Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chorvatsko (nebo jinam) 2012

+20
hudy
nera738
Popenec
Kopy
citron99
štír
PRADedaR
kris
Maros Gilak
Jirin_CZ
Mamut
Pule
sali
svar
budulajs
Sedli
berko
maky
Lazak
Děda
24 posters

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 9:48 am

Nazdarek lidi.

Rok se s rokem sesel a letos na dovcu opet neletime, ale vyrazime nekam nasim mazlikem.
Vezmeme-li v uvahu takovou prijemnou dojezdovou vzdalenost +/- 1100 km, tak vychazi Chorvatsko ci sever Italie (rozhodne vim, ze nechci klasicke Rimini, Caorle apod.).
Zatim se rozhlizim po chorvatskem poloostrove Istrie, ale nemuzu tam nic, co by me nadchlo najit.
Takze poprosim kazdeho opet o tip, kam se v teto vzdalenosti od domova vydat ;-)
Vlastni zkusenosti, tipy na apartmany atp. vitany.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Jan 03, 2012 10:42 am

Už jsem to sem jednou psal, Itálie Toskánsko, podle mě nejkrásnější oblast Itálie.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 10:46 am

Sim dedo, pripomen nejake konkretnosti.
Jde mi o to, ze mame 2 prcky (mno...4 a 8 let), takze potrebujeme nejaky nekamenity plaze a my dospelaci zase nevydrzime lezet na plazi, takze i nejake ty zajimavosti z okoli.
Takze mas nejake oblibene misto v Toskansku, na ktere se da primo podivat nebo tak neco?

Dikes. Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Jan 03, 2012 11:22 am

Tak se přiznám, že to nějak nemůžu najít.
No já tam byl celkem třikrát, poprvé jsme bydleli v Marina di Bibona to je turistický centrum u města Bibona. apartmán si nepamatuju, ale když jsme přišli do informačního centra, tak nám tam dali nabídky volných míst a cenu. Byli to privátní byty Italů co tam jezdí na výkend nebo dovolenou, takže plně vybavený.
Je to sice k moři trochu dál, ale písek a mělká voda. Dcera se nám tam naučila chodit.
Podruhé, to jsme sjezdili Itálii karavanem, a tam jsme byli týden různě po kempech, kterých tam je spousty.
Co se týče památek, tak nejznámější je Pisa, Firenze, a v podstatě v každý vesnici se něco najde. Navíc Toskánsko je kraj vína a výlety v horách mezi vinicema no paráda.
V Itálii se mi ještě líbilo na poloostrovu Gargáno, to je ta ostruha na tý botě, ale to uz je kilometrově trochu dál.
Dalsí nádherný místo je u jezera Lago di Grada na severu pod Dolomitama. Tam sice nebude moře, ale na výlety a focení bomba. Pokud by si jel na italský Jadran, doporučuji se zastavit v Mirabilandii. Zábavní park mezi městy Ravena a Rimini.
Po třetí jsme jeli znova na Gargáno, je to nějakých 1600km,
S kilometrama bych si nedělal starost, my jsme dvouměsíční cestu po Itálii s karavanem absolvovali s dětma ve věku 2 a 5 let a úplně v pohodě. Najeli jsme přes 8000 km.
Všude kde jsme se koupali, tak byli písečný pláže

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 12:16 pm

Dedo dekuji za navrhy, ale...
je to pomerne daleko. A ta dalka neni rozhodujici kvuli detem, protoze ty velkou cast cesty stejne prospej, ale kvuli zene. Ma nejaky trabliky s zilama a delsi cestovani ji nedela dobre, takze proto ten dojezd radsi spis k 1000 km nez vic.
V te Italii jestli neni nejaky tip na masovym turismem tolik nepoznamenane misto na "vychodnim severu" spis nez na tvem "zapadnim" toskanskem.
Pojedeme celkem 2 rodiny, kdy druha ma ditko 4lete, takze nejaky apartmanek, domecek, klidek, pohoda, se zahradou, at se deti muzou vyradit a pozvolny vstup do more. No, klasika, co chce kazdej, ze...
Ja kdyz uz neco najdu, tak tam jsou bud misto plazi skaly nebo to je daleko od more nebo proste porad neco :-/

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Jan 03, 2012 12:40 pm

Nic nikomu nevnucuji, jen jsem napsal co znám. a na italský jadran a do toskánska je to cca stejně daleko. Počítáno z mého bydliště.
Já pokud to finančně vyjde uvažuji o Řecku nebo Bulharsku. Taky mě hodně láká černomořské pobřeží Ukrajiny...

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 12:49 pm

Ja jsem rad, ze sem pises, necitim se jako, ze mi je neco vnucovano ;-)
Z meho bydliste (kousek od LBC) to mam na uplny konec Istrie 1000 km (presne) a do Marina di Bibona mi to ukazuje nejkratsi 1270 km a to uz je prece jen znat.
Recko a Bulharsko bych taky uvazoval, ale letos to penezne nevyjde, tudiz resim vozitko (navic me rizeni pomerne bavi).
Me by toho lakalo autem i vic, ale jak rikam, to bych musel zenu nechat doma.
Predloni jsme jeli asi 1300 km a mela toho fakt plny zuby. Takze letos radsi fakt bliz.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Jan 03, 2012 1:08 pm

jejda, nemyslel jsem to tak že by se mě to nějak dotklo. Je jasné, že pokud někoho limitují zdravotní problémy musí se to zohlednit i při plánování dovolené.
Co se mě týče, tak já už plánoval i cestu do Egypta autem....

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 1:17 pm

Autem do Egypta? Silenec :-)
Ale teda znama jela do Bulharska autem (bez karavanu nic, proste obyc kombi) a rikala, ze dobry.
Akorat byli pouze 2 a jeli to tyden tam, 14 dni na miste a tyden zpet.
Tolik dovoleny bohuzel pres leto nemuzu vyuzit :-/
Tak cekam na dalsi tipy cestovatelu.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Lazak Tue Jan 03, 2012 2:08 pm

Týden autem cesta do Bulharska? A to jeli jakým kombi? Trabant? Hehe však autem to není pomalu dál než Chorvatsko, ale asi bych to autem nejel z důvodu obavy o vlastní bezpečnost...Jinak Itálii mám taky v merku, ale někteří známí mně odrazují od poplatku za Italské dálnice. Prý jsou dost mastné. Proto asi nakonec zase padne volba na Chorvatský Pelješac do městečka Trpanj. Mickey mimochodem je tam vše co požaduješ, teda až na tu vzdálenost, ale když tak vem jinou ženu ne? lol! lol!

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 2:16 pm

No, jeli si tyden. Zastavky po ceste, zajizdky a tak.
Zadnych 180 km/h a letime k mori...
Jinou zenu brat nechci, nejsem ty ;-) O:-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Tue Jan 03, 2012 7:14 pm

Heleď tak mě ještě napadá pobřeží Slovinska a ten konec Itálie kolem přístavu Trieste. Akorát, že jsem tam nikdy nebyl.
A další možnost je jet k dederonům k Baltu, pamatuji se, jako dítě jsme tam dost často jezdili s rodiči, za časů let minulých.
A už končím, nebo se z toho stane two man show.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jan 03, 2012 8:29 pm

Neboj, treba se nekdo prida, az se probere z Novorocni kocoviny :-)
Zatim se tu snazi kalit vodu akorat Lazak, ale to je oplar, takze to je nepodstatny.
O Slovinsku jsem take uvazoval, ale jak rikas, take jsem tam nikda nebyl, ani jsem o tom nic extra rozumneho nenasel.
Takze to zatim zamitam. Asi se soustredim na to Chorvatsko...jenom neco pekneho najit.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Wed Jan 04, 2012 6:11 am

Čus myckey tak se přidám svou troškou do mlýna, teda kde sem byl sem již dříve poipsal, tudy nic nového, ale slyšel sem, že prej český ženský sou jako Čimelice, hrozná díra ale krásné okolí, tak asi...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 04, 2012 6:38 am

Nazdarek Maky!
Ja si rikal, ze ty prispejes svojim Troskou Smile
Ale ja tam nekam nechci jet za zenskejma, tu svoji si povezu, takze nemusim ani do Cimelic. Spis bych nekam do Chorvatska asik...takze stud stranou a muzes klidne znovu uvest sva vysnena dovolenkova mista.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Wed Jan 04, 2012 10:16 am

No mickey, omlouvám se za ten oftopic, ale jinak mi nedalo, víš já tu dovolenou řeším vzhledem ke svému věku jinak, já preferuju pokud možno s vnoučaty, to znamená aby v místě ( jak správně uvádíš bylo dovádění pro děti, mám 2 holky 6 a 1,5 roku, a jednoho kloučka 1,5 roku), všichni vodní živlové a vzhledem k věku i plavou, a tak trocha písku a houpačka v pohodě, ale s babkou je problém, ta si musí užít šopování a čumandu s hrabošením v hadrech ( sou všechny ženský stejný, oni to dědí ), no a z posledních lokací mi vychází nejlíp ta jugoška, ať už s tou zastávkou na Plitvicích, nebo v těch jejich dolomitech s možností přespat po cestě, a nehonit to rovnou do moře aby si i tatínek užil nového foťáku a nějakým pěkným snímkem okouzlil naše oči. A jako nejhezčí čast jugošky ( promiňte chorvatska, ale mě to nejde do huby) je samozřejmě Makarská riviéra a Dubrovník!!!, Tak se naskýtá trasa vzít to okruhem, tam jinou trasou než zpět ( např. tam přes uhry a srbsko, nebo bosnu a hercegovinu - trasy jsou popsány v topicích, udělat Dubrovník , pak Makarskou, nebo Baška Vodu a vylézt, nebo vyjet na doprčic jak se ten kopec nad Baška vodou menuje si teď nevzpomenu, jasně Biokovo, a zpět pak přes Plitvice a u nich přespat a šupajdy domů. Projedeš defakto celej balkán, a každý kus je jiný a žena si vždy po nějakých 500- 700km dáchne v peřinkách. No a v každý prdeli nabízejí SOBE, tak žádná křeč, nebo pohodlíčko, pak doporučuju Vítkovice Tour, jsou solidní a když chytneš akci tak za hubičku, byl sem s nima 2x pokaždý sukces a kvalita. Co nedoporučuju je velký výlet lodí atraktivita za chvilku je vystřídána nudou. Počkej ještě tak 5 let a pak tip Kololoď....podle pobřeží to nemá prej chybu. ale jak říkám každý sme jiny...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 04, 2012 11:53 am

Maky, dyt ty popisujes vlastne to samy, co chci ja.
Ale tak KAM teda? I kdyz, jak tak nad tim premyslim, tak cesta s 2x ubytkem na Plitvicich (+ prohlidka tam, takze minimalne den v tahu) a potom jeste neco na miste...to aby si clovek ty dny dovoleny vymyslel.
A taky i financni zabezpeceni - asi bych musel byt skoroduchodce jako ty, abych moh 4x rocne do Mederu a k tomu na mesic do Chorvatska :-D

Do Chorvatska jezdi kazdej druhej Cech, ale aby mi tady nekdo napsal: vesnice ta a ta, apartman hned u vody, telefon na majitele je xyz, to neee ;-)
Predloni to takhle udelal Lazak, za coz mu dik, protoze to bylo fakt dobry.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Wed Jan 04, 2012 12:25 pm

Ale myckei, nebul, to není o penězích, když si spočítáš dny kdy bydlíš a bydlíš za stejný prachy ať na Plitvici, nebo v Daruvaru, jako u moře, tak máš jednu sumu, jíst musíš taky každý den ať u vody nebo v horách na tůře, a jizda autem je o stejných kilometrech jako když to frkneš jedním vrzem! Možná něco ušetříš za dálniční poplatky, tak to dáš za vstupy... a fajn je že každý 3 dny seš jinde. Žena tě bude velebit, neboť jí nebudou bolet nohy a děti prdele. No a ty si opravdu vychutnáš kouzlo poznaného. Rada jak sehnat ubytko, tak si vyber destinace, pročti si diskuze z jednotlivej for, a když si vybereš, tak oslovit pisatele. Já např. moho doporučit jen hotely, přívěsy Sukošan, ale tam bych ti dal instrukce na jednání s majitelem, je to pacholek, nebo bungalov na Krku v Nivici, taky spešl info. Ale tam je blbé koupání,ale mohu doporučit Baška pole je to kemp v lese, hotel i bungalovy, hřiště, jídlo buď vlastní silou, nebo restaurace, na kolech do Makarské 10km, do Baška vody 3km podle vody po chodníku, pláž písečná z jedné strany moře, z druhé piniový lesík, stín, a nad tím vším 1600m vysoké vápencové pohoří Biokovo. Autem 40km. do Omyše, tam skvělá soutěska, jízdy na raftech prej si to uživaj. Dalších 20km. do Splitu, jen vyrazit a vzít si dobrou náladu. No a s tím Mederem, je to tak, že cesta stojí 2 litry, vemu 5 lidí a je to na každýho 4kila, žrát doma musím taky, tady 50e, bazén vlezné 4x 14eček za mě a babču, za ubytování 4x 20eur( to je za jednoho 260kč, u nás na intru se platí 320kč.) to je dohromady 6 litů za 4 dny pro mě a mojí. No je jasný když to vypálíš pro celou rodinu, tak je to ranec. ale tady prostě nejdu párkrát na bírek a jedem. No a za tu pochvalu od ženy, že si jí hýčkám, to ti pak promine i ten klubovej srazík.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 04, 2012 1:11 pm

Makyyy ja nebulim Smile Ani nad penezma nebrecim, ale uz tyden prolizam ruzna fora a nefora a uz mi z toho jde hlava kolem ;-)
Na foru ihvar je miliarda informaci, ale kazdej si jezdi 10 let na svy misto, fotek minimum a konstatovani, ze "je to tam super" uz mam plny zuby.
Jinac predloni jsem prave u Omise byl, takze Omis, Split, Makarska a tak uz bylo navstiveno. Na Svetiho Jura (tusim se tak jmenuje) mi mamina vyjezd zakazala, ze prej se chce i vratit zpatky nebo co... (konec koncu moje fotka v profilu je prave z cesty na Makarskou a Biokovo je videt v pozadi).
A s tim Medrem - ja uz premyslel, ze budu vozit v kufru stopare, ale nikomu se moc na tech sedackach v kufru sedet nechce, divny.
Ale jinak, Meder vem cert, ted by to chtelo poresit to Chorvatsko...nebo Itosku? :-)

Mickey


_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  berko Wed Jan 04, 2012 2:14 pm

tak jed na druhou stranu...Litva zřeba geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 04, 2012 2:19 pm

Jooo, zase jeden chytrej ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Lazak Wed Jan 04, 2012 2:44 pm

Mickey ty játro, však už jsem ti psal a včera posílal fotky z Pelješace a městečka Trpanj. To jak popisuje Maky, cestou někde dáchnout, tak jsem taky loni udělal. V Karlovaci jsem sjel z dálnice, dal se směrem na Plitvice a po cestě jsem lapl první hezčí motorest s ubytkem, kde jsme se navečeřeli, dali sprchu, chrupec a ráno za tmy ještě vyrazili. No a na Pelješaci jsme přijeli asi kolem 11 dopo a paráda, žádna únava, prostě pohoda. tak co pořád řešíš? Objednávat to za tebe nebudu ale maila ti klidně dám. navíc na Pelješaci je vše co si člověk může přát, divoká příroda, umělé pláže, palmy, zmrzlina a dokonce i v sezoně málo lidí a městeček a míst tam je taky dost na výlety. Navíc jako jedno z mála míst v Chorvatsku tam je na jižní straně ostrova výhled na širé moře bez toho aby jsi si připadal jako na přehradě u nás v Čr. lol!

Lazak

ps: mamině nohy přes noc odpuchnou a tobě třeba taky ta prostřední Chorvatsko (nebo jinam) 2012 38652 Chorvatsko (nebo jinam) 2012 872773 Chorvatsko (nebo jinam) 2012 38652
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Sedli Wed Jan 04, 2012 4:38 pm

No, z osobní zkušenosti mohu doporučit v Chorvatsku Bašku na ostrově Krk (né starou Bašku, né Bašku Vodu). Je to tam parádní, pláž s pozvolným přístupem do moře a celá pláž je strašně velká a dlouhá. Celé město je obklopeno skálami a i když předloni všude v Chorvatsku jednu chvíli pršelo, v Bašce né, protože ty skály byly rozpálené a termika, která od těchto skal stoupala nepropustila žádné mraky. I proto je toto město s největším počtem slunečních hodin v celém Chorvatsku. Byl jsem tam už 2x a je to opravdu paráda. Je to cca 750 km, cesta po dálnici přes Ljublanu, pak kousek po Slovinské silnici první třídy mezi horami (takže člověk i něco vidí po cestě) směr Rijeka, od hranic Slovinsko - Chorvatsko je už dálnice. Jezdíme do stejného apartmátu, který je vzdálený asi 150 m od moře (klasická výbava - kuchyně, lednička, sporák, klima...). Ubytování vyšlo pro 3 lidi na 11.000,--, což je paráda. Byl jsem několikrát na makarské, ale prostě s Baškou na Krku se to nedá srovnat. Kdo nespatřil, neuvěří Very Happy
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty taky přispěji svou troškou do mlýna :-)

Příspěvek  budulajs Wed Jan 04, 2012 5:24 pm

Dávno tomu, když byly klukovi dva roky jeli jsme (tenkrát Fiat Punto) do Chorvatska do apartmánu v Bašce Vodě, ano, Chorvatsko má krásnou přirodu, skály, moře... jenže když si náš mladej chtěl dělat na pláži bábovičky a marně se snažil nabrat lopatkou kameny do kyblíčku, podívali jsme se s manželkou na sebe a tím jsme s Chorvatskem skončili.
Několik let, někdy i dvakrát za sezónu jsme pak jezdili do Itálie, do Bibione, ano, do toho Bibione jak se mu všichni smějí. Jenže pro děti nádhera, prolízačky, píseček, animace a všechno perfektně zorganizované takže nám ani nevadili ty davy lidí. A chování Italů a Chorvatů? Neporovnatelně.
Když kluk povyrostl, koupili jsme obytný přívěs (tahali jsme ho za Scenicem I. 1,9 TDi) a vrátili se k Chorvatsku, a asi tři sezóny jsme jezdili na jedno místo, do kempu Marina nahoře na Istrii, zezačátku hezké prostředí, opět nádherná příroda... pak ale začali v kempu úpravy, rušila se jednoduchá místa a začaly se rozmáhat ,,parcely,, a s tím přišlo i zdražování. Když se k tomu přidá pajdání po kamenech při koupání....zkusili jsme i Koromačno - taky na Istrii ale to byla hrůza.... a tak jsme se zase vrátili do Itálie, zkusili jsme Rimini ale moc nás to nenadchlo, předloni a loni s obytným vlekem (za Xsarou Picasso) opět Bibione ale tentokrát do kempu úplně na konci města a musím říct, úplně jiná atmosféra než v apartmánu. Ale je fakt že na pobyt v kempu musí mít človět tak trochu povahu, není to pro každého. Vždy si sebou bereme kola - prakticky naprostá rovina k tomu láká, na delší výlety jezdíme vlakem.
Letos určitě dvě dovolené, první bude Bibione - na zkoušku, protože vlek potáhneme poprvé za Scenikem a druhou asi Chorvatsko a chtěli bychom někam níž, ještě uvidíme. Ze Scenica a přívěsu mám trošku obavy, ale přívěs má necelých 700 kg. Picasso 2,0 HDi 66kW bylo v pohodě, jelo za 7,5 l/100km (zásadně nezávodím a to jak s vlekem tak bez něj) Než vlek za Scenica zapřáhnu, půjde milé auto na preventivní výměnu ložisek na klice a ojnicích.
Nemáte někdo zkušenosti s taháním přívěsu?
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  berko Wed Jan 04, 2012 5:29 pm

mno...páč posledni dobou se vracíme z vyletu odtahovkou tak asi nikam nepojedem a nema problem se rozhodnout kam letos na dovolenou.byl jsem v Komarně ,cesta z5 ..naštěsti to kleklo za hranicema stala asi 11 000+2000oprva ...druha cesta byla do liptovského Mikuláše...tam to keklo zase jocolor ale to už jsem se smal pač 350km od domova s děckama a auto kaput...naštěstí se tam objevil nějakym zazrakem mechanik přímo od rendla a 2hodiny se v tom rypal až to opravil..mno a je vyčerpáno ...dokonce i přečerpáno a bojim nějké delší cesty...mačkat se v odtahovce cestou z Chorvatska neni to právé ořechové... geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru