Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MartinLM-SK

+10
Frodo
sali
hudy
berko
ScenicNoir
Manovar
svar
xxmirek
Lazak
MartinLM-SK
14 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

MartinLM-SK Empty MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Nov 26, 2008 3:47 pm

Ahojte, tak Vám predstavujem toho môjho krásavca.
Motor : 1,9 dCi, 88 kW, 120 PS, Čipovaný, priemerná spotreba 6,7 l
Rok výroby : 2004, dovoz Nemecko
Stav km 97.000 km – zistil som, že sú stiahnuté
Počet prevodových stupňov 6
Posilňovač riadenia, ABS, ESP, 6x airbag

Výbava : automatická klimatizácia, presklená strecha, tempomat, navigačný systém CARMINAT, elektrické okná a zrkadlá, dažďový a svetelný senzor, predné hmlovky, vyhrievané sedadlá, inteligentná karta „Keyless Drive“, rádio CABASSE s meničom na 6 CD s ovládaním pod volantom, parkovacie snímače, stredová konzola, elektrochromatické spätné zrkadlo, protislnečné clony na bočných dverách, xenóny

Pneumatiky 205/60 R16 92H
Zimné : plechové disky, PIRELLI
Letné : ALU disky, MICHELIN

Investície po kúpe:
- výmena rozvodov + vodné čerpadlo
- výmena oleja
- výmena všetkých filtrov
- výmena všetkých žhavičov
- nová baterka
- gumené rohože + gumená vanička do kufra
- zadné tlmiče
- plechové disky + zimné pneumatiky

MartinLM-SK P1000513tg9.th
MartinLM-SK P1000518dd6.th
MartinLM-SK P1000523mi6.thMartinLM-SK Thpix
MartinLM-SK P1000524xl5.thMartinLM-SK Thpix
MartinLM-SK P1000526bf3.th
MartinLM-SK P1000527nn2.th
MartinLM-SK P1000517tb6.th


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Sat Nov 29, 2008 9:37 pm, celkově upraveno 5 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Lazak Wed Nov 26, 2008 5:12 pm

Ahoj, pěkná výbava, ještě přihod nějaké fotky. Jinak píšeš že to máš čipované, už jsi to tak koupil? Kolik to má výkon v kW po načipování?
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  xxmirek Thu Nov 27, 2008 6:17 pm

Ahoj Martine,
Moc pěkná výbava, jak již psal kolega. Píšeš, že to má stažené kilometry. Kolik by tedy dle Tvého odhadu měl mít naběháno ? V topicu o startovací kartě zase jeden kolega píše, že dle startovací karty se dá zjistit skutečný stav kilometrů. To mě osobně také zajímá, jestli je to možné ...... Pokud bude ještě možnost, přidej další fotky. Dle ale těch uveřejněných, je u vás již pěkná zima včetně sněhové nadílky. santa
Takže s jízdou na sněhu opatrně.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Nov 28, 2008 10:48 am

xxmirek napsal:Ahoj Martine,
Moc pěkná výbava, jak již psal kolega. Píšeš, že to má stažené kilometry. Kolik by tedy dle Tvého odhadu měl mít naběháno ? V topicu o startovací kartě zase jeden kolega píše, že dle startovací karty se dá zjistit skutečný stav kilometrů. To mě osobně také zajímá, jestli je to možné ...... Pokud bude ještě možnost, přidej další fotky. Dle ale těch uveřejněných, je u vás již pěkná zima včetně sněhové nadílky. santa
Takže s jízdou na sněhu opatrně.
xxmirek

Ahoj Mirek,
ďakujem za pochvalu. Podľa mňa to má nabehaných dobrých cez 200.000 km. Zistil som to v servise Renaultu, podľa VIN. A to tak, že ako určite vieš všetky servisy zadávajú údaje o opravách do jednej spoločnej databázy. Je jedno či je to servis na Slovensku, v Čechách, alebo v Nemecku. Chcel som si stiahnuť z databázy aké opravy sa na vozidle robili, či náhodou nebolo havarované atď. Toto sa dá zistiť samozrejme ak bolo vozidlo servisované len v autorizovanom servise Renaultu. Pri tom som zistil, že bola prevádzaná oprava klimatizácie a servis zadáva aj počet km pri oprave a tam bolo zadané okolo150.000 km. Ja som ho kupoval asi pol roka potom tak počítam minimálne ešte + 50.000 km. Chcel som zistiť skutočné nabehané km, no v dvoch servisoch tvrdili, že to nie je možné a že stáčanie km je celkom bežné. To vieš, že ma to poriadne rozladilo. Predajca sa tváril ako mŕtvy chrobák, chcel som vozidlo vrátiť, ale naša rodina sa do neho tak zamilovala, že sme sa ho rozhodli nechať a teraz sa modlím, aby niečo vážnejšie neodišlo. Zatiaľ však autíčko slúži a moja drahá polovička si naň tak zvykla, že ja s ním chodím len natankovať a prípadne do servisu. Teraz keď v inzerátoch vidím dovezené štvorročné auto s km pod 100.000 tak sa len pousmejem. Počul som, že aj u vás v Čechách je sťahovanie odjazdených km problém a navrhovali ste, aby to bol trestný čin. No ako mám informácie neprešlo to u vás.
S tou kartou? Neviem, či sa do nej nahrávajú aj údaje z tachometra, no určite by ma informovali v servise ak by sa to dalo z nej stiahnúť.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  svar Fri Nov 28, 2008 11:26 am

Nechtěl bych Tě strašit dopředu, ale po "násilném", ne zrovna odborném stažení km odchází už tady mnohokrát zmiňované displeje. Přeju Ti, aby ses s tímto nepotkal. Jinak autino moc pěkný, ať jezdí a slouží.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Manovar Fri Nov 28, 2008 12:27 pm

Tak k tomu stahování kilometrů. V zásadě je to tak, že pokud si koupíš vozidlo v Česku, v bazaru takovém nebo makovém, máš velmi slušnou pravděpodobnost, že tachometr bude stočený pale To už se tu bere vlastně jako samozřejmost a ty, jako zákazník s tím vlastně musíš počítat. Aspoň tak na mne někdy působí vyjádření majitelů autobazarů, jež jsem měl možnost shlédnout třeba v TV, nebo i vlastní zkušenost s koupí svého prvního ojetého vozidla. Tehdy mi majitel autobazaru sdělil, že jich tam pracuje několik a že ke stočení kilometrů došlo asi při čištění interiéru affraid affraid, kdy tuto skutečnost si nestačili mezi sebou sdělit No Ale to už je minulost. Pokud chceš mít alespoň částečnou jistotu s tím, že tachometr ti nebyl stočen, tak si můžeš auto buď dovést sám, nebo si ho nechat dovést známým, anebo jako v mém případě, koupit vozidlo z ciziny ještě v době, kdy není přihlášeno, je dovezeno čerstvě a v ČR se de facto vůbec neohřálo. V mém případě mi prodejce zaslal emailem všechny technické údaje k autu včetně VIN kódu. Jak jsem zjistil i já později, v Renaultu jsou schopni podle VINka zjistit kdy, kde a z jakého důvodu vozidlo bylo servise, v mém případě ve Francii. Taky zjistí, co se na vozidle dělalo. U mne to naštěstí sedělo jak datumově, tak i kilometrově cheers cheers Navíc jsem si ověřil, že s autem nebyl žádný průser, bouračka, závažná porucha či něco podobného. Kdybych to však věděl dříve, zkusím třeba přes nějakého známého zjistit tyto skutečnosti k zamýšlenému vozidlu ještě před jeho koupí. Rolling Eyes Další podmínkou je, aby vozidlo nebylo příliš staré, nejlépe tak 2-3 roky. Povětšinou i v zahraničí si kupují vozidlo na leasing, kdy během právě těch 2-3 let splácení musí plnit podmínky smlouvy, což mimo jiné obnáší i návštěvy autorizovaných servisů. Co se týče počtu najetých kilometrů, tak při dnešních technologiích motory s velkým obsahem vydrží v klidu určitě mnohem více jak 200000 km, je však třeba myslet na opotřebení brzd, tlumičů atpod. alien clown
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 48
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  ScenicNoir Fri Nov 28, 2008 12:45 pm

Martine, znalost skutečně najetých kilometrů je potřeba v podstatě jen kvůli výměně rozvodů, jestli jsi je vyměnil tak už můžeš být v klidu. Taky doporučuju zkontrolovat tloušťku všech brzdových kotoučů a porovnat s minimální dovolenou hodnotou. Těch 200 tisíc km je ve tvém případě úplně normální hodnota pro tohle stáří a typ auta.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Nov 28, 2008 5:48 pm

Lazak napsal:Ahoj, pěkná výbava, ještě přihod nějaké fotky. Jinak píšeš že to máš čipované, už jsi to tak koupil? Kolik to má výkon v kW po načipování?

Už som to kúpil načipované. Neviem koľko to pridalo na výkone.
Na čipe som našiel štítok a na ňom : ELIA Tuning & Design AG, Version : V1.3
Takže bude vďačný akejkoľvek informácií.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  berko Fri Nov 28, 2008 6:16 pm

MartinLM-SK napsal:
Lazak napsal:Ahoj, pěkná výbava, ještě přihod nějaké fotky. Jinak píšeš že to máš čipované, už jsi to tak koupil? Kolik to má výkon v kW po načipování?

Už som to kúpil načipované. Neviem koľko to pridalo na výkone.
Na čipe som našiel štítok a na ňom : ELIA Tuning & Design AG, Version : V1.3
Takže bude vďačný akejkoľvek informácií.
Czech Republic

ST Tuning

Petr Strof

Tel.: 0042-0608272023

strof@sttuningcz.com---------http://www.elia-ag.de/index2.html
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty centralni servisni udaje

Příspěvek  hudy Fri Nov 28, 2008 10:46 pm

Kdyz jsem zjistoval u Renaultu co kdy a kde na nem bylo servisovano, rekli ve znackovym servise ze se centralne zaznamenavaji pouze zarucni opravy, ostatni se pry daji zjistit pouze v servisu kde byla oprava provadena.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  xxmirek Sat Nov 29, 2008 2:40 pm

Já mám taky auto přivezené z Německa. Bylo to po majiteli, kterému skončila leasingová smlouva. Když jsem auto přebíral mělo na tachometru hodnotu cca 130 000 km. Přes jednoho známého v Renaultu jsem tento stav chtěl nějak prověřit, zda nejsou kilometry stažené. Ale po zjištění, že při 125 000 km byla provedeny výměna rozvodů, vodního čerpadla atd. jsem se uklidnil. Protože i datum provedení této výměny odpovídal. Měl jsem totiž od prodejce v ruce fakturu z německého autoservisu. Zde byly uvedeny kilometry i datum výměny rozvodů. I když manželka neměla důvěru v toto auto, jelikož se jí zdálo že má již hodně kilometrů, jsem rád že jsem jej koupil. Protože jak již psal kolega, auto kupované u nás ( myšleno v Čechách), má povětšině kilometry stažené - lépe prodejné auto. Potom se ale nový majitel nestačí divit. affraid Nejprve vymění oleje, filtry, pro jistotu ještě nechá vyměnit rozvody. Ale po krátkém čase jsou ve špatném stavu tlumiče, brzdy atd..... Potom se nový majitel diví, že ta auta nemají žádnou životnost. Evil or Very Mad
No a potom se nový majitel různými cestami doví přibližný stav kilometrů -a bác je na infarkt. affraid Ale co teď ??? scratch scratch Zasedne rodinná rada: "no přece už to auto neprodáme když nás už stálo tolik peněz.....", řekne manželka, která v rodině hraje roli ministra financí.
No a to je celá strategie prodejců ojetých automobilů v Čechách. lol! lol! lol!
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  sali Sun Nov 30, 2008 10:02 am

velmi výstižné, proto se zatím Renault servisu vyhýbám abych se nedozvěděl skutečné kilometry alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  xxmirek Sun Nov 30, 2008 10:19 am

sali napsal:velmi výstižné, proto se zatím Renault servisu vyhýbám abych se nedozvěděl skutečné kilometry alien
Abych se přiznal, pokud nemusím tak do značkového servisu nejezdím. Mám tam sice známého servisáka, ale i tak se jim vyhýbám. Potom by se člověk mohl dovědět spoustu informací, které by mohly " mrzet ". Ono, člověk nemusí všechno vědět a znát ....... scratch
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  sali Sun Nov 30, 2008 11:13 am

ještě že je má Martin na autě tu prosklenou střechu kterou nemusím, jinak bych musel závidět moc pěkné auto alien

P.S. žena mně přistihla jak si prohlížím tyhle fotky a hned si vzpomněla, že jsem jí kdysi v pravěku slíbil výlet do zasněžených Tater, když v létě jsme tam byli už 3x, takže super důvod pořádně protáhnout Scenica
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Dec 15, 2008 2:14 pm

Lazak napsal:Ahoj, pěkná výbava, ještě přihod nějaké fotky. Jinak píšeš že to máš čipované, už jsi to tak koupil? Kolik to má výkon v kW po načipování?

Vďaka Berkovi som získal kontakt na spoločnosť, ktorá by mala mať viac informácií o mojom "čipnutom" motore. Podľa nich sa jedná o jednotku Elditronic, ktorá by mala pridať 18 koní a 40 Nm v točivom momente.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Frodo Tue Dec 23, 2008 2:56 pm

Ke kilometrech na kartě: v každém autorizovaném servise by měli mít čtečku, na kterou položí kartu a přímo do PC se jim stáhnou veškeré aktuální informace z vozu - včetně najetých kilometrů. Co se tam objeví po stočení kilometrů, těžko říci. Fakt je ale ten, že tato vychytávka - či spíše jejich čtečky - prakticky nikdy nefungují. Tvrdí, že se jim to nedaří rozchodit. Jelikož při mé otáčce kilometrů kupuji nová auta, jezdím pravidelně na servis do autorizovaného servisu, za 4 roky jsem to potkal funkční asi dvakrát. Ale jak jsem řek, co se stane po stočení kilometrů - zda se bude zobrazovat správně najetý počet kilometrů nebo ten stočený - nevím.
P.S.
Když čtu Vaše obavy ze starších vozů, jsem rád za nový. Mnoho šťastných kilometrů!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  xxmirek Mon Jan 19, 2009 8:29 pm

Ahojte všichni,
když tak přemýšlím o načtení údajů z karty. Pokud bych tyto informace chtěl z karty zjistit, musím do čtečky v servise ale dát kartu s kterou jsem přijel. Jelikož jen na této kartě jsem poslední údaje z řídící jednotky. Protože kdybych tam dal druhou, náhradní kartu, kterou v podstatě nepoužívám, byly by údaje zkreslené. Je to tak ?????? Má s tímto načtením nějakou osobní zkušenost. ( Jen tak pro zajímavost ..) Rolling Eyes Rolling Eyes

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jun 09, 2009 7:32 pm

Tak už mám nálepky tiež nalepené.

MartinLM-SK P1000705e.th MartinLM-SK P1000706x.th


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Tue Jun 09, 2009 7:49 pm, celkově upraveno 1 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jun 09, 2009 7:46 pm

Všetko na aute relatívne funguje a tak som sa pustil do montáže LED osvetlenie do dvier. Troška menšieho "tuningu" nezaškodí Very Happy . Čo na to poviete ?

MartinLM-SK P1000672.th MartinLM-SK P1000704.th MartinLM-SK P1000708r.th MartinLM-SK P1000711.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Ruda Wed Jun 10, 2009 8:23 pm

K Martinovým LED ve dveřích - je to SUPER - začal jsem o tom vážně uvažovat. Jenom dotaz - tos koupil v sestavě hotové, nebo jsi si zabastlil?

A postřeh ke kartám - ve všech servisech mnou navštěvovaných vždy čtečka na karty fungovala. A kartu musíš dát tu "živou" se kterou jsi přijel. Načítá údaje o autu (to by mělo být stejné u obou), ale také aktuální stav km a paliva. Pokud se stočí na autě km, bohužel se to přenese i do karty, ale pouze do té aktuální. Tzn., že když nebyla mezitím vložena i druhá karta, zůstaly na ní původní nestočené km.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jul 21, 2009 2:04 pm

Troška som si vylepšil interier. Veľa práce s tým nie je, ale výsledok je viac ako dobrý.
Cena 10,92€.

MartinLM-SK P1000736g.th MartinLM-SK P1000737.th MartinLM-SK P1000740lpt.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Lazak Tue Jul 21, 2009 5:19 pm

To vypadá dobře, kde jsi to koupil?
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Vacekzl Tue Jul 21, 2009 8:44 pm

[quote="MartinLM-SK"]Troška som si vylepšil interier. Veľa práce s tým nie je, ale výsledok je viac ako dobrý.
Cena 10,92€.

Hezký.... nahoď kontakt....
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Jul 22, 2009 11:46 am

Dodávajú to na Renault Clio Sporty, ale pasuje to aj na Scenica. Chce to len trocha opilnikovať a prevŕtať volant (cca 15 min).
Je to z plastu s čiernou potlačou.

Názov : Športova výbava
Kód : 8200749306
Cena : 10,92 €

MartinLM-SK P1000735e.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  MartinLM-SK Sun Sep 27, 2009 2:25 pm

Blíži sa jeseň a s ním aj hmly a sychravé počasie. Rozhodol som sa, že si na mojom aute oživým aj druhé hmlové svetlo.

Pred a po :
MartinLM-SK P1010250e.th MartinLM-SK P1010275u.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

MartinLM-SK Empty Re: MartinLM-SK

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru