Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BRAKING FAULT

4 posters

Goto down

BRAKING FAULT Empty BRAKING FAULT

Příspěvek  muza Tue Jun 17, 2014 8:12 am

Zdravím a prosím o radu. Mám GS 1.9dCi, 88kW, r.v. 2004.
Přestala mi fungovat parkovací brzda. Na displeji se objevil nápis Parking brake fault. V Renaultu mi vyměnili brzdič na levým kole, ale diagnostika nezjistila žádnou závadu. Řídící jednotka funguje správně, lanovody chodí... Asi po pul roce jsem lanovody vymontoval a odeslal na zrepasování. Jezdil jsem bez ruční brzdy asi 5 týdnů. Zhruba po měsíci se začal objevovat nápis Braking fault + zvukový signál. V neorigo servisu mi vyměnili kotouče a desky na zadních kolech, ale diagnostika nezjistila žádnou závadu. Jel jsem tedy do Renaultu na servis brzd a opět závada nezjištěna. Technik mi řekl, že to může být těmi neorigo lanovody.

Dokud jsem jezdil bez ruční brzdy, hlásily se 2 poruchy PARKING BRAKE FAULT a BRAKING FAULT. Po namontování lanovodů (přesně podle návodu) porucha ruční brzdy sama zmizela.
Neví někdo co s tím? Platit 17000 za novou řj se mi opravdu nechce pale 

Díky za jakoukoliv radu.
muza

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  R-ježek Tue Jun 17, 2014 10:29 pm

Ahoj Muza, zkoušel jsi se kouknout na brzdiče přímo na kolech? chodí normálně? Co ta páka na brzdě, kterou lanko ovládá a na kterou je uchycen konec lanka? Chodí volně? Není zaseknutá? Zkusit taky odpojit na chvíli baterii a snad hláška zmizí. Auto jinak brzdí a ručka fachá bo nefachá? Vyzkoušej a dej vědět. Ruda.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  muza Wed Jun 18, 2014 10:44 am

Brzdiče se vrací až na doraz. Ručka jde volně a lanovody taky. Baterku zkusim odpojit přes noc. Auto brzdí, ABS funguje, ručka taky a chyba na displeji stále svítí...

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  svar Wed Jun 18, 2014 11:20 am

Baterku můžeš zkusit odpojit, v mnoha případech to pomůže, ale u ručky to bude chtít asi diagnostiku, tam ta chyba je pořád
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  muza Wed Jun 18, 2014 8:36 pm

Na diagnostice jsem byl koncem května a žádnou chybu neobjevili.

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  svar Thu Jun 19, 2014 12:58 pm

Pokud je hláška na přístrojovce, tak by měla být i v závadové paměti. Záleží na tom, jestli načetli všechny systémy.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  muza Mon Jun 23, 2014 7:39 pm

Načetli kompletně celý auto. Žádná chyba brzd se neukázala. Neni možný, že by se mohl někde ukývat nějaký drátek nebo něco podobnýho? Když se to stalo po prvé, tak během jízdy se hláška na displeji objevovala a zase mizela samovolně a náhodně. Teď už svítí po nastartování pořád. Odpojení baterky taky nepomohlo.

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  stb Fri Jun 27, 2014 8:06 am

U některých závad záleží na typu diagnotiky. Mě jedna taky hlášku od brzd nenašla, ale pak se na to mrknul borec zaměřený pouze na Renault a .... byla tam - smazat ale stejně nešla  No 

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

BRAKING FAULT Empty Re: BRAKING FAULT

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru