Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nestartuje, netočí

+5
hudy
berko
svar
Koci
Efendy
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Nestartuje, netočí Empty Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Thu Mar 22, 2012 7:51 pm

Ahoj, dnes se stala nepříjemná věc, přijdu k autu, vložím kartu, stisknu start a nic. Vše proběhne jak má, zhasnou kontrolky, napíše se olej OK atd. ale ani netukne starter. Asi před půl rokem mi jednou při staru pípla signalizace a rozsvítila se kontrolka baterie a nápis STOP, jakmile jsem se rozjel, zhasla a od té doby nic. Včera se stalo to samé, tak jsem si řekl že o víkendu zkouknu baterku. Dnes jsem jel ráno do práce, z práce, na návštěvu, pak na další a další a z té poslední jsem už neodjel. Dnes nebyl žádný problém, žádné pípnutí nic, zkrátka přijdu k autu a nestaruje. Má někdo nějaký nápad, radu?

Baterie proměřena 12V takže slabá, ale zkoušel jsem přes kabel a také nic. ANI tuk.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Koci Fri Mar 23, 2012 5:04 am

Zkus to ještě jednou přes kabely a to auto, které ti pomáhá nastartovat, tak ať přidá hodně plyn.... elektro odborníci ti vysvětlí proč.
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Fri Mar 23, 2012 1:42 pm

Tak je v servisu, v pondělí uvidím. Hned jsem se zeptal na rozvody a cena velice příjemná - 6000Kč

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  svar Fri Mar 23, 2012 5:51 pm

Že by upadl drátek ze spínače starteru?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  berko Fri Mar 23, 2012 5:58 pm

PŘEPÁLENÁ PLACATÁ ORANŽOVÁ POJISTKA NA PLUSU NA BATERCE....ASI
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  hudy Fri Mar 23, 2012 10:48 pm

ve kterym servisu chtějí za rozvody 6000?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Sat Mar 24, 2012 8:36 pm

hudy napsal:ve kterym servisu chtějí za rozvody 6000?
http://www.auto-pecka.cz/

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Sat Mar 24, 2012 8:38 pm

berko napsal:PŘEPÁLENÁ PLACATÁ ORANŽOVÁ POJISTKA NA PLUSU NA BATERCE....ASI
na pojistku jsem koukal jsou tam 3 pokud se nepletuno uvidíme, v servisu to podle popsání závady vidí na starter

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Sun Mar 25, 2012 2:09 pm

Zdarec hoši, Efendi pak zvláště, tak když popisuju, že mi nestartuje auto, tak si správně popsal, že" proběhly normálně kontrolky a pak nic.....
to nic znamená co???, startér ani ťuk!!!! tak startér musí ťuknout - to sepne spínač startéru a pak musí zatočit!!! jestli,že neťukne, tak ani nemůže zatočit!!!protože spínač nesepne přívod proudu do motoru startéru.. pak je další závada, že startér sepne, točí ale naprázdno!!! Teď si řekněme co to znamená: máme případ kdy stoprocentně víme, že je baterie OK
1 startér neťukne - a/ nejde proud do spíncí cívky - to je ten slabej drátek jak popsal svar když do něj nejde proud, tak je v háji pojistka
b/ proud do spínací cívky jde ale necvakne.... buď je v haji drátek dovnitř, nebo je spálená.
c/ ťukne ale nevysune - ona vysune ale málo a nestačí to na zasunutí pastorku a roztočení startéru
2/ startér ťukne, ale netočí - a/ ve spínací cívce je závada na spínači který přes kontakty spíná proud do motoru startéru
b/ točí ale líně jako by nemohl - lepí kotva ložiska sou v háji
c/ spálenej startér
3/ startér se roztočí, ale netočí motorem - a/ je v háji planetová převodovka ve startéru
b/ je v háji pastorek startéru,
c/ je v háji věnec setrváku vše výše popsané je dost drahá záležitost
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Sun Mar 25, 2012 3:29 pm

maky jako vždy přesné a vyčerpávající informace....děkuji
abych to uvedl na pravou míru ani ťuk je naprosté ticho, nikde nic necvakne, nesepne.
Moje prví laická diagnoza byla chyba v spínacím tlačítku, tedy že nesepne a nedodá proud dál, jistě může to být někde po cestě, nevím.
Teda za 1 je správně, měl jsem to trochu komplikované, auto stojí 50km od mého bydliště a já měl na zkoušení nebo odstranění závady hodinu. Teď už je v servisu v pondělí se dozvím co a jak, uvidíme.....

Jo ještě dodám že v momentě kdy by mělo dojít k onomu tuknutí bylo slyšet takové drobné opravdu tiché cgraptění, jako když se dřív narávala hra do PC z magneťáku Very Happy, ale možná to je normální a když vše běží jak má tak si toho člověk ani nevšimne (je to opravdu velice potichu).

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Sun Mar 25, 2012 4:47 pm

Eště si mohl zkusit kabílkem provizorně od + baterky na ten kontakt jak jde ten slabej od baterky, měl by se rozběhnout, nebo zkusit propojit na tom spínači ty dva 8čky šrouby co na něj jde ten silný kabel, tak by měl zatočit. Ale chápu pěkně se to kecá, když se tam nevejde ani myš!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Thu Mar 29, 2012 2:14 pm

Tak byl problém starter - uhlíky a kotva a alternátor, bohužel mám zrovna ten blbý mitsubishi 210A
8200404638
A004TJ0481
a náhradní díly nemůžeme sehnat (nový 9000Kč) nemá někdo typ kde schánět?

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Sun Apr 01, 2012 7:31 pm

Pak jsem nesehnal, budu muset koupit repas za 9000 Evil or Very Mad 90% sceniců má valeo (+-90A) jen já musím potřebovat 210A - kkti FR Twisted Evil Twisted Evil

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 8:49 am

A tady je otázka pro mistry, v čem se liší startér Valeo oproti mistubischi?? má jiné díry na přichycení k motoru, nebo jiný pastorek a nesouvisí to s dvouhmotovým setrvákem??? nebo v čem je nemožnost záměny, nebo, že by ten startér mitsubichi je starý typ ( uvažuju o té proudové náročnosti) a ten valeo je moderní s planetovou převodovkou vysokorychlostní??? kudy hovoří dyalogis???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 02, 2012 9:06 am

Kdyz mi reknes, co v tom dialogysu mam hledat a jaky zadat parametry, tak se do nej klido juknu ;-)
Na takovyhle veci jsem tumpachovej.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 9:34 am

No v dialogysu by měl být každý startér - to znamená nejméně 2 a jaká je mezi nimi rozdíl, néé, nebo tam je jen objednací číslo??, podle mě by tam mohla být aspoň základní charakteristika nebo udaje, nééé a co říká dílenská příručka, má jí někdo??? nebo vem tvůj startér podpazuchu a vyraž do nějaké dílny a porovnat????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 02, 2012 9:36 am

No charakteristky tam nejsou a blby je, ze nejdriv musis zadat auto...rok vyroby a nejlepe i kategorii vybavy a teprva pote ti to ukaze co do neja patri.
Takze nemuzu tuknout, ze to je Scenda a ono mi to vypise varianty co a kdy se tam davalo :-(

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 9:38 am

no mě nejde ani tak co se kam dávalo, jako proč se ten dával sem a tamten do jiného, jaký je mezi nima rozdíl, zda existuje zaměnitelnost...porovnat je mezi sebou,???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 10:03 am

Tady sem našel 2 druhy startérů jeden ten s cenou je Valeo a je to klasický typ startéru pomaloběžný, a ten nahoře jako obrázek je ten moderní typ rychloběžný s planetovou převodovkou .... oba mezi sebou asi nebudou zaměnitelný, ale ty klasický by měli být ale jak píšu výše nevím jhaký je rozdíl mezi startéry pro dvouhmotový a jedno hmotový setrváky???? http://www.startery-alternatory.cz/starter-renault-kangoo-laguna-megane-scenic-cs1276-113255-12v-085kw/d-70895/
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Mon Apr 02, 2012 1:58 pm

maky napsal:Tady sem našel 2 druhy startérů jeden ten s cenou je Valeo a je to klasický typ startéru pomaloběžný, a ten nahoře jako obrázek je ten moderní typ rychloběžný s planetovou převodovkou .... oba mezi sebou asi nebudou zaměnitelný, ale ty klasický by měli být ale jak píšu výše nevím jhaký je rozdíl mezi startéry pro dvouhmotový a jedno hmotový setrváky???? http://www.startery-alternatory.cz/starter-renault-kangoo-laguna-megane-scenic-cs1276-113255-12v-085kw/d-70895/

Alternátor...starter je opraven, ten je běžný (kukám že jsem to napsal trochu zmateně - jedná se o ALTERNÁTOR)

V tom se opravdu nevyznám, auto je v servisu, obvolal jsem snad 10 vrakovišť a nikde nemaj. Dělají se Valeo (cca. 80-110A), Bosh (120A) a Mitsubishi(210A). Ten můj má označení A004TJ0481 (renault 8200404638). Na jednom vrakáči mě pán požádal o fofo rozteče, že prý je pro více výbav jiná i u Mitsubishi, nevím. Na internetu jsem našel tento typ jen minimálně a dosti často se podle toho co jsem viděl dává na Lagun a Scenic III. Nechápu jednu věc 90% scenicu má 110A, proč tam mám 210A, nemám žádnou výbavu, jen standart...nechápu. Když volám do opraven altíků, tak to vždy začíná i končí stejně, v pohodě uděláme, nadiktuji číslo, chvilka hledání a pané na to se snad ani nedělají náhradní díly. Nový stojí přes 19 000 a repas jsem našel za 9300, zkoušel jsem i Polsko a nic, mám prostě pech (asi tam dám dva 110 a pořád to bude levnější)

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Mon Apr 02, 2012 2:19 pm

to je on, šmejd jeden Smile

Nestartuje, netočí 4e231c36e5
Nestartuje, netočí 5f320d27f4
Nestartuje, netočí 28457a5083

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 3:43 pm

Ach jóó, Efendi, efendi, to seš teda matěj, startér splést s alternátorem, bylo mi divný kde si sebral ty ampéry ale tak sem si řekl , umí číst je to tam napsaný, nechť, tak když je to alternátor, tak tam šoupni co seženeš, a pokud ten altík není chlazený vodou, a má stejný rozteče a smysl otáčení, tak by neměl být problém????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Mon Apr 02, 2012 5:13 pm

Problém je jen v amperách, tedy (rozteče jsem zatím nepoměřoval)já 210A a ostatní 110-120A, v servisu se obávaj že to bude problém.

nespletl jsem si to jen blbě napsal...
Tak byl problém starter - uhlíky a kotva a alternátor, bohužel mám zrovna ten blbý mitsubishi 210A
pač jsem Maťej Very Happy

Docela se bojím koupit jiný a pak zjistit že tam nejde a 3000 v háji

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 6:05 pm

Tak se zeptáme jirina.cz, co on na to, pokud se nebude šprajcovat UCH..., ale jinak by to neměl být problém, tam jde jen o to zda ten výkon pokryje spotřebu a když píšeš, že máš běžné vybavení, tak si myslím... jo a s tím matějem se omlouvám, taky si už prd pamatuju, když hned v prvním příspěvku píšeš o startéru , tak sem to v dalších článcích pořádně nedočet, že to pokračuje tím altíkem.... a dnešní celej den jako mamlas řeším startét mitsubiši------. místo altíku, tak myckei omluva.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Efendy Mon Apr 02, 2012 6:15 pm

maky napsal:Tak se zeptáme jirina.cz, co on na to, pokud se nebude šprajcovat UCH..., ale jinak by to neměl být problém, tam jde jen o to zda ten výkon pokryje spotřebu a když píšeš, že máš běžné vybavení, tak si myslím... jo a s tím matějem se omlouvám, taky si už prd pamatuju, když hned v prvním příspěvku píšeš o startéru , tak sem to pořádně nedočet, že to pokračuje tím altíkem....
Jasný, to neřeš, napsal jsem to opravdu jak Matěj Very Happy Ono totiž v počátku byla závada na starteru, pak bylo auto opravené a tak jsem si nechal ještě udělat rozvody, po té se zjistilo, že po delší době běhu (nastartování) hází chybu dobíjení a zjistilo se že je altík v <>
Moje výbava = myslím standart (minimun), nějaký air bag, manual klima, okna+ zrcátka v el., jinak mě nic nenapadá, žádné vyhřívané okno ani sedačky.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje, netočí Empty Re: Nestartuje, netočí

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru