Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tiche vrznuti pri pridani plynu

2 posters

Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Maxim Fri Dec 17, 2010 3:08 pm

Ahoj,
mam granda po kompletni vymene rozvodu, kladek i pumpy.
Stale ale slysim pri pomale jizde hlavne ve meste takove tiche vrznuti, nebo knuknuti pokazde kdyz pridam plyn.

setkal jste se prosim nekdo stim to jevem?
napadnul me elektronickej plyn, ale to je jen moje domenka.ani nevim jestli ho grand ma, a kde to hledat.

budu vdecnej za kazdou radu.

dekuji

motor benzin 2.0 16V, najeto 105tisic

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Re: tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Maxim Fri Dec 17, 2010 4:41 pm

tak jeste pridam
pri otevrenym motoru to zase tak tiche kviknuti neni.
ozve se vzdy pri pridani - prudsim-ne brutalnim Surprised) a hned ustane
kdyz pridavam velmi pomalu, neudela to.

nemuze to treba delat lozisko alternatoru?

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Re: tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Maxim Fri Dec 17, 2010 10:33 pm

tak dnes potreti
uz jsem asi nasel ze tento zvuk muze zpusobovat zaolejovana skrtici klapka

nemate nekdo prosim zkusenost?
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=26214

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Vrzaní v sání

Příspěvek  vlkr Sun Dec 19, 2010 6:16 pm

Dobrý den,
tak co se týká tohoto problému, nepokročil jsem vůbec nijak. Dle servisu do kterého jezdím, jde o toto:
Do sání je vyveden hadicí odvod olejových par z motoru. Problém nastane v momentě, kdy regulační membrána zanese zkondenzovaným olejem. Membrána která se pak při nasávání vzduchu zároveň s přidáním plynu pohne (motor potřebuje víc vzduchu, aby přetlak olejových par vletěl do sání a spálil se), vydá onen zvuk který popisuji jako "vrznutí". Co vím od servismanů, když se u motoru 2.0 16V (benzín) za chodu otevře hrdlo pro dolití oleje (žlutý vršek), tak se do systému, který má být v podtlaku, dostane vzduch, a ona membrána spustí "koncert". Zkuste to, dělají to všechny tyto dvoulitry. Moje doměnka je, že někde na trase blok motoru - regulační membrána - sání, je malá dírka, která umožňuje přístupu "falešného" vzduchu a membrána se ozve. K tomuto mě vede to, že když jsem auto kupoval, nedělalo to, pak se to pomalu začalo ozývat a já nechal měnit škrticí klapku. Po asi 2 týdnech to začalo znovu a po vyčištění oné membrány to zase přestalo, než se znova zanesla. Dle servisu se tam vždy byla hmota jako olej s vodou, olej ani voda mi ovšem neubývá. No a když si vzpomenete jak se dělá domácí šlehačka nebo majonéza: olej + našlehat.... Vyjde mi z toho ten závěr co jsem napsal. Membrána svým pohybem olej a vzduch našlehá, ten vytvoří něco jako šlehačku a mebrána se s tím pere, aby to přetlačila. Navíc minulou i tuto zimu, když nějakou dobu mrzne, ono vrzání u mne mizí. S oteplení ovšem zase přijde... :-( . Buď se při mrazech nevytvoří ta "šlehačka", nebo se mrazem zatáhne ten přístup toho falešného vzduchu. Až půjdu na jaře na roční výměnu oleje, chci si nechat vyměnit hadici co vede ty olejové páry k té membráně. Je to poslední možnost kterou jsem tam ještě neměnil. Když ani to nepomůže, tak už fakt nevím.
To je asi všechno co o tom vím, taky mě to vrzání štve, ale nic víc s tím nenadělám že.

vlkr

P.S.: Pokud mohu radit, škrticí klapku neměňte, je to zbytečné - vlastní zkušenost.
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Re: tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Maxim Sun Dec 19, 2010 7:38 pm

Dekuji za vase reakce a podeleni se o zkusenosti.
Nasel jsem sikovneho mechanika kteremu predam vase dosavadni poznatky a snad ho neco napadne.
Samo ze po servisu napisu jak jsem dopadl, at uz bude visledek jakekoliv Crying or Very sad


Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Vrzání v sání

Příspěvek  vlkr Sun Mar 13, 2011 10:17 pm

Zdravím všechny,

chci touto cestou poděkovat kolegovi z fóra "Maximovi", který mě navedl na servis v Kolíně, který mě zbyvil problému s mým "vrzajícím" motorem.
Mechanik v servise si pohrál s onou zvukyvydávající součástkou, a nyní po dvou letech jezdím bez toho, abych na semaforech vrzal jako starý kolotoč Very Happy ! Bylo to sice od nás z Olomouce kousek cesty, ale vyplatilo se, slyším co jsem dlouho neslyšel - ticho! Navíc nedaleká Kutná Hora taky stojí za vidění. (No vlastně si začínám více všímat dalších zvuků co jsem předtím nevnímal a doufám že se neozve něco nemilého).
Můj dík patří rovněž mechanikovi, který si s autem pohrál a problém vyřešil.

Oběma ještě jednou díky

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Re: tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Maxim Mon Mar 14, 2011 5:37 am

teda jet 180km na servis, tomu rikam odhodlani Very Happy
jen napisu to, co jsme si psali ve SZ, kdyby se nasel nekdo s podobnym problemem.
ikdyz 2.0 16V tady moc lidi nema

nejsem mechanik, takze jen popisu co mi rekl servisman:
rozdelal kompletne sani a vycistil.Udajne je tam nejakej prostor, kam stejka olej, ktery se tam hromadi a dle jeho slov tam bylo nahromadeno pul litru stareho oleje.
takze to vycistil a kdyz to sesazoval, tak jeste vsechny spoje pretesnil tmelem, aby to nikde nemohlo falesne prisavat.

cena byla 1700,- a vrzani zmizelo.Najel jsem zatim ale jen cca 1500 km, takze to muze byt jen docasne.

tvrdil, ze kdyz se pouziva nespravny olej, nebo se prejizdi jeho zivotnost, tak je olej hustsi, usleha se a proste se to zanese.

takze radil nejakej shell helix a menit co rok, nebo 10000 - 15000 km
je prej sance ze se to jeste vrati, ale to je tim, jak se vymejva starej olej z motoru.
melo by se to lepsit
konec citatu.
Very Happy

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

tiche vrznuti pri pridani plynu Empty Re: tiche vrznuti pri pridani plynu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» Servo

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru