Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

+4
maky
proste_ja
marobs
ScenicNoir
8 posters

Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Wed Sep 14, 2011 11:01 am

Zdravím všechny,
mám malý problém. Poslední dobou se mi objevuje při prvním nastartování (po noci) hláška "EINSPRITZUNG PRUEFEN" a oranžový nápis SERVICE. Když motor vypnu a nastartuji znovu tak je to již ok. Toto se mi stává poslední cca 3 týdny a četnost je tak každý druhý či třetí den (jak kdy). Možná je to náhoda, ale vždy se mi to stalo když jsem měl auto uklizené do garáže. Když ho náhodou nechám před domem, tak mi to tuto hlášku nepíše. Ale to bude asi opravdu jen náhoda.
Asi budu muset zajet na diagnostiku zjistit co se děje, že? Nicméně můžete mi někdo říci, na co se mám připravit - co by to mohlo být? Crying or Very sad

Toto to píše:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/269/zmnitvelikostz201109060.jpg/

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  ScenicNoir Wed Sep 14, 2011 2:10 pm

Hledej zde a taky na fóru RC slova CHECK INJECTION Smile

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  marobs Fri Aug 10, 2012 7:52 am

proste_ja napsal:Zdravím všechny,
mám malý problém. Poslední dobou se mi objevuje při prvním nastartování (po noci) hláška "EINSPRITZUNG PRUEFEN" a oranžový nápis SERVICE. Když motor vypnu a nastartuji znovu tak je to již ok. Toto se mi stává poslední cca 3 týdny a četnost je tak každý druhý či třetí den (jak kdy). Možná je to náhoda, ale vždy se mi to stalo když jsem měl auto uklizené do garáže. Když ho náhodou nechám před domem, tak mi to tuto hlášku nepíše. Ale to bude asi opravdu jen náhoda.
Asi budu muset zajet na diagnostiku zjistit co se děje, že? Nicméně můžete mi někdo říci, na co se mám připravit - co by to mohlo být? Crying or Very sad

Toto to píše:
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/269/zmnitvelikostz201109060.jpg/
bolo to len take male čidlo čo meria zmes pred strekom do turba že?:-)) a oprava asi dve minuty.-)
marobs
marobs

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 14. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Mon Nov 24, 2014 12:40 pm

Zdravím, venku se ochladilo a mě začíná vyskakovat hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN. Toš sem tu na foru trochu pohledal a našel jsem tuto diskusi. Až po přečtení jsem si všiml, že jsem ji před pár lety zakládal vlastně já Very Happy

Jak jsem se tenkrát té hlášky zbavil, to už bohužel nevím. Nicméně já mám Scenica 4 roky a za tu dobu jsem žhavičky ještě neměnil. Mám tedy podezření, že je po nich. Můžete mi prosím někdo poradit jaké koupit, zda jsem schopen je sám vyměnit a nebo je to na servis?
Díky

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  maky Mon Nov 24, 2014 5:03 pm

Jóó proste - ty, tady vidíš jak se nevyplácí oznámit zde kamarádům jak ses zbavil své závady!!! Vlastní trestuhodná nepsavost!!! tě doběhla!! ( a to sem ten výraz hodně dlouho hledal, ty co mě napadly hned ty sem si nechal raději pro sebe!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Tue Nov 25, 2014 6:57 am

Maky, moc pěkně napsané. Rolling Eyes Máš pravdu, jsem vůl. Myslím ale, že mi tenkrát ta hláška zmizela něják sama, pač si nevzpomínám, že bych něco měnil či čistil. Každopádně doufám, že to budou žhavičky. Našel jsem za supr cenu tyto NGK. Můžete mi prosím někdo potvrdit, že půjdou do mého auta (Scenic II r.v 2004 1,9dCi 88kW)?
NGK: http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zhavici-svicka-ngk-d-power-4-y-732j-vw/

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  svar Tue Nov 25, 2014 8:14 am

Cena je opravdu skvělá a měly by sedět
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Tue Nov 25, 2014 9:37 am

Díky, hned je jdu objednat. Přijde mi to ale až skoro podezřelé. V Autokelly mají ty samé 2x tak drahé.
Jen ještě dotaz... kolik je tam místa při výměně? Jsem schopen je přehodit sám, nebo je v tom nějákej figl? Musí se kvuli tomu třeba rozhodit půl auta abych se k tomu dostal? Very Happy Nerad bych nadělal víc škody.

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  R-ježek Tue Nov 25, 2014 7:42 pm

No mohu potvrdit, že Autokelly je opravdu 2x až 3x dražší než si dokážeš najít u jiného prodejce za stejný díl. Pryč je doba kdy jsem si myslel že jsou jediný nejlevnější obchod s díly. Výměna složitá podle toho jestli máš přes vrch motoru trubku k egru nebo ne, já ne přišel jak žhavičky vyměnit jsem strávil hodinu špekulováním a pak to šlo dobře. Jen je třeba trochu zahřát motor a než se rozeberou potřebné díly tak to trochu schládne a jde to. Nic těžkého když jsem to dal i JÁ What a Face Hodně úspěchů
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  maky Tue Nov 25, 2014 7:44 pm

Čau prostě - ty, tak se nejprve omlouvám za tu drzost, ale to víš nic nepotěší druhé... atd..., tak chlape autodíly cardo je skutečně spolehlivá a dobře na tomto foru zavedená firma!!!, sám sem od něj kupoval a mám dojem jako jeden z prvních, ale to podstatné, když do tvé objednávky napíšeš vin a požádáš o ověření zda tebou vybraný díl skutečně je ten pravý, zaručeně se pak můžeš spolehnout!, No a k samotné výměně.. tak otevřít kapotu, sundat víko motoru a na hlavě je ( někdo má, někdo již nemá) plastový kryt ten je nutno sundat a já jelikož sem ten co má!!, tak musím sundat kvůli němu ještě tu hliníkovou trubku sání co přes něj vede! pak již jsi na vstřikovačích a žhavičích!, kup si pořádnej 10mm trubkový klíč co nejdelší ( asi 10cm a pokud možno lepší delší!) Opatrně s citem a pozorně nejprve sundej konektory napájení žhavičů a ( abys neožvejkl a nebo nedej bůh nezlomil!!!) vyšroubuj stávající žhaviče, potom stejně pozorně našroubuj ( musí jít lehce rukou abys nedal přes závit!!) našroubuj a s citem dotáhni na fest!! nové! Ale opravdu si dej bacha abys nebyl takový kopyto jako já ( já nasadil a zašrouboval novej žhavič a když sem vytahoval ten klíč ze žhaviče ( ani sem netušil, že nejni chycenej v závitu!!) tak sem ho vytáhl i s klíčem a než bys řekl " do prdele" byl tam!!! už sem ho nenašel!!!!! Tak sem odzkoušel který ze starejch ještě funguje a dal tam jeden původní!!
Jinak tam žádnej zádrhel není!! a klidně se do toho dej. Je to práce s cigárkem na 2 hoďky.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Wed Nov 26, 2014 8:25 am

Přátelé, díky moc za rady. Koukal jsem že by snad neměl být problém žhavičky vyměnit. Jen teda nevím, zda nebude problém s tou úplně krajní. Nad tím tam totiž překáží takovej ocelovej vehement. VIZ. šipka na fotce. A ještě drobnost - kabel s koncovkou je na žhavičce je něják nacvaklej, nebo našroubovanej či jinak "zahákovanej"? Nerad bych začal tím, že bych něco urval.  Very Happy

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN 20141126_070914

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  maky Wed Nov 26, 2014 11:30 am

Tak jestli je to foto tvýho motoru, máš na půl vyhráno, nemáš již ten plastovej kryt na hlavě válců!!, tak ty přívody žhavičů jsou jen nasazené s citem zatáhni za ten černej plastovej knoflík a mělo by to bejt odpojený, bacha abys je potom nepřeházel!!, a ten kovovej kus není ocelovej vehement, ale hliníkový nosník motoru ve kterém je silent blok do karosérie a ten nevadí, ale já právě tento žhavič zahodil novej do motoru, tak opatrně!! Tím, že nemusíš sundávat tu trubku sání máš ušetřeno práci a starosti!! Tak ať se dílo daří!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Wed Nov 26, 2014 12:08 pm

Díky moc, zítra by měly dorazit žhavičky, tak se to pokusím něják vyměnit. Ano foto je mého motoru. Plastový vrchní kryt mám, ale kvuli fotce jsem ho oddělal. No právě při letmém pohledu mě přišlo, že tam ten (jak ty píšeš) hliníkový držák motoru bude vadit. Ale když říkáš že ne, tak fajn.

Mohu jen ještě mimo hru... když jsem fotil ty žhavičky, tak jsem si všiml, že nad motorem pod sklem je taková černá plastová nádobka, která byla docela dost zaprasená od nějákého oleje či co to bylo a konektor, který k ní vede byl úplně mokrej. Je to normální? Případně co je to za vehement?

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN 20141126_070928

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 26, 2014 7:20 pm

Nazdárek Prostě já, na 1. fotce je vidět přímo pod šipkou trn na kterém drží horní plastový kryt motoru, ten si určitě taky odmontuj, je tam hned lepší přístup.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  maky Wed Nov 26, 2014 7:30 pm

No proste - ty, tak ten vrchní plastovej kryt drží na těch třech trnech, jo to je v pohodě, ale na hlavě motoru kde jsou ty vstřiky a žhaviče je ještě jeden plastovej kryt a abys ho sundal, tak bys musel odmontovat tu silnou hliníkovou trubku a odehnout jí tak aby ten plast šel dolu. Ty přívody ke žhavičům jsou volně otočný a ten trn ani držák motoru ti vadit nebudou, no a ten bazmek na který se ptáš, tak to je odvětrání klikové skříně a vede do sání, v tom kulatým je membrána která brání ve vystřikování oleje do sacího potrubí a proto to je celý ublemcaný od oleje. Někde se to tu řešilo a čistilo a kupovalo nový, a stojí to ranec!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 27, 2014 1:22 pm

Chlapy díky moc za užitečné rady. Žhavičky dnes dorazily, tak teď už je tam jen něják nacpat. Myslel sem si, že to udělám dnes, ale je toho něják moc a nevím, kdy se navrátím domů, takže to nechám na víkend. Držte mi palce ať něco nepodělám Very Happy Ještě jednou díky a pak dám vědět, jak to dopadlo.

Jen doplnění.... minulý týden a začátkem tohoto týdne mi hlaška vyskakovala při startování studeného motoru (teplota venku cca 2-5°C) každý den. Sotva jsem však objednal nové žhavičky tak je klid. A to je u nás za poslední dva dny teplota 0-(-1)°C. Nedokážu odhadnout jak dlouho má v teplotách kolem nuly trvat žhavení při dobrých žhavičkách, ale mě to trvá hrozně dlouho. Každopádně nové žhavičky určitě na škodu nebudou.

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Sun Nov 30, 2014 9:07 pm

Pánové, dnes jsem se pokusil vyměnit ty žhavičky.... bohužel jsem nebyl úspěšnej. Vymontoval jsem celkem hladce první žhavičku, ale nová mi tam za boha nešla zašroubovat. Tak do půlky závitu to šlo pěkně z lehka jen rukou, další čtvrtka závitu už byla na ráčnu a poměrně dost síly, no a ta poslední čtvrtka prostě nešla ani za prase. Zkoušel jsem tu žhavku snad 10x vytočit zpět ven bo jsem mě strach abych ji nerval přes závit ale byla úplně v pohodě. Takže předpokládám, že šla normálně pěkně po závitu. No a nakonec jsem úplně "rozždímal" klíč viz. foto.
Zítra to odvezu do servisu ať to dají do kupy.
No a závěr pro mě - příště se neser do toho co neumíš a čemu nerozumíš.  Evil or Very Mad
Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN 20141130_201508

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  PRADedaR Mon Dec 01, 2014 6:09 am

Tak nevím,sou dvě možnosti papírový klíč nebo obr ruka affraid scratch
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 76
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  R-ježek Mon Dec 01, 2014 11:44 am

No prostě já, to je podobné jak jsem to dělal já, rabbit ale šlo mi to tam aspoň zašroubovat. Je to zajímavé, dělal jsi to s teplým motorem nebo ti stihl zchladnout úplně? Mě to šlo taky 1. pohoda, rychle 2. a u 3. a 4. jsem se modlil abych to stihl dokud je železo ještě trochu teplé. Asi jak se to schádnutím stáhne tak to prostě nejde. A co to namazat naftou či něčím co se vypaří a nebude hořet?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Mon Dec 01, 2014 8:34 pm

Tak žhavky vyměněny za příjemné dvě kilča bez papíru. Bohužel mě ale v servisu moc nepotěšili. Prej na pohled se ty mé původní žhavičky zdály v pohodě. Takže prej jestli mě auto zlobí, tak tímto to prý zřejmě nebude :-/ No vyzkouším to a dám vědět.
Každopádně díky všem za rady!

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  R-ježek Mon Dec 01, 2014 8:56 pm

Tak to jsi dopadl ještě dobře, jinak kdyby to dělalo ještě binec, tak zkus překontrolovat kontakty, prostříknout kontaktolem, poutahovat co jde a snad to bude v cajku. Já zkusil pročistit soustavu a do nafty přidal 1dcl na nádrž 2T 100% syntetický olej a mám pocit že je to lepší. No uvidím časem. Snad něco nezk....m přílišnou aktivitou. Rolling Eyes
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  proste_ja Tue Dec 02, 2014 8:51 am

R-ježek: K čemu je dobré "1dcl na nádrž 2T"? Shocked Nějáká vychytávka?

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 12:22 pm

Podle toho co jsem vyčetl na oleje.cz tak by malé množství do nádrže mělo zlepšit mazací schopnost nafty a zklidnit motor.uvidím zatím jen zkouším poprvé a jak budu mít jakýkoliv výsledek, dám to sem
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty ...tak tohle je i můj problém..popřípadě, jak jsi to vyřešil ??

Příspěvek  petr novy Fri Jul 01, 2016 9:26 pm

...tak tohle je i můj problém !! vždy to bylo suché a uato nezakouřilo...teď to mám od oleje a auto si při silném zátahu začne kouřit...stalo se to teda jen jednou...ale občas to zakouří i při startu...utírám olej na tom plastové baznechtu (membrána) taky :-(  jak poznám, že je ta věc k.o ??
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN Empty Re: Hláška: EINSPRITZUNG PRUEFEN

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru