Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

+2
svar
Boox
6 posters

Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Mon Feb 11, 2013 5:41 pm

Zdravím všechny. Mám Grand scenica 1.9dci r.v. 2004 najeto 189tis. Dnes si jedu a v kopečku kamion, pořadil jsem předjel a pak to přišlo. Na vrchu kopečku jsem zvolnil jízdu a při zařazování vyšší rychlosti zrovna když jsem měl sešlápnutou spojku se motor utrhl do otáček až k 5 tis. naštěstí jsem stihl zařadit a motor "skrotit" pomocí rychlosti a brzdy. Vše doprovázeno pěkným kouřem. Pomalu jsem dojel pár km domů. Hláška top oil level na sebe nenechala dlouho čekat. Motor mokrý od oleje totálně. Motor běží normálně, nic neklepe i turbo zabírá bez problému a auto jede o něco živěji než před tím. Diagnostika nesvítí jen motor mokrý od oleje a málo oleje v něm. Můj servisák si myslí jestli neodešla hadice vysvětloval mi i jaká, ale v nafťáku se moc nevyznám takže jsem ho uplně nepochopil... Prý to už viděl na Espacu ten samí problém oprava prý 2500 jestli to bude tou hadicí...

Vaše názory??? Díky za rady.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  svar Mon Feb 11, 2013 6:15 pm

Vyběhlý otáčky, kouř z výfuku, úbytek oleje, příznaky turba. Zkontroluj vnitřek trubky od turba k mezichladiči a trubku k sání. Pokud tam bude moc oleje, tak je to špatně.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Mon Feb 11, 2013 6:18 pm

To bych pochopil, že turbem to vlítne do sání a motor spaluje olej, ale proč je celý motor od oleje (ze předu) kde turbo není. Byla už tma když jsem dojel tak jsem toho moc neviděl ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  svar Mon Feb 11, 2013 6:25 pm

V tom případě to vylítlo ještě přes chladič vzduchu nebo stihla prasknout některá přívodní hadice. Měl jsem předek auta mastný, když mi prasknul intercooler
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Mon Feb 11, 2013 6:32 pm

Mě děsí to, že po tom co s to stalo tak to jede normálně turbo zabírá jak má. Hadice asi prasklá bude ... servisák mi říkal (není to amatér a garážník dělá opravy opravdu poctivě a myslím, že tomu i dost rozumí), že praskla hadice a jestli se tam uvolnil bordel v chladiči vzduchu a roztočilo to motor tak v těch vysokých otáčkách to mohlo pustit turbo když jsem točil 5tis. Že to prý rozebere vyčistí vymění hadici a prý nutně turbo být v čudu nemusí, že většinou už nezabírá když odumře a povolí ... Uvidim zítra mu to tam dám a nechám se překvapit. Turbo by mě teda dost naštvalo. Teď jsem dělal rozvody a totálně mrtvý egr a nechal jsem tam 17tis takže turbo za 20tis by mi radost neudělalo ....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Tue Feb 12, 2013 9:12 am

Takže výsledek je, že bylo ucpané odvětrávání klikové skříně. Tlakem v motoru se uvolnila hadice od odvětrávání a olej vylítal na motor. Vylítnutí do otáček mohlo být prý způsobeno tím ucpáním. Až to rozeberou budu vědět víc.

Takže kolegové pozor na to!!!! v každém případě dám vědět jak to dopadlo až budu vědět víc po rozebrání.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  maky Tue Feb 12, 2013 2:15 pm

Ano, ano, již sem to psal dříve, že součástí výměny oleje a filtrů je také pročištění tlumiče ohně ( v hadici odvětrání z klikové skříně u vzduchového filtru je taková kovová spirálka a ta se zanáší parafinem z oleje), a tím je zabráněno prošlehnutí plamene do klikové skříně.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Tue Feb 12, 2013 2:35 pm

Tak bohužel turbo v kopru. Vše vycistene sestavené a po chvilce testovací jízdy ztráta výkonu a následný výlet do vysokých otáček včas podchyceny naštěstí a.modrý dým z výfuku a 2,5l oleje pryč.

Chlapy turbo se dá repasovat nebo radši nový?

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  svar Tue Feb 12, 2013 3:55 pm

Osobně bych se nebál repasu. Cenově zajímavý od 6 do 8 tisíc seženeš a záruku dávají taky
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  POBLIK Tue Feb 12, 2013 8:11 pm

Protože řeším také problém ohledně výměny turba, popsal jsem cenový rozsah této "srandy" v kapitole: Motor - "Pokles tlaku oleje".

POBLIK

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 08. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  ls2807 Sun Feb 24, 2013 4:41 pm

Boox napsal:Tak bohužel turbo v kopru. Vše vycistene sestavené a po chvilce testovací jízdy ztráta výkonu a následný výlet do vysokých otáček včas podchyceny naštěstí a.modrý dým z výfuku a 2,5l oleje pryč.

Ja som mal obdobný problém. Strata oleja, turbo malo riadny ťah a v prednej časti karosérie malé mastné bodky od oleja. Včas som to diagnostikoval a nemýlil som sa bolo to turbo. Výmena repasovaného turba 270 eúr + práca. Turbo nebolo poškodené len prepúšťalo olej z motora a tým bol aj väčší tlak v olejovej skrini.

Chlapy turbo se dá repasovat nebo radši nový?
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Boox Sun Feb 24, 2013 7:11 pm

Takže turbo jsem dal nakonec nové - staré turbo netěstnost, axiální vůle - GO středového uzlu takže dal jsem přednost novému za 17 200 kč. s prací a 2,5 litrama oleje co ten motor sežral při mém úletu a druhé úletu v servisu hned po 10 m jízdy to vyšlo na 21 500 kč.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Děda Wed Apr 30, 2014 9:42 pm

Tak u nás asi taky turbo v kopru, zatím se výlet do otáček nekonal, ale při výměně oleje jsem zjistil, že mi ze vzduchový hadice kape olej a celá pravá strana (pohled z hora) motoru je totál poblitá olejem. Dnes žena hlásila že auto jakoby cukalo...
Věděl by někdo o někom kdo dělá repas na jičínsku, boleslavsku, hradecku nebo nymbursku???

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  svar Fri May 02, 2014 5:07 am

Tady mají s turbama dost velký zkušenosti a dělají dobrou práci http://www.specialturbo.cz/
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej venku a úlet do otáček 1.9dci Empty Re: Olej venku a úlet do otáček 1.9dci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru