Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dovolená 2009

+6
medabeda
jaris
Vacekzl
Vranik
mistrli
werner
10 posters

Goto down

Dovolená 2009 Empty Dovolená 2009

Příspěvek  werner Mon Jul 20, 2009 8:35 am

Tak jsme doma po 14 dnech na Sicílii. Počasí super, moře taktéž, prima lidi - prostě paráda (po cestě bylo k vidění hodně Sceniců II - krátkých i dlouhých).

A nyní trochu dat :
- ujeli jsme 5303,4 km,
- průměrná spotřeba - 6,1 l/100km (celkem 323,7 l),
- průměrná rychlost - 80,2 km/hod.

werner

Poeet p?íspivku : 28
Age : 61
Location : Praha
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Dovolená 2009

Příspěvek  mistrli Sun Jul 26, 2009 4:45 pm

Taky jsem si opsal pár dat. Měli jsme letos takovou "cestovní" dovču(poprvé s novým autem). Vyjeli jsme od Ostravy do Polské Wieliczky cca 190km(polské cesty katastrofa,hlavně ta jejich autostráda A4 jsou tam mýtné brány kde se zaplatí mýtné 6,50 pl zlotých a po projetí je cesta ve výstavbě a rychlost na 70km/h, sotva je omezení zrušeno a na tempomatu jsem dal 130km/h tak zase cesta ve výstavbě,nejdelší úsek bez omezení měl cca 4,5 km!!!!) Z Wieliczky jsme to dali na Slovensko do Tatralandie(cca 215km)kde jsme měli i ubytování. Zrovna teď tam mají nějakou bezpečnostní akci a policajti stojí na každém rohu a kontrolují vše od dálničních známek až po rychlost.Vrchol byl když po cestě z Tatralandie do Štúrova(cca 220km) jela za námi 14km zelená Fábie s bradavicí a měřila rychlost(70km/h) sláva tomu kdo vymyslel tempomat. Ze Štúrova jsme to vzali na Balaton (cca 150km),domluvit se s Maďarským policajtem např. na tom kde můžu a nemůžu parkovat = osmý div světa. Poté co nás tam málem sežrali komáři jsme to vzali zase domů na Ostravu(cca 450km) opět přes Slovensko,opět bezpečnostní akce a šílené kolony kamionů(sláva za klimatizaci!!!)
Takže na závěr-celou cestu jsem jel se zapnutou klimou a co to šlo tak i tempomatem,rodinka byla max. spokojená jak s dovolenou tak i pohodlným cestováním a já pak s daty na PP a hlavně spotřebou,jelikož cestováním po Ostravě a mezi Prahou a Ostravou jsem se pod 5,6-5,7l zatím nedostal.
Celkem :1283km
Spotřeba :5,2l
Nafty :65,7l
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty dovolena 2009

Příspěvek  Vranik Mon Jul 27, 2009 11:32 am

takze taky si dovolim
byli jsme pod makarskou rivierou, 2 lide zbytek vyplnen bagazi, kolama apod., celou cestu s klimou a vysledek:

celkem:2303km
prumerna rychlost 83,5
spotreba dle pc 5l/100
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  werner Tue Jul 28, 2009 5:43 am

Vranik napsal:takze taky si dovolim
byli jsme pod makarskou rivierou, 2 lide zbytek vyplnen bagazi, kolama apod., celou cestu s klimou a vysledek:

celkem:2303km
prumerna rychlost 83,5
spotreba dle pc 5l/100
Jaký máš motor?

werner

Poeet p?íspivku : 28
Age : 61
Location : Praha
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  Vranik Tue Jul 28, 2009 7:52 am

werner napsal:
Vranik napsal:takze taky si dovolim
byli jsme pod makarskou rivierou, 2 lide zbytek vyplnen bagazi, kolama apod., celou cestu s klimou a vysledek:

celkem:2303km
prumerna rychlost 83,5
spotreba dle pc 5l/100
Jaký máš motor?

ten samy co ty ...
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  Vacekzl Wed Aug 12, 2009 1:30 pm

Já se též připojím. Včera jsme se vrátili po 14 dnech z Bulharska, konkrétně ze Sozopolu, s výletem do Nesebru. Počasí super až na dvě noční bouřky, prostředí krásné, moře samá vlna, ještě teď se houpu. Trasa Zlín - Bratislava - Budapest - Beograd - Sofia - Burgas - Sozopol a zpět.
Cesta bez problémů, až na hordy německých, rakouských, dánských a holandských Turků na cestě tam i zpět. A jěště mi na cestě zpět na SRB - HU hranicích chcíply vzpěry na kufru, velká mrzutost s přeplněným kufrem... Crying or Very sad Sad Sad Crying or Very sad

Trocha statistiky:
celkem ujeto.........3308 km
celkem propáleno...194,1 l
prům. rychlost.......78,2 km
prům. spotřeba......5,87 l/100km cheers Laughing Very Happy Laughing Very Happy cheers kupodivu (s přeplněným autem, tam ve čtyřech a zpět v pěti), normálně mám kolem 7 l.


Naposledy upravil Vacekzl dne Fri Aug 28, 2009 8:05 am, celkově upraveno 1 krát
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Dovolená 2009

Příspěvek  jaris Tue Aug 18, 2009 10:34 pm

HOY,také se přidám. Dovolená v Chorvatsku (Makarská), tři dospělí a puberťák + kufr naložený samými nezbytnostmi na dva týdny (hromady potravin, kartony pivka, mrazící boxy a všechny ty nesmysly, bez kterých se prý na pláži neobejdeme,atd.). Aby mohl po cestě stále jeden spát, vyndal jsem prostřední sedák,bagáž vyrovnal po stranách a vzniklo celkem obstojné lože. Najeli jsme 2600km, spotřeba tam 70l (průměr 5.4 l), něco jsme najezdili na místě (spotřeba 10l /100 !), zpátky byla spotřeba 73l ,( 5,6 l) . Po celou dobu se klima nezastavila a na dálnici jsem jel také svižně ( průměr na cestu 91km/hod ), takže spokojenost. Auto sloužilo bez problémů, dovolená super. rabbit
Dovolená 2009 P1040787p.th
Makarska

Dovolená 2009 P1040305.th
Lůžková úprava
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  medabeda Tue Aug 25, 2009 7:52 am

jaris napsal:HOY,také se přidám. Dovolená v Chorvatsku (Makarská), tři dospělí a puberťák + kufr naložený samými nezbytnostmi na dva týdny (hromady potravin, kartony pivka, mrazící boxy a všechny ty nesmysly, bez kterých se prý na pláži neobejdeme,atd.). Aby mohl po cestě stále jeden spát, vyndal jsem prostřední sedák,bagáž vyrovnal po stranách a vzniklo celkem obstojné lože. Najeli jsme 2600km, spotřeba tam 70l (průměr 5.4 l), něco jsme najezdili na místě (spotřeba 10l /100 !), zpátky byla spotřeba 73l ,( 5,6 l) . Po celou dobu se klima nezastavila a na dálnici jsem jel také svižně ( průměr na cestu 91km/hod ), takže spokojenost. Auto sloužilo bez problémů, dovolená super. rabbit
Dovolená 2009 P1040787p.th
Makarska

Dovolená 2009 P1040305.th
Lůžková úprava
Taky mě čeká za 3 týdny to samé + box=mimi a k tomu kočárek atdatdatd............ affraid
Pak taky pozvěstuju Twisted Evil
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  Frodo Wed Aug 26, 2009 8:09 pm

No já jsem se tentokrát moc nevycajchnoval... Very Happy 4 dospělí, plný kufr. Jeli jsme k Šibeniku, Ostrava - Brno - Bratislava - Budapest (těsně před) a pod Balatonem rovnou do Chorvatska a kolem Zagrebu do Šibeniku. Celou cestu dálnice, tempomat 136, klíma. Jedna cesta 1 150 km, čistý čas 10,5 hod, průměrná rychlost 111 km/hod a spotřeba 5,6. Nazpět prakticky stejné. Cesty v Maďarsku s Chorvatsku jsou dokonalé, až potom jsem si uvědomil, po čem to vůbec u nás jezdíme... Sodoma, Gomora Evil or Very Mad

Lovu zdar!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Dovolená 2009

Příspěvek  bambinot Mon Sep 21, 2009 2:34 pm

Zdravím přátelé,
tak jsem po 14-ti dnech dovolené v Itálii opět ve tvrdé realitě. Grandík nezklamal, cesta ve dvou a narvaný kufr, většinou po dálnici a výlety již po obyčejných silnicích.

najeto - 2728,3 km
průměrná rychlost - 86,4 km/h
průměrná spotřeba - 5,1 l

Počítal jsem s vyšší spotřebou, ale s touto jsem byl spokojen Very Happy
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  hudy Mon Sep 21, 2009 2:41 pm

bambinot napsal:Zdravím přátelé,
tak jsem po 14-ti dnech dovolené v Itálii opět ve tvrdé realitě. Grandík nezklamal, cesta ve dvou a narvaný kufr, většinou po dálnici a výlety již po obyčejných silnicích.

najeto - 2728,3 km
průměrná rychlost - 86,4 km/h
průměrná spotřeba - 5,1 l

Počítal jsem s vyšší spotřebou, ale s touto jsem byl spokojen Very Happy
bambinot


jen pro upřesnění, máš 1,5 nebo 1,9?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  bambinot Mon Sep 21, 2009 6:36 pm

hudy napsal:
bambinot napsal:Zdravím přátelé,
tak jsem po 14-ti dnech dovolené v Itálii opět ve tvrdé realitě. Grandík nezklamal, cesta ve dvou a narvaný kufr, většinou po dálnici a výlety již po obyčejných silnicích.

najeto - 2728,3 km
průměrná rychlost - 86,4 km/h
průměrná spotřeba - 5,1 l

Počítal jsem s vyšší spotřebou, ale s touto jsem byl spokojen Very Happy
bambinot


jen pro upřesnění, máš 1,5 nebo 1,9?

Mám 1,9-ku, 88kW, najeto má Grandík už 177.tis.km
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  sali Wed Sep 23, 2009 8:54 am

Tak jsme zazimovali náš pojízný obývák a můžu taky sumarizovat letošní dovolenou.
Všechno letos začalo prodlouženým víkendem v Hranicích na Moravě. Krásnou slunečnou sobotu jsme využily k procházce místní naučnou stezkou kolem Hranické propasti. Stezka navazuje na Aragonitové jeskyně. Náš hafan zahájil koupací sezonu, když bez varování a s velkou radostí vběhl do řeky Bečvy, kde se pokoušel chytit nějakou rybku k večeři. V nedělu jsme si udělali výlet na blízký hrad Helfštýn, na kterém se každoročně pořádá soutěž uměleckých kovářů HEFAISTON a je zde velká expozice jejich výtvorů. Pochodily jsme po hradě, který jako jeden z mála nebyl dobyt Švédy za 30ti leté války a odpoledne jsme rozložily gril a k večeru se osvěžili v hranickém aquaparku. Cestou domů, jsme chtěli ještě navštívit památník lovců mamutů v Přerově, ale nějak měli zavřeno, tak jsme jenom vyjeli k nalezišti kostí mamuta a pofotily se s mamutíkem Tomíkem. Odzkoušeli jsme tímto SCENICa v soupravě a zjistili tím co nás čeká v létě.

První letní výjezd 12.-21.6.2009 kdy jsme tahali téměř celou cestu po dálnicích, SCENIC kraloval dálničnímu provozu a dálniční přesuny zvládl podle palubního počítače průměrem 74,5 km/h a s vlekem, jehož maximálka je 80 km/h. Pokud ještě připočtu vyšší posez, který jsem ocenil v dešti spolu s dešťovým senzorem, staly se pro nás dálkové přesuny příjemným svezením a nikoliv noční můrou, jako tomu bývalo do loňska. Zahájili jsme dovolenou Srazem Renault v Mělníku, prohlídkou hradu Kokořín, výšlapem na Říp a další den na pískovcové útvary Čertovy hlavy, potom přesun na Liberecko kde jsme si udělali výlet na Ještěd a do Zoo. Víc nám počasí nedovolilo.

První týden v září jsme si ještě zajeli, po hektické letní sezoně, odpočinout na Balaton. Netuším, kde se berou informace o komárech na Balatonu a divných policajtech. Byli jsme tam, už potřetí a nikdy jsme se nesetkali, ani s jedním z těchto fenoménů. Hlavně dálnice se nedají s tím naším tankodromem D1 vůbec srovnávat. Značení okresek naprosto dokonalé a všude příjemní lidé. Vybaveni Maďarskýma specialitama jsme se v pořádku vraceli a hlavně mně bylo smutno, že jsem nestihl podzimní sraz v Mělníku. Tak jsem si dal aspoň na rozloučenou s Maďarskem jízdu zručnosti mezi labutěma s takovým podivným vodním samohybem a podle ženy, už si můžu žádat po tomto výkonu o řidičák skupiny F neboli na fšecko Very Happy

Ve všech případech fungovalo auto na výbornou a v soupravě se nedalo ovlivnit větrem ani deštěm, zapnutá klima byla samozřejmost a spotřebu jsem jezdil pod 9 l/100km což proti 13l/100km (bez klimy a v bezvětří) s Meganem beru za úspěch.

Dovolená 2009 Sdc10647r.thDovolená 2009 Sdc10808.thDovolená 2009 Sdc10935o.th
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Dovolená 2009 Empty Re: Dovolená 2009

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru