Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olejový filtr (TWINGO)

+2
Lazak
Popenec
6 posters

Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Popenec Sat Aug 18, 2012 9:35 pm

Hojte,
dnes jsem měnil olej. Předtím jsem byl v KELLYně a koupil filtr, podle data výroby auta a podle motoru. Olej jsem vypustil a chtěl jsem našroubovat filtr. Ale něco se mi na něm nezdálo. Přišlo mi, že je větší, ale za to placatější... Taky že byl. Oni mi prodali filtr Fram PH 5796, který patří na Twingo s označením (S06_) jenomže já mám označení (C06_) Našroubovat tam ten filtr šel, ale okraje toho filtru neseděly přesně na tu jakoby objímku. Když přejedu prstem přes okraj filtru tak cítím, tu těsnící gumu a jde i vidět, že je kousek přes okraj. Pořádně jsem to dotáhl, nastartoval a čekal, jestli to nebude utíkat, ale nic se nestalo. Myslíte, že to nevadí? Nebo mám raději koupit nový filtr a dát tam opravdu ten co tam má být?

Pro srovnání:
Tento je tam teď:
http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-renault_twingo-karoserie-s06_620/filtr-olejovy-FRAM-539518.html

Tento tam byl před výměnou:
http://www.mdily.cz/renault/twingo-c06-03-93-03-07/filtron-op642-2-olejovy-filtr-dacia-logan-sandero-nissan-kubistar-renault-clio-i-ii-iii-kangoo-modus-thaliatwingo-wind-op-642-2.html

Rozměry jsou prostě úplně jiné, než správně mají být... Rolling Eyes

Tady je obrázek, jak to teď vypadá:
Olejový filtr (TWINGO) Dsc0063tx

Co na to říkáte pánové?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Lazak Sun Aug 19, 2012 5:43 am

Pokud to neteče, tak bych to tam nechal.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  maky Sun Aug 19, 2012 8:19 am

No popíčku, tak když si přestavím:
1/ že ta gumička má býti stisknuta po celé ploše a tobě drží jen tak odhadem 1mm!!!, ( šířka té gumičky je asi 4,,), může každou chvilku vystřelit a zničíš motor!
2/ cena filtru je okolo 100kč. a cena GO zadřeného motoru možná 20tis. kč. nebo auto kapůt
tak vidím velkou nerovnost a neměl bych klidné spaní. Jasně drží a může vydržet i těch 15000km, ale také při chladnějším ránu zhoustne olej a tlak vyletí nahoru a seš bez oleje!!!
Já bych měnil!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Popenec Sun Aug 19, 2012 8:24 am

Jak bych to měl provést? Opět vypustit celý olej a pak odšroubovat filtr, nebo můžu olej nechat a odšroubovat filtr a jen vyměnit kus za kus?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  berko Sun Aug 19, 2012 8:57 am

olej vypouštět nemusiš,vyteče jenom to co je ve filtru a určitě bych tam dal filtr kterej tam ma byt...jinak se muže stát něco pro motor a tvoji peněženku tuze zlého Olejový filtr (TWINGO) 109403 Olejový filtr (TWINGO) 519902 Olejový filtr (TWINGO) 872631
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Popenec Sun Aug 19, 2012 9:14 am

O.K. Teď jsem to ještě zkontroloval a neteče. Původně jsem tam chtěl dát ten starý filtr, ale řekl jsem si, že dám raději ten nový a po poradě s vámi se rozhodnu jak dál postupovat. Ještě, že se dá měnit bez toho, abych musel vylévat olej Smile

Pánové opět děkuji za rady Wink

Co já bych si bez vás počal... Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  maky Sun Aug 19, 2012 10:12 am

Nic jenom po pár bezesných nocích bys ten filtr vyměnil sám.... jasně auto nesmíš nastartovat a dej si pod filtr nějakej lavorek, filtr vyšroubuj a dej novej. Pak olej doplň na měrku. Můžeš tam dát i to co vyteče, teda pokud se s tím budeš chtít mazat a ta nádoba bude čistá a neshrneš si tam nějakej bordel při vyndavání?????, tak štastnou a šikovnou paži.
P.S. Ty chlape nevíš, že od doby co vynalezli různá platidla slovo " děkuji " ztratilo na významu?????, ale seš čerstvě ženatej, ještě mladej a nezkušenej, tak je ti odpuštěno...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  svar Sun Aug 19, 2012 10:20 am

Určitě vyměnit. Ta gumička drží jenom na čestný slovo.Aakorát jsi udělal blbost, že jsi ho tam dal. Mohl jsi ho vrátit a vyreklamovat Shocked
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Popenec Sun Aug 19, 2012 10:38 am

Bohužel nevyreklamoval, protože borec se ptal, jestli chci stvrzenku a já debil mu řekl, že ne Rolling Eyes Nad tím jsem taky přemýšlel...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  sali Sun Aug 19, 2012 3:45 pm

Jo chybama se člověk učí, jenom blbec vlastníma. A taky že sem se mezi ty blbce taky zařadil. Dávno tomu co jsem na účtenky taky kašlal. Pak si tak jedeme do Brna, veznu benzín na pumpě co zrovna byla cestou. Na účtenku kašlu a když jsem na zpáteční cestě dojížděl na laně s kaput vstříkováním, tak bych za účtenku dal půl princezny a království k tomu. Naštěstí to byl monovstřik na R11, díly shodné s Cliem z vrakoviště a celá zkušenost proč si brát účtenky mně vyšla na 2500,-
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olejový filtr (TWINGO) Empty Re: Olejový filtr (TWINGO)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru