Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

+12
_Mickey_
VitaKri
hagarko
edgu1
bob32
hreho
nera738
mildaus
svar
xxmirek
Lazak
MartinLM-SK
16 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Nov 27, 2008 4:47 pm

Ahojte, prestali mi svietiť tlačítka vo dverách na ovládanie okien. Aby som zistil, aké wattové žiarovky tam idú navštívil som servis Renaultu. Na moje prekvapenie mi oznámili, že sa dá kúpiť len celý kus tzn., aj s mikrospínačmi. Samotné žiarovky sa v tlačítkach vymeniť nedajú. Oni proste vymieňajú kus za kus. Tieto nové tlačítka sú vraj osadené už LED diódami. Nedalo mi to, pekne som im poďakoval a pokúsil som sa pomôcť si sám. Tu je výsledok s ktorým sa rád podelím s vami. Možno to niekomu tiež pomôže.
Čas na výmenu : cca 30 minút
Náklady : 30,- Sk LED dióda, 17,- Sk žiarovka (ja som sa rozhodol pre LED diódu z dôvodu jej dlhšej životnosti, menšej spotreby el. energie, je možné si zvoliť farbu svietenie LED diódy podľa interiéru, alebo farby karosérie)

Potrebné náradie :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P1in4.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Vybraté tlačítko z dvier :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P2ux2.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Vybratý mikrospínač z tlačítka. Držia ho v ňom po dve západky na každej strane. Tá modrá vypuklina to je žiarovka na ktorej je natiahnutá modra gumička :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P3ay7.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Detail mikrospínača. Toto dostanete kúpiť v Renaulte. Troška som povytiahol žiarovku aj s päticou, aby bolo vidno kontakty :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P4hu0.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Stiahnutá pätica so žiarovkou z mikrospínača. Zo žiarovky je stiahnutá aj modrá gumená čiapočka. Stiahnuť päticu z kontaktov ide ľahko, aj nechtom :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P5ss6.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Teraz to vidíte všetko pekne rozobraté :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P6yc3.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Na porovnanie stará žiarovka a nová LED dióda. Ja som použil LED diódu na 12V typ L 934 MBDL, modré rozptýlené svetlo. Pozor na polaritu, dlhá nožička je +. No nič sa dióde nestane aj keď ju prepóľujete :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P7jc5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Osadená LED dióda v pätici. Už nie je potrebné nasadzovať modrú gumenú čiapočku :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P8np5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

LED dióda pred nasadením do mikrospínača. Všimnite si jej upravené kontakty. Sú o niečo hrubšie ako kontakty pôvodnej žiarovky a preto sa nedajú tak isto zapojiť do mikrospínača :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P9lj5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Zapojené a rozsvietené :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P11li5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix

Veľa zdaru !


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Mon Dec 07, 2009 4:28 pm, celkově upraveno 2 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  Lazak Thu Nov 27, 2008 5:34 pm

Krásně udělaný návod, super, jen tak dál cheers
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  xxmirek Thu Nov 27, 2008 6:39 pm

Lazak napsal:Krásně udělaný návod, super, jen tak dál cheers
Souhlasím s kolegou !!!!!! Lepší návod na opravu, výměnu vadného dílu jsem neviděl. Perfektně a detailně nafocené, jednoduchý ale věcný popis. Dovoluji si za všechny vyslovit Martinovi VELKOU pochvalu. lol! lol! lol! .
Výměna mě velice zaujala. Protože i mě na pravých zadních dveřích toto osvětlení přestalo fungovat. Takže pokud bude o tomto víkendu volno, pokusím se dle návodu o výměnu vadné žárovky.
Martine ještě jednou díky cheers cheers cheers .
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  svar Thu Nov 27, 2008 7:29 pm

Mooooooooooooooc pěkný. Zaslouží velkou pochvalu. Akorát mě tím donutil vyměnit nesvítící žárovku v jednom spinači. Gratuluju Basketball
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  mildaus Fri Nov 28, 2008 4:55 am

super návod Very Happy zatím naštěstí nepotřebuju ,ale díky za něj rozhodně inspirace pro všechny šikovné grandiózní opraváře Very Happy

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Nov 28, 2008 11:06 am

Ďakujem všetkym, je to len taká maličkosť a určite by ste to zvládli aj sami bez návodu. Rád by som vedel, či ste použili aj iné LED diódy (s inou farbou, intenzitou svietivosti, atď.)
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  nera738 Mon Dec 07, 2009 3:20 pm

martin a netreba tam dať nejaký odpor. práve to chcem meniť a a v stručnom návode je zakresleny aj z odpor. do letovania som --- tak som začal hladať. a toto. super. je to nejaká iná led alebo? dik
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty RE : Nera738

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Dec 07, 2009 4:27 pm

Čítaj pozorne, je to tam všetko :
Na porovnanie stará žiarovka a nová LED dióda. Ja som použil LED diódu na 12V typ L 934 MBDL, modré rozptýlené svetlo. Pozor na polaritu, dlhá nožička je +. No nič sa dióde nestane aj keď ju prepóľujete :
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien P7jc5.thVýmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Thpix


Pri kúpe mi ponúkali rôzne LED diódy na 12V, žiaden odpor som tam nedával. Od montáže až po dnes svietia LED diódy bez problémov.

Ak si to urobíš daj vedieť. Zdá sa, že som tu zatial jediný.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  hreho Sun Jan 24, 2010 1:17 pm

fakt dobry popis, mne to v pravych dverach nesvieti uz vyse roka, ale teraz...
idem do toho, dik
hreho
hreho

Poeet p?íspivku : 3
Age : 48
Location : Prievidza
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Dotaz

Příspěvek  bob32 Sun Jul 25, 2010 9:40 am

Je to pěkný návod jen ukončení není moc jasné (tedy pro mě) Mad
Píšeš že dioda má silnější kontakty než původní žárovka a nelze jí namontovat stejně jako původní žárovku? Pak už je jen obrázek jak svítí, tak jaká je konečná montáž diody do spínače? děkuji za odpověď už se těším až budu montovat. Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien 38652

bob32

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 25. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  edgu1 Sat Aug 14, 2010 9:41 am

bob32 napsal:Je to pěkný návod jen ukončení není moc jasné (tedy pro mě) Mad
Píšeš že dioda má silnější kontakty než původní žárovka a nelze jí namontovat stejně jako původní žárovku? Pak už je jen obrázek jak svítí, tak jaká je konečná montáž diody do spínače? děkuji za odpověď už se těším až budu montovat. Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien 38652
nazdar.ja som to urobil podla navodu co dal martin a vsetko funguje na 100%.ja som pouzil modre diody 12v 5mm ktore som obrusil smirglom aby nesvietily tak jasno .diodu vloz to pätice a poohybaj kontakty tak ako su na starej ziarovke a potom to cele nasun na tie kontakty ,ide to trocha tazsie ale da sa to.ahoj
edgu1
edgu1

Poeet p?íspivku : 16
Registration date : 23. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  hagarko Sat Aug 28, 2010 8:27 pm

Caute pekný návod a nevie niekdo ako vymeniť žiarovku vo vypínači na mechanickú klimatizáciu,neviem ako mám ten vypínač rozobrať.Diki za radu Laco.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 11:40 am

Ahojky.

Tak se také chystám na výměnu žárovek (z 8 mi svítí jen 2 Crying or Very sad). Jen nevím jakou tu žárovku nebo LEDku přesně koupit. Ten typ popisovaný výše jsem nikde nenašel.
Může být tato?
http://www.ges.cz/cz/l-934id-12v-GES05100130.html
http://www.ges.cz/cz/l-934gd-12v-GES05100133.html
Bohužel mají jen červenou nebo zelenou.

Pokud ne, tak jakou? Nejlépe konkrétní odkaz např. v GES nebo GM electronic.
Díky
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 24, 2012 12:09 pm

Jo, to by me taky zajimalo.

Uz jsem objednal 2x ruzne diody a prvni byly rozmerove dobre, ale omylem jsem vzal na 3,8V a druhe, ktere se jmenovaly uplne stejne, tak byli na 12V, ale pro zmenu jsou uplne jiny rozmerove.
Takze jsem vyhodil cca 500 Kc a seru na to :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 12:11 pm

12V si hlídám. A rozměr má být jaký, nevíš? 3mm nebo 5mm?
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 24, 2012 12:16 pm

No jo, 12V mi mirne ulitlo.
A prdel je, ze oboje byly 3mm a jak rikam, kazda jina :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 12:26 pm

A co ti na těch druhejch nesedělo?

A ještě jaká svítivost?
edgu1 psal, že koupil 5mm a ještě je obrušoval aby moc nesvítili. Přeci je lepší sehnat s nižší svítivostí, např. ty zelený a červený mají svítivost jen 8-20mcd.

Už jsem našel i modrý: http://www.svetzarovek.eu/p-990/k-795/12v/dioda-led-3mm-modra-12v-1850mcd-60-difuzni-/ a ty mají svítivost 18-50mcd.

Kvůli možné nekmpatibilitě to chci raději koupit v Brně osobně, kde to mohu i vrátit, popř. vyměnit.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 24, 2012 12:31 pm

Jo, tak presne ty z odkazu jsem koupil a jsou moc velky :-)
Ja jestli je doma najdu, tak je dam vedle sebe a vyfotim, at vidis rozdil.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 12:33 pm

Jinak konektory by měly být pořád stejné, jak pro 5mm tak pro 3mm.
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Img4815

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Img4818
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 24, 2012 12:40 pm

No konektory jo, ale ne ty hlavicky.
Hele, tohle jsem potreboval. Takze mi poslali blby diody, ja mam hlavicku 5mm urcite. Dneska to beru domu na supleru.
Ja jim dam, ja jim zapalim koudelku :-D (nebo ze sebe udelam vola)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 12:56 pm

Tak ty modrý 3mm se svítivostí 18-50mcd jsem našel pouze v Litoměřicích a Ostravě za zhruba 20Kč za kus.
Červený a zelený 3mm se svítivostí 8-20mcd jsem našel i v Brně za zhruba 3Kč za kus.

Tak teď se jen rozhodnout jakou barvu a svítivost.

VitaKri
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 24, 2012 7:11 pm

Tak jsem to doma měřil a originál žárovičky jsou 3mm. Smile
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Mon May 07, 2012 8:29 am

Takže hotovo. Very Happy
Včera jsem na to vlítnul a za 3 hodinky vyměněno všech 8 žároviček za LED diodky (sice 2 žárovičky ještě svítili, ale chtěl jsem to všechno sjednotit). Nakonec jsem tam dal tyto:
L-934GD-12V = LED; 3mm; s rezistorem; zelená; 8-20mcd; 60°; 12V; Rozteč:2,54mm; difuzní; 568nm (cena 3 Kč za jednu Laughing, odkaz je o pár příspěvků výše).
Ty modrý s větší svítivostí jsem po Brně nesehnal a dávat větší poštovný než stojí samotné LEDky se mi nechtělo.
Ale vypadá to, že svítí celkem dobře.

Pár doplnění k návodu:
1) vyjmutí ovládacích tlačítek
---> u řidiče je nutno páčit zepředu a zboku zepředu a zezadu
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Ridicvyjmuti2
---> u spolujezdce je nutno páčit zboku zezadu
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Spolujezdec2
---> na zadních sedadlech je nutno vyndat šroubováčkem záslepku a pak odšroubovat hvězdičkou TT20 šroubek
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Vzadudrazkanasroubovak2

2) Zapojování LED diodek
---> u spolujezdce a vzadu stejné jak popsal MartinLM-SK
---> u řidiče se ty konektory prohýbají a je potřeba si na to dát pozor (nevytrhnout je a pak při zapojování, aby to svítilo)
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Ridicuchyceni2
---> ovladač zamykání zadních dveří zepředu je také podobný jak popsal MartinLM-SK
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Ridiczamykanizadnichdve

3) A takhle to svítí zeleně
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Ridictest2
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Ridiczakykanizadnichdve
Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Vzadutest12

Celý návod jsem si udělal ve Wordu a dal sem: Manuál

A teď už mi zbývá jen opravit zamykání 2 klik: u řidiče a vzadu za spolujezdcem. Uvidíme, kdy se do toho vrhnu. Question
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  Popenec Mon May 07, 2012 9:28 am

Perfektní Wink

Možná by bylo lepší to přesunout do návodů. Založ tam nové téma, zkopíruj to a hoď to tam.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  VitaKri Mon May 07, 2012 9:43 am

Nějak jsem si nevšimnul, že je to na dvou místech (v návodech to už totiž také je). Smile Takže jsem to přidal i k těm návodům.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien Empty Re: Výmena žiaroviek v tlačítkach ovládania okien

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru