Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chorvatsko (nebo jinam) 2012

+20
hudy
nera738
Popenec
Kopy
citron99
štír
PRADedaR
kris
Maros Gilak
Jirin_CZ
Mamut
Pule
sali
svar
budulajs
Sedli
berko
maky
Lazak
Děda
24 posters

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  berko Thu Jul 05, 2012 5:47 am

pche...to ja mam italii občas doma geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu Jul 05, 2012 11:10 am

čus chlapci, bude hůř, já jí mam co deset minut, lépe řečeno do deseti minut při každém setkání se svojí babou...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Bulharsko

Příspěvek  kris Fri Jul 06, 2012 5:49 am

Děda napsal:Tak vážení, právě (teda kolem 15h) jsme dorazili a ubytovali se v Primorsku cesta cca 1800 km, odjezd byl v pondělí 2.7. ve 14,30h z jičína a příjezd do Primorska 3.7. kolem 15h. Celé jsem to kromě cca 160km odřídil sám, protože jsem odjížděl dost pozdě tak jsem jel přes Srbsko. Na dálnici jsem najel až v Maďarsku, protože jsem si říkal, že kvůli dálnici z Brna na slovensko madarské hranice nebudu dávat 600 za dálniční známky. Ubytování cca 10min od jižní pláže a cca 15 min od severní pláže a 600m od aquaparku. Cena 24 eur/noc za dvě místnosti, každá má balkon koupelnu a záchod, vybavenou kuchyn tzn mikrovlnka, konvice pečící a grilovací trouba, myčka nádobí a další vymoženosti, který doma nemám, klimatizaci a wifi.
Auto jelo mimo jedné události v pohodě, spotřeba asi i díky té události 6,5l/100km. O oné události více v sekci motor a vlákno EGR.

Pokud by se někdo pro Bulharsko rozhodl neváhejte mě kontaktovat rád pomohu.

Ahoj,
My sa chystáme budúci týzden do Pomoria,cez Srbsko..Vedel by si mi napísat aktuálne ceny nafty ,dial.poplatkov v Srbsku aj v Bulharsku? Poprípade ,aká bola cesta ,nástrahy atd. Ideme sami s 2 detmi( 8 a 2 roč.) .Chceme to potiahnúť cez noc so Slovenska( od Komárno),aby sme boli v hoteli okolo 14 hod. Laughing
Dakujem za Tvoju odpoved.... cheers

Scénic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Děda Fri Jul 06, 2012 1:06 pm

Zdar, mi jeli taky se dvěma dětmi, ale 8 a 6 let.
poplatky v Maďarsku desetidenní dálnice 2975 ft, v Srbsku úsek Subotica Novi Sad 330din, Novi Sad Beograd 240din, Beograd Niš 730din, mělo by to být cca 12eur za srbskou dálnici, v Bulharsku dálnice 5 eur, a pokud toho co ji prodává chceš nasrat jako já, tak mu dej 10leva. je to o pár bulharskejch šprdliků levnější. V Maďarsku a Srbsku jsem platil kartou.
Z baráku jsem odjížděl s plnou a dalo mi to skoro až na srb-bul. hranice. Tankoval jsem ale před koncem dálnice Beograd Niš na OMV eurodiesel za 150,90 din/l. V Bulharsku jsem ještě netankoval, ale eurodiesel jsem viděl za nějakých 2,49-2,60 lv.
Bohužel ti přesnější přepočty nedám, protože já trubka si zablokoval internet banku, a nebudu do čech volat aby mi ji odblokovali.
Doporučuji vyměnit si před odjezdem nějaký leva, aby jsi měl po cestě na kafe a mohl si koupit do auta čerstvé ovoce nebo sýry. V Srbsku na pumpě není problém platit eurem. Já měl sebou 100 lv a zbytek jsem vybíral z bankomatu až na místě, mám totiž při výběru z bankomatu nad 2500,- výběr zdarma.
Kurz leva eur je 1,95 za eur, ale ve směnárnách je 1,91. V bance jsem se nedíval, tak tam nevím, ale předpokládám, že bude o chloupek lepší.
Pokud by tě ještě něco zajímalo, tak napiš, co nebudu vědět jsem schopen zjistit u kolegů co brázdí balkán v kamionech.
Jinak v Primorsku 32-35° a voda 23-27°
Nástrahy, v Bulharsku mimo dálnice měří snad na každým kilometru, tak bacha na radary, v Srbsku snad jen bacha na zastavení na parkovištích, hned přiběhne někdo, kdo chce mýt okno, stačí důrazně říct ne(někdy i vícekrát) a odejdou.
Jinak já jsem neměl pocit, že by po té trase bylo něco nestandardního nebo jiného než u nás nebo jinde v evropě, snad krom turků s německou a rakouskou spz.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty bulharsko

Příspěvek  kris Fri Jul 06, 2012 1:22 pm

Super,dakujem za vycerpávajúcu odpoved.. cheers
peknu dovču... Very Happy

Scénic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty cesta do BG

Příspěvek  kris Wed Jul 11, 2012 12:40 pm

kris napsal:Super,dakujem za vycerpávajúcu odpoved.. cheers
peknu dovču... Very Happy

Scénic II 1,9dci 88kw 2003

Tak zajtra vyrážame okolo 18 hod do Pomoria hotel Via Pontica ******,tak som zvedavy ako to celé dopadne Surprised
Dúfam,ze to bude ok.klop-klop cheers

Scénic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Wed Jul 11, 2012 9:24 pm

Dodro došli a štastnou cestu, pěkně si to všici užijte a ve zdraví se vraťe ...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  PRADedaR Thu Jul 12, 2012 5:16 am

A co ty? nezajedem na víno do Valtic co řikaš? Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 388709 scratch
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu Jul 12, 2012 11:15 am

No moc neprovokuj, jak se zatím zdá tak budem výletovat po čechách a možná i moravě????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  PRADedaR Thu Jul 12, 2012 6:37 pm

Proč bych provokoval ve sklípku je lepší než na světě jak praví klasik. A představ si ty možnosti Sali na dosah,Svar kousek dál ale taky to de,co muže být lepšího než přepadnout kamarády,Duševní potrava pro babulky zámky parky a jiné Ftákoviny, no a co fčil??????? Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 38652
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  maky Thu Jul 12, 2012 7:56 pm

Mno, jak pravívá kolega berko, pádné argumenty, silná motivace, ba i logická úvaha klasika má zajímavé jádro...akorát si nejsem jist s tou kultůrní vložkou pro slabší pohlavííí. Jo takto sejšn po butikách, módní přehlídka, no uvidíme, pravil slepec a šlápl do trusu,přednesu do závodní rady. Zatím zdarec,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty bulharsko

Příspěvek  kris Mon Jul 16, 2012 10:48 am

maky napsal:Dodro došli a štastnou cestu, pěkně si to všici užijte a ve zdraví se vraťe ...

Tak sme tu,vsetko v porádku,CESTA TIEZ..... Very Happy
Scénic II 1,9dci 88 kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jul 16, 2012 11:39 am

Tak si uzij dovcu.

Ja uz jsem take tu, ale bohuzel zpatky v CR :-(
Byli jsme tyden v IT v Porto Santa Margherita a tyden v Chorvatsku v Basce na Krku. V pripade zajmu muzu podat reference ;-)

Jinak se musim pochlubit spotrebou...5.1/100 km se mi zda v plne nalozenem aute celkem pekny, chvalim verejne auticko.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  sali Tue Jul 17, 2012 11:06 am

Tak u nás máme za sebou letošní (nebo jinam). Týden v Jedovnici utekl jak voda. Prochodily jsme jeskyně, rozlídli se z rozhledny a objevily poustevníka! Koupání ve wellnes Kuřim super. Spotřeba nafty taky super 8,6 a po započtení trenikových jízd na orieťáky celkový průměr 7,3. Jenom pes se s nama teď nebaví. Týden byl s nama furt venku a teď zas sám hlídá doma a nelíbí se mu to.
hoj sali a jitřenka
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Pule Wed Jul 18, 2012 3:12 pm

my jsme už taky zpátky.. Tyrolsko super,v hotelu nás všeho všudy bylo pět a půl, takže bazén byl jen náš, jídlo nám vařil český kuchař a k tomu teda musím říct, že i uměl, příroda nádhera, počasí vyšlo tak na půl, ale na horách si člověk nevybere, takže celé hodnotím velmi kladně. Náš Čmelda šlapal jak hodinky, průměrná spotřeba 7,4 l a to jsem držel na dálnici, po které se jede asi 95 % trasy, pořád 130km/h - byl sem mile překvapen. Jen když jsme se hrabali horskou silnicí nahoru do těch cca 2500m/n.m. sem si nachvilku vzpomněl, že jsou chvilky, kdy by se dvoulitr hodil víc Smile
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Beskydy

Příspěvek  PRADedaR Sun Jul 22, 2012 6:15 pm

http://dedar.rajce.idnes.cz/dovolena_v_Beskydech/
Tak ještě týden na víno a potom sraz a budu spokojený DedaR


Naposledy upravil DedaR dne Sun Jul 22, 2012 6:51 pm, celkově upraveno 1 krát
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  svar Sun Jul 22, 2012 6:29 pm

To muselo být krásný. Skočit si na lyžích, luftem zatočit kolem ovcí a doskočiště u piva. lol! Ale jinak, i na Moravě je hezky. Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 475575
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty bulharsko

Příspěvek  kris Mon Jul 23, 2012 1:00 pm

kris napsal:
maky napsal:Dodro došli a štastnou cestu, pěkně si to všici užijte a ve zdraví se vraťe ...

Tak sme tu,vsetko v porádku,CESTA TIEZ..... Very Happy
Scénic II 1,9dci 88 kw 2003

Tak sme sa vrátili,koniec dovči Sad ..... Auto slúžilo bez problémov ,akurát pri čakaní na Bulharsko-Srbskych hraniciach pri 40C a v kolone ,chúda klíma obcas už nestíhala,ale to je asi problém našich miláčikov. Rolling Eyes Ináč spotreba 5,8 l/100km,priemerná rýchlost 90km/h, s tým ze sme isli aj v kolone....Policajti nás minuli...nastastie Embarassed ( moc som rýchlost nedodrziaval,snazil som sa zavesit za neakým domácim "bláznom" a íst čo najrýchlejšie). Cesta trvala 18 hod s tým ze na hraniciach a mýtnych bránach som stratil okolo 2-3 hodky....
More teplúcke,aj pocasie fajn ....Uvidíme na budúci rok ,či znova nevyrazíme autom...(aj ked manzelka už preferuje lietadlo.. Rolling Eyes )
Ak má niekto,kto sa chysta týmto smerom este na dovcu,otázky kludne nech sa pýta....... sunny

Scénic II 1,9dci 88 kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  PRADedaR Thu Jul 26, 2012 4:49 pm

Svar má pravdu,že Morava je krásná zem já říkám je potřeba ji studovat od spoda tj.od sklepů.A proto 8.8 zahájím týden studia veValticích kde jsou podmínky ke studiu velmo vhodné co říkáte kamarádi? Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 388709 geek
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jul 27, 2012 5:46 am

Souhlasime s tebou a proto na tvuj studijni pobyt navazu od 17.8. skolenim ve Strachotine, coz je od Valtic asi 25 km ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  PRADedaR Fri Jul 27, 2012 3:00 pm

Nojo škoda ,že se to tak časově rozešlo mohl to být parádní srazík,už vidím ty výsledky našeho bádání věčná škoda snad jindy. king geek
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  sali Fri Jul 27, 2012 6:11 pm

Valtice schvaluju a vřele doporučuju. Z osobní zkušenosti vím, že tu mají vinikající víno i ti co nemají doma ani hlavu vinohradu. Vinařská škola, vinařské závody a Salon vín v jednom. Jinde se snad ani lepší podmínky k poznávání vína sehnat nedají.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jul 31, 2012 9:35 am

Tak me tak napada...kdyz to tam znate nebo jste tam cerstve byli, doporucte nejake zajimave tipy na vylet ;-)
Jo a byl jste nekdo v Laa An Der Thaya v termálech?

Diky Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  sali Tue Jul 31, 2012 8:14 pm

Jasně že známe Laa an der Thaya záleží ovšem co od toho očekáváš. Laa je takový klidnější komplex, jestli chceš aby se děcka fuckt zabavily tak bych volil Velký Meder na slovensku nebo Gyor v Maďarsku jsou od sebe vzdáleny jenom pár kilometrů. Samozřejmě v Laa mají taky dětský koutek.
Laa - bazén se slanů vodů, podvodní muzika, všecko platíš náramkem na ruce a nemusíš sebů tahat peníze. Geniální bylinková sauna, aromaterapie, super umělá džungle v odpočinkové zóně u sauny Cena?? zas to ale mají Rakušáci dobře vymyšlené a opravdu si člověk odpočine, takový relax na druhou
Velký Meder - vodní věž pro děcka, skvělé masážní trysky venku, odpadá jazyková bariéra, lidová cena, ale všechno uvnitř musíš platit hotově, jo a hned jak dojedeš tak tě slováci zkásnou o parkování
Gyor - mooooc bazénů, dva tobogány v ceně, výborná restaurace, cena ultra lidová, ale za ubytování dáš ranec, uvnitř platíš všecko hotově, na recepci i v restauraci je vždycky někdo kdo se domluví lámaně slovensky

ubytování v Laa neznám, bo to mám do Laa zhruba hodinku cesty, takže jezdíme jenom na odpoledne na otočku
pokud bys chtěl na víc dní i s ubytováním tak bych doporučil ubytovat se v Mederu a podle chuti jezdit na střídačku do Mederu a Gyoru, Laa na víc dní chce rozbít nějaké vypasené prasátko. (čti pokladničku)

P.S. na jak dlouho že jede dědaR do Valtic, že by mini odpolední víkendový sraz v Laa
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  svar Tue Jul 31, 2012 8:59 pm

Jo, Laa je hezký, je to na takový to váleníčko a nicnedělání. Doplním saliho, ještě zapomněl na venkovní "normální" bazén a tobogán. V dětským koutku odložíš děti, nemají problém se domluvit, mluví i česky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Chorvatsko (nebo jinam) 2012 - Stránka 3 Empty Re: Chorvatsko (nebo jinam) 2012

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru