Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Tue Jan 24, 2017 6:10 am

Klikni na to. :-)
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Tue Jan 24, 2017 8:36 am

Jo ono to bylo živý? Za ty prachy to vypadá zajímavě. Běžně je seženeš za 2500 a to jsou repasy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  sali Wed Feb 01, 2017 4:13 pm

já to tipuju že to bude pasovat jenom na krátký podvozek, v renaultu jsem je kupoval před pár lety pro kolegu originál/nové za cca 1500,-
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Feb 01, 2017 6:23 pm

Ee, to je na dlouhyho.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Thu Feb 02, 2017 8:04 am

Je to opravdu na dlouhýho, krátký má jiný koncovky
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  nera738 Tue Feb 14, 2017 9:45 am

Tak. Včera opäť rozobrana celá škatuľky ručnej brzdy. Lanka relatívne nové, menil som pred dvoma rokmi. Po vysroubivani pravej plášťovej matice ma obliala červená voda. Čo to asi mohlo byť, že?😃😃 vyfukane, premazane. Pretmelena aj gumicka a zadefinované naspäť. No, po zatiahnuti zatiahlo a potom zvuk ako cez ozubené kolesá. Ten zvuk bol tu popisovaný niekde na strane 10,11. Takže potom komplet dole. Rozobrať. Okrem megasajrajtu som tam našiel aj vyskocene tiahlo zo snimacu tlaku. Tým pádom ako ruská zasahovala tak v snemu ho krutilo a to vydávalo ten nepríjemný zvuk. Všetko von, vyumyvat premávať. Nová vazelina a zložiť. Problém ako sa to stalo nebudem rozpisovat, ale pri zpetnej montáži si okrem dokladneho zatmelenia riadiacej jednotky dajte pozor aj na nové gumicky na plastových maticiach. Aj tie som pre istotu pretmelil. Všetko zložené a funguje ako má. Len sa netreba báť to celé rozobrať.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Tue Feb 14, 2017 8:17 pm

Odvážnýmu štěstí přeje cheers lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  karloscz Tue Mar 28, 2017 8:17 pm

Co znamená a jak řešit když se na palubce rozsvítí kontrolka P a Servis. Následovalo že se při rozjezdu neodbrzdila ručka.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  karloscz Wed Mar 29, 2017 11:05 am

Musel jsem odbrzdit tak jak jsem zabrzdil.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  danstav Wed Mar 29, 2017 8:08 pm

karloscz napsal:Co znamená a jak řešit když se na palubce rozsvítí kontrolka P a Servis. Následovalo že se při rozjezdu neodbrzdila ručka.

Tohle už mě trápí skoro rok. Lanovody promazány, vše možné jsem prohlédl a nic. Zvláštní je že když mrzlo tak ta brzda většinou v pohodě odbrzdila, teď zase začíná stávkovat :-(
danstav
danstav

Poeet p?íspivku : 37
Age : 45
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 03. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Thu Mar 30, 2017 4:47 am

Snímač polohy na spojkovým pedálu?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Wed Apr 19, 2017 7:03 am

Přátelé, při pátrání po jiným dílu jsem narazil na nový lanovody na elektrickou ručku na granda http://www.auto-francie.cz/p/brzdove-lano-renault-scenic-grand-scenic2-sada-2ks-tkl i krátkýho http://www.auto-francie.cz/p/brzdove-lano-renault-scenic-grand-scenic2-sada-2ks
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Apr 19, 2017 7:41 am

Ano, na granda se dají sehnat lanovody už i za 1500. Kde jsou ty časy,když jsem dal za repasy 3000 a byl jsem rád že je mám.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty dva weby - jeden provozovatel

Příspěvek  petr novy Thu Apr 20, 2017 6:42 am

...to jsou dva weby od jednoho provozovatele..přijde mi to jako divná praktika.. :-(
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Lanovody

Příspěvek  karloscz Fri Apr 21, 2017 6:26 pm

Pro někoho možná samozřejmost, ale já nevím a tak se zeptám. Ty lanovody jak jdou od zadních brzd do té krabice pod autem - můžou a jdou ty lanovody z té krabice vyndat a promazat ? Nepokazím něco ?
http://www.rajce.net/f1157139155

karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Fri Apr 21, 2017 7:44 pm

Ano jdou vyndat s té krabice a promazanim nic nepokazis.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  karloscz Sat Apr 22, 2017 5:20 pm

Děkuji Very Happy
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Tue Apr 25, 2017 11:46 am

Doporučuju vytáhnout celý mechanismus z auta a otevřít na stole
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Ahoj,prosím Tě jak jsi to tenkrát vyřešil s tím kolem na Grand scenicu,jak Ti nebrzdilo i když jsi měl páku na který je upevněné lanko v brzdící poloze(pomalu az u boudenu)Mám teď ten samý problém...ruční brzda zatažená a kolo se furt točí.Děkuju.

Příspěvek  artur76 Wed May 31, 2017 6:38 pm

ScenicNoir napsal:Tak vám děkuju za rady, ale u mě to bude jiný problém. Na tom kole co nebrzdí, je to táhlo (za kterou tahá lanko) přitažené na maximum. Při zatažené ručce se už opírá o uchycení bowdenu, při uvolnění se vrátí tak o centimetr. Když jsem se pokusil ho odtáhnout ještě více ručně, tak naskočila chyba Stop.

Natom kole co funguje je vzdálenost táhla od uchycení bowdenu kolem deseti cm, při zatažení se přitáhne tak ani né do půlky.

Záhadou je pro mě ale to, že brzdové obložení je na obou kolech stejně silné, stejně tak i brzdové kotouče.

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Spatnekolo.th
elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Dobrekolohnjm.th



artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Wed May 31, 2017 6:45 pm

[quote="ScenicNoir"]Tak vám děkuju za rady, ale u mě to bude jiný problém. Na tom kole co nebrzdí, je to táhlo (za kterou tahá lanko) přitažené na maximum. Při zatažené ručce se už opírá o uchycení bowdenu, při uvolnění se vrátí tak o centimetr. Když jsem se pokusil ho odtáhnout ještě více ručně, tak naskočila chyba Stop.

Natom kole co funguje je vzdálenost táhla od uchycení bowdenu kolem deseti cm, při zatažení se přitáhne tak ani né do půlky.

Záhadou je pro mě ale to, že brzdové obložení je na obou kolech stejně silné, stejně tak i brzdové kotouče.

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Spatnekolo.th
elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Dobrekolohnjm.th


Mám ten samý problém a domnívam se že to může být vadným třmenem....na kole které brzdí když zatlačím na páku brzdiče,tak kolo okamžitě brzdí...na nebrzdícím kole je páka brzdiče v poloze zatažené a i přesto se točí...poradí někdo?...Děkuju.

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Wed May 31, 2017 7:19 pm

No na zatažení ruční brzdy a způsobení tlaku na destičky je nutno aby se vymezila vůle mezi destičkama a kotoučem. To provede zatažení za bovdeny ( jedno zda mechnická klackem, nebo elektrická), a ty přes ty páčky přes prasátko zmáčknou kotouč, po uvolnění zpět se prasátko vráti o kousek který povolí v gumičkách. No a ta páčka se vrátí také, ale .., to okolik se ta ručka vrátí a při příštím zatažení si nemusel vytáhnout metr lanka, se stará tvz. samostav... ten je na hřídelce té páčky někde za prasátkem... a tady je kámen úrazu, buď se samostav ztrhnul, nebo zareznul... obojí je špatně. Při brzdění se prasátko vysune ale samostav neseřídí vůli na ruční brzdě a potom nestačí ten krok na páčce k zabrzdění. Vysvětluji to nemotorně, ale budeš muset ten brzdič celý sundat a rozebrat a pokusit se ho opravit, nebo vyměnit celý... zřejmě ho, nějaký doveda ztrhnul při výměně destiček, nebo opravdu zareznul, každopádně nedosáhneš toho, že při zatažení páčky se nevysune dostatečně nebo vůbec. A jsi si jist, že to kolo vůbec brzdí???? myslím nožní brdou??? není zarezlé to prasátko???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Wed May 31, 2017 8:13 pm

Karlučo napsal:Zdar borci. Pri výměně na letní pneu jsem zjistil, ze jedno kolo nebrzdi pri zatažené aut. parkovací brzde. Je tu  ale problem. U kola, které nebrzdi je lanko zatažené na dorazu jako kdyby bylo zabrzdene ale mohu rukou kolem otočit. Lanko se nevraci tak ho rozhybam vstříknutím třeba WD do bovdenu. Takže dotaz, když to rozhybu tak se ručka sama seridi aby obé kola brzdila stejne?
...Mám stejný problém jako Karlučo...

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Wed May 31, 2017 8:14 pm

Michal Hanák napsal:Ahoj všem mám takový dotaz. Dneska jsem měnil kola na mém GS a při zvednutém autě jsem zjistil že se mi točí levé zadní kolo i když je brzda zatažená. Mám ele. brzdu. Lanko bylo zatažené a i brzdič byl v poloze zatažení. Na pravé straně je to ok. Jinak na displeji nesvítí žádná porucha ani nic nepípá. Diky všem za případné odpovědi ahoj Michal.Cool 

...a také jako Michal Hanák...ozve se někdo?

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 Wed May 31, 2017 8:26 pm

maky napsal:No na zatažení ruční brzdy a způsobení tlaku na destičky je nutno aby se vymezila vůle mezi destičkama a kotoučem. To provede zatažení za bovdeny ( jedno zda mechnická klackem, nebo elektrická), a ty přes ty páčky přes prasátko zmáčknou kotouč, po uvolnění zpět se prasátko vráti o kousek který povolí v gumičkách. No a ta páčka se vrátí také, ale .., to okolik se ta ručka vrátí a při příštím zatažení si nemusel vytáhnout metr lanka, se stará tvz. samostav... ten je na hřídelce té páčky někde za prasátkem... a tady je kámen úrazu, buď se samostav ztrhnul, nebo zareznul... obojí je špatně. Při brzdění se prasátko vysune ale samostav neseřídí vůli na ruční brzdě a potom nestačí ten krok na páčce k zabrzdění. Vysvětluji to nemotorně, ale budeš muset ten brzdič celý sundat a rozebrat a pokusit se ho opravit, nebo vyměnit celý... zřejmě ho, nějaký doveda ztrhnul při výměně destiček, nebo opravdu zareznul, každopádně nedosáhneš toho, že při zatažení páčky se nevysune dostatečně nebo vůbec. A jsi si jist, že to kolo vůbec brzdí???? myslím nožní brdou??? není zarezlé to prasátko???  
Kotouč zarezlý není...pred cca mesícem mi na Slovensku měnili zadné destičky a od té doby když jsem zabrzdil na kopci tak melo auto tendenci jakoby jeste kousek popoject a nadzvedával se zadek.Říkal jsem si že už si ty destičky musí sednout...za týden jdu na STK,tak mi to nedalo a hned jak jsem chtěl povolit kolo tak jsem zjistil ze ruční brzda na levém kole nefunguje.Ctyři dny před odjezdem na Slovensko jsem měnil zimni kola na letní a ruční brzda na milión procent brzdila...už si to začínam dávat do souvislosti s výmenou zadních destiček...by to musela být velká nàhoda aby mi po výmeně destiček jen tak odešel brzič...Bylo by fajn Maky kdyby jsi mi dal číslo a zavolal bych Ti.Děkuju...

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  maky Thu Jun 01, 2017 6:39 am

Arture, všechno je jinak, když sem šel spát, uvědomil jsem si, žes pasl, že se ti nevrací páčka ruční brzdy... Tak -autem najeď na rovinu a pevný povrch, založ obě přední kola z obou stran, povol šrouby na kole které nebrzdí, nadzvedni auto a musíš mít pomocníka, který ti v autě šlápne na brzdu, kolo je zabrzděné, ano?, tak pustit brzdu, sundat to kolo a podložit pod auto vedle heveru, aby spodlo případně na kolo, nikoliv na tebe!!!!!, tak a teď vložit kartu do čtečky, poučit pomocníka jak se zabrzdí a odbrzdí ručka, pak si ohni pod auto abys viděl na tu páčku a lanko jak jde do bovdenu, povel .. povolit ručku, a koukej co se děje, mělo by lanko vyjet z bovdenu a páčka do zadní polohy.. nestalo se tak viď.. tak vem kleště a za ten konec lanka kleštěma zatáhni dozadu co to jde ven .. pozor jen za konec lanka, néé zatu páčku, pokud lanko nejde vytáhnou jak si pmatuješ na druhé straně je buď zarezlé v bovdenu nebo porucha brzdové jednotky pod autem, pokud si to lanko vytáhnul a páčka zůstala vepředu, tak jí zatáhni dozadu a kleštěma zase zatlač dopředu .. po několika zataženích a zatlačeních kleštěma by kolo mělo začít brzdit!!! ( měl by se tím nastavit ten samostav do akční polohy a vymezit vůli mezi prasátkem destičkou a ručkou), v tomto případě máš vyhráno, očisti kartáčem tu páčku, hlavně okolo toho čepu na ktrém se pohybuje, pořádně promaž a páčka zase se sama nevrací do zadu na konec lanka ( je unavená, ale spíše prasklá vratná pružinka páčky). To vyřešíš vložením tlačného pérka natočením na lanko brzdy mezi konec bovdenu a páčku. Už to tu kluci řešily ( mistrli, nebo popenec, nevím, ale popátrej) a měl by být pokoj, Pokud se objeví hláška o poruše brzdy ale brzda bude funkční a nezmizí ani po několika zataženích a uvolněních, ta si závadu nech vymazat diagnostikou. No a pokud i toto selže a brzda přesto nebude zatahovat ( lanko na fest do drzdění) tak porucha bude v té jednotce pod kufrem auta, ale věřím, že je to jen ta prasklá pružinka. Tak hodně zdaru .
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 14 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru