Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neoriginální okrasné poklice kol

2 posters

Goto down

Neoriginální okrasné poklice kol Empty Neoriginální okrasné poklice kol

Příspěvek  xxmirek Wed Nov 12, 2008 5:53 pm

Zdravím všechny,
Takže již mám přezuto na zimní. Koupil jsem celou sadu na plecháčích, tak abych nerušil ráz vozu, musel jsem zakoupit i okrasné poklice. Jelikož originály v Renaultu se mi zdály být vůči účelu ke kterému jsou určeny drahé, zašel jsem tedy do Globusu, a koupil neoriginály. Vypadaly na pohled velice zajímavě, takže jsem je hned nasadil. Po několika dnech jsem za jízdy otevřel okno, a slyšel jsem takové pazvuky, že jsem měl obavy o všechna ložiska v kolech. Ale po zastavení a překontrolování jsem zjistil, že ty pazvuky vychází od oněch poklic.
Poklice totiž nedrží pevně v disku, ale jsou uvolněné. Sice při jízdě je neztrácím, ale vlivem toho že nejsou až tak pevné, vydávají ohromné pazvuky. Jaké, to nelze popsat - to se musí slyšet !!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Máte někdo podobnou zkušenost s plastovými poklicemi - NEORIGINÁLY ??????? scratch scratch scratch

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Neoriginální okrasné poklice kol Empty Re: Neoriginální okrasné poklice kol

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Nov 18, 2008 8:10 pm

Ahoj Mirek, tiež som zakúpil neoriginál puklice na zimné plechové disky. Pri ich zakladaní išli dáko podozrivo ľahko založiť na disk (jednoducho tam len tak zacvakli). Nevenoval by som tomu pozornosť nebyť tvojho problém hrkotajúcich puklíc.
Neviem, či to vyrieši aj tvoj problém, ale mojim pukliciam to pomohlo : dal som ich znova dole z kolesa a na vnútornej strane puklíc je oceľová výstuha. Tú som vybral, je okrúhla a na jednom mieste je zalomená do tvaru „V“. To V-čko som trochu roztiahol, aby nebolo také ostré (ide to aj rukou, nie je potrebné žiadne náradie). Tým dosiahneš zväčšenie priemeru oceľovej výstuhy. Tú som potom opätovne založil do puklice a pri nasádzaní puklice do disku išla o poznanie ťažšie (musel som jej pomôcť päsťou).
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Neoriginální okrasné poklice kol Empty Re: Neoriginální okrasné poklice kol

Příspěvek  xxmirek Tue Nov 18, 2008 8:31 pm

Ahoj Martine,
díky za reakci na můj postřeh pro neoriginální poklice. To natažní ocelového kruhu jsem udělal taky. Ale nebylo to dostatečné. Sice to trošku pomohlo, ale při jízdě na nerovnostech se opět ozývaly různé pazvuky. scratch Takže jsem to musel řešit jinak. Na každou plastovou packu jsem musel nalepit textilní pásku. bom Byla to práce pro otroka, ale nasazení do disků již šlo poměrně těžce. Potom následovala zkušební jízda po nerovnostech a ty nepříjemné pazvuky zmizely. cheers Jen ale netuším, jak dlouho mi tam ta páska vydrží. Ale to je teď pro mě nepodstatné, jelikož ony prapodivné pazvuky zmizely. Jen uvažuji, že po skončení sezony si nechám zvětšit ten kruh o kterém píšeš. Možná to půjde nějakým způsobem nastavit. scratch Tomuto oboru moc nerozumím, tak se asi poradím s kamarádem, který by celou záležitost řešil.
Ještě jednou díky za postřeh, už jsem si myslel, že jen já jsem koupil neoriginál poklice. lol! lol! lol!
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Neoriginální okrasné poklice kol Empty Re: Neoriginální okrasné poklice kol

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru