Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Držák (naviják) na rezervní kolo

+37
Vratik
wow
Niecze
deif
Memphis
loonn
Karlučo
R-ježek
sali
MacaC
pepek
piggy
pokemon1
dudu0
pet123
martin.kazik
_Mickey_
Mamut
ravachol
Hynek
vecino
bambinot
ScenicNoir
berko
mildaus
pirduch
brňák
xxmirek
Káča + Míra
Kopy
Frodo
Ruda
jaris
svar
pepabor
Lazak
hudy
41 posters

Strana 1 z 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  hudy Mon Jul 28, 2008 12:44 pm

Sháním držák (naviják) na rezervní kolo na Grand Scenic. U Renaultu je to cislo dilu 8200214062.

Držák (naviják) na rezervní kolo Snavijakem
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Lazak Mon Jul 28, 2008 1:02 pm

Svar to umí vyrobit, prý za pár hodin a je to.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  pepabor Mon Nov 10, 2008 7:57 pm

Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Wed Nov 12, 2008 1:08 pm

pepabor napsal:Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
Je to odzkoušený v 7 místném a funguje s plnohodnotnou rezervou. Jezdím tak už rok a zatím pohoda, sundavám ji akorát když měním kola na období (léto- zima). bounce
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  pepabor Wed Nov 12, 2008 6:03 pm

svar napsal:
pepabor napsal:Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
Je to odzkoušený v 7 místném a funguje s plnohodnotnou rezervou. Jezdím tak už rok a zatím pohoda, sund avám ji akorát když měním kola na období (léto- zima). bounce
diky ješte dotaz ten naviják se ovládá zevnitř z kufru? a neviš kolik stoji. "pepabor"
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Wed Nov 12, 2008 10:35 pm

pepabor napsal:
svar napsal:
pepabor napsal:Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
Je to odzkoušený v 7 místném a funguje s plnohodnotnou rezervou. Jezdím tak už rok a zatím pohoda, sund avám ji akorát když měním kola na období (léto- zima). bounce
diky ješte dotaz ten naviják se ovládá zevnitř z kufru? a neviš kolik stoji. "pepabor"
Za pravou poslední sedačkou je gumová ucpávka v podlaze a přes ni se dá dostat k ovládání navijáku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  pepabor Thu Nov 13, 2008 4:09 pm

svar napsal:
pepabor napsal:
svar napsal:
pepabor napsal:Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
Je to odzkoušený v 7 místném a funguje s plnohodnotnou rezervou. Jezdím tak už rok a zatím pohoda, sund avám ji akorát když měním kola na období (léto- zima). bounce
diky ješte dotaz ten naviják se ovládá zevnitř z kufru? a neviš kolik stoji. "pepabor"
Za pravou poslední sedačkou je gumová ucpávka v podlaze a přes ni se dá dostat k ovládání navijáku
tak jestli by si byl tak hodny tak mi ty fotky pošli moc dik
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re. naviják

Příspěvek  jaris Fri Feb 06, 2009 3:38 pm

Ahoj grandi lol! . Také patřím mezi vyvolené, co nemají naviják na rezervu. Sad . Zatím jsem spoléhal na lepící soupravu a to až do chvíle než má manželka zažila nemilou příhodu. Dva dny poté, co jsem obul nové zimáky jela sama autem z Liberce (večer, tma jako v pytli a nechutně sněžilo) když se od předního kola ozval hrozný rachot a displej hlásil prázdné kolo. Nevím jak vaše drahé polovičky, ale ta moje umí maximálně natankovat, natož použít zmíněnou lepící sadu(,, jé, mi něco takového máme v autě? Rolling Eyes ). Takže následoval telefonát, jenže já byl v práci a přijet nemohl a tak to zbylo na tátu. V garáži naložil sundaný letňák a jel ho vyměnit za píchlý zimák. Jen pro zpestření- letňáky mám 17 a zimáky 16!! Na místě zjistil, že v kole je zaražený speciálně vyrobený bodák( 14ka kulatina zohýbaná tak, aby zbroušené ostří směřovalo nahoru, rozměr 8x8x8) affraid . Prostě něčí hodně blbá sranda. To mi fakt rozum nebere Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Takže guma kaput a ještě než se ten bodák stačil zarazit skrz, rozmlátil celou plastovou vložku v blatníku a urazil kousek předního spoileru Mad . Když jsem to doma viděl, věděl jsem okamžitě, kam bych dotyčnému ten bodák vrazil Twisted Evil Twisted Evil . No a od té doby vozím v kufru rezervu, což není zrovna ideální řešení No . A tak také přemýšlím o navijáku. Akorát mi není jasné, jak funguje. Question . Pochopil jsem, že se guma spustí klikou z kufru, ale co pak? Nedokážu si dost dobře představit, jak lezu v hodobožových hadrech pod auto pro špinavou gumu pale . I když to asi bude lepší, než zírat Shocked na roztrženou gumu. Dík za každé moudro. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  hudy Wed Feb 25, 2009 9:01 pm

Tak mě napadla myšlenka, když je nás tolik, co nemáme naviják na rezervu, jestli by Renault nedal rozumnou množstevní slevu, kdyby se nás rozhodlo víc tento originální díl od nich koupit... Question
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: držák (naviják) na rezervu

Příspěvek  Ruda Thu Feb 26, 2009 12:49 pm

Tak já už mám tento problém vyřešený a cítím se s rezervou tak něják líp. Díky kolegovi zde z fóra. On by se s tím mohl živit, vše páslo na mm a montáž zabrala čas na utažení 3 ks matic. I se zavěšením kola 5 min.
Funguje super, vozím letní gumu, na jaře hodím zase zimní.
A množstevní sleva u Renaulta? Myslím, že je to hezké zbožné přání.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Frodo Fri Feb 27, 2009 4:12 pm

No já už nad navijákem taky přemýšlím, za půlrok co Granda proháním po našich krajich jsem už měl 3x defekt, chvála pánu bohu vždy takový, že jsem v pohodě dojel až do pneuservisu. Ale vydat se do zahraničí nemám odvahu, a lepící sada mi připadá jako opravdová nouzovka...
Renault určitě slevu nedá, to spíše ukecat Svara, aby jich udělal víc a svou práci náležitě ohodnotil...
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Kopy Fri Feb 27, 2009 7:37 pm

Připojuji se k "Frodovi" a prosím "Svara" aspoň o info nebo foto jak to vymyslel. Teda jestli to není výrobní tajemství Very Happy Mě tak napadlo, pokud to neseženu někde na vrakáči, tak až se vyčasí, zkusím to doma nějak posvařovat a nebo to přišroubuju na závitovou tyč s velkou podložkou a basta Very Happy Při nejhorším se převleču do kombinézy, kterou sebou vozím pro "strýčka příhodu", vlezu pod auto a sundám to. Ale jak se říká....každá rada dobrá....takže díky!
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Kopy Fri Feb 27, 2009 8:14 pm

Takže pánové, já přispívám ženským názorem cat Kdysi dávno jsem si měnila pneumatiku sama, ale to bylo na škodovce 100 a tam to bylo hezky čistě v kufru, takže jsem si ji zvládla vytáhnout sama. Ale představa, že u Grandu bych musela tahat špinavou gumu někde ze spod auta, mě děsí. Takže můj návrh je, koupit obal na pneumatiku a vozit ji v kufru. Rezerva, kočárek i nákup se tam v poho vejdou. A když tak nad tím přemýšlím...když by jste potkali na silnici ženskou, která má píchlé kolo a vy jí nabídli pomoc.... a teď upřímně, nebyli by jste vděční za čistou pneu v kufru než ji vytahovat špinavou ze spod auta?
Většinou jezdím v autě sama s dětmi, na dovolenou (kdy je potřeba místo v kufru) sebou bereme tatínka a rezervu pod autem Laughing Laughing Do léta zbývá ještě čas, tak to musí Jarda nějak vyřešit. R.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Káča + Míra Fri Feb 27, 2009 9:20 pm

Já jsem tady taky s ženským názorem Rolling Eyes , možná to bude hloupost, ale neměli by takovouhle věc někde na vrakovišti? Snad nejezdí všichni majitelé GS jenom s tou dohušťovací sadou. My budeme tu rezervu taky řešit, možná pořídíme jenom to pevný kolo na dojetí Razz
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Kopy Sat Feb 28, 2009 8:43 am

Psal jsem, že pokud to neseženu na vrakáči..... problém je v tom, že na vrakáči se Grand objeví jen zřídka a krátký Scenic má rezervu v kufru, takže z nich to nejde.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  xxmirek Sat Feb 28, 2009 6:02 pm

Já má sedmimístnou verzi, takže nemám rezervu, ale pouze opravnou sadu. No a asi před půlrokem jsem měl defekt ( o kterém jsem psal v jiném tématu), nebyl to defekt jako takový, ale jak se říká průraz. No a v tom případ je mi opravná sada na ho... Ještě štěstí že to nebylo daleko domů, kde má kolega Scenika v pětimístné verzi a ten mi rezervu zapůjčil abych mohl dojet. Ale proč to píšu. Ona ta opravná sada je dobrá, ale pokud je díra v pneu velká, chybí rezerva. Na dovolenou např. do Chorvatska bych to asi nerysknul bez rezervy. Proto je asi dobré vozit aspoň dojezdové kolo.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Sun Mar 01, 2009 8:58 am

Nějaké inspirační fotky jsou tady http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?p=133668&highlight=#133668 Jinak obavy ze špinavého kola jsou zbytečný. Kolo je téměř čistý, asi se tam nějak jinak točí vzduch a všecko posílá na zadní dveře Very Happy a zašpinit se dá akorát ruka, nemusíš k tomu klekat a už vůbec ne lehat (kdo se práce nebojí, tak si k ní i lehne) .
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Káča + Míra Sun Mar 01, 2009 9:28 am

Romča+Jara napsal:Psal jsem, že pokud to neseženu na vrakáči..... problém je v tom, že na vrakáči se Grand objeví jen zřídka a krátký Scenic má rezervu v kufru, takže z nich to nejde.

No jo, teď to vidím Shocked Very Happy Embarassed , bylo mě divný, že by vás to tady nenapadlo Razz

S tou rezervou mi to připadá u GS dost nedomyšlený. Dohušťovací sada je údajně na dojetí cca 120 km, ale nedá se použít v každým případě. A shánět pneuservis, který má otevřeno o víkendu, je někdy taky docela výkon No

Můžete mi někdo pro představu napsat, kolik ten naviják u Renaultu stojí, ať to nemusím vyhledávat, díky Wink
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Sun Mar 01, 2009 11:09 am

Když jsem se ptal, tak mi vyrazili dech cenou 9 500,- Kč vč daně bez montáže. Takže varianta koupě byla okamžitě zavrhnutá a dopadlo to výrobou Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty RE: držák (naviják) na rezervní gumu

Příspěvek  Ruda Sun Mar 01, 2009 11:52 am

Tak vidím, že Svar je už několikrát profláknutý jako výrobce navijáku. Fakt umí.
A z toho, že bude kolo pod autem špinavé, strach nemějte. I při děšti je ta guma suchá, asi se vzduch pod autem točí mimo kolo.
Kolo se spustí navijákem na zem, jenom vytahnete zpod auta a je to. Žádné velké ušpinění nehrozí.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Kopy Sun Mar 01, 2009 6:43 pm

Takže si myslíte že to zvládne i ženská? (nemyslím výrobu navijáku, ale výměnu kola). V tom případě upouštím od obalů na pneu do kufru a dávám Jarovi propustku kutit naviják do garáže bom
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Sun Mar 01, 2009 7:16 pm

Když si dokážeš, tak jak většina ženských, omotat chlapa (nejlépe vlastního), tak namotat a vymotat kolo je to nejmenší lol! lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Kopy Sun Mar 01, 2009 7:47 pm

Tak to bude pohodička Wink Díky za info, teď už budu moci s klidem brouzdat silnice.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  brňák Tue Mar 03, 2009 8:36 pm

Po koupi Grandíka jsem otázku navijáku i s rezervou také řešil. Varianta 1. cestou Renaultu = cena dohromady asi 15000,-. Varianta 2. zkusit vrakoviště. Druhá varianta vyšla - Eurovrak Holubice (u Vyškova). Sám jsem musel radit technikovi, jak držák vymontovat (dle zabaleného 6. a 7. sedadla do originálního igelitu jsem dokonce s potěšením zjistil, že naviják nebyl použit). Cena 3000,- Kč naviják + 1000,- Kč rezerva. Je však pravda, že z 5 Grandíků měl naviják pouze jeden, takže pomohlo i štěstíčko.

brňák

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 03. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Káča + Míra Wed Mar 04, 2009 9:28 am

svar napsal:Když jsem se ptal, tak mi vyrazili dech cenou 9 500,- Kč vč daně bez montáže. Takže varianta koupě byla okamžitě zavrhnutá a dopadlo to výrobou Twisted Evil


Pane jo, to je teda rána, čekala jsem hodně, ale tohle předčilo i má očekávání Laughing Laughing Laughing Rolling Eyes Rolling Eyes
To aby si tady Svar otevřel živnost Razz Razz

Brňáku, to si měl kliku, no my to na tom vrakovišti taky zkusíme..... Surprised
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru