Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Wed Nov 19, 2014 6:05 pm

Čaute pánové,
mám problém. Dnes jsem zjistil, že mi přibržďují obě kola. Při normálním brždění se nic neděje, ale pokud zabrzdím ručkou a poté odbrzdím, tak pravé zadní kolo se nechce téměř vůbec otočit a to levé poměrně dost drhne. Četl jsem, že někam stříkáte vazelínu, nebo olej? Kam to mám fiknout? Když se podíváte na první obrázek, tak jde vidět, že ten systém prostě neodbrzdí až do konce, pořád tam zbývá docela kus k tomu železnému zobáčku. Pokud to posunu až ke konci, tak se kolo normálně točí. Obr 2 je stejný, jen z větší dálky.

Obr. 3 je konec lanka, které vede dál do takové hrubé hadice. Na konci je taková gumová čepička. Když jsem jí sundal, šlo vidět, jak to lanko vede do té gumy. Tam jsem se pokusil nastříkat WD, ale nepřišlo mi, že by tam něco zateklo. Je to to místo, kam všichni sříkáte ty myglajzy?

Obr. 4 je nějaká pružinka, která asi tahá ten mechanismus brzdy zpět. Možná kdybych jí vyměnil za novou a silnější, tak by to dokázalo to lanko potáhnout až dokonce.

Máte pro mě nějakou radu?


http://popenec1.rajce.idnes.cz/Scenic#DSC_06681.jpg

http://popenec1.rajce.idnes.cz/Scenic#DSC_06691.jpg

http://popenec1.rajce.idnes.cz/Scenic#DSC_06711.jpg

http://popenec1.rajce.idnes.cz/Scenic#DSC_06731.jpg


Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Wed Nov 19, 2014 7:23 pm

Shodou okolností jsem řešil ručku na krátkým, taky se nevracela a vypadalo to stejně jak na těch fotkách. Na nápravnici je přišrubovaný takový plastový uložení lanovodů, no a tam to trochu orezlo a lana se nevracely. Po vyčištění opět začaly fungovat. Ideál zvednout auto nebo se pod něho pohodlně dostat. Musel jsem povolit i jednotku brzdy a pohnout s ní, aby se ten držák dal vytáhnout.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Sun Nov 23, 2014 6:47 pm

Takže zítra budu mít nejspíš trochu času na to hodit oko. Tak sem pak napíšu, jak to dopadlo. Každopádně už to tak nekope, téměř vůbec. Dnes jsem to zkoušel projet na delší vzdálenost. I manželka říkala, že se to auto tak netřepe při brždění. Možná to WD trochu pomohlo, jak jsem ho tam cákl.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty No ale jak to vypreparovat?

Příspěvek  Miloš Fri Dec 12, 2014 8:37 pm

Karlučo napsal:No myslim si ze vypreparujes lanovody od škatule a pošleš.
No ale jak to vypreparovat?Už se to někomu podařilo?Nějak se k těm koncum nemužu dostat Mad

Děkuji za odpověď

Miloš

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 12. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Fri Dec 19, 2014 8:24 am

Máš krátkýho nebo grand? U krátkýho je to spojený na nápravnici v takovým plastovým držáku a u granda musíš rozdělat jednotku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  stb Fri Dec 19, 2014 6:00 pm

Taky mi jednou přibrzďovalo jedno kolo, ale stačilo odpojit lanko od páky na třmenu - ta zůstala v poloze zabrzděno (lanka OK).
Na páku třmene jsem nasadil kus trubky pro lehčí rozchození a WD-čkem promazal pohyblivé části třmene. Asi je to dočasná oprava, ale zatím to maká jak má.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mrarek Fri Dec 26, 2014 9:55 pm

WD je mastný. Popadne písek a malé pyl.
IMHO lepąí koupit brake cleaner a dobře vyčistit.
mrarek
mrarek

Poeet p?íspivku : 38
Location : Polska
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Sun Dec 28, 2014 4:37 pm

no chalani čafte. Mimochodom pekné sviatky. dlho dlho dlho som tu nebol, nebolo stihu. No pri výmene gúm som zistil že mi nebrzdí pravé zadne koleso na ručnú. Dnes som to rozobral (čo som vedel) a hladím a hladím a nič. Ručná funguje v poho. lanko -á bez hrdze čo ma príjemne prekvapilo. Nakoniec som začal ručne ťahať ten brzdič na valčeku a prišiel som na to že vlastne nezatláča ten zránik vo vnútri valčeka. Keď zabrzdím nožnou brzdou tak v pohode brzdí. Valček ako taký sa rozobrať zrejme nedá. Nič kde by sa dal pichnúť šroubovák so nenašiel. A tak rozmýšlam, zhodím to a pozriem to zo strany platničky a to ..... Nepíše žiadnu hlášku a brzda zaťahuje a uvolňuje bez problémov. Tak a babo radz.Embarassed
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Sun Dec 28, 2014 4:57 pm

Zdar, já měl před 2 měsíci to samé. Zjistil jsem ( před otevřením vrat k baráku stojím v kopci ,kdy musím ručku zatáhnout, že mi auto ujíždí) mi nebrzdilo pravé zadní. Hodil jsem to tedy na zvedák, zatáhl ručku a pravé se točilo dál a přitom táhlo brzdiče se normálně pohybovalo. Odbrzdil jsem v kufru a začal táhlem ručně hýbat tam a zpět a vše zároveň prostříkávat WD a zjistil, že ten původní pohyb páky brzdiče byl tak třetinový oproti tomu jak jsem to pak rozhýbal. ( Při tom rozhýbávání jsem musel ručně odbrždovat v kufru). Po cca. půl hodině a kontrolním zabrždění elektricky zase brzdy začaly brzdit normálně. Bohužel jsem při tom dokázal poničit teflon na lanovodech takže je budu muset dříve či později vyměnit. Jo a na displayi svítí hláška o brzdě, to však nevadí.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Sun Dec 28, 2014 5:25 pm

No veď toto. Ja som ten brzdic na valceku normálne posúval. Keď som ho zatlačil na doraz tak sa koleso aj tak hybalo. Tak neviem.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Sun Dec 28, 2014 6:22 pm

Od začátku mi šla páka taky až na doraz a kolo stále nebrzdilo, ale když jsem půl hodiny hýbal tam a zpět tak kolo začalo pomalu brzdit až teď brzdí normálně(tedy si myslím). Za 2 měsíce mě čeká technická, tak budu vědět na 100% jestli brzdi dobře nebo ne.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Sun Dec 28, 2014 8:00 pm

No uvidíme. Už som na to nemal nervy. Packa mi chodila ľahko a nebrzdilo. Tak som to zložil. Budem zvedavý pri výmene na letné.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Mon Dec 29, 2014 9:42 am

Když budeš hýbat páčkou, tak se musí posunovat pístek brzd. Jinak brzdit nebude. Zkus odpojit lanko a několikrát zahýbat rukou na celý krok páky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Mon Dec 29, 2014 11:05 am

To som robil. Teda ak myslíme ten brzdic na valceku. To ze ho musí zaltlacat, ti je jedne. Len ako to spraviť mi už jasne neni.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Wed Dec 31, 2014 11:11 am

posli niekoho nech ti odbrzdi a ty tahaj za lanko ono vyjde viac von premasti zahakni zabrzdi a ono to uz pojde ja som to robil ked mi brzdilo len jedno koleso ono tam asi nejako to automaticke vymedzenie vole povoli len kolko to pusti cize ked je lanovod zaseknuty tak ho nepovoli uplne a samo tuto volu vymedzi a potom uz furt malo povoli a samo nezatiahne poriadne robil som to pred rokom a zatial to funguje bez problemov

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Wed Dec 31, 2014 11:16 am

Lanko ťahá dobre. Dcéra zabezdila, odbrzdila a tak dookola. Lanko som mal dole. Celý ten sersam z valceka tiež. Jednoducho to vo valceku nezatlaci. Dúfam že sa mýlim, no asi všetko čo píšete som spravil. Samotná brzda je ok.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Wed Dec 31, 2014 2:35 pm

Milej NERO, jak to čtu tak lanko ti chodí správně a páka parkovací brzdy také, ale ... ruční nebrzdí!!! Tak je problém v brzdiči, a je to ve spojitosti s případem, že když se zatlačuje pístek do brzdiče při výměně destiček tak se musí pístek zatlačovat a pootáčet aby se zasunul!!! No a z uvedeného mi vyplývá, že v brzdiči je na pístku nebo na páčce nějaký samostav a ten budeš mít zarezlý a páčka co při zabrzdění ručkou posune pístek o potřebný kus, ale ten se zase vrátí a nezaaretuje se v dané poloze a tudíž je po uvolnění páčky zase ve výchozí poloze a jeho dráha nestačí k zabrzdění ručkou, nožní brzda má asi delší krok a tudíž brzdí??? Zrada bude v tom, že se pístek moc vrací a ten krok lanka nestačí k zabrzdění!! V místě jak zalejzá čep páky ruční brzdy do brzdiče bych hledal chybu! Tam musí být něco co se při zatažení ruční brzdy pootočí a nevrátí se úplně zpět při povolení ručky, ale jen o určitou vůli nebo otáčku a dělá to samostav??? ( něco jako ráčna???)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Wed Dec 31, 2014 2:39 pm

No áno, nejak tak. Len aj keď som mal packu na doraz, aj tak nebolo zabrzdene. Tak asi keď som menil platničky som asi niečo pokazil. Uvidím keď ustupia mrazu. Pizrem sa na to ešte raz.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Wed Dec 31, 2014 6:25 pm

no ved mne tiez chodilo ... ale ... nevislo dost von a teda tu paku dost nepovolilo cize len z urciteho bodu dotahovalo ked som ho vytiahol von tak si tu volu vymedzilo a povolovalo az nadoraz a samozrejme ked to dotiahlo tak to aj brzdilo asi tam bude cosi ako pisal Maky stou racnou jednoducho ked to dostatocne nepovoli tak to tam nezaskoci

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Thu Feb 05, 2015 9:21 am

Tak cavte. Sa mi podarila super vec. V piatok mi mal robiť tu brzdu. A vo štvrtok sa stalo čo? Sa k som nabural. Prečo? Kvôli elektronickej parkovacej brzdy. Škoda je už plakať nad rozliatym mliekom. Auto je v servise už sa na ňom pracuje. Len problem je v tom ze potrebujem tie lanovody.tá firma HYDRATECH to dokáže spraviť? Neberú mi tam telefón tak neviem.. keď som to mal z časti rozobrate tak som nevidel na vrchnu časť lanovodu. Dopukane a Nooo. Strašne. Porušila tam voda a bolO. Ostala vysiet a v zákrute ma vykrutilo jak snowbordistu. Chvala bohu sa nikomu nič nestalo. Veci som pobral z vrakoviska Velčice. Špecializujú sa na renault, citrón, peugeout. Majú všetko. No len el. Park. Brzdy su uzkoprofilovka. Keď ju má tak za 150 e. Ale aj tak lanovody by mali byť nové. Ak má niekto skúsenosti s tou fi hydratech, dajte prosím vedieť.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Thu Feb 05, 2015 5:45 pm

boco napsal:
edgu1 napsal:
boco napsal:Mám jeho email, popina1@post.sk. Poslal som mu staré lanovody a on mi približne do 2-3 týždňov poslal hotové na dobierku.Za ten čas som jazdil bez parkovacej brzdy ale oplatilo sa.
                                                                                                                                                                                   Servus,este by so sa chcel opytat ako si vybral tie lanovody z park.brzdy/motorcek/?Diky

Ahoj,musíš odmontovať celú parkovaciu brzdu,rozobrať ju je tam kryt a na ľavej strane lanovod vyšrobuješ a na pravej je taká plastová zarážka ktorú
s citom vypáčiš šrobovákom a tým vybereš druhý lanovod.

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img834/2117/img20130427007.jpg

AhojNeviem či som totálne blby, no neviem ich dať von. Brzdu som Rozobral a neviem ako ďalej. Tá jedna strana ten plast by som možno aj vedel no druhú stranu.   ? Nemáš nejaké foto?.......... Asi trápim samopisanim no neba. Dal som to von. Veľmi sa teším, aj keď kým som prišiel na to ako, trvalo to nejaký čas. Idem to poslať do fi hydrotech, len ešte jedna otázka. Treba tie plastové matice a železný sroub dať nejako dole? Alebo celé ako som to zložil poslať. Nerád by som bol aby mi to vrátili, že si to mám dať dole. Ďakujem.
               
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Thu Feb 05, 2015 7:31 pm

Mamut napsal:Tak sa hlásim k tým čo si menili lanovody samostatne. Lanovody som vypitval zo skrinky elektroniky. Nove lanovody som nechal na firme HYDRATECH http://www.hydratech-slovakia.eu/kontakt.html. Stálo ma to 80€ za dve lanka a 5€ za dobierku od nich. Brzdu som zložil a namontoval. Po naštartovaní som ju zatiahol, zatiahla sa, len elektronika o tom nevedela a kontrolka blikala ďalej. Pohol som sa - brzda zatiahnutá. Idem odbrzdiť -hnusný zvuk motorčeka - elektronika znovu zaťahovala a až potom odbrzdila. Pohnem sa - odbrzdené. Po návšteve Renault servisu som sa dozvedel, že chyba je v snímači tlaku. Vraj som mohol pri zmontovaní nedodržať presnú polohu lanovodov v skrinke (je možné že tu skrutku som tam dal o závit hlbšie ako bola), alebo že odišiel len tak, že sa to bežne stáva. Vraj aj keď menia obloženie, tak piesty uvoľňujú cez diagnostiku a nie tlakom a krútením (ale to už je podľa mňa len to že majú automaticky zatiahnutú brzdu a so zatiahnutou to asi nevymenia Very Happy). Každopádne výsledok je taký že brzda síce funguje, ale pri používaní sa mi čoskoro odporúča. Servisák sa usmial a povedal že snímač je integrovaný do elektroniky a je možné vymeniť len celú el. brzdu - 700€. Na to som skonštatoval, že na STK mi to bude musieť stačiť. Ešte uvažujem či sa ten snímač nedá vymeniť z nejakej inej elektroniky, len či nemá každý snímač svoje unikátne hodnoty extra v každej elektronike (keď som robil so snímačmi, bolo nutné ich vypodložiť podložkami, aby mali správne rozpätie hodnôt). Jediná možnosť je asi zohnať nejakú elektroniku z vrakáča a do nej dať tie nové lanovody (maximálne opatrne Very Happy). AK má niekto lacný nápad, rád ho uvítam. Inak na to kašlem.
ako sa mohol pokaziť ten snimac tlaku? Nejak si buchol alebo niečo také? Keď zakrútila naspäť i nejaký zabiť menej alebo viac, stane sa to tiež? Aké máš postrehy? Dúfam že som to tiež nedodrbkal. Zajtra to pisielam.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Thu Feb 05, 2015 9:18 pm

a zase som múdrejší. šak som slovák. najprv niečo pokafrem a potom prečítam manuál. magor.OVLÁDÁNÍ MECHANICKÝCH PRVKŮ
Lanka parkovací brzdy: Demontáž a zpětná montáž
AUTOMATICKÁ PARKOVACÍ BRZDA
37A
Odšroubujte plastovou matici (Cool na řídicí jednotce.
Odšroubujte lanko na levé straně otočením závitového
dříku (9) ve směru chodu hodinových ručiček.
Umístěte hřídel řídicí jednotky na doraz doprava.
Odšroubujte plastovou matici (10) na řídicí jednotce.
Odepněte pojistný kroužek (11) .
Uvolněte lanko ze snímače síly (12) .
ZPĚTNÁ MONTÁŽ
Umístěte hřídel řídicí jednotky na doraz doleva.
Zašroubujte lanko na levé straně otočením závitového
dříku proti směru chodu hodinových ručiček o pět
otáček.
Umístěte křížový čep do jeho uložení.
Zkontrolujte stav tórického těsnění.
Umístěte výstupek (13) do výřezu.
Utáhněte na předepsaný moment plastový kryt na
levé straně (0,5 daN.m).
Umístěte hřídel řídicí jednotky na doraz doprava.
22313
22319
PRODLOUŽENÝ PODVOZEK
8
9
10
11
12
22316 ono je to aj z obrázkami však ano. tie sem neviem dať. nejak mi to nejde
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Wed Feb 18, 2015 1:20 pm

Tak mi to prišlo. Idem tie lanovody nahodiť. Uvidíme čo to povie. Ak by mal niekto záujem o foto demontazi a montazi lán, dajte vedieť.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Wed Feb 18, 2015 1:44 pm

Milej nero, samo, že zájem je... nafoť naházej fotonávod na rajče a do návodů šoupni postup a odkaz na foto...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 10 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru