Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Používáte aditiva do nafty?

4 posters

Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  Grandík Thu Jan 01, 2009 9:26 am

Zdravím všechny. Jak jste na tom v zimním obodobí s aditivy do nafty? Používáte je a jakém máte zkušenosti? Ja do nafty v zimním období přilévám zimní aditivum od společnosti VIF. Žádné změny nezjišťuji, ale mám jen dobrý pocit, že motoru to prospívá. Zda je to však skutečně pravda, nevím. Někde jsem vyčetl, že když je výce aditiv v naftě, tak to nevadí, ale když tam není žádný, není to dlouhodobě pro motor dobré. Takže i přes to, že tandkuji u ÖMW, přilévám aditiva.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  berko Fri Jan 02, 2009 3:05 pm

Grandík napsal:Zdravím všechny. Jak jste na tom v zimním obodobí s aditivy do nafty? Používáte je a jakém máte zkušenosti? Ja do nafty v zimním období přilévám zimní aditivum od společnosti VIF. Žádné změny nezjišťuji, ale mám jen dobrý pocit, že motoru to prospívá. Zda je to však skutečně pravda, nevím. Někde jsem vyčetl, že když je výce aditiv v naftě, tak to nevadí, ale když tam není žádný, není to dlouhodobě pro motor dobré. Takže i přes to, že tandkuji u ÖMW, přilévám aditiva.
kupuji aditiva přímo u Renaultu.
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Jan 02, 2009 5:34 pm



Naposledy upravil MartinLM-SK dne Tue Jan 13, 2009 9:03 am, celkově upraveno 2 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  Frodo Fri Jan 02, 2009 5:44 pm

Kupuji aditivum také u Renaultu, zhruba jednou za dva měsíce - to je asi co 10 000 km. Zlepšuje promazání, čistí EGR ventil. U Megana mi to odstranilo nerovnoměrný chod motoru (houpání na volnoběh). Rozdíl také necítím, ale mám dobrý pocit, že pro Granda něco dělám Very Happy
Na aditivu píší, že je možno použít jednorázově celý obsah před dočerpáním cca 50 l paliva při jednorázovém čištění, nebo jen část (na nádobě jsou rysky) při každém tankování. Já jsem lenivý, tak to liju najednou....
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  Grandík Sat Jan 03, 2009 7:02 am

To jsem nevěděl, že v Renaultu prodávají také aditiv. Ještě jak se perete s tou klapkou nádrže při nalévání aditiva? Já jsem to po několika ne úplně zdařilých pokusech vyřešil velkou injekční stříkačkou s velkým náhubkem. Od té doby není auto ani já jako prase. Very Happy

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  berko Sat Jan 03, 2009 7:49 am

Grandík napsal:To jsem nevěděl, že v Renaultu prodávají také aditiv. Ještě jak se perete s tou klapkou nádrže při nalévání aditiva? Já jsem to po několika ne úplně zdařilých pokusech vyřešil velkou injekční stříkačkou s velkým náhubkem. Od té doby není auto ani já jako prase. Very Happy
vezmu šroubovák a nadzvednu ji
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  Frodo Sat Jan 03, 2009 2:19 pm

Aditivum od Renaulta (není to jejich výrobek) má láhev s úzkým dlouhým hrdlem - narvu ho tam a nemám problém.
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Používáte aditiva do nafty? Empty Re: Používáte aditiva do nafty?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru