Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Wed Jul 07, 2010 7:12 pm

Cus bus mládenci, no také sem čumněl když sem šel do servisu poprvé, ale dejte jim druhou kartu co máte doma a budou vědět prd, akorát to co tam bylo před posledním vložení té karty.Když si ji ještě od výroby nevložil do čtečky, tak ti řeknou, že máš novej auťák akorát dříve vyrobenej. no ale hlavní je že budem bezpečně brzdit. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  hudy Thu Jul 08, 2010 12:27 am

Ja kdyz byl naposledy v servisu, tak mi z karty precetli stav tachometru na kilometr presne a to jsem tu kartu behem cesty do servisu ve ctecce vlozenou nemel.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Nomed Thu Jul 08, 2010 6:04 am

tomu sa hovori komukacia medzi riadiacimi jednotkami karty a auta
Very Happy
mna to tiez 1 krat prekvapilo ked som bol v origo renaulte ...... apropo na karte mate zaznamenane aj urcite opravy (mal som na karte zaznamenan vymenu okna a opravu radia)....... ci to zaznamenava z riadiacej jednotky alebo z pc servisu ...neviem
ale je to super a este to davaju aj do protokolu Very Happy to sa da povedat servis pre zakaznika ... ne jak volakedy stvrt nadrze hore dole ... sak mechanici tiez musia z necoho zit pale

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty elektrická park.brzda

Příspěvek  kris Fri Jul 09, 2010 7:52 am

Tak som to dnes absolvoval,trvalo to do 30 min.Zmena je iba tá,ze pri zastaveny auta a odbrzdeny vypisuje hlasku,že park.brzda nie je zatiahnutá.Je to dost otravné, lebo to aj pípa.Ja hlavne v zimnom mesiacoch odbrzdnujem ,aby platnicky neprimrzli,tak teraz už môžem počúvať to otravné hlášky.. Twisted Evil

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Koci Fri Jul 09, 2010 9:31 am

krisi/y
scratch tak ti nevim, když zastavim a mam nastartovaný motor a otevřu dveře (řidičovo) tak mi to pípá a hlásí zatáhni si ručku!! což je určitě správně.
V zimě mi to taky řve když ji zase odpojuju (odpojuju jí i v létě když prší, tak po rozjetí to dávalo docela slušnou ránu nějak se to přilepovalo)

................. ale jsem stejně pozván do RENAULT (mám 05 / 2oo4 )

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 38652
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty elektricka brzda

Příspěvek  kris Fri Jul 09, 2010 9:47 am

No pred prehratím softwaru,ked som odistil brzdu, nic mi nehlásilo ani nevypisovalo.... Shocked Teraz ked mam aj zapnuty alebo vypnuty motor aj to pípa aj vypisuje hlasku.... elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 388709
1,9 Dci 88Kw 2004/1

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  palladin Fri Jul 09, 2010 11:17 am

Ja som napísal do Renaultu, tam ma pani uistila, že posielali listy (no neviem, ak by mi poslali list, keď auto je z talianska a u nás som s tým nebol v Renaulte) a potom ma odkázala na servis, aby som mal istotu. Tak som napísal do TT-Car Nr zatiaľ nič...
Inak som cez zimu vyskúšal zatiahnuť brzdu za jazdy a celkom pekne sa s tým dá robiť šmyk - po uvoľnení ovládača sa automaticky brzda odbrzdila...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty brzda

Příspěvek  kris Fri Jul 09, 2010 11:35 am

Treba tam zavolat,aby podla vynka zistili či sa ta to tyka alebo nie,ak v Nitre nepochodíš volaj do Trnavy su tam MAX.ústretovyyyyy... Very Happy cheers

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  sali Fri Jul 09, 2010 6:45 pm

Tak už tři dny jezdím po přehrátí softu. Pípání beze změny, tak jak popisuje koci. Jediná změna mi přijde, že rychleji uvolňuje při rozjezdu.
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Nomed Sat Jul 10, 2010 10:32 am

jj palladin ne pisat treba volat ! ... je to minimalne o 4 dni rychlesie Very Happy

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Prašík Mon Jul 12, 2010 8:42 pm

Nedalo mě to a dnes jsem zajel do auto UNI Stod a tam mě potvrdili že i na naše vozítko se to vztahuje. Jsem objednaný na středu 14.7. tak jsem zvědav. Technik přesně věděl o co jde tak to bylo bez problému.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Tue Jul 13, 2010 3:49 am

Zdar,takže i já se rozhodl,že si nechám raději zjistit zda-li spadám mezi vozy s nutností přehrát SW. Navštívil jsem pobočku RENAULT AUTOMOTOLAND v HLUČÍNĚ u Ostravy. Bylo 20 min před koncem prac.doby. Seděli tam 3 lidé,po vejití naprosto o nikoho (o mě) nejevili zájem,když jsem si odkašlal tak přítomná paní zakoulela očima a co jako že chci. Po vyslovení dotazu jestli se můžu objednat na přehrátí špatného SW autom.park brzdy mě dostala odpovědí: A PROČ??? je špatná nebo co? Vysvětlil jsem ji o co jde a pak mě dostala podruhé: A DOSTAL JSTE DOPIS??? A KOUPIL JSTE VŮZ VŮBEC U NÁS??? Když jsem řekl že né a je to přece jedno kde jsem vůz zakoupil se mrkla na hodiny odešla s tím,že ten kdo by o tom mohl něco vědět tam už teď kdy skončila prac. doba (pořád chybělo 15min.) už není tak se mám stavit někdy jindy. Připadal jsem si jako někdo kdo ji smrtelně nudí a otravuje. Musím zajet do jiného servisu a už teď mám obavu abych nedopadl stejně.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Fri Jul 16, 2010 4:11 pm

Ahoj,
dnes se mi stala taková divná věc. Po příjezdu jsem zatáhl ručně brzdu a šel z kufru vyložit věci. Poté jsem šel vypnout motor. Vypnul jsem ho a hned vytáhl kartu z čtečky, ale během toho než jsem ji vytáhnul, tak na mě auto nějak divně zapípalo. Nedalo mi to, tak jsem ji vrátil zpět, nastartoval a co se nestalo. Začala na mě pípat hláška BREAK FAILURE + červené STOP. Tak jsem jí několikrát manuálně zabrzdil, odbrzdil, několikrát vypnul, zapnul motor a furt to na mě svítilo. Tak jsem si říkal, že to zkusím rozjet. Jelo to normálně, dokonce se i sama normálně odbrzdila. Po opětovném vypnutí motoru se sama krásně zabrzdila, ale pořád na mě svítilo BREAK FAILURE. To už jsem začínal být poněkud vytočený, protože v tu chvíli mi auto vypisovalo CHECK EMISSION + žlutě SERVICE a k tomu ještě BREAK FAILURE + červené STOP a žluté P v trojúhelníku. Vánoční stromeček hadr.... Každopádně jsem to všechno provedl ještě několikrát a najednou to samo zmizelo. V tu chvíli bylo 36 stupňů. Myslíte, že ta elektronika z toho může být trochu zmatená? Nebo co si o tom mám sakra myslet.... Je zajímavé, že se mi nikdy nic takového nestalo až teď po přehrátí SW té brzdy.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  mistrli Fri Jul 16, 2010 4:24 pm

Zdar,to samé se mi stalo minulý týden až na ten nápis CHECK EMISION,večer jsem po zaparkování v garáži auto odbrzdil(občas si ho potřebuji poposunout ručně) a ráno po nastartování se objevil nápis STOP a BREAK... a atd. a pípalo to. Vypnul jsem motor znovu nastartoval a tak asi 3x pak už jsem musel jet do práce. Nápis svítil celou dobu(mám to 24 km) až těsně před dojetím do práce zastavuji u trafiky pro noviny tak pak to zhaslo a od té doby už nic. SW ještě stále nemám upgradovaný.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  vecino Fri Jul 16, 2010 4:25 pm

Já si myslím, že to klidně může bejt přehřátí řídící jednotky. Zkus to navečer / večer až to trochu vychladne.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Popenec Fri Jul 16, 2010 4:45 pm

Hmm... uvidíme tedy, jestli z toho nevznikne ještě nějaký jiný problém. Ale možná, že to bude opravdu tím horkem.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Wed Jul 21, 2010 4:43 pm

tak po dlhom hladaní a nenájdení som sa rozhodol ten predný znak objednať. napodiv priamo v renaul zvolen to je najlacnejšie. nakoniec 35 €. všade inde okolo 62 € a len tak som sa spýtal aj na tie brzdy a hľa. aj náš grandík tam spadá. bol som prekvapený lebo to malo byť len do roka 2005. aspoň tak tu niekto písal a my máme 11/06. no neva, a ževraj, aby boh dal, mám aj garančku zadara. tak neviem. žeby renaulťáci vo zvolene boli iný?
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Děda Wed Jul 21, 2010 5:46 pm

Tak jsem se taky ptal, a spadám do kategorie přehrání SW, ale prý renault france přehrávání zastavil, protože se vyskytla ještě nějaká chyba, tak mi to prý přehrají jen pokud ručka blbne. Nový SW by měl být v srpnu. to mi řekli.
uvedení do provozu 03/2005


Naposledy upravil Děda dne Sun Jul 25, 2010 6:59 pm, celkově upraveno 1 krát

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  misa.k Wed Jul 21, 2010 6:59 pm

Děda napsal:Tak jsem se taky ptal, a spadám do kategorie přehrání SW, ale prý renault france přehrávání zastavil, protože se vyskytla ještě nějaká chyba, tak mi to prý přehrají jen pokud ručka blbne. Nový SW by měl být v srpnu. to mi řekli.
Shocked Mě to přehráli dnes a nic neříkal.
misa.k
misa.k

Poeet p?íspivku : 27
Registration date : 11. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Rostini Wed Jul 21, 2010 7:13 pm

Já jsem se taky ptal v Renaultu v Jihlavě a podle VIN mi zdělili že tento problém na vozidle už nemám. Že je můj vůz přihlášen 28.12.2005 a tam ten problém prý není. Prý už tam byl nahaný te SW při koupi noveho vozidla. Jinak jsem rád že toto nemusím podstupovat. Ano mohl jsem jít do servisu u nás doma v Třebíči ale tam sedí takovej borec že by mu snad každý dal po tlamě za kažé slovo co řekne.On opravuje auta od stolu. A penězi ani nešetří to jen tisíce litají (zákazníkovy peníze). Uf to jsem se ale rozepsal. Ach jo a to je autorizovaný servis. Přijedu do Jihlavy a úplně jiné jednání div si pro tebe nepříjdou až ke dveřím. Rozumné jednání i olej na výměnu jsem si mohl dodat svůj Very Happy Tam jsem prostě spokojen. No ale nejezdím tam tak často jen když si můj servisák už neví rady Laughing
No to jenom tak naokraj jinak díky za tohle info o parkovací brzdě jsem zas o něco klidnější elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 38652
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Prašík Wed Jul 21, 2010 7:38 pm

Jsem taky přehratej v auto UNI Stod. Trvalo to 30 min a jeste mě koukli jestli nemam zaznamenanou nakou chybu v řj. Když přišel technik , že je to hotové tak říkal je to divný (už jsem se hrozil co se děje), ale není tam zaznamenána žádná chyba. Není to obvyklé aby se nic nenašlo.
Jen to výstražné pípání při nezatažené brzdě mě trochu otravuje , ale tak to je.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Rostini Wed Jul 21, 2010 8:16 pm

Prašík napsal:Jsem taky přehratej v auto UNI Stod. Trvalo to 30 min a jeste mě koukli jestli nemam zaznamenanou nakou chybu v řj. Když přišel technik , že je to hotové tak říkal je to divný (už jsem se hrozil co se děje), ale není tam zaznamenána žádná chyba. Není to obvyklé aby se nic nenašlo.
Jen to výstražné pípání při nezatažené brzdě mě trochu otravuje , ale tak to je.

Chtělo by to nějaké jiné výstražné melodie coooo .))))
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Elektricjá parkovací brzda

Příspěvek  vlkr Sun Jul 25, 2010 6:57 am

Zdravím všechny,

tak jsem si nechal v Renault Auto Kubíček Olomouc přehrát soft el. pakrkovací brzdy (po domluvě mi řekli že naš Grand spadá do toho přehrání),
a žádné změny zatím nepociťuji. Brzda se po vypnutí motoru normálě zatáhne, jako před přehrátím softu. Na můj dotaz u Renaultu mi řekli "že tak je to správné a to to má být, a jako uživatel bych žádné viditelné změny zaznamenat neměl". Dle dokumentace byla provedena "Aplikace OTS 0B7K" a na dílenském listu je uvedena 2x s trváním 0,2 a 0,4 hod, což odpovídalo, protože jsem tam strávil asi 40 minut.

Zdraví

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Sun Jul 25, 2010 6:46 pm

Ale, ale mládenci, prosil jsem Vás o psaní roku a měsíe výroby našich mazlíků, ne proto abychom se jeden na druhého mohli vytahovat, ale jak sami vidíte ve značkových servisech seděj strašný " lidi"!!! a jak píše rostini tak sou tací že jim dát do držky je málo, tak aby byla aspoň nějaká kontrola zda s námi nehrajou hokej!!!!!, sou to prašivky!!!!!! tak jde o ten termín kde je hranice v roce 2005 a již se ho netýká přehrátí SW. napravte to díky. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  _Mickey_ Sun Jul 25, 2010 7:09 pm

Maky: ja mam 02/2005, ale rekl bych, ze staci zvednout telefon, zavolat do nejakyho, rict VIN a oni ti to hned reknou.
Potom uz staci prijet do tveho "oblibeneho" servisu a nechat to prehrat ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 3 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru