Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ciklovač stěračů

+5
sali
xxmirek
MartinLM-SK
svar
berko
9 posters

Goto down

Ciklovač stěračů Empty Ciklovač stěračů

Příspěvek  berko Sat Oct 04, 2008 5:42 pm

mám asi nefunkční cyklovač stěračů když ho zapnu tak se nic neděje a musím s nim pootočit,netuší náhodou někdo jak ho zprovoznit,nebo jsem trubka a neumím ho spustit
Embarassed Cool
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  svar Sat Oct 04, 2008 5:53 pm

Cyklovač má 4 polohy, je docela možné, že nejde ta první s nejdelším intervalem nebo se ti zdá že je příliš dlouhý a pak máš dojem, že prostě nejde. Chce to jenom vyzkoušet
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Nov 11, 2008 9:50 am

Prvá poloha na stieračoch by ich mala uviesť do činnosti s dažďovým senzorom. Tzn., že ak nepršalo, alebo len mierne mrholilo a predné sklo bolo len málo mokré tak ich senzor nespustil. Aspoň tak je to na tom mojom.
Ja sa chcem ale opýtať : na páčke stieračov sa nachádza prepínač na ktorom sú vyobrazené vodné kvapky od malej až po veľkú kvapku. Chápem to tak, že by sa ním mal dať nastavovať interval (cyklus) medzi zotretím stieračov, (čím väčšia kvapka nastavená tým kratší interval a naopak). Ja ho môžem nastavovať ako chcem, ale na intervale pohybu stieračov nevidím žiadnu zmenu.
Aké s tým máte skúsenosti ?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  xxmirek Wed Nov 12, 2008 5:25 pm

Ahoj kolego,
co se týče symbolů na páčce stěračů, je to tak jak píšeš. ( aspoň mě to tak fuguje ).
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  sali Wed Nov 19, 2008 10:05 pm

na mojém SCENIC II/1,9 dCi/88 kW/2004 se při zapnutém systému automatického svícení zároveň spouští dešťový senzor a po přepnutí stěračů na cyklovač to jede podle senzoru, aby to fungovalo podle kapek na páčce je potřeba vypnout automatické světla, říkal prodejce. senzor zatím fungoval k mojí spokojenosti takže zapnu na cyklovač a jedu
Thomas
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  Manovar Wed Nov 19, 2008 10:13 pm

Také mohu potvrdit, že tvoje zjištění ohledně velkých a malých kapek je správné. Mne také funguje nastavení od nejdelších intervalů (malá kapka) po nejkratší intervaly (velká kapka). V případě, že hodně prší, senzor mi vždycky zajistí, že interval stírání je kratší než zrovna nastavený tak, aby byla voda z oken setřena.
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Dažďový senzor

Příspěvek  miro22 Fri Dec 05, 2008 11:35 pm

Prvá poloha s dažďovým senzorom je úplne naprd. Kolega si sťažuje, že mu skoro vôbecnestiera. Okno má už zaliate vodou, skoro nič nevidí a až potom horko ťažko sa spamätá a konečne po 1/2 minúte jazdy naslepo sa zapne.
Mne zase stiera i pri kvapkaní.Mám pocit, že keby sa mi urobil vták na okno, aj vtedy sa mi zapne. Znervózňuje ma zvuk stieračov behajúcich po suchom okne.
Senzor je dobrá vec, ale iba ak funguje tak ako má :-)

miro22

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 05. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  Lazak Sat Dec 06, 2008 9:04 am

Pokud máš aktivovaný senzor, to znamená první poloha na stěračích,tak jeho citlivost doladíš na páčce stěrače podle těch kapek tím otočným tlačítkem, které normálně slouží k rychlosti stírání cyklovače. Pokud ti stěrače vržou tak to vyřešíš jejich výměnou za nové, stojí cca 1300,-Kč
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Jan 26, 2009 2:52 pm

MartinLM-SK napsal:Prvá poloha na stieračoch by ich mala uviesť do činnosti s dažďovým senzorom. Tzn., že ak nepršalo, alebo len mierne mrholilo a predné sklo bolo len málo mokré tak ich senzor nespustil. Aspoň tak je to na tom mojom.
Ja sa chcem ale opýtať : na páčke stieračov sa nachádza prepínač na ktorom sú vyobrazené vodné kvapky od malej až po veľkú kvapku. Chápem to tak, že by sa ním mal dať nastavovať interval (cyklus) medzi zotretím stieračov, (čím väčšia kvapka nastavená tým kratší interval a naopak). Ja ho môžem nastavovať ako chcem, ale na intervale pohybu stieračov nevidím žiadnu zmenu.
Aké s tým máte skúsenosti ?
Tak môj problém je vyriešený. Celý problém bol v stierači spolujazdca. Svoju prácu si odviedol cez celú plochu čelného skla, akurát nezotrel vodu pred dažďovým senzorom. Senzor si potom myslel, že celé čelné sklo je mokré a dával chybné poveli stieračom. Z vozidla to nezotreté miesto nebolo vidieť pre veľký krycí plast dažďového stierača za spätným zrkadielkom. Stierač som ručne ponaprával a teraz to funguje. Budem ich musieť aj tak vymeniť, nakoľko mi začali nepríjemne pri stieraní vŕzgať. Človek stále najde čo vylepšiť Wink
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty sakra

Příspěvek  berko Mon Jan 26, 2009 6:35 pm

berko napsal:mám asi nefunkční cyklovač stěračů když ho zapnu tak se nic neděje a musím s nim pootočit,netuší náhodou někdo jak ho zprovoznit,nebo jsem trubka a neumím ho spustit
Embarassed Cool
asi jsem moc velka trubka ale at dělam co dělam nějak to nejede affraid
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  berko Sun Mar 01, 2009 7:33 am

berko napsal:
berko napsal:mám asi nefunkční cyklovač stěračů když ho zapnu tak se nic neděje a musím s nim pootočit,netuší náhodou někdo jak ho zprovoznit,nebo jsem trubka a neumím ho spustit
Embarassed Cool
asi jsem moc velka trubka ale at dělam co dělam nějak to nejede affraid
takže interval na velkou kapku je 20 minut a na malou to bude asi dva dny ,da se to nějak poštelovat?? scratch affraid
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  razziel76 Thu Jun 14, 2012 6:19 pm

Jste géniové, všem moc děkuji, já jsem se s tím zabýval asi jeden rok, byl jsem se ptát i v autorizovaném servisu, ale servisní technik mi nedokázal poradit. Prý to nejde, když je ve skle umístěný senzor.
razziel76
razziel76

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 28. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ciklovač stěračů Empty Re: Ciklovač stěračů

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru