Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tažný zařízení

+17
pivot
LubosM
mistrli
ivo
berko
hudy
Honza
jaris
werner
sali
hallda & hallyna
MartinLM-SK
Ruda
xxmirek
svar
Lazak
mildaus
21 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  svar Tue Mar 17, 2009 9:10 pm

Zkusím zítra prověřit techniky STK u nás jak jsou na tom a dám vědět jestli se má svítit dozadu nebo ne
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Honza Tue Mar 17, 2009 9:47 pm

Kouli nemusíš sundavat pokud na její sundání potřebuješ nářadí, tzn. šroubované sundavat nemusíš, bajonet ano.

Ty široký kola mě napadly jako první, souhlasím s tebou, je to to nejjednoduší, co lze obejít. Ale může mě trefit, kdzž jede nejen "ofroud" ale třeba i oktávka, gumy mu čumí 2-3cm přes lemy a tyhle auta míjí obrubníky a chodníky s "milimetrovou" vůlí. Dalším možným příkladem jsou ruzně podomácku modifikované kapoty s plechovým nasáváním vystřiženým do kapoty, před jejich velikostí se stydí i Impreza STI...
Policajti jsou kapitola sama pro sebe, co se týče znalostí předpisů, jednou mě ještě s Formanem buzerovali, že jsem měl vyndané sklo ze střešního okna, což u toho okna bylo naprosto jednoduše proveditelný a výrobcem umožněný...

Číslo té ES zkusím zítra najít.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Honza Tue Mar 17, 2009 9:57 pm

sali napsal:
vzhledem k tomu, že tahám přívěs dost často jsem se o nové úpravy zajímal
-rozsah platnosti řidičáku B, B+E

Tohle je přesně další věc, z které rostu. Ani školitel z autoškoly, který u nás dělal školení řidičů neměl informaci o výkladu tahání přívěsů nad 750kg bez skupiny E.
Zas to upravuje ES (číslo neznám), kde jedna z možností je, že můžeš se skupinou B tahat přívěsy těžší než 750kg za předpokladu, že tažné vozidlo smí tahat celkovou hmotnost přívesu, celková hmotnost přívěsu není vyšší než pohotovostní hmotnost tažného vozidla a celková hmotnost soupravy nepřesáhne 3500kg.

Další otázka - mám přívěs s celkovou hmotností 700kg, naložen na okamžitou hmotnost 550kg nebo může být klidně i prázdný (pohotovostní hmotnost 150kg) auto smí tahat nebržděných např. 600kg - dopouštím se přestupku nebo ne? Ten samý školitel tvrdil, že ano, už jste viděli, že by se stejný přívěs nabízel ve stovce různých celkových hmotností, tak aby celková hmotnost v TP přívěsu a limit tahání v TP auta souhlasil?

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Tue Mar 17, 2009 10:13 pm

Uvedená úprava odpovídá v případě skupiny B i B+E příslušným předpisům Evropských společenství (tj. Směrnici 91/439/EHS).
alien alien alien

341/2002
§14 odst. 7
Pro spojování vozidel do jízdních souprav s přípojnými vozidly kategorií 0 1 a 0 2 platí
a) okamžitá hmotnost nebrzděného přípojného vozidla kategorie 0 1 nesmí být větší než největší povolená hmotnost nebrzděného přípojného vozidla stanovená pro tažné vozidlo, která je uvedena v technickém průkazu a osvědčení o registraci tažného vozidla
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Tue Mar 17, 2009 10:41 pm

Honza napsal:Kouli nemusíš sundavat pokud na její sundání potřebuješ nářadí, tzn. šroubované sundavat nemusíš, bajonet ano.

341/2002
31. Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí, případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Tohle + výklad rozsahu platnosti řidičáku vozím v autě pro případ že by se se mnou chtěl nějaký policista v budoucnu opět dohadovat
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  svar Wed Mar 18, 2009 9:13 am

Vyzpovídal jsem techniky na STK a výsledek je tento. Předpisy EHK OSN pro konstrukci silničních vozidel, předpis č. 48- 12. doplněk červen 2008. Zpětný světlomet povinný na mot. a přípojných vozidlech kategorie O2 (do 3500), O3, O4 (nad 3500), volitelný na přípojných voz. kat. O1 (do 750). Jeden světlomet povinný M1 do 6m délky. Víc se mi nepodařilo sehnat
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Ruda Wed Mar 18, 2009 4:44 pm

Moje tažný stálo 5000,- se sedmipolovou zásuvkou, ale bylo to loni.
A k tomu sundavání koule - od 1.1.2006 je změna, nesundavá se ani ta na bajonet!!
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Wed Mar 18, 2009 6:50 pm

takže ještě jednou uvádím citaci z vyhlášky 341/2002 kterou mám v aktuálním znění včetně všech doposud provedených změn
Změna: 100/2003 Sb.
Změna: 197/2006 Sb.
Změna: 388/2008 Sb.



31. Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí
zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost
zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí být část se
spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí, případně s nářadím
umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením
schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít
tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení
s přípojným
vozidlem nebo s jiným zařízením.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Wed Mar 18, 2009 7:57 pm

Honza napsal:Nepotřebuju nikoho přesvědčovat, pokud věříš, že pánové na STK jsou vševědoucí, nebudu ti to vyvracet. Bohužel nemám číslo Evropské directivy teď při sobě, ale pokud si zítra vzpomenu v práci, tak doplním. Tato nová směrnice se týká pouze přívěsů uváděných nově do provozu,tzn. nemám zpětnou platnost pro již schválené přívěsy, tudíž se nedivím, že to pánové neznají-kdyby oni pánové znali veškeré předpisy, které by znát měli, tak nejezdí po silnicích např. auta, kterým široká kola/gumy přesahují obrys blatníku atd..
Nemám důvod se psát takovouto informaci pokud by byla od hospodskýho stolu, je jedna z věcí, kterou se profesně řešením a nejedná se pouze o Českou republiku nýbrž celoevropsky (třeba součástí Globální celoevropské homologace)

přidávám ještě velkou omluvu Honzovi, že sem ho nařknul, že šíří hospodské drby, ale fuckt jsem si myslel, že mně nemůže ve vztahu k přívěsům O1, O2 nic překvapit navíc na českých web portálech zabívajících se zákony jsem nic nenašel a to jsem tomu věnoval opravdu dost času
nakonec jsem si zašel pro info k bratrům na slovensko kde je přístup k informacím o něčem jiném

Smernicou 2007/35/ES z 18. júna 2007, ktorou sa na účely prispôsobenia technickému pokroku mení a dopĺňa smernica Rady 76/756/EHS o aproximácii právnych predpisov členských štátov týkajúcich sa osvetlenia a svetelných signalizačných zariadení na motorových a ich prípojných vozidlách (transponované nariadením vlády Slovenskej republiky č. 237/2008 Z. z.), sa zjednocujú technické požiadavky s predpisom EHK/OSN č 48 (Jednotné ustanovenia o homologizácii vozidiel z hľadiska montáže zariadení na osvetlenie a svetelnú signalizáciu).
Na základe požiadaviek týchto predpisov musia byť prípojné vozidlá kategórie O2, ktoré sú vyrobené po 10.07.2008, vybavené spätnými svietidlami.
Podľa predpisu EHK/OSN č. 48 je prípojné vozidlo do dĺžky 6 000 mm vybavené povinne jedným spätným svietidlom a druhým voliteľne, prípojné vozidlá dlhšie ako 6 000 mm povinne dvomi spätnými svietidlami homologovaného typu.
Ich umiestnenie je na zadnej časti vozidla, na šírku nie je žiadna zvláštna požiadavka, výška najmenej 250 mm a najviac 1 200 mm nad vozovkou.

datumy v ČR budou asi jiné ale jednou jsme v EU tak tohle bude platit ve všech státech stejně
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  hudy Fri Mar 20, 2009 11:20 pm



Naposledy upravil hudy dne Fri Mar 20, 2009 11:24 pm, celkově upraveno 1 krát
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  berko Fri Mar 20, 2009 11:23 pm

hudy napsal:tip na tažné zařízení na Granda (3754 Kč s DPH):
http://www.neumax.cz/obchod/opel-astra-g-kombi-rv-03/199808/2004-tz1889/
a opravdu to tažné potřebujete na 100%,pořád něco taháte?? scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  svar Sat Mar 21, 2009 4:07 pm

Měl jsem tažný na každým autě, co bylo doma a člověk si zvykne na větší akce využívat vozík, než cpát věci dovnitř. je to pohodlnější. No a u chalupy pořád něco přetahuju. Od stavebních materiálů až po nábytky. Takže já osobně opravdu využívám, minimálně dvakrát do měsíce se prodlužuju Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Ruda Sun Mar 22, 2009 5:36 pm

Už za Trabantem jsem tahal přívěs, ale to bylo malé auto. Ale jak se přechází ke stále většímu auťáku (Favorit, Mercedes piáno, Peugeot 405, Octavka combi ..), ženské stejně dokáží zaplnit až po střechu. Takže na větší věci, ale i kytky v létě na chalupu (v Praze kvetou, v Jizerkách mají teprve poupata) používám dlouhý spřežení. A doma na baráku je to stejné.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  jaris Thu Mar 26, 2009 12:02 am

HOY, takže doporučujete montáž firmou ? Lákala by mně nabídka co psal hudy, ale nevím jak poznám jakou mám el.instalaci ( check in ?) a na RC padl dotaz, jestli lze vůbec zásuvku připojit na zadní světlo tažný zařízení - Stránka 2 872631 ,nebo musí být extra instalace. Poptám se po okolí a dám vědět. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Honza Sat Mar 28, 2009 11:13 am

sali napsal:
přidávám ještě velkou omluvu Honzovi, že sem ho nařknul, že šíří hospodské drby

Omluva se samozřejmě přijímá Wink Již od dob počátků Motorcafe na auto.cz, kdy to ještě bylo spíš o praktických radách jako tady než o osočování a využívání internetové anonymity, mám ve zvyku, vyjadřovat se pouze k tématům, ke kterým mám podložené informace... Cool
Jinak co se týče informací z evropské legislativy používáme http://eur-lex.europa.eu/en/index.htm , ale to už je trochu offtopic

Jinak o tažném jsem také uvažoval, ale nechce se mi tahat vlek s automatem, obzvláště když vozím dřevo a podobný materiál, kde se sem tam nějaké kilo navíc objeví, takže radši opravím po bouračce předchůdce Scénica, kde tažný mám.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Pozor na možný konflikt tažného s couvacími čidly

Příspěvek  ivo Sat Mar 28, 2009 11:51 pm

Chlapi, k tomu tažnému bych ještě dodal jeden detail z vlastní zkušenosti.

V zadním nárzníku jsem měl dodatečně dodělané couvací senzory.
Pak jsem chtěl v servise nainstaloavt tažné.
Nabídli mi neoriginál a originál. Já nejdřív kývl na levnější neoriginál.
Pak mi ze servisu ale volali, že ten neoriginál nepočítá s čidly tam, kde už je mám a nevejde se tam.
Na vlastní oči jsem to ale neviděl, takže kdo ví, co tam s tím dělali..., a kdo ví, jestli to vůbec byla pravda a nechtěli mne jenom natáhnout, ale prodávám jak jsem koupil..
Řešením pak byl o něco dražší origo, který zřejmě s čidly počítá.

Tak si to pro jistotu předem prověřte, ať Vám nejde tažné do konfliktu s čidlama.
Ahoj.

ivo

Poeet p?íspivku : 9
Location : Ostrava
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Pozor na možný konflikt tažného s couvacími čidly

Příspěvek  jaris Sun Mar 29, 2009 9:37 pm

HOY, máš pravdu, stejný problém řešil ,,ejmaco " zde - http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=13650&highlight=asistent rabbit
P.S. Také o tom tady psal ,,DV" sekce interiér
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Tažný zařízení

Příspěvek  mistrli Sat Apr 04, 2009 1:50 pm

Zdravím,
jsem "již" celých 14 dnů majitelem Granda a jedno z prvních co mě zajímalo byla montáž tažného zařízení. Měl jsem ho vždy na každém autě a Grand nemohl být výjimkou. Oslovil jsem kolegu přes kterého beru vždy a na všechno jakékoliv díly na jakékoliv auto a dohodil mi tažné zařízení fy:HOOK. Stálo rovných 3800kč včetně elektroinstalace.
Dnes jsem jsem ho konečně namontoval,montáž včetně zapojení elektroinstalace cca 4,5 hod a včetně drobné údržby jako vyčištění všech jinak nepřístupných prostor a atd. V pondělí mi ten samý kolega potvrdí a překontroluje zda je všechno O.K. a provede potvrzení o montáži pro dopravku. (Má od fy.Hook oprávnění pro montáže jejich tažného).Montáž byla až na pár "špeků"celkem jednoduchá a ani nevyžaduje nějaké speciální nářadí.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  LubosM Thu Apr 16, 2009 1:50 pm

Zdravim,
riesili ste niekto problem s vytrcanim tazneho zariadenia pod naraznik ked je gula odmontovana?
Je to sice mozno banalita, ale nepaci sa mi ked to je tam velmi vidiet.

Dakujem

LubosM

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  hallda & hallyna Sat Aug 08, 2009 9:41 pm

Tak tazne namontovane ve SportYachtu ve strasnicich, cca 3hodky za 5200 vc. dph a snad vse richtig...........
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Ruda Fri Aug 21, 2009 9:45 am

hallda & hallyna napsal:Tak tazne namontovane ve SportYachtu ve strasnicich, cca 3hodky za 5200 vc. dph a snad vse richtig...........
Taky to mám od nich a maximální spokojenost.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  pivot Tue Oct 25, 2011 7:54 pm

Jsem novým majitelem Granda a také se chystám na pořízení tažného. Na Picassu jsem ho také měl a nějak jsem si zvykl pořád něco vozit na chatu Smile .
Má ta elektroinstalace nějaké čidlo, že po zapojení zástrčky a připojení vleku odpojí couvací senzory, které budou jinak stále pípat? Díky za postřehy.
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  hudy Tue Oct 25, 2011 9:36 pm

Couvací senzory nebudou stále pípat, ty se aktivují jen při zařazené zpátečce. Navíc, pokud jde o originál senzory, mají vlevo pod volantem tlačítko k jejich vypnutí, takže umlknou i při zpátečce.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Wed Oct 26, 2011 8:24 am

Ano tohle už auta umí, ale musíš koupit elektroinstalaci, která stojí 2-3tisíce, nebo koupit univerzálku za pár kaček, která to neumí a potom vypínat couvací senzory tlačítkem vlevo pod volantem.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  pivot Tue Nov 08, 2011 8:49 pm

No kdyby to pipalo jen když tam bude zpátečka a vozík, tak to holt vypnu. S vozikem toho člověk stejně moc nenacouvá. Ale napadá mně zda to nebude pipat stále, když si pořídím tažné s pevnou koulí. Abych to pak nemusel mít vypnuté napořád.

pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení - Stránka 2 Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru