Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koupe zrcadlovky

+4
Děda
vlkr
berko
_Mickey_
8 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Frodo Thu Jul 14, 2011 7:39 pm

No vidím, že pěkně s Nikonem bojuješ... Ale nic si z toho nedělej, mám ho už více než rok a bojuju stejně Very Happy
Musel jsem se usmát nad pořadím Tvých nákupů. Já bych to změnil:

Pro1 Hoya filtr polarizační cirkulační (Moose´s je to samé, jen má trochu barevnější - teplejší podání)
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2120494-cz-hoya-filtr-polarizacni-cirkularni-moose%60s-67mm
http://www.digihit.cz/hoya-filtr-pol-c-67mm-pro1-digital/d-76153/

Pokud chodíš na hory a fotíš krajinu, tak bez toho ani ránu. Vem foťák, zajdi do prodejny, pujč si filtr, běž ven, postav se bokem ke slunci, pak se dívej a otáčej filtrem. Potom si ho rovnou koupíš, to ti garantuju!!!

Přechodový filtr Cokin 1 ks
http://www.daganet.cz/prechodovy-filtr-sedy-pro-cokin-p-343.html
levná náhrada filtru Cokin - na naučení dostačující

Pak dle potřeby batoh - nebo spíš ledvinku, teleobjektiv až nakonci. Já ho mám, a použiju ho 2x do roka...
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jul 20, 2011 5:47 pm

Nazdarek.

Tak jsem se vcera vratil z dovolene a sve zazitky s fotoaparatem musim shrnout takto:
Uz s nim nebojuju :-)
Musim objektivne priznat, ze tak 90% fotek jsem nafotil na automaticky rezim, bo se to proste nedalo. Deti me furt nekam tahaly, utikaly ze zaberu a tak podobne.
Prepral jsem konecne cislovani souboru...
Nemuzu se nejak popasovat s tim, co by presne melo delat nastaveni clony, ale to se snad podda.
Jinak to, ze se smejes memu vyberu...mozna to je tim, ze jsem porad v zajeti "kompaktu", ale i na dovolene jsem nekolikrat sakra chtel foceny objekt "pritahnout" bliz, nez na maximalnich 105, co umi ted muj objektiv. Takze jsem v techto pripadech pokorne vytahl z batuzku kompakt a vyfotil, co jsem chtel (jsme tahli na dovolenou celkem 3 fotaky, masakr).
Takze asi skutecne budu ted uvazovat primarne nad dalsim objektivem (az mladej zase zacne chodit na zapasy, tak to pocitim asi jeste vic) a teprve pote budu resit v cem to nosit a jestli to nejak filtrovat.
Je mi jasne, ze s filtrama posunu ty fotky nekam jinam, ale ja jsem skutecne na dovce obcas jen mackal cudlik a jednim okem pritom hlidal, jestli ty moji pytlici nekam nesletej. Natoz jeste stelovat polarizak...
Blesk nechavam az na konec, systemak je docela slusnej...
Tak kdyztak Frodo neco napisej, stejne si tu uz zaciname povidat jenom my dva :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Wed Jul 20, 2011 6:04 pm

Ja bych aji psal ale Frodo napise to co bych psal ja, ba i vic, takze to nechavam na nem a neprerusuji ho.
Pises ze bojujes s clonou, tak si projdi www.fotoroman.cz Zaklady foceni tam jsou docela rozume popsany. Az prijedu domu ze sluzebky tak ti poslu odkaz na jeden clanek kde jsou zaklady popsany doslova polopate.
Tak zatim a bojuj...

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 21, 2011 5:52 am

Ale Dedo, to klidne napis co si myslis nebo nemyslis. Frodo to potom nejak doplni treba. Podivej, ted je asi na dovoleny nebo nema cas a chudacek ja jsem bez informaci :-)
Tak sup sup kluci, poucovat, radit a tak dale...
Jinac k te clone - ja teoreticky vim, k cemu je, ale spis mi prijde, ze to "rozostreni" pozadi se docili tim, na co zaostrim nez tim jakou mam clonu. Aspon teda dle mych praktickych zkousek...
Pouzivate jaky ostreni? Na stred? Nebo kam?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Thu Jul 21, 2011 7:14 am

Tim jakou nastavis clonu se projevuje hloubka ostrosti (rozostreni), takze kdyz nastavis clonu f2,8 tak to rozostreni bude vetsi nez pri clone f6,3. Pri clone f10 uz bude ostry vse, proto se pri foceni krajiny pouzivji vyssi clonova cisla.
Hloubka ostrosti nejvic vynikne na pevnych obektivech. Na zoomu pri vyzumovani na nejvetsi ohniskovou vzdalenost.
U hloubky ostrosti take zalezi na vzdalenosti pozadi a popredi od zaostreneho mista, takze pri vetsim odstupu je pozadi vice rozmazle.
Dam ti takovy maly domaci ukol. Na fotaku si nastav prioritu clony dej co nejnissi clonove cislo a vyzumuj obektiv a zaostri na nejaky bod na strome nebo na cokoliv jineho kde budes mit okolo nejednolite pozadi a uvidis jak rozostreni bude postupne vetsi, to opakuj s cimdal vyssi clonou.

K tomu ostricimu bodu, ja pouzivam vsechny a vybiram ho podle potreby. presouvam je plynule ctyrstranym volicem bez vstupu do menu.mu ostricimu bodu, ja pouzivam vsechny a vybiram ho podle potreby. presouvam je plynule ctyrstranym volicem bez vstupu do menu.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 21, 2011 7:23 am

Nazdarek Dedo.

Diky, domaci ukol uz netreba, prave jsem to tady po porade s kolegou taky rozseknul. Ja to totiz chapal nevim proc uplne presne obracene: cim vyssi clona, tim rozmazanejsi pozadi. A ono naopak :-D
Zase jeden nedostatek odstranen.
A jak jsi na tom s objektivama ty? Taky nepouzivas zadnej dlouhej?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Thu Jul 21, 2011 7:43 am

Ale ty jsi to chapal dobre, protoze cim je vetsi clona tim je vetsi hloubka ostrosti. Jenze ty nastavujes clonove cislo a tam je to presne obracene- cim mensi clonove cislo tim vetsi clona. To znamena ze cim mensi clonove cislo nastavis tim projde obektivem vic svetla.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 21, 2011 8:48 am

Jo jo jo, dobry, se spatne vynadruju :-)
Jeste mi rekni/te co delate s RAWama (u me NEFama) vsici doporucujou fotit v RAWu a potom fotky upravovat a ja v tom zatim nevidim extra rozdil, jestli se vrtam v JPGu nebo NEFu...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Thu Jul 21, 2011 9:10 am

Hele me se to fakt nechce porad opisovat koukni na www.fotoroman.cz nebo www.fotoradce.cz tam jsou tyto veci popsany a pochopis to spis nez odeme.
Jeste se vratim k tve otazce ohledne obektivu. Ja pouzivam jako zakladak starsi kinofilmovou sigmu 28-105 f2,8/4 k tomu mam starsi kinofilmovou sigmu 70-210 f5,3/6 a na sirsi zabery pouzivam pentax 16-45 f4 ten je na digital. Na portrety pouzivam pentax 50 f1,4. No a jeste mam pentax 28-70 f4 ale ten je stale nasazen na kinofilmovym tele. Ja krom sigmy 70-210 a pentaxe 16-45 dostal ostatni od otce s kinofilmovym telem. Ted premyslim ze bych si poridil nejaky makro obektiv protoze me celkem bavi fotit ruzne detaily a s tim co mam to neni ono.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 21, 2011 9:36 am

Jasne jasne, fotoroman uz ctu, nechci, abys tu znovu popisoval jiz 100x popsane, spis osobni zkusenosti a tak.
Me treba zarazi, ze Frodo dlouhy objektiv pouzije 2x do roka, kdyz ja bych ho na dovolene vyuzil tak asi 50x.
Ja i problematiku RAWu celkem chapu, akorat v tom nespatruju tak extra velkou vyhodu oproti JPG, abych musel skladovat 20MB dat na fotku jen tak pro nic za nic.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Thu Jul 21, 2011 1:18 pm

Jde o to co je dlouhy ohnisko, ja mam maximum 210 a pouzivam ho tak 10x do roka.
Ktomu rawu, pokud delas jen maly upravy tak tam moc velky rozdil neuvidis,ale treba fotky z kostela bez blesku.
Taky jsem v tom nevidel zpocatku rozdil, az po te co jsem byl fotit vanocni vystavu v kostele a po marnych pokusech o upravy jpg jsem musel celou kolekci prefotit do rawu a uz sem u nej zustal.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jul 21, 2011 1:32 pm

Diky, presne neco takoveho jsem totiz chtel slyset.
Protoze vsude jsem se ted dozvidal "fot do RAWu a nikdy jinak", ale ja v tom nespatroval zadny prinost.
Zatim flakam fotky spis na pocet, takze RAW pro me fakt asi nema cenu. Az budu chtit nafotit opravdu neco, na cem mi bude zalezet, tak ho pouziju.
Jak je mozny, ze nepouzivate delsi ohniska? Dyt ja kdyz jsem chtel fotit deti, jak se cakaji v bazenku, stoje na jeho okraji, tak mi mych 105 totalne nestacilo, bo jsem tam mel spoustu veci okolo. Takze spis to delas tak, ze vyfotis i bordel okolo a potom delas orezy?

Kdybych uz zacal otravovat, tak rekni ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Thu Jul 21, 2011 1:43 pm

Orezy se daji ale ja se jim snazim vyhnout. Kdyz fotim deti tak to beru jako portret a snazim se to dostat do portretniho ohniska. Treba i vlezu do toho bazenu nebo ho obejdu.
Me ucil fotit otec jeste na kinofilm a tam se na mnozstvi nefotilo, takze ja mnohokrat jenom zamerim, namacknu spust, zaostrim a pote stejne fotku neudelam. Vetsinou je to tak ze ja mam z doceni cca 10 fotek a ten kdo sel se mnou tak kolilrat i vic jak 100.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jul 22, 2011 6:01 am

No, ale tak jsi mi zase trochu potvrdil, ze bez dlouheho ohniska se neda.
Protoze do bazenu jeste muzu vlezt, kdezto az bude mladej hrat fotbal, tak na hriste za nim velmi tezko vlezu :-)
Nebo vyfotit nejaky zvire v ZOO nebo tak neco...asi taky tezko bez delsich skel.

Hm, asi zacnu setrit...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Fri Jul 22, 2011 7:01 am

Tak ja ani Feodo jsme nepsali ze dlouhy sklo nebudes potrebovat, ale ze mi ho nevyuzijem. Mas proste jiny prioryty. Co ale vim tak na fotbal hodne pouzivaji ohnisko kolem 500mm tak nevim jestli by ti tech 300 stacilo. Muj nazor je, ze nez 75-300 tak radeji 100-300.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jul 22, 2011 7:10 am

Mno shrnu-li to, tak to bude muset stacit.
Objektiv 70-300 se da koupit v rozmezi 10 000 - 15 000.
Na ty delsi proste nemam.
Holt ho budu fotit jenom, kdyz bude na pulce hriste, kde budu stat :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Fri Jul 22, 2011 7:16 am

Tak se podivej po bazarech, treba na aukru nebo na paladixu. urcite se tam neco obevi a cena bude priznivejsi nez nove.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Frodo Mon Jul 25, 2011 6:15 am

Ahoj Kluci, nejsem na dovolené, ale PO dovolené - a to je horor, určitě to znáte Evil or Very Mad
Objektiv: pokud fotíš kluka na fotbale, je dlouhé ohnisko potřeba, o tom se přít nebudu. Já jsem krajinkář, takže mi je to celkem k hov.. . Tedy focení krajinného detailu teleobjektivem je boží, ale to už musíš koupit objektiv řádově výše a na to zase nemám Very Happy
RAW: Já jsem dospěl k vlastnímu niternému rozhodnutí - do RAWu fotím pouze tehdy, když jsou špatné světelné podmínky, nebo pokud uvažuju, že fotku budu zvětšovat a citím, že by z ní něco mohlo být... No a pak ve chvíli, kdy jsi prostě nejsem jistý. Jinak je to zbytečně moc dat a složitější úprava. Při tom, že fotky hážu jen na web a nemám ambice je prodávat, mi to bohatě stačí. Ale zase je to samožřejmě každého věc.
CLONA: Děda to popsal precizně, pokud chceš ještě trochu podrobností, koukni se sem:
http://www.michalsofer.cz/clanek-clona-ne-viditelny-pomocnik-objektivu/8/
Je to klučina, kterého jsem potkal na Lysé, když fotil západ sluce teleobjektivem - ovšem se sklem řádově a kvalitativně někde jinde než je má 70-300 pirat Když už budeš na jeho stránkách, podívej se na svatby a uvidíš, co se dá dělat s hloubkou ostrosti - je to neuvěřitelná nádhera. Ale zapoměň na to, že by se Ti to podařilo s Tvým objektivem. Tam je limitující clonové číslo - v jeho případě 1,2 a později 1,4. tady se počítá s cenou asi kolem 50tis. Kč za objektiv... Twisted Evil
Já jsem si alespoň v tom shonu udělal radost a vložil pár novinek na mé stránky. Když tak hoďte oko:
http://www.frodogalery.cz/text/andalusie-tarifa

Ahoj a hodně zdaru při focení! Frodo
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Mon Aug 15, 2011 11:19 am

Nazdarek fotografove :-)

Tak jsem si rikal, ze jsem dlouho neotravoval...tak znova.
Po zkusenostech s nasim malym sikulou jsem zjistil, ze potrebuju chranit objektiv, bo me nebavi ho porad cistit, abych ho neposkrabal.
Tudiz nejaky UV filtr. A ted jaky?
Kolega mi radi koupit "nejakej" za 300, na diskuzich zase radi idealne filtr za 2000, coz se mi nechce.
Proto se zase tazi na zkusenosti z praxe. Jestli tam mam placnout to levny a nebude to na skodu nebo je lepsi fakt zainvestovat do neceho drazsiho.

Diky, Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  berko Wed Aug 17, 2011 4:19 pm

když nejseš profik tak za 300 to stačí
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Děda Wed Aug 17, 2011 6:59 pm

Mno, já mám filtry za cca 500,- protože levnější v té velikosti nedělají.
Používám místo čistého UV, Skylight filtr. rozdíl je v tom , že dává snímkům trochu více teplejší barvy.


Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  berko Wed Aug 17, 2011 7:21 pm

na jednom objektivu mam polarizační filtr a na druhem UV filtr
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Aug 18, 2011 7:08 am

Profik tedy rozhodne nejsem :-D
Dobra, jdu do toho za 300 a uvidim, co uvidim.
Kazdopadne napisu, jak jsem dopadl.
Nebojte, ode me pokoj jen tak mit nebudete ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  maky Thu Aug 18, 2011 11:53 am

Čéče, myckei, jakto tak sleduju, tak si udělám do krabice od bot špendlíkem dírku, vlepím na otevřenou stranu pauzák a ty fotky si budu malovat.....když nic jinýho aspoň se neztrhnu při tahání výbavy po horách, průser bude když se mi zlámou špičky u pastelek....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  _Mickey_ Thu Aug 18, 2011 1:13 pm

No jo maky, tupy fotky jsou nejhorsi :-)
To vis, clovek nevi co s penezma, auticko funguje, tak nekam to rvat musim.
Tak jsem si vybral fotak. Nekdo ma rad holky, jiny vdolky ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Koupe zrcadlovky - Stránka 3 Empty Re: Koupe zrcadlovky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru