Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EGR ventil

+27
budulajs
petr novy
lantra
Boox
R-ježek
Tony
mrarek
Děda
maky
roman64
berko
Rostini
mistrli
bambinot
medabeda
jaris
jouza83
DV
bodik65
RaCeK
mildaus
MartinLM-SK
hudy
velrybar90
Lazak
svar
xxmirek
31 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Sun Oct 13, 2013 3:46 pm

Takže by se nemělo nic stát s motorem. Není třeba to ještě nějak nastavovat v SW ŘJ? Kuji za zprávu, celkem jsem klidnější. Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 3:57 pm

S motorem by se rozhodně nemělo nic stát.

EGR ventil dělá jen to, že pouští spaliny z výfukových svodů zpět do sání aby se znovu přepálili ...


jak jsem již psal. třeba v létě když je puštěná klima tak se ten ventil ani neotevře protože při spuštěné klimě zůstává zavřený alespoň to píše renault v servisním manuálu.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Sun Oct 13, 2013 7:03 pm

Tak a je to zase v pytli, jen jsem dopsal na forum a šel zkusit auto, hned se rozsvítila kontrolka SERVIS  a značka motoru a check emision. Po konzultaci se Svarem je to kvůli odpojenému konektoru. Jinak jsem ten EGR konečně dostal z auta - jak to bývá, poslední šroub držel a nechtěl povolit. Naštěstí po 3/4 hodině jsem ho povolil. Jinak paráda přístup až na ten poslední šroub. EGR jsem vyčistil voňavkou - Autograph od    Marks & Spencer ve spreji. clown  protože nemám doma Arvu nebo jiné rozpouštědlo. Tak mi EGR hezky voní a asi by jste nevěřily jak to dobře šlo dolů. Teď už jen zítra říznout osku ovládání klapky a snad bude hotovo     http://megane.com.pl/uploads/imgs/pre_1346787198__dsc00193-1024.jpg 
Jinak ovládání je elektromotorkem a převáděno ozubeným plastovým kolečkem a né elektromagnetem tak snad to bude chodit.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Tue Oct 15, 2013 5:48 pm

Tak je hotovo, oska klapky EGRu upilovaná podle fotky ( z internetu) - má hřídelka je ve stejném stavu. Po nasazení a kompletním zapojení ještě házelo chybu motoru - check emision, servis a znak motoru. Zkusil jsem odpojit konektor čidla polohy klapky a zůstalo jen servis a znak motoru ale už ne Check emision. Projel jsem to opět důkladně ale hláška se držela. Dnes po startu žádná hláška a vše běží dobře. V servisu Renaultů v Roztokách mi řekli, že 5J si musela vymazat chybu sama zjištěním hodnot, které jsou zase jako při funkčním EGRu. Takže zatím O.K. EGR ventil - Stránka 4 19836  Zdar všem a Svarovi cheers  veliké díky za rady a trpělivost s otravou na telefonu:119:
EGR ventil - Stránka 4 Pre_1346787198__dsc00193-1024
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Tue Oct 15, 2013 6:23 pm

Blahopřeju k úspěchu. Když po mě nikdo nechce práci a špinavý ruky, tak rád poradím lol! 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Fri Oct 25, 2013 8:18 pm

Po týdenním popojíždění po městě i mimo je vše O.K. Spotřeba je podle mne stejná ale je rozdíl ve výkonu. Auto je živější. Teplota motoru stoupá taky stejně beze změny a hlučnost a vibrace jsou o trochu menší. Jak pojedu na Moravu budu vědět víc. bounce 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Sun Oct 27, 2013 3:53 pm

První dojmy dobrý. To je pozitivní zpráva. Jak pojedeš na Moravu, tak se stav a proberem to přes noc u inspirativního moku Very Happy 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Mon Oct 28, 2013 9:08 pm

Zdarec syncí, tak sem dnes bojoval s rendou, sundat plechování je již rutina, odpojit sání a sundat kryt hlavy motoru už také šlo. No a vyndat žhavičky se mi povedlo super, žádná nepraskla a tak deme do výměny, první ( teda druhou od sílentbloku motoru), jako prd, a pak sem tam začal dávat tu opravdu první a když sem vytahoval 10 klíč, tak šel i s tou žhavičkou a ta samožřejme vyklouzla a pápá, leží někde v motorovém prostoru!!! mrcha!, další již bez problémů a tak sem ty vyndané zkusil přes baterku a jedna kaput, tři v pohodě. tak sem jednu z těch tří vybral a dal jí na místo tý ztracený. A pokračujem začal sem dolovat ten EGR. dojebaný ruce, ale egr ani náhodou, možná by šel vyndat celá sestava, ale tam nevím jak rozdělat tu sponku na té vrapované hadici do sání. Tak sem po hodině matlání vysvobodil alespoň ten elektro magnet a vyzkoušel ten můj ventil a protože nebyl doví jak zanesenej, tak sem prostříkal a co šlo vytřel, namontoval ten magnet z egru z vrakáče a zaslepit přívod spalin tím oválkem. No a při zpětné motáži mi ještě do motoru spadl jeden šroub, desítka gola. Prostě den blbec, No a po nastartování samo svítí service a že spaliny (jako původně za starýho egru) a nově EIN SPRITC PRUEFEN... doví co  asi vstřik???? Z nasrání sem to narychlo pouklízel a šel se domů umej a uvařit oběd!!! žena po návratu z Mosky má anginu a tak sem byl venku od snídane v 8.30 hod. bez menáže do 17 hod. pak sem si upekl krůtí lejtko na rozmarýnu s bramborovou kaší a tak sem papal až v 19 hod. Tož sem se dvakrát odměnil slunkem z moravských sadů a zítra jdu měnit kola, tak až bude renda na heveru tak zkusím najít ty spadané věci.  Jo a koupil sem si elektrickej klíč na kola, tak sem zvědav zda budu mlaskat, nebo ho hodím na nějakej vlak....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Wed Oct 30, 2013 11:03 pm

Zdarec syncí, tak dnes pokračování, včera sem odvezl ženu do Ml. Boleslavi do nemocnice a tam si jí ponechali! sem slamák,  a tak sem se do toho pustil zase - svítil mi nápis service a ten znak motoru jako před zahájením výměny a zaslepení a ještě ke všemu ten EIN SPRITZ PRUEFEN, a auto jede jako s hnojem ( ani né na polovic výkonu!!) tak sem vyndal konektor od EGRU a od krytu na hlavě motoru ( nevím k čemu slouží) a prostříkl je Konkorem, nic, tak sem použil chvat číslo jedna a odpojil aku! po zapojení zůstal svíti jen nápis servíce a abgás a ten pruefen, ale bez znaku motoru. zajel sem do autodílny kámoš to napíchl na dia a nešlo mu to spustit, tak vzal jinou dia a tam se objevily závady EGR, žhavič a tak je vymazal. No a už svítí jen servíce a auto jede na půl plynu nemá výkon! tak změřil, že turbo nedává tlak????? ale nikde nic nesyčí, nefouká prostě ani prd! taky mě napadlo zda ten Einšpritc průfen není náhodou málo kapaliny v ostřikovači .... a není! Nasrat jedu zítra do Milovic k renckům na dia????? sem zvědav co to bude za kravinu??? říkal ten kámoš, že může bejt někde u turba spadlá, nebo prasklá nějaká hadička ale žádná není vidět????? Divný je, že před zaslepením a výměnou egru to jezdilo jako vítr????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Mon Nov 04, 2013 7:40 pm

Zdarec syncí , dokonáno jest, konečně sem se dnes dostal do Milovic do rencka na dia, závady vymazány, a hojalááá renda lítá jako vítr!!! žádná spadlá hadide, žádná prasklá hadice jen odblokování nouzového režimu! Za tři kila super!!! tak a zase do roboty, vyrobit ten zvedák a dorazit vrata!!!! zdarec a sali díky za egr!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Tue Nov 05, 2013 6:38 pm

Tak to je paráda, že Ti to fachá jak má a je divné, že se dostal do nouzového režimu. Tak jen samé rychlé a levné kilometry a ať se dílko podaří.EGR ventil - Stránka 4 19836 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Thu Nov 07, 2013 4:28 pm

Ten nouzák je ochrana motoru pře poškozením, takže si stáhne jenom ten nejnutnější výkon
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Fri Nov 08, 2013 1:31 pm

Zdarec syncí, tak sem zatepla dokud je bez hlášek absolvoval STK ( měl sem platnou do 16.11.2013) , na nic nečekám a šupajdy první na emisích nevím proč psala kouřivost nevyhovuje., ale po druhém pokusu OK, n o a na STK velké shrocení davu.... pojďte se podívat on má pode dveřma pindy!!!!!!, no super!!!! na blinkry v zrcátkách velké pokyvování a jinak včetně seřízení světel od oka OK, beze stráty kytičky!!!! na 8 letý auto super!!!! jen budu muset nějak pokoumat silentblok u tlumiče výfuku, je nějakej vyměklej!!!! jo a našel sem v krytu motoru zespoda nějakou vysušenou zdechlinu!!!!! tak čusík
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Fri Nov 08, 2013 4:19 pm

Ty emise na první měření nevychází nikdy, než se vyčistí výfuk po volnoběhu. Pak už jenom tři po sobě musí vyjít v toleranci
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Thu Nov 21, 2013 8:13 am

Po 3/4 roce, co mi hlásí poruchu vstřikování dostal nový EGR, na starým odešel krokový motorek- snímání polohy, proto celý nový. Udělám průzkum, co se skrývá uvnitř a uvidím. Třeba budu mít jeden do zálohy, pokud to bude opravitelný
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Thu Nov 21, 2013 11:58 am

No průzkum sem udělal jen v mechanické části, (mám 2, ) ale obě mají v řiti tu elektrickou část, moje píše EGR zaseknut v otevřené poloze, druhej od saliho že je v čudu celej.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Thu Nov 21, 2013 12:43 pm

Já mám EGR jiný tipově, (za 30 minut je vyměněný) tak snad něco vyzkoumám. A když ne, tak ho prostě vyhodím a šlus
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Mon Nov 25, 2013 10:30 am

Provedený průzkum snímání polohy, což bylo špatně na diagnostice. Kompletní rozborka. Záležitost neopravitelná, protože nejde rozdělat bez poškození. Snímač polohy je jenom mechanický dvoučinný reostat, který mění odpor podle polohy. Byl přerušený jeden kontakt v kontaktové dráze. Už vím, co tam je a že s tím nic neudělám. Takže archivace do kontejneru.Crying or Very sad Pokud se podaří sehnat jenom elektronickou část, tak se dá přehodit, ale ta práce s tím se neoplatí.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Mon Nov 25, 2013 11:17 am

Sakra chlapi já mám na straně co jdou z přes EGR přes to vodní chlazení do sání takovou nerezovou vrapovanou trukku a ta má nátrubek který je napojen na sací potrubí a ty konické konce jsou zajištěny k sobě takovým límečkem. Ja ho mám ale nerozebíratelný, je zahnutý, jak to řešítě s tím spojením, to v nové sadě Egru je ta spona nová?????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Wed Dec 04, 2013 8:56 pm

Tak ještě k tomu EGRU, po všech těch peripetiích a vymazání závad mi zůstal svítit žlutej nápis " SERVICE", ale také Kaine meldung, tak, že bez závad ale byl sem s dcerou s tím jejím mazlíkem v těch Milovicích potřebuje udělat rozvody a tak to říkám tomu mechanikovi, že mi při odjezdu od nich po tom vymazání a odblokování nouzáku, píše pořád ten servis. Tak to vzali znovu na reklamaci na dia, a přinesl papíry, že EGR, žhavičky , nízké napětí , porucha obvodu xenonů !!! a že se v tom hrabu ( dodělaný denní osvětlení, egr z vrakáče, a pod. kecy) a že tedy to nebude reklamace, ale zase zaplatit a když prej to chci vymazat ( jen ten nápis servis) tak to tam nechat na prohlídku a výzkum čím, že to je!!! Tak sem řekl, že na ten nápis z vysoka kadím a jel sem domů. Představte si z pondělí na včerejšek se mi zdálo, že sem ráno přišel k autu, nakop sem ho a servis zhasnu!, ráno přijdu k autu nakopnu a prdlajs, servis mrcha svítí!!!!, no ale odpoledne včera jedem se ženou do Mostu a najednou když mažu po D8 na Ústí, okolo Roudnice mi něco bliklo hlavou a koukám jako vrána nápis "SERVICE" dosral a zhasnul!!!!! tak, že soudím, že měli trochu hoši pravdu, páč jak jezdím jen po Lysý a hned se svítí a topí přídavným rozmrazováním,( mám bordel v garáži a tak potěšení moje stojí na mrazu, tak se baterka moc nedomazluje a tak bylo to nízké napětí!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Mon Dec 09, 2013 9:13 pm

Zdar chlapy, tak první poznatky po úpravě a odstavení funkce EGR ventilu na Rendovi. Je zima, alespoň teoreticky, o víkendu jsem jel s rodinou na Šumavu, byl mráz a sníh na konci cesty. Neloudal jsem se ale nejel taky jak prase a na cestě tam a zpět spotřeba 5,6l - no to byla paráda a auto jak táhne, na dálnici 136km/h normální rychlost na tempomat a když se mi pokoušel nějaký borec s Volvem ukázet že jsem brzda, nedal jsem se a 170 krásně zlehka, no paráda. Na to, že je venku kosa, tak to jede dobře se slušnou spotřebou. Už se těším na jízdu Praha, Hradec, Olmik, Bruntál. To jsem fakt zvědav. Mějte se a hlavně bez nehod jak je teď sem tam svinstvo na cestě.  EGR ventil - Stránka 4 19836 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Tue Dec 10, 2013 1:50 pm

Než jsem EGR vyměnil, taky byla menší spotřeba. Jelo jak čert. Sice se o moc nezvedla, ale.... Co ti leze z výfuku? Neměl by v tom být zas tak velký rozdíl, o něco tmavší kouř by měl jít
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 10, 2013 8:04 pm

No žádný dým z výfuku nevidím za jízdy ani při startech a to se občas dívám jak staruju, jestli se něco nevyvalí, protože jednou se mi zadýmilo z výfuku při startu s hláškou check injection. Auto jelo normálně a po ujetí cca 8km jsem zastavil doma. Nedalo mi to a zavolal do Renaulta a tam řekli, že se s tím nesmí jezdit. Při dalším startu se nic nedělo a žádná hláška. Od té doby mám černý výfuk jako bez FAPu ale není vidět žádný kouř. Může nějak odejít FAP nebo se rozbít a propouštět saze?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Wed Dec 11, 2013 5:42 am

Odejít FAP by neměl, akorát budou možná kratší intervaly mezi vypalováním. Vypalování dokončovat!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Wed Dec 11, 2013 9:52 pm

Taková malá technická, poznám že probíhá vypalování nebo je to bez upozornění? Mám 98 tis. a nějaké drobné a nezpozoroval jsem nic jiného neobvyklého. Jak se to pozná? Podle toho co jsem tady někde četl, tak se zvýší spotřeba a je smrad jako od brzd. Tak nevím.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 4 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» Ventil

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru