Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check ABS braking + ESP/ASR system fault

+9
svar
jirkaol
maky
R-ježek
PRADedaR
hudy
sali
ScenicNoir
Popenec
13 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Popenec Mon Apr 01, 2013 4:41 am

Čaute chlapi,

potřeboval bych rychlou odpověď. Dneska jsem jel po těch naších pokurve..ch silnicích z práce. Na cestě plno uježděného sněhu, auto se celé neuvěřitelně třepalo a najednou mi vyskočila hláška Check ABS braking + ESP/ASR system fault + oranžový SERVICE + oranžové autíčko v trojuhélníku ve smyku + oranžové ABS v závorkách.. Mám pocit, že to hůř brzdí. Zdá se mi, že je pedál poněkud tvrdší než byl + samozřejmě nefunguje ESP. Myslíte, že se mohl někde utřepat nějaký konektor? Ale kde? Během jízdy jsem slyšel takové výrazné lupnutí a najednou vyskočily ty hlášky.

Díky všem za každou a jakoukoli radu.

Raději dávám fotky:
Check ABS braking + ESP/ASR system fault Dsc0390o


Check ABS braking + ESP/ASR system fault Dsc0389yo


Jinak takhle to tu teď vypadá:
Check ABS braking + ESP/ASR system fault Dsc0393lp
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  ScenicNoir Mon Apr 01, 2013 5:43 am

Že by utržený kablík snímače ABS u některého kola ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Popenec Mon Apr 01, 2013 4:50 pm

To bude asi nejpravděpodobnější příčina. Jen taková otázka. Půjde ten kabel vidět, když si lehnu pod auto? Abych nemusel sundávat kolo, protože v tomhle počasí by to šlo dost špatně.

Edit. Tedy jestli dobře chápu je to ten tenký kablík, který vede ke každému kolu (kotouči) a je tam někde zapíchnutý.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Popenec Fri May 10, 2013 5:14 am

Zdar pánové,
nějak jsem zapomněl napsat, že závada se po jednom dni opravila úplně sama Very Happy

Tak a teď znova. Dnes stejný problém se stejnými hláškami. Ale všiml jsem si jedné věci. Když jsem vypnul motor, tak se ručka sama zatáhla, ale jinak, než obvykle. Vždycky se to zatáhlo najednou (podle zvuku) Dnes se zatáhla nadvakrát. Zkoušel jsem to několikrát, ale ručka se teď zatahuje na dvakrát pokaždé. To druhé zatáhnutí je mnohem kratší, než to první. Jakoby se to špatně zabrzdilo napoprvé, tak to jakoby dobrzdí ještě jednou a pořádně. Jde to krásně slyšet. Nemáte ponětí, proč to teď zatahuje nadvakrát? Co by mohla být příčina?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  sali Fri May 10, 2013 8:11 am

Řídící jednotka má náklonové čidlo. Při parkování na rovině zátáhne jen tak lehce a při stání v kopci na fest. To je to druhé přitažení. Takže bych tipoval že se ti uvolnila řídící jednotka parkovací brzdy v držáku a myslí si, že stojíš v kopci.
Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  hudy Fri May 10, 2013 1:01 pm

v navodu pišou, že když po vypnuti motoru, kdy se zatahne ruční brzda se bojiš, že i přesto by ti mohlo auto ujet (třeba v kopci) tak se může ještě ručně na 2 sekundy zatahnout za madylko a brzda se ještě trochu dopřibrzdí...
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Popenec Fri May 10, 2013 2:49 pm

No tak to mě to v tom případě dělá teď pořád. Musím s tím někam na rampu.

Jen tak mimochodem, kde najdu tu řídící jednotku té brzdy? Díky.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  sali Fri May 10, 2013 6:38 pm

vzadu, zvedni auto a běž po brzdových lanech, na jednom konci lanka je třmen na druhém řídící jednotka
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Popenec Sat May 11, 2013 1:13 pm

Závada opravena Very Happy Nemusel jsem hnout ani prstem, ono se totiž opravilo zase samo Rolling Eyes Už i ručka brzdí jen jednou bez toho dotažení... Nechápu. Úplně stejně jako minule.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  svar Sun May 12, 2013 5:40 pm

Takový závady, co se opraví samy bývají dost blbý
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  PRADedaR Sun May 12, 2013 8:10 pm

No a nebo tam má permoníky dyš je od OV scratch geek
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  R-ježek Tue May 14, 2013 10:21 pm

Mně když toto napsal Renda na display tak jsem šel po kabelech od senzorů ABS a jeden z nich byl rozhryzaný ale na první pohled to nebylo vidět. Zatahal jsem za něj a bylo jasné, že drží jen na kousku bužírky. Oprava - oholení kabelu, spojení drátků, pořádná izolace každého zvlášť a pak pořádně vše dohromady zaizolovat a je klid. Asi nějaká mrcha hlodavec hladovec. První projevy že se sem tam asi podle otočení kola volantem pohnul drát a sem tam se ukázala chyba na displayi. Pak se to urvalo úplně a nešlo ABS. Teď je to O.K.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Tue Nov 19, 2013 3:43 pm

Mám podobný problem, svítí mi to od doby kdy jsem auto koupil. Na diagnostice to vyhodilo hlášku něco o nekomunikaci mezi rj a cidlem. Takže předpokládám že je v tahu čidlo nebo kabel k čidlo. Když jsem koukal na ceny čidel, tak v autokelly i v apm mají napsáno požadovaný počet kusů 2. Nevíte někdo proč? Má to nějaký hlubší význam?
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Tue Jan 28, 2014 9:56 am

Tak už mi to funguje. Nakonec byl špatný snímací kroužek v kole.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  maky Tue Jan 28, 2014 10:31 am

No jasně, a také napiš jaks opravil a kolik to stálo, mám obdobný problém!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Tue Jan 28, 2014 10:42 am

Celkem mě to stálo ranec, ani nechtějte vědět, co mi nato řekla moje drahá polovička.  Ale měl jsem tam toho víc.
Výměna tyček stabilizátoru, geometrie, seřízení světel, emise, STK, oprava onoho ABS, vymazání závad (po výměně baterky svítila závada ruční brzdy) + práce = 8980,- peněz českých. Jestli se nepletu, tak za ten kroužek si vzali kolem 2000,- ale ještě něco povídal o senzoru, ale ten mi neměnili.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  maky Mon Feb 16, 2015 4:30 pm

Zdar syncí, tak mám taky ABS, ESP, atd... no začlo to před minulý týden, kdy po nastartování se rozsvítila ta hláška a celej týden to svítilo!!, no ale ve čtvrtek sem jel nastartoval a světe zboř se závada opravena...( sama), no a dnes vezu ženu na nádraží a závada zase svítí!!!, tak šupky dupky do autodílny a na dia a tam mi to napsalo: pravé přední kolo rychlost - O , pravé zadní kolo rychlost - O, levé zadní kolo rychlost - O, levé přední kolo rychlost - 999km!!! a to jsem stál!!!!!! Tak zítra jde mazel do bolnice a uvidíme?????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  maky Wed Feb 18, 2015 10:02 am

darec syncí, tak autíčko je uzdravené, byl to - snímač počtu otáček kola za 850kč plus dia a práce, k tomu výměna oleje s filtrem ( přece se nebudu válet pod autem když mrzne a mám na oleji 16 000km a během týdne by přibyly další 2000km!!!)  5W 40, za 2,600 kč!
http://www.granex.cz/autodily/renault/grand-scenic-ii-jm0-1/1.9-dci-85kw/brzdovy-system/regulace-jizdni-dynamiky
No a příště si čidlo objednám a vyměním sám!!! ( akorát je nutno najít tu správnou závadu!) Jo a pozor 720 mm je na předek, 810 mm je na zadek!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Mon Jul 27, 2015 5:55 am

Zdarec, tak mě včera zase scenda nas....
Jedu si to v klidu z Olomouce do Brna po naší milované D1, no a při rychlosti zhruba 130 Km/h mě vyskočila hláška " ESP/ASR system fault + Check ABS braking + oranžový SERVICE + oranžové autíčko v trojúhelníku ve smyku + oranžové ABS v závorkách". Po vypnutí motoru, to všechno zhasne, ale jak stoupne rychlost na cca 130 Km/h, tak je to tam zase a svítí to furt, dokud se nevypne motor.
Asi před týdnem mi měnili v servisu tlumiče, ložisko na PP kole plus čep řízení, axiální táhlo a čep spodního ramene. Předpokládám souvislost. Máte někdo nějaký tip kde je problém? Je mi divné, že se to objeví, až při rychlosti nad 130 Km/h.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Tue Jul 28, 2015 7:52 am

Tak snad už je zase všechno OK.
Dnes jsem byl v servisu aby se mi na to mrkli. Diagnostika ukázala asi 5 závad, čidlo na PP kole čidlo na LP kole a ještě něco co souvisí se snímáním otáček kol, nebo tak něco, přesně si to nepamatuji. Technik závady vymazal, pak jsme to projeli a nic. Ani diag. nic neukázala, při jízdě se díval a rychlost obou kol byla stejná. Bohužel se nedalo jet nad 130 Km/h dlouho, jen pár sekund, tak jsem to pak ještě projel sám na rychlostce z Olomouce směr Mohelnice a zdá se to být OK.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  svar Tue Jul 28, 2015 7:00 pm

Klidně by tam mohlo být nachytaný nějaký svinstvo na snímači ABS
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  _Mickey_ Mon Aug 17, 2015 12:09 pm

Simte jirko, jak jsi prisel na to, ze to je krouzek a hlavne ktery?
Me totiz ta hlaska obcas taky vyskoci, idealne, kdyz prejedu nejakej drncak. Nahodne, nema na to vliv teplota, pocasi nic.
Obcas se proste ukaze a desne me stve.
Rad bych se ji zbavil, ale nehodlam menit pulku auta, takze nebyl by nejaky presnejsi postup detekce, kterej hajzlik za to muze?

Diky Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  jirkaol Mon Aug 17, 2015 1:09 pm

Že byl špatný kroužek, tvrdily v servisu. Na tyhle věci jsem laik, tak to nedokážu posoudit.
Dál k problému. Myslel jsem si, že jsem se toho už zbavil, ale kdepak. V sobotu jsem se vrátil z dovči z Itálie  Crying or Very sad . Najeto 2820 Km (spořeba 5,6 l/100 Km  Laughing  ) a za celou cestu mi hláška dvakrát vyskočila. Poprvé hned někde za Brnem a podruhé zhruba v půlce najetých Km. Mám takový divný pocit, že se nepravidelně to pravé kolo i více hřeje. Jako by přibržďovalo, ale nemám pocit, že by auto táhlo doprava. Vždy když jsme měli pauzu, tak jsem to kontroloval, ale nebylo to vždycky. Taky na tu stranu zrovna svítilo slunce, možná na té straně vychází větší teplota od motoru, těžko říct. Vždy byla zaplá klimatizace. A taky bych řekl, že se to vždy objeví když se jede svižně po nějakých drncákách. Kdo zná italské mosty na dálnici, ví o čem mluvím. Co cca 20 m to dilatační spára, takže to připomíná D1.  Jinak Italské dálnice, aspoň ty kde jsem jel já, to je jedna báseň. Řekl bych lepší jak v Rakousku, až na tu cenu.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  _Mickey_ Mon Aug 17, 2015 1:18 pm

Diky za podrobne info.
Zaver je jasny: vykaslat se na to :-D
Me nejvic stve, ze nedokazu vypozorovat, kdy se to objevi, ani kdy to zmizi. Protoze obcas to zmizi hned po vypnuti/nastartovani, nekdy zase treba az druhy den.
Ale vzhledem k tomu, jak malo se mi ta hlaska ukazuje, tak na ni asi prdim.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  tatranka Tue Mar 22, 2016 1:09 pm

_Mickey_ napsal:Diky za podrobne info.
Zaver je jasny: vykaslat se na to :-D
Me nejvic stve, ze nedokazu vypozorovat, kdy se to objevi, ani kdy to zmizi. Protoze obcas to zmizi hned po vypnuti/nastartovani, nekdy zase treba az druhy den.
Ale vzhledem k tomu, jak malo se mi ta hlaska ukazuje, tak na ni asi prdim.

Mickey

Tak u mě to dělal spínač brzdových světel pod pedálem brzdy v červenci, někdy jo a někdy ne. Zjistil jsem to, až když jsem ve tmě couval ke zdi, přibrzdil a světelná show se nekonala.
Opálené kontakty ve spínači, oprava cca 20 min i s vyndáním vyčištěním a namontováním. Do teď O.K. (radši klepu na zuby, abych to nezakřiknul)
tatranka
tatranka

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru