Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Mon Apr 19, 2010 10:25 am

stalo sa vám že že ostáva vysieť ručná brzda? čuplík nesvieti, počuť ako ju uvolní, ale zrejme na vnútorných stranách ostáva vysieť. keď som menil platničky tak tia vnútorné boli zošlahané až nadoraz a vonkajšie by ešte uniesli nejakých 10 000km. rád by som v tom plastovom bubde ( ručná brzda) premazal lanká a ten mechanizmus. vie niekto poradiť či sa to vôbec dá rozobrať a či sa mám niečoho báť?
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  pepabor Mon Apr 19, 2010 5:21 pm

nera738 napsal:stalo sa vám že že ostáva vysieť ručná brzda? čuplík nesvieti, počuť ako ju uvolní, ale zrejme na vnútorných stranách ostáva vysieť. keď som menil platničky tak tia vnútorné boli zošlahané až nadoraz a vonkajšie by ešte uniesli nejakých 10 000km. rád by som v tom plastovom bubde ( ručná brzda) premazal lanká a ten mechanizmus. vie niekto poradiť či sa to vôbec dá rozobrať a či sa mám niečoho báť?
Ahoj měl jsem to rozebrany ale nic si nepomužeš ,je tam hromadu elektroniky a lanka stejně nevindáš.Odpoj lanka od brzdičů a nastřikej tam nějaky mazaci sprej.Mě začalo přibrždovat leve kolo tak jsem rozhybal leve lanko pak jsem se kouknul na pravé a ono bylo také přirezle,když jsem ho začal rozhybavat tak mě to napsalo chybu (chybna funkce ručni brzdy) protože jsou ty lanka spojeny a ty je začneš přesouvat z jedne strany na druhou.Tak počitej asi že porozhybani budeš muset navštivit servis na vymazani zavady.Podle všeho když praskne lanko tak se bude muset vyměnit celi ten mechanismus? To bude asi rana affraid
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Tue Apr 20, 2010 7:24 am

to znamená odpojiť od brzdových valcov? ako to ide, niesom nejaky mechanik, len začiatočník. dik
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Kopy Tue Apr 20, 2010 9:53 am

Zdarec,podle historie na mým grandu byla měněna před dvěma roky a stála 14 000,-.
Zdarec , Jara.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Tue Apr 20, 2010 12:52 pm

Romča+Jara napsal:Zdarec,podle historie na mým grandu byla měněna před dvěma roky a stála 14 000,-.
Zdarec , Jara.
sranduješ? odpojiť som to odpojil, premazal a uvidím čo to spraví. a ak by mala odísť tak to tam radšej dorobím manualnu páku.(:, Smile
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  XAO Tue Apr 20, 2010 6:52 pm

I dnes stojí 14 000Kč
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Nomed Tue Apr 20, 2010 7:33 pm

no pekne Sad
tak to sa ju oplati premazat kazde leto nech ta mrska vydrzi co najdlhsie elektrická parkovacia brzda 872631

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Sat Apr 24, 2010 9:02 am

Nomed napsal:no pekne Sad
tak to sa ju oplati premazat kazde leto nech ta mrska vydrzi co najdlhsie elektrická parkovacia brzda 872631
súhlasím. najlepšie asi grafitkou
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  bambinot Thu Apr 29, 2010 7:47 pm

nera738 napsal:stalo sa vám že že ostáva vysieť ručná brzda? čuplík nesvieti, počuť ako ju uvolní, ale zrejme na vnútorných stranách ostáva vysieť. keď som menil platničky tak tia vnútorné boli zošlahané až nadoraz a vonkajšie by ešte uniesli nejakých 10 000km. rád by som v tom plastovom bubde ( ručná brzda) premazal lanká a ten mechanizmus. vie niekto poradiť či sa to vôbec dá rozobrať a či sa mám niečoho báť?

Zdravím kolego,
já jsem to zkusil tímto způsobem, ne, že by mi to nějak zlobilo, jen prevence. Snad jsem tím nic nepokazil! Stříknul jsem tam trochu spraye " innotec ", je proti vodě a rzi.
https://2img.net/r/ihimizer/img532/4097/grandk002.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img532/382/grandk005.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img532/9189/grandk006.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img532/5042/grandk007.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img532/7365/grandk008.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img532/3290/grandk009.jpg

elektrická parkovacia brzda 38652
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mkb Tue May 18, 2010 4:08 pm

Dnes jsem v servisu utratil 23tis. (roční prohlídka, ... + rozvody). Také jsem chtěl aby se podívali na parkovací brzdu. Občas mi zůstane viset pravá zadní. Oprava možná -cena: téměř 16tis. + práce. Jinak je tam zrezivělý lanovod. Zajímavé je, že tento samostatný lanovod se dodává jako náhradní díl pouze pro krátké provedení scenica. Pro GS ne. Tak mě napadá. Nemohla by v tom katalogu být někde chyba.?? Nevím, přijde mi to zvláštní. Stejné zařízení, stejná funkce a dvě konstrukce.!! Question
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Tue May 18, 2010 5:49 pm

Zdar, to je tedy pěkná pálka... raději hned ty lanovody promažu... tedy hned...až se ta voda vyblázní co je tady všude okolo elektrická parkovacia brzda Affraid
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Tue May 18, 2010 6:25 pm

Bude tam asi rozdíl v délce lan. GS jezdí zřejmě míň, tak se díl origo nedodává. Zkus nějakou náhradu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mkb Tue May 18, 2010 6:33 pm

Pravě ta délka lan. Náprava je přeci stejná. Myslel jsem to tak, jestli by nebylo možné pro GS použít ty z KS. Jen nevím jak to zjistit.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mkb Tue Jun 08, 2010 6:09 pm

Tak jsem se konečně dostal s autem ke známému na hever. Lanovod u pravého kola je opravdu prorezlý v místě uchycení (u kola). Vystříkal to, na zrezlé místo nasadil takovou tu "bužírku" co se po ohřátí smrskne, aby se tam nedostal další bordel. Prostříkl taky ty táhla za které ty lanka tahají (myslím, že na vojně u Tatry jsme tomu říkali klíče). Uvidíme co to udělá po nějakém čase. Samozřejmě dám zprávu.
Ale mám ještě informaci o těch lanovodech. Výrok značkového servisu jsem již dříve uvedl. "Na krátkého Scenica lze objednat pouze lanovod, na GS pouze celý brzdový komplet", cena cca 16tis. Dnes jsme hledali v katalogu náhr. dílů z druhovýroby a tam je tento lanovod uveden pro obě provedení vozu pod stejným číslem.!!!! Cena cca 700,-Kč Shocked
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Tue Jun 08, 2010 6:20 pm

Zdar,
tenhle inzerát jsem včera našel. Z toho inzerátu vyplývá,že majitel taky sháněl na Granda a přišlo mu něco jiného.... http://autobazar.avizo.cz/elektronicka-brzda-renault-3325378.html
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Renault svolává k opravě téměř 695 tisíc vozů Scénic, a to i v Česku

Příspěvek  vecino Tue Jun 29, 2010 3:08 pm

Francouzská automobilka Renault svolává po celém světě téměř 695 tisíc vozů Scénic k opravě problému s automatickou parkovací brzdou. Agentuře DPA to v úterý řekla mluvčí německé divize podniku. Dodala, že u svolávaných vozů se může v mimořádných případech tato brzda neúmyslně aktivovat během jízdy. K opravě firma pozve i majitele stovek aut v České republice.
V Česku se svolávací akce týká vozů Renault Scénic II

V Česku se podle mluvčí zastoupení francouzské značky Jitky Skaličkové svolávací akce týká zhruba 1700 vozů Scénic II vyrobených v letech 2003 až 2005. "Celá akce přeprogramování trvá přibližně 20 minut," uvedla.

Zprávy o svolávání automobilů k opravám se dostaly do centra pozornosti poté, co byla největší světová automobilka Toyota Motor nucena svolat po celém světě k opravě přes osm miliónů automobilů kvůli problémům s nechtěným zrychlováním. Japonská Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých vozů.

Renault loni prodělal přes tři miliardy eur (více než 77 miliard Kč) po zisku téměř 600 miliónů eur v předchozím roce. Firmu podobně jako konkurenci zasáhl pokles poptávky po automobilech v důsledku světové hospodářské krize.

zdroj: viz. článek
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mkb Wed Jun 30, 2010 12:38 pm

Je to tak. Také jsem povolán. Very Happy
A jen aby řeč nestála. Na předchozí straně jsem psal o těch lanovodech. Opravdu vyčištění a promazání pomohlo. Je to pouze necelý měsíc, ale "zatím" vše O.K.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Wed Jun 30, 2010 4:12 pm

Docela mě těší, že mám mechanickou.......... lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Wed Jun 30, 2010 4:52 pm

Znamená to, že zítra po práci tam můžu zajet? Mám ročník 2005, ale 7 měsíc...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mkb Wed Jun 30, 2010 7:32 pm

No já jsem dostal povolávací (rozkaz Very Happy ) dopis. Mám rok výroby 2005/2. Nevím přesně kterých vozů se to týká. Question
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 01, 2010 5:35 am

svar: Docela mě těší, že mám mechanickou..........

No ja musim rict, ze jsem rad, ze ji mam. Bo to je spica. Kazdej, kdo to v aute videl po tom touzi. Jedinej pruser je, kdyz sednu do auta, co ji nema. To zacinam mit problemy, ze ji nepouzivam, takze bud jezdim se zatazenou nebo ji naopak nezabrzdim :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  fanax Thu Jul 01, 2010 7:06 am

Přesně! V jiným autě se rozjíždím se zataženou brzdou a parkuju odbržděné. Je to síla zvyku, i když si člověk říká, že na to nesmí zapomenout, stejně to udělá ... Stejně tak jsem si zvyknul na bezdrátovou kartu - přijdu k autu, kartu v kapse, vemu za kliku, otevřu, sednu, zmáčku spojku, stisknu tlačítko, jedu! Very Happy

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Thu Jul 01, 2010 10:12 am

Zdarec borci, také jsem majitelem této vymoženosti, ba jak pravíval klasik " Vot eto bolšaja ťéchnika", kdo nazažil nevěří, kdo neviděl netuší, je to pravda, kolikrát sem již ve služebáku tahal za kliku, hledal čudla, je to mazec, kdo to nechce, ať si koupí embéčko, na druhou stranu když se to posere... "pane bože oroduj za nás", to se korunky kutálej, ale zase nás musí těšit, že ostatní autíčka teprve chytají dech s takovou výbavou.( jak já říkám, když nechceš mít trápení vem si vošklivou babu), No a teď k meritu věci já mám mazlíka rv. 10/2005, dovoz z Belgie, tak si myslím, že mě budou sotva volat, tak se ptám dokdy se svolávají ví někdo????, nebo kdo s nenovějším je povoláván hoďte data ať se nemusím trapně vyptávat těch mamlasů v servisu. Díky maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mildaus Thu Jul 01, 2010 10:27 am

ahoj hoši,
tak mě to nedalo a zavolal jsem do Renaultu ...odborníkům jak to je s tou brzdou .. ????
nadiktoval jsem jim VINko a už mě objednali .. mám 2005- Itílie ...
už jsem objednanej na bezplatné přeprogramování .. a kontaktovat budou .. nebo kontaktovali pouze první majitele zakoupené v ČR ... tak pokud máte 2003 až 2005 tak si raději nechte prověřit u REndlů ... čus mildous Surprised

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Thu Jul 01, 2010 1:20 pm

Hoj
tak jsem se už taky objednal. Ani mě nenapadlo se ho zeptat, jestli se za to platí, ale když píšete, že ne, tak snad ne no. Jinak borec říkal, že je to na 20 min. práce. Každopádně by chlapík potřeboval bombu na nos. To jejich jednání je prostě neskutečné, jak s hadrem. Nějaká ženská mu zrovna volala a předpokládám, že se ptala na své auto, ale ten tón a to jak s ní mluvil byl děs. Mě ani neřekl dobrý den, když jsem slušně pozdravil, ani na shledanou, když jsem odcházel. FIALOVÝ HNUS TO JE!!!!! Mad
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru