Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žhaviče

+7
honzikf
bambinot
berko
MartinLM-SK
vecino
medabeda
svar
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Žhaviče Empty Žhaviče

Příspěvek  svar Fri Jan 23, 2009 6:13 pm

Už to přišlo- výměna žhavičů. Ze čtyř kusů tři KO. Projevy- tvrdý rachotivý zvuk po nastartování u studeného motoru, delší starty pod -12 stupňů. DG nehlásila nic, byly přerušený, nezkratovaný. Výměna otázka 20 minut, vynikající přístup.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  medabeda Fri Jan 23, 2009 10:23 pm

Svare,jak byly přerušený(vyšší odpor na měřáku),nechápu :affraid:je tam propojovací kabel?nebo je tam kovová hrazda?Nacházejí se od čela (předku),nebo v zadní části tj. směr do kabiny. Možná bych si je udělal jakmile se trochu oteplí Laughing Preventivně bounce
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Sat Jan 24, 2009 8:16 am

Přerušený- žádný odpor, žádný obvod. Pokud jsou zkratovaný, tak hlásí DG. Mám 1,5, takže žhaviče jsou zepředu vedle vstřikovačů pod krytem motoru. Každý má svůj kabel. Zamáčkneš pojistku a vytáhneš ho jak konektor. Nástrčkou nebo dlouho golou 10 jde povolit docela dobře na vlažném motoru, kdy je trochu roztažená hlava
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  medabeda Sat Jan 24, 2009 9:43 am

svar napsal:Přerušený- žádný odpor, žádný obvod. Pokud jsou zkratovaný, tak hlásí DG. Mám 1,5, takže žhaviče jsou zepředu vedle vstřikovačů pod krytem motoru. Každý má svůj kabel. Zamáčkneš pojistku a vytáhneš ho jak konektor. Nástrčkou nebo dlouho golou 10 jde povolit docela dobře na vlažném motoru, kdy je trochu roztažená hlava
JOJO 1,9 to má trošku hůře přístupné Sad ,ale já se s tím POPERU tongue
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  vecino Fri Oct 16, 2009 7:44 am

Dají se laicky ty žhavící svíčky nějak zkontrolovat ? Nebo se to musí do servisu, kde je nějak změří ? Zatím startuju ok, ale nerad bych, aby mě GS nechal pak někde na horách. Nebo se zeptám jinak ... odchází vždy na jednou nebo prostě vždy byť třeba až na několikátý pokus nastartuju ?
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Fri Oct 16, 2009 8:20 am

Zkouška je jednoduchá. Odpojíš přívody od žhavičů a na konec- střed žhaviče- připojíš kabel. Když s druhým koncem lehce brnkneš o + kontakt baterie , tak pokud zajiskří, je v pořádku, pokud nemáš jiskřičky, tak je po smrti. Žhaviče 519902 Nemusí být špatný všecky najednou, ale doporučoval bych výměnu všech, když jeden umře. Kdo se s tím má pořád hrát. Jak jsem psal výš, není špatný žhavič poznat, to je díky konstrukci motoru, akorát při větších mrazech je slyšet motor, po nastartování, jako bys tam mět kovaříčky Exclamation
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Oct 16, 2009 5:40 pm

Presne ako píše SVAR tak som aj ja odskúšal moje žhaviče. Je to najjednoduchší spôsob. Ak na kontakt žhaviča privedieťe vodičom z baterky +pól a zaiskrí vám to, je to znak, že žhavič berie prúd na žhavenie a je v poriadku.
Ja mám na Vás otázku :
pri studenom štarte sa má na dispeji rozsvietiť kontrolka žhavenia. Mne sa nerozsvieti nič, ani keď bolo -20 C. Ako je to u vás?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  berko Fri Oct 16, 2009 5:49 pm

MartinLM-SK napsal:Presne ako píše SVAR tak som aj ja odskúšal moje žhaviče. Je to najjednoduchší spôsob. Ak na kontakt žhaviča privedieťe vodičom z baterky +pól a zaiskrí vám to, je to znak, že žhavič berie prúd na žhavenie a je v poriadku.
Ja mám na Vás otázku :
pri studenom štarte sa má na dispeji rozsvietiť kontrolka žhavenia. Mne sa nerozsvieti nič, ani keď bolo -20 C. Ako je to u vás?
taky nic scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Žhaviče

Příspěvek  bambinot Fri Oct 16, 2009 7:03 pm

Já jsem měnil žhaviče minulý rok, jak jsem dovezl Grandíka - preventivně! Mě se rozvítí kontrolka žhavení při každém startování Žhaviče 19836 Že by jste měli vadnou žárovku?
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  medabeda Fri Oct 16, 2009 7:23 pm

Mě svítí Žhaviče Icon_eek a nejdéle při studeném startu Žhaviče Icon_razz pak už si ji Žhaviče Icon_rolleyes nevšímám.
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  honzikf Fri Oct 16, 2009 11:19 pm

medabeda napsal:Mě svítí Žhaviče Icon_eek a nejdéle při studeném startu Žhaviče Icon_razz pak už si ji Žhaviče Icon_rolleyes nevšímám.
Taky tak.
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Sat Oct 17, 2009 9:14 am

Délka žhavení je závislá na okolní teplotě.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  xxmirek Sat Oct 17, 2009 4:17 pm

Ahoj pánové,
já jsem měnil žhaviče před dovolenou, jelikož na displeji se mi objevila hláška CHECK INJEKTION. Tato hláška byla při prvním startu. Po zahřátí motoru se již nic nehlásilo. Potom tedy návštěva servisu - výsledek, dva žhaviče K.O dva dobré. Výměna provedena všech 4 ks. Následně zmizela i ta hláška. Mě při každém startu svítí kontrolka žhavení.Jen doba svitu je ovlivněna délkou žhavení.

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  jaris Sun Oct 18, 2009 11:01 am

HOY, v práci jezdím vw transportérem a tam musím čekat, až symbol spirály zhasne a pak startovat. U GS je to o to jednoduší, že si po zmáčknutí startu sám počká a až kontrolka zhasne, pak nastartuje. Další v řadě malých +. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  xxmirek Mon Oct 19, 2009 6:02 pm

jaris napsal:HOY, v práci jezdím vw transportérem a tam musím čekat, až symbol spirály zhasne a pak startovat. U GS je to o to jednoduší, že si po zmáčknutí startu sám počká a až kontrolka zhasne, pak nastartuje. Další v řadě malých +. rabbit

Ahojte,
já mám v práci služební Fabii 1,4 TDI 3 válec. Žhaviče 19836 ( Při studených startech musím počkat až kontrolka zhasne, potom se to monstrum dá nastartovat. affraid Ale GS je GS ..........

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Mon Oct 19, 2009 6:46 pm

Já v práci chodím pěšky a občas mě šéf nažhaví hodně brzo lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  berko Tue Oct 20, 2009 5:23 pm

tak jsem koupil žhaviče u firmy meteor na sveho granda a ejhle oni tam nepasují páč jsou delší,našel jsem 4 druhy žhaviču a každy má jine rozměry scratch takže bacha
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  jaris Tue Jan 26, 2010 10:48 am

HOY, tak se mi opět objevila hláška check injection Žhaviče 519902 a tak si myslím, že zase odešla žhavička. Vyměnil bych rovnou všechny Žhaviče 872631 , potřebuju jen poradit, které vybrat, aby tam pásly ( 1.9 dCi 2004 motor FJQ D 8 , podle TP výkon 85 kw ). Našel jsem tyhle
http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=14956&path[]=105547&path[]=105592&path[]=748891&path[]=748892
tak které ? rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  berko Tue Jan 26, 2010 11:27 am

jaris napsal:HOY, tak se mi opět objevila hláška check injection Žhaviče 519902 a tak si myslím, že zase odešla žhavička. Vyměnil bych rovnou všechny Žhaviče 872631 , potřebuju jen poradit, které vybrat, aby tam pásly ( 1.9 dCi 2004 motor FJQ D 8 , podle TP výkon 85 kw ). Našel jsem tyhle
http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=14956&path[]=105547&path[]=105592&path[]=748891&path[]=748892
tak které ? rabbit
ono je to asi jedno které,ja tam ty FEBI akorat bacha na délku žhavicí časti rozměry si už nepamtuju
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  jaris Sun Jan 31, 2010 5:58 pm

HOY, protože mně ta hláška znervózňuje, tak jsem dneska zkoušel žhaviče podle svarovy metody Žhaviče 872631 - a jeden na mně neprskal a neprskal. Tudíš jsem usoudil, že je ve věčných lovištích Žhaviče 519902 .Vyndal jsem ho a na délku má 89 mm, takže zítra ho koupím a včíl sa ukáže. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  jaris Sat Feb 06, 2010 1:38 pm

HOY, tak jsem se konečně dokopal k výměně žhavičky. Vyměnil jsem ,, neprskavku " za novou ( Bosch- 320.-) a je pokoj. Nápisy na displeji zhasly a já jsem zase klidnější. Kéž by to byla vždy taková prkotina.
P.S. tělo žhavičky bylo asi o 3mm delší než původní, takže oproti ostatním koukají ven asi 3závity. Doufám, že to nevadí.... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  berko Sat Feb 06, 2010 2:34 pm

jaris napsal:HOY, tak jsem se konečně dokopal k výměně žhavičky. Vyměnil jsem ,, neprskavku " za novou ( Bosch- 320.-) a je pokoj. Nápisy na displeji zhasly a já jsem zase klidnější. Kéž by to byla vždy taková prkotina.
P.S. tělo žhavičky bylo asi o 3mm delší než původní, takže oproti ostatním koukají ven asi 3závity. Doufám, že to nevadí.... rabbit
ven to je v pohodě ale opačně to je problém geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Žhaviče

Příspěvek  Pule Wed Nov 07, 2012 2:39 pm

hoj chlapi, mohli byste mi někdo poradit jaký dát zapalovací/žhavící svíčky na mou 1.6 16v motor K4M r.v. 2007, 83 kw ??
Díky za tipa
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Wed Nov 07, 2012 6:15 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  svar Wed Nov 07, 2012 6:35 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žhaviče Empty Re: Žhaviče

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru