Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ochrana před korozí

5 posters

Goto down

Ochrana před korozí Empty Ochrana před korozí

Příspěvek  maky Wed Oct 06, 2010 12:30 pm

Zdarec mládenci, začínají zimní plískanice,autíčkům je po 5 letech a nebylo by od věci dát jim něco spešl do dutinek aby nám nehnily. U žigulíka sem smíchal grafitku a naftu s vazelínou a olejem, nastříkal do podběhů a prahů, prostříkl sloupky taky nosníky a bylo, no a tak chci udělat něco podobného i na mazlovi, ale, nemám přístup na rampu, pod auto už se nevejdu ani na heveru, a tak se ptám zdali jste někdo nedával udělat ML metodou ošetření dutin??? Když ano tak kde, za kolik a jaká je spokojenost, popř, kdo dělal sám tak sem se seznamem otvorů, kudy lít tu potvoru. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  svar Thu Oct 07, 2010 5:04 pm

Otvory, ty potvory, tam jsou, ale proč tam chceš něco nalívat, když je to pozink anebo plast? Question Akorát zatížíš auto. a na ty dutiny je osvědčený řepkový olej- má perfektní vzlínavost a namaže i to co nemá scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  maky Thu Oct 07, 2010 7:05 pm

Zdarec, tak o plastu jsou pouze přední nárazník a blatníky a zadní nárazník, zbytek dle magetické přilnavosti je plech, ale ono jde hlavně o lemy zadních blatníků, prahové dutiny, sloupky a podlahové nosníky. Ano určitě máš pravdu s tím pozinkováním skeletu, ale jak jistě víš, tak i pozinkovaný plech prorezaví, a potom máme většinou auta od moře (francie, belgie, itálie, holandsko,) a tamní slané přímořské podnebí, stejně jako naše zimní solení dělá divy, zvláště v uzavřených profilech a spojích se toho pozinku a barvy moc nedostalo. Mám zkušenost s mým bývalým fordem Taunusem,taky byl pozinkován a namočen v plastizolu a po 10 letech byl shnilej jako škodovka.Ale s tím řepkovým olejem, tak to sem neslyšel, že z něho dělaj máslo a taky naftu, to vím. My sme stříkaly tu ohřátou směs jak sem psal výše. No ale to jsem znal u škodovek ( do favoritů) u žigulů, poláků s wartburgama každý zákoutí.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  Kopy Fri Oct 08, 2010 8:56 am

zdarec,tak jsem koukl na zátky od prahů a byl jsem překvapenej a spokojenej,
nástřik ta je buď z výroby nebo to dělal první majitel,který je z čr.
něco prolíná i přes zátky.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  Popenec Fri Oct 08, 2010 9:49 am

No já nevím. Na tohle bych se vyprdnul. Než to začne hnít, tak už budeme mít jiná auta. Takže souhlasím se Svarem.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  maky Fri Oct 08, 2010 11:42 am

No popenec,taky názor, ale já vzhledem k výši platu, a věku, si už asi těžko pořídím něco lepšího, možná tak ještě vyměnit za staršího logana, ale to nejhorší je že sem věrnej pes,a to doslova, (forda sem měl 5 let a nebýt závistivejch sousedů snad ještě dnes, žigula 22 let,škodověnku pak 9 let, samarku 6 let a pak to trošku popoběhlo, R 19 5 let, toledo 5 let no a rendu už mám zase rok) jó ale jestli vám to nevychází do součtu,pak vězte, že sem býval movitější a míval sem 2 najednou ( jedno pro ženu, dodnes se chválí, že má víc najeto než já nacouváno, jezdila s našim pracovně) a druhé abych nečekal až mě sveze. Tak si toto pohodlné autíčko chci ještě nějaký pátek užít a v žádném případě už nebudu dělat novou plechařinu. Tak raději provést řádnou údržbu. Je to půl dne a stojí to pár šupů, teda kdybych to dělal sám.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  sali Fri Oct 08, 2010 7:16 pm

No ochraně před korozí Renaultům věřím. R 11 začal rozkvétat po 14letech provozu a jenom v místě, kudy teče vzadu pod světlem všechna voda ze střechy a Megan na tom samém místě po 13letech. Jak se dívám na Scenica tak bych spíš ošetřil páté dvěře. Pod tím plastem to bude jednou ráj koroze. Ani jedno z výše jmenovaných aut nikdo nikdy neošetřoval nástřikem dutin. Automobilový průmysl prodělal hodně pozitivních změn od dob Š120 a Žigulíků. Nosné prvky karoserie musí plnit fci deformačních zón po co nejdelší dobu. A zrezivělý práh, nosníky a jiné dřív na korozi náchylné dutiny by byly špatnou deformační zónou. Takže bych našim pětihvězdičkovým Renaultům věřil.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  maky Sat Oct 09, 2010 4:37 pm

Zdarec mládenci, tak to se docela Salíku pleteš, už od Š 1000MB se karoserie při lakování nejprve mořily fosfátem, pak šly do vany kde se celé potopily do základního antikorozního nátěru 2x, potom, teprve se stříkal na spodek a dovnitř plastizol na utěsnění a jako ochrana před kamínkama jako pružná vložka. No a my kutilové sme to doma vlastním pačokem, nebo v servisech Rezistinem dolaďovali. No a rozdíl mezi pačokem a rezistínem byl v ceně, ale a to hlavně rezistin byl parafinovej přípravek a časem vysychal( sice dobrá vzlínavost zvláště pak ML, ale ten i rezistin car (na spodek) bylo nutné do 5 let opakovat. No letos už to nestihnu, ale na přes rok to musím pošefovat. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ochrana před korozí Empty Re: Ochrana před korozí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru