Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USB/AUX pro originál rádio

5 posters

Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  Sedli Sun Feb 03, 2013 3:01 pm

Ahoj, s pořízením nového rádia do druhého auta se mě zalíbila možnost připojit flashku/AUX k rádiu. Proto bych to chtěl vyřešit i do Scenica. Má někdo zkušenost s tímto? http://www.ahifi.cz/usb-aux-vstup-renault.html
Nebo existuje ještě XcarLink. Je to nejspíš stejný. K jednomu z nich lze i připojit bluetooth a mít z toho i handsfree. Zaujalo mě to, protože by to šlo protáhnout do přihrádky před spolujezdcem a nebyl by to žádnej bastl. Tak, jak to dělají tady: https://www.youtube.com/watch?v=f4O4Y9fUGqk&hd=1
Rádio mám Update List.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  citron99 Sun Feb 03, 2013 7:55 pm

Ahoj, xcarlink je použitelný, mám jej v Sharanovi, supluje to CD měnič. Akorát se musí soubory (na flešku nebo SDkartu) ve formě CD1, CD2 až ... podle toho, co zvládá SW radia. U mě jen do CD6. V každým CD můj SW přečte 99 písniček. Bluetooth to ale neumí.
Ten první odkaz je vlastně totéž řešení, co už jsem sem kdysi dával, když jsem měl Renaulta. Pokud chceš, zelený konektor ti můžu poslat a můži to k tomu zapojit i ty cinch koncovky nebo jack konektor. Do takto vytvořenýho aux vstupu pak můžeš zapojit MP3 přehrávač nebo cokoliv jinýho.
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  Sedli Mon Feb 04, 2013 9:14 am

Díky za odpověď. Co se týká té tvé nabídky, tak děkuji, nicméně bych to už řešil spíš tímto celým modulem. Co se týká bluetooth, tak jsem někde četl, že se právě k tomu dá připojit modul bluetooth - je to krabička 3 x 1,5 x 0,5cm - tu si vyvedeš někde relativně blízko sebe a má tlačíto na přijetí hovoru a součástí toho je i mikrofon. Jinak zvuk ti jde z repráků. Ale toto beru jen jako doplňek, hlavně se mě jedná o to USB. Takže jsem rád, že to funguje. A jak je to s kvalitou přehrávané hudby? Nešumí to nějak, nebo není to oproti rádiu potichu?
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  sali Mon Feb 04, 2013 2:33 pm

Kvalita hudby bude záležet na komprimaci MP3. Mám z dob minulých hodně MP3 komprimovaných do MP3 přehrávačů s malou pamětí a špuntovýma sluchátkama a tam to bylo v pohodě (špunty prostě nehrají), ale dáš to do auta a nejde to poslouchat.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  lantra Mon Feb 04, 2013 4:42 pm

Mám podobný adaptér v Meganu a naprosto bez problémů. Co se týká kvality hudby, správně jak píše Sali, záleží na kvalitě komprimace. Sám jsem tento adaptér objevil před vánoci zde http://www.rojka-autohifi.cz/55usbrn003-adapter-pro-ovladani-usb-zarizeni-oem-radiem-renault-aux-vstup/ a koupil ho jako univerzal VDO za 755,- Kč, ale v tom obchodě už ho mají pouze přímo jako pro Renault za stejnou jako ve Tvém odkazu a nejsem si jist, zda pak není vhodnější jiné radio. I když origo je origo.
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  citron99 Mon Feb 04, 2013 6:34 pm

Sedli napsal:Díky za odpověď. Co se týká té tvé nabídky, tak děkuji, nicméně bych to už řešil spíš tímto celým modulem. Co se týká bluetooth, tak jsem někde četl, že se právě k tomu dá připojit modul bluetooth - je to krabička 3 x 1,5 x 0,5cm - tu si vyvedeš někde relativně blízko sebe a má tlačíto na přijetí hovoru a součástí toho je i mikrofon. Jinak zvuk ti jde z repráků. Ale toto beru jen jako doplňek, hlavně se mě jedná o to USB. Takže jsem rád, že to funguje. A jak je to s kvalitou přehrávané hudby? Nešumí to nějak, nebo není to oproti rádiu potichu?

Sali to shrnul dokonale. Kvalita je rovnocená s CD, ale ono to MP3 žádná velká havaj není. Ta data tam prostě chybí. Za to ale xcarlink nemůže. Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  Sedli Mon Feb 04, 2013 6:55 pm

Kluci, tak to je přesně to, co jsem potřeboval vědět. Znám princip souborů *.mp3. Je mi jasné, že kvalitě hudby na CD se tomu nevyrovná. Stejně tak, jako klasickému LPíčku, které je přehrávané na kvalitním gramofornu, se nevyrovná CD. Ale šlo mi spíš o to, jestli když na USBčko nahraju mp3 v relativně dobré kvalitě, tak jestli se to bude dát poslouchat. Prostě v druhém autě mám rádio, které už má USB vstup a když tam mám kvalitní soubory, tak rozdíl oproti CDčku není znát. A o to mě šlo a to jste mě vpodstatě odpověděli. Takže díky vám. ;-)
Co se týká koupi nového neoriginálního rádia, tak to jsem zavrhnul: 1. ovládání pod volantem je bezkonkureční, 2. display nahoře mě vyhovuje a 3. vzhled - daleko líp tam vypadá originál. A nemyslím si zrovna, že rádio ve Scenicu hraje špatně. Scenic, vymyšlený cca v roce 2002 (můj vyrobený v roce 2009) hraje daleko líp, než slavnej Rapid ;-). Věřte, že vím o čem mluvím. Takže xcarlink je pro mě jasná volba. ;-)
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  zzzs Thu May 30, 2013 10:37 am

Ja som tiež dlho premýšľal a nakoniec som z číny objednal FM Transmitter. Cena 4,5€ a maximálna spokojnosť...
zzzs
zzzs

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 30. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

USB/AUX pro originál rádio Empty Re: USB/AUX pro originál rádio

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru