale jinak je to příjemný posez. Mám tím i podložené stehna. Co sem seděl ve starších autech tak to neměly a to pak mám pocit, jako bych z toho sedadla pořád sjížděl pod volant Smile
Ahoj,
na sedadle řidiče seřídíš výšku (nahoru dolů), tradiční sklon opěradla a bederní opěrku. Sedadlo spolujezdce mám podobné, akorát nemá seřizování bederní opěrky.
Honza
opravdu je skvělý? 475575
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  nera738 Thu Sep 30, 2010 4:17 pm

no tak ak môžem trochu aj ja. ak je aaa také isté ako v sr tak to len zďaleka obíď. automat pre mňa osobne suuuuper vec+ aut.brza. nema chybu. na druhej strane trochu väčšia spotrba. tempomat - auto bez neho si už neviem predstaviť. čo sa týka motoru a tak - myslím že je to v pohode. diely sú trochu drahšie a 3,4 rokoch trochu problémy s tesnením na klíme. hlavne pri odparováku. trochu mi vadia repráky uložené v plaste čo v zime trochu počuť, ale ak sa nebojíš experimmentovať tak to vyriešiš mekkými podlažkami a zvuk suuper. ja to mám z FAP tak drahý olej, ale super spotreba a výkon. No v globále všetko čo je na tom aute - , tak jazdné vlastnosti, pohodlie a láska k nemu to vyrieši. nemám pravdu???? ja som spokojný. si z čiech. do NDR to nemáš ďaleko. mobile.de. myslím že tam je dosť dobrý a určite kvalitnejší výber ako v AAAauto
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  ScenicNoir Fri Oct 01, 2010 8:06 am

marvays napsal:S těma AAA to je složitý. Každý druhý na ně nadává.
Naopak je to úplně jednoduchý. Levně koupit a draze prodat v jejich podání znamená maskování skutečného technického stavu a stáčení kilometrů. A se smlouvou od nich nemáš šanci se ničeho domoci, ani kdyby se auto rozpadlo hned za branou. Jestli to jejich auto je levnější než ostatní, tak je v tom háček, spíše pořádný hák. Na to vem jed.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

opravdu je skvělý? Empty Re: opravdu je skvělý?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru