Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dlouhý stisk startovacího tlačítka

+5
sali
Pajin
palladin
Kopy
vlkr
9 posters

Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  vlkr Wed Feb 23, 2011 8:08 am

Zdravím všechny,

dovolím si položiti Vám dotaz. Všichni znáte jak zapnout dlouhým stiskem startovacího tlačítka veškerou elektr(on)iku ve Scéniku. Takže včera jsem vzhledem k přetrvávajícím mrazům zkusil po dojetí z práce a vypnutí motoru Scénika odbrzdit. Sice mi ještě nikdy nepřimrzl ale říkal jsem si že si osvěžím postup protože to běžně nedělám. Tak jsem postupoval dle návodu (str. 2.09-2.10 návod 2005) tj. vypnout motor, neotvírat dveře, zařadit kvalt, odbrzdit park.brzdu. No a nestalo se nic! Čučím jak péro z divanu, dříve to bežně fungovalo! Tak zkusím dlouhý stisk startovacího tlačítka a držím držím držím dlouho jak pako a zase nic! Nemilé překvapení! Tyhle věci dříve normálně fungovaly! Podotýkám že se startovací kartou žádné problémy nemám. Tak valím na internet čtu fóra, hledám a nic jsem nenašel. Zkusil jsem alternativní postup - při zařazené rychlosti šlápnout na brzdu + startovací tlačítko = sláva zafungovalo. Odblokovalo se řízení, park.brzda šla odbrzdit. Po chvilce zkoušení jsem ještě zjistil, že při velmi rychlém odbrždění při vypínání motoru jde park.brzda odbrzdit. Vpodstatě zároveň se stisknutím STOP tlačítka při vypnutí motoru.

Takže teď dotaz: Co se (jsem) kurva podělalo? Nějaká náhodně zmáčknutá kombinace tlačítek na palubce/volantu/páčkách?
Nejsem si ničeho vědom, synátor už taky za volant neleze, tak kde je zakopaný pes?! Trošku mě to překvapilo, protože jak už jsem napsal žádné problémy jinak nemám. Prostě jsem jenom po dlouhé době chtěl zkusit známý fungující postup, náhoda je blbec co kdybych potřeboval odtah že? Má někdo nějaký postřeh, radu, zkušenost? Diky za ně.

vlkr

P.S.: Teď jse si ještě vzpoměl, na konci prázdnin (2010) jsem si u Renaultu nechával přehrát software při svolávací akci "parkovací brzda", nemůže to být příčina?
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  Kopy Wed Feb 23, 2011 10:34 am

zdarec,
tak s tím dlouhým stiskem jsem to nikdy nedělal. Vždy jen kvalt+brzda a start.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  palladin Wed Feb 23, 2011 1:07 pm

Mne sa to stalo asi raz, dal som na novo kartu a potom to išlo. Zatiaľ funguje v poho.
Podľa mňa len zblbol dáky počítač -asi má OS Windows Wink .
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  Pajin Wed Feb 23, 2011 4:18 pm

Tedy nevím jestli jsem to dobře pochopil ale po zhasnutí motoru je na odbrzdění jen určitý časový limit a pokut se neodbrzdí do té doby později to prostě nejde a proto se musí motor znovu nahodit a celý postup opakovat Rolling Eyes
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  sali Wed Feb 23, 2011 4:47 pm

Mám taky po přehrátí softu ruční brzdy a normálně po vypnutí motoru, před vytažením karty a otevření dveří, zmáčknu čudel a potáhnu za destičku a je to. A když si vzpomenu až po otevření dveří tak kvalt+brzda+tlačítko auto vypíše select neutral zmáčknu čudel a potáhnu za destičku a opět poslušně odbrzdí.

P.S. Nedávno jsem pujčil auto otcovi a po telefonu sem mu to vysvětloval. Byla u toho kamarádka a prej VESMÍRNÁ LOĎ ENTERPRISE
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  Tasek Wed Feb 23, 2011 6:31 pm

Zdravím pánové,

s odbržděním po vypnutí motoru mám následující problém. Odbrzdím naprosto normálně, ale jakmile otevřu dveře, ozve se mi kontrolní pípání jako že odbržděné auto a nepřestane, zda mám přehráty soft nevím, auto je dovezeno z Francie...! Nevíte někdo co s tím?

Tasek

Poeet p?íspivku : 47
Age : 39
Location : Olomouc, Brno
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  mistrli Wed Feb 23, 2011 6:39 pm

Zdar,
tak s tím vůbec nic neuděláš... nějakou chvíli to pípá a pak to přestane. Je to takhle normální bounce
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Brzda -> karta

Příspěvek  vlkr Wed Apr 13, 2011 7:38 am

Zdravím všechny,

tak ten můj problém z odbržděním začíná dostávat kapku jiný rozměr. Jak jsem psal že nemám žádné potíže s kartou, tak to nebyla zcela úplně pravda. V ten samý čas, jen o pár dnů-týdnů později si začala dělat rotiku karta.
Cestou do práce vysazuju syna u školy, a při zavírání dveří když vystoupil (nešlo o žádné "prásknutí"), auto zapištělo a hláška CARTEÉ NON DETECTEÉ. Přitom karta ve čtečce! Po pár vteřinách zhaslo, klídek pohoda. Dělalo to napřed sem tam, pak každý den. Říkám asi někde blbne kontakt, kartu mám HANDS FREE, začnu ji vozit v kapse! Elegantní řešení. Auto kartu bez potíží detekuje, startuje, zamyká atd. No a když jsem si tak zkusmo minulý týden půjčil kartu od manželky, všechny tyhle trable ZMIZELY!!! Auto odbržďuje podle návodu, dlohý stisk tlačítka START taky funguje, žádné pípání při zavírání dveří, prostě vše jak má být! Tak jsem vzal svoji kartu, šup s ní do auta, a podle mého už ji čtečka asi vůbec nenačte, protože když ji mám ve slotu a vypnu motor, auto vůbec nehlásí VYTÁHNĚTE KARTU (francouzsky) tak jako vždy hlásilo a volant se zamkne okamžitě, ne až po vytažení karty. Sice zmizelo to pípání při zavírání dveří ale myslím že je to tou NEdetekcí ve čtečce. Navíc v mé kartě při zatřepání něco lehounce zahrká.
Celý problém je tak asi v kartě, kde se něco vysypalo z plošného spoje a nefunguje výše popsané. Naštestí nemusí být ve slotu aby to jelo. Co myslíte, mám to nějak řešit? Rozborka-sborka karty, nová karta, nebo na to hodit bobek když to jede? Díky za Vaše názory.

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  _Mickey_ Wed Apr 13, 2011 8:07 am

Pomerne dost veci zacinam resit tak, ze kdyz to jede (samozrejme bez nejakych projevu zavady), tak to neresim :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  maky Wed Apr 13, 2011 12:49 pm

Správně, můj vzácný tatík říkal když sem strkal ruce pod kapotu " co sis tam dal??? nebo se díváš proč to jezdí????"
Problémy se mají řešit až když nastanou, ale co když je problém v tom, že nevstane????
Jóó a ten forek se zařazeným kvalltem a brzdou mi kupodivu a s nadšením také funguje, už nebudu v nyčce na černým mostě za trubku...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Dlouhý stisk startovacího tlačítka Empty Re: Dlouhý stisk startovacího tlačítka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru