Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

denní svícení

+27
Krvesaj
karloscz
lantra
martin.kazik
sali
JirkaCH
jirkaol
homercb
RGS
PRADedaR
budulajs
popík
d.a.r.y.l.
Pule
lenin2001
ScenicNoir
arno
hudy
mistrli
VitaKri
daveL
Rostini
berko
koprda
Lazak
Jirin_CZ
_Mickey_
31 posters

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sun Dec 04, 2011 7:35 pm

Člověče, sejmout někoho tatrou 111 a výše, nejlépe 813 s pontonem ( jezdil sem s ní v roce 1974 najaře v Pardubicích a dokonce sem jí prohnal z Uherského Hradiště do Pardubic), hmmm to všichni mazali stranou....Jöö věřím, že dnes by se našli machři typu no jak se menuje ten dobrák od kosti co poslal tu mazdu do lesa,,,, nebo další brzdiči na D1, .... to by pak bylo 4X drnc a vymalováno, už by si nezabrzdillll.hošík, ale opravdu debilů po našich silnicích jezdí mraky!!!!!! Teda taky sem takový kokot a vyžaduji přednost z prava nebo volný jízdní pruh a ty zastav, když ve tvém pruhu je překážka, a opravdu jdu až do extrému a nechávám chytráky a blondýny couvat, občas beru do ruky telefon, a ale opravdu jako volám policajty, ono to občas pomůže, když je dnes dřevěnej makarenko zakázanej, ale pomoh by. ale to jsme odběhli od tématu... mé důvody znáte , ba když si přečteš denní svícení na RF tak zjistíš, že sem proti tomu loni taky brojil, ale ...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  berko Sun Dec 04, 2011 7:53 pm

111 to neni,je to terrno1....430hp...tak bacha panáčci geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Rostini Sun Dec 04, 2011 8:31 pm

Berko souhlasím s tebou a za nic se neomlouvej buď pevný ve svých názorech. A nenech se rozhodit Laughing denní svícení - Stránka 2 38652
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  svar Mon Dec 05, 2011 10:41 am

Sice nejezdím s Tatrou, ale v tomto podporuju berka. Je dost blbů, co neví, že je není vidět a berou svícení jako tuning
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  sali Mon Dec 05, 2011 12:37 pm

Maky nahoď jak vypadá výsledek. Jestli aspoň trochu k světu tak do toho jdu taky, v pátek jsem měnil tu zas... žárovku před řidičem a těch vyjmenovaných slov. Evil or Very Mad
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  svar Mon Dec 05, 2011 12:45 pm

Když jenom jednu, tak to máš dobrý. Já během dvou dnů obě. Mám to už nalítaný, takže pravá asi 6 minut a levá 8. Jsem šikulka Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Mon Dec 05, 2011 12:49 pm

Zakladem pro vymenu zarovek je mit drobnejsi ruce jako mam ja...a taky aby mi nespadlnul nejakej sroubek ci klicek hluboko do prostoru motoru :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  sali Mon Dec 05, 2011 1:05 pm

Taky jsem to měl tak, že odešla před spolujezdcem a do dvou týdnů před řidičem, ale žárovku před spolujezdcem budu měnit třeba třikrát týdně tam je mně to jedno. Vyhodím hrdlo nádržky ostřikovače a to místo tam je, ale před řidičem zavazí ta velká baterka bez které 1,9dci v zimě nestartuje.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  daveL Mon Dec 05, 2011 6:03 pm

tak vám nevím jestli mám tak tlustý ruce nebo 2,0dCi tak velký motor, ale měnit to na autě je fakticky nemožné (i servisní příruška Renault popisuje demontáž sání a bůhví čeho ještě).
Mám označený polohy světel fixem a dělám to sundáním nárazníku a světlo ven.
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  VitaKri Mon Dec 05, 2011 7:53 pm

Já mám také 2.0 dCi a ruku (teda pracku - vážím asi 100kg) jsem nacpal jak před spolujezdce, tak před řidiče.
PS: teda když jsem ji vytáhl, tak to asi 15 minut ani jako ruka nevypadalo Shocked
PPS: Manželce (váží asi 50kg) se tam ta ruka nevlezla. Asi víc záleží na ohebnosti než na velikosti. Very Happy
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Tue Dec 06, 2011 6:06 am

Too vitakri, ano je potřeba bejt malej ale šikovnej...a ohýbá se mi to v koleně... potvora, ale lepe když hezky visí, než když blbě stojí..., no a k meritu věci.. tak mám namontováno, vypadá to slušně, ale nafotím ihned jakmile je s jirinem zapojíme, nějak nemám chuť to zapojovat dle návodu, abych nebyl zde na fóóru kárán...a přiznávám, že právem!!!!( nechci rozšiřovat davy blbců, když už máme autíčka blbuvzdorná)... Jinak světla sem koupil na adrese viz výše, za 715kč. plus 100kč poštovné platba převodem, protože před svátky a hned večer upozrňovali v telce na podvodné E shopy, tak do středy lepička, ale ve středu byly k plné spokojenosti doma, mají E 4, a další označení tak spokojenost, v balení světla, kablíky, stahovací pásky a upevnovací šroubky, návod, ale zapoměli zabalit trpaslíka odborníka na montáž...Tak v neděli nárazník ven vrtačka malej vrtáček a 4 dirky do mřížky a kabílky zapáskovat a zatím sem je zasunul do obalu baterky a tam počkají na zlaté ručičky jirina...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  mistrli Wed Dec 07, 2011 5:28 pm

Zdar,
tak si tady čtu jak měníte žárovičky a dnes ráno nastartuji a ...NIC!!! Cesta do práce v poho ,cesta z práce v poho až na ty pitomce co se nudí u krajnic a když se je jim ta nuda už nudná tak někoho stopnou a zrovna mě. Pane řidiči nesvítí Vám světlo... opravdu ?? to jsem jelen vždyť před chvíli ještě áno?! Tak si vytáhněte náhradní žárovku a vyměňte. Říkám, pánové a který z vás tam tu ruku strčí? Otevřel jsem kapotu,oni koukali jako zelení panáčkové na pannu a tak tedy jeďte. Doma nárazník dolů,světlo ven,žárovku dovnitř a za 10 minut hotovo.
Tím chci jen říct,že opravdu nechápu a obdivuji ty co tam ty své ručičky nacpou. Já ty svoje hnáty ani náhodou Evil or Very Mad (1,5dci po faceliftu)
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  hudy Wed Dec 07, 2011 10:24 pm

Tak to já zase obdivuju toho, kdo je schopnej během deseti minut sundat nárazník, vyndat světlo a zase to zpátky namontovat. Klobouk dolu denní svícení - Stránka 2 38652
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  mistrli Thu Dec 08, 2011 4:52 am

Zdar,
dík za pochvalu. Ale když už to děláš po 10 tak je to jako u mechaniků F1 prostě rutina. Spíš mě sere (pardon,ale fakt sere),že měním žárovky měním snad co 2 měsíce. affraid

mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Thu Dec 08, 2011 7:08 am

Me by stejne zajimalo, zda ty nehomologovany 100W zarovky (ktery poznas pouhym okem, pac to sviti jako krava) maji sanci policajti nejak odhalit nebo to pujde v podstate jenom na technicky.
Protoze stejne jako si nevymenis zarovku, bo to nejde rozebrat, tak se ani oni k ni nedostanou, aby ti dokazali, ze mas nehomologovanou zarovku...leda odvlect auto na technickou.
No, ne ze bych si daval do auta nejaky potvory, ale jen tak me to napadlo...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Lazak Thu Dec 08, 2011 7:36 am

No možná to poznáš, když se ti začne roztékat plastová parabola lol! lol! lol! a nemusíš se ani nechat vléct na technickou denní svícení - Stránka 2 872773

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  _Mickey_ Thu Dec 08, 2011 7:38 am

Ty uz to nepij ani redeny ;-)

100W zarovka fakt nic nerozpece a prodavaji se celkem bezne. Na vsech moznych e-shopech a i s tim upozornenim, ze nejsou homologovany.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sat Dec 24, 2011 11:55 am

Tak sem včera s jirin-cz,em na mojeho mazlíčka, namontoval a zapojil kočičí očíčka....Svítí všechno tak jak má, práce myslím slušivá....
denní svícení - Stránka 2 Novoimal

No a slíbené zapojení dám sem ať je to pěkně pohromadě.
denní svícení - Stránka 2 Zapojen1
denní svícení - Stránka 2 Zapojen3


Tak a ještě vysvětlit zapojení : ta červená svorka je na žlutým kabílku od těch deňáků a jde na ten modrej zadního konektoru( je utopenej), ten bílej smotanej jde do toho hnědého konektoru ( je níže u kraje) na pin se žlutejma drátama, a černý jde na - pol baterie...
denní svícení - Stránka 2 Kopiedrkynaoka2

denní svícení - Stránka 2 Okaodpoledne16h



Naposledy upravil maky dne Wed Mar 07, 2012 7:13 pm, celkově upraveno 11 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty RE:denní svícení

Příspěvek  arno Thu Jan 12, 2012 11:21 am

Ja som toto montoval na modus, ja v nich vyrazene všetko podľa zákona: E4 v krúžku, nad tým RL a 00087 číslo registrácie, a cena je tam parádna, rozmýšlam že to dám aj na grandíka, cez relé.


http://www.ebay.com/itm/130591797289?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

arno

Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 06. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  ScenicNoir Fri Jan 13, 2012 9:37 am

Maky, funguje ti to teda tak, že po nastartování se sami zapnou denní a po setmění se sami přepnou na potkávací+zadní světla a současně se ztlumí přístrojovka ? Jestli jo tak to je ideální stav.

Nemohli byste sem napsat, jak jste je zapojili a co bylo potřeba nastavit ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Fri Jan 13, 2012 10:15 am

Zdarec, tak: mám zapnuté automatické svícení ( podržíš stisknuté tlačítko na ovládači světel, na displeji se objeví hláška kdy je automat. svicení on nebo of., zapneš on) , no a po zapojení a montáži denního svícení ( toto co sem koupil má už automatické přepínání v sobě, nekupuješ žádné relátko!!!), to funguje takto: vlezu do auta, s kartou (mám automatickou) zmačknu tlačítko start a rozsvítí se denní svícení (spotřeba 10W.) a po nastartování se za šera rozsvítí předepsané osvětlení a zůstane svítit, za dne zůstane svítit denní svícení, na nic nešahám. Při jízdě se sama světla přepínají dle světelných podmínek jak to určí senzor ( za jízdy z Bratislavy při proměnné oblačnosti se světla sama 3x přepla a vždy ve chvíli kdy sem na to chtěl šáhnout a rozsvítit tlumená světla ( a samozřejmě, že mám zapnutou navigaci na automatické přepínání osvětlení...) a ta se také dle zapnutých světel přepíná na denní a noční osvětlení. Osvětlení přístrojů to neovlivňuje, netuším zda to jde automaticky, nebo se musí přístrojovka ztlumit pouze ručně, to sem ještě nestudoval. No a zapojení mi udělal jirin-cz. mám jeden kontakt na baterce, a dva kabýlky jsou na konektorech. ale naprostá spokojenost.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  sali Fri Jan 13, 2012 2:40 pm

Ta palubovka jde taky tak napůl nastavit. Při rozsvícených světlech si stáhneš reostatem podsvícení na noc a pak se při sepnutí senzoru na tlumené stáhne sama na tebou nastavenou intenzitu a při vypnutí tlumených přejde do plného jasu.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Sat Jan 14, 2012 8:47 am

Hmmm tak to sem netušil, hned v pondělí vyzkouším,,, ale myslel sem spíše zda auto není v osvětlení přístrojovky naprogramováno jako navigace na režim den - noc, a jen se to musí v PC nastavit???? co říkáš jirine????? a sali díky, pozdrav té slečně co ti dělá snídaně....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  maky Mon Jan 16, 2012 12:39 pm

Chytrá hlava ten salík, přesně jak popsal, na předepsaném osvětlení sem stáhnul osvětlení přístrojů, a při senutí denního osvětlení po zhasnutí ( provedeno automaticky) předepsaného se krásně rozsvítila i palubovka, při přepnutí ( zajel sem do garáže) se zase pěkně ztlumila... Sali pochvala a díkes
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  lenin2001 Sat Mar 03, 2012 12:20 pm

Písni jak to máš zapojené, přece jenom koupit světla je jedna věc, ta druhá je ale mít to zapojené jako ty, tedy správně. Tedy světelné podmínky dobré- denní svícení, šero nebo tma-samo si to rozsvítí potkávačky. Díky Petr
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

denní svícení - Stránka 2 Empty Re: denní svícení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru