Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tlakuje do motorové skříně

+4
PRADedaR
berko
maky
Boox
8 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 9:41 am

Co pak to chápu to je jasné. Jen bych zde bál když renault píše v servisním manuálu 5w-30 bez FAP a 5w-40 s fap, jestli 10w-40 nebude v zimě moc hustý, protože 10W a 5W značí viskozitu v zimním období. Jde o to aby 10w než se zahřeje dostatečně mazal všechny části motoru ....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 11:27 am

Přihazuji videa .. .





a jeden obrázek co jde odvětráváním do sání:

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Kg0u


https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/855/kg0u.jpg/

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  berko Sun Oct 13, 2013 3:41 pm

mam FAP a používam 10w40 a je to bez problemu a dělalo ti to před výměnou turba nebo to začlo až po ?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 3:43 pm

četl jsem o těch viskozitách a charakteristikách, on zase tak propsaný rozdíl mezi 5w a 10w není ,takže za 2000 měním a jde tam 10w.

Hlavně z důvodu, že můžu kupovat 10w-40 shell olej za 70 bez DPH litr .. Very Happy takže to mě litr na 1200 km nevytrhne ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  berko Sun Oct 13, 2013 3:48 pm

a dej tam ten teflon
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 3:57 pm

To koupim při výměně oleje teď když mi zbývají 2000 tak to nemá cenu tam lít ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  svar Sun Oct 13, 2013 4:27 pm

Tak k tomu videu, utvrdilo mě to na špatný kroužky, tím pádem druhý výfuk z nalívacího hrdla. Zkus shora vzpomínanaé záchranné přípravky, třeba se vzpamatuje
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Oct 13, 2013 4:45 pm

zkusim výplach a pak ten teflon, uvidíme ...

taky myslím že kroužky ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Sat Nov 16, 2013 11:27 am

mam ten isty problem uz si to nejak vyriesil?

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sat Nov 16, 2013 12:03 pm

Dam toivedet do tydne. Motor jde ven a budu ho cely generalkovat.
Zarovnání hlavy, zabroušení ventilu, vymena dříku, zkouška tlakem, výměna pistnich kroužku, výměna ojnicnich sal, atd. Takze parada.

S největší pravděpodobnosti to budou kroužky. Nebudu ti nic nalhavat o sajrajtech do oleje. Nic nepomůže, je to skoda peněz. Ani se to samo nevyřeší a ani nepřestane.

Jediné co pomůže oprava mechanicky poškozené časti.

Ty motory jsou hodne zoufali. Po 200tis umírají. Je to šrot francouzkej, nemá cenu shánět jiný z vrakace podle me si nepomuzes.

Chce to opravdu generálku. Nebo dolit olej a prodat - tuto variantu jsem taky zvažoval ale vzhledem k tomu ze jsem do turbo, EGR, rozvodu atd nasypal balík tak jsem se přiklonil ke generalce.

Auto je to fajnove, jen kdyby to dilenske zpracování nebylo tak žalostně zoufale.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Sat Nov 16, 2013 6:26 pm

tak to s tebou suhlasim len nechapem lebo mame doma mitsubischi s tymto istym motorom ma nabehane cez 260000 km a ide jak blezen a ja som auto kupil pred troma mesiacmy ma 150 000 a takato zavada najradsej by som ho tiez predal ale je to super auto a kto zaruci ze dalsie bude lepsie

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sat Nov 16, 2013 7:24 pm

Já vím, že se to dávalo do dalších aut.

Teď je jen otázka, jestli mitsubischi nekoupilo od Renaultu plány a nedělaly si motory sami jako v licenci... on ten motor nemusí být navržený spatně, jen ty materiály při výrobě zřejmě nebyli to pravé ořechové. Renault v té době šetřil kde mohl ...

V každém případě u Renaulta jestli koupíš další, můžeš mít ten samí problém. Stojí za zvážení v jakém to auto je stavu.

já kdybych věděl, že mě čeká oprava motoru - o rozvodech jsem věděl, ale EGR, TURBO, generálka za cca 60 tis. tak to pošlu ze skály. Teď když už jsem vyměnil tyto věci tak než kupovat něco jiného pro mě nemá smysl. Když už po dokončení budu mít "novou" pohonnou jednotku.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Sun Nov 17, 2013 11:38 am

a nejde to povytahovat odspodu dat nove kruzky pripadne podsaly ci to stacit nebude?

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Nov 17, 2013 2:47 pm

Mě to dělá kámoš v auto dílně, takže se s tím nezabývám, ale mám takový pocit, že uložení klikové hřídele je větší než píst, takže ho spodem nevytáhneš, navíc může být i hlava v čudu - dříky ventilů na výfukovém potrubí a i tudy to může foukat do skříně a žrát olej.

Jestli chceš mít jistotu nech to udělat celé jako já. Navíc nikde pak nemáš jistotu, že to uděláš spodem když to půjde a pak nezjistíš, že musíš dělat ještě vršek ....

Pokud nemáš jistotu že komponenty jako je turbo, egr ventil a rozvody jsou v pořádku, tak se toho radši zbav jinak do toho nasypeš balík ....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Sun Nov 17, 2013 3:31 pm

ono v podstate auto jazdi bez problemov bez akehokolvek dymenia straty vykonu jedine sa straca ten olej motor je zasrany v okoli chcipacej klapky hadice od turba len jemny film chladic bez oleja ja by som to aj predal ale co ked mi zaklopu neskor na dvere ze to chcu vratit najradsej by som to dal opravit ale za aku cenu, no velmi si ma nepotesil daj potom vediet kolko to nakoniec stalo

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Sun Nov 17, 2013 4:24 pm

No jasně takhle to mám taky špinavý, taky to nekouří, jede to, ale 1-1,5 litru na 1000km oleje to sežere.

Vím že jsem tě nepotěšil, ale nebudu ti dávat zbytečné naděje když vlastně zjistit co s tím motorem je se dá pouze tak, že se rozebere. Já doufám, že se vejdu do 20tis (cca 830 euro).

Generálka hlavy - zarovnání, zabroušení ventilů a ventilových sedel, výměna dříků a tlaková zkouška cca 3.500 u známého
pak jen ten spodek - ojniční šály, pístní kroužky doufám že to nebude něco dalšího + práce za rozebrání + složení + sada veškerého těsnění.

Taky si nechám vyměnit žhavičky, protože nejsou povolit a při výměně bych je urval a když bude hlava dole, tak když praskne tak se to vyšroubuje zespoda ten zbytek ....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  svar Sun Nov 17, 2013 4:48 pm

jano.cizik napsal:a nejde to povytahovat odspodu dat nove kruzky pripadne podsaly ci to stacit nebude?
Spodem to opravdu nejde, takže hlavu dolů, vanu a písty nahoru. S tím už spojit výměnu spodních šálků, nemusí zvládnout zvýšený tlaky ve válci s novýma kroužkama.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Sun Nov 17, 2013 6:31 pm

slak by to trafil mal som espace zevraj s najhorsim motorom 2,2 dci ma nabehane uz 270000 a s motorom nebol nikdy problem a tu takato zavada chyta ma z toho hroza teda skor penazenku

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty dobrej meto delalo to same odesly 2 turba tak jsem udelal komplet generalku vybrus nove pisty krouzky saly kompllet hlava . slozil jsem to a tekl olej . tak jsem koupil novou membranu s hadici co vede od nalevaci nadobky k turbu a jeste katalyzator

Příspěvek  dudu0 Mon Nov 18, 2013 7:32 pm

turba se kvuli tomu prehrivaly. a jak byla spatna ta membrana tak to slo do oleje.
dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Tue Nov 19, 2013 4:09 pm

no ja uz som podla jedneho anglickeho fora na tu membranu cumel a je v prd... a tiez najviac oleja vyspliecha jazdou po dialnici v renaulte za nu chcu 95 eur ale asi to skusim predsa je to menej ako calovat za generalku

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  dudu0 Tue Nov 19, 2013 5:25 pm

jano.cizik napsal:no ja uz som podla jedneho anglickeho fora na tu membranu cumel a je v prd... a tiez najviac oleja vyspliecha jazdou po dialnici    v renaulte za nu chcu 95 eur ale asi to skusim predsa je to menej ako calovat za generalku
Ale stejne jsem mel i zapecene krouzky proto jsem delal g.o. je to tim ze se jezdi 30000km na olej. ja jezdim 10-15000km ale majitel prede mnou jezdil30000. motory s fapem jezdi 15000 a ty drzi
dudu0
dudu0

Poeet p?íspivku : 22
Age : 42
Location : okr pribram
Registration date : 26. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Tue Dec 10, 2013 3:19 pm

Takže jak jsem slíbil motor je rozebraný a je totálně v prdeli:

Hlava vylítaná - vodítka ventilů v kopru - vůle 2mm, dříky po smrti
Pístní kroužky spečené, popraskané téměř bez funkce
Šály vylítané, vůle
volný řetěz k olejovému čerpadlu nutná výměna
výměna veškerého těsnění a gufer

takže komplet generálka hlavy + vše v motoru nové

cena příjemných 30 000 Kč.

Výhledově spojka, vůle na setrváku.

Po 208 000 km celá pohonná jednotka na maděru.

Tak francouzkej krám v baráku už ani zadarmo.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  svar Tue Dec 10, 2013 6:12 pm

V každém případě je to blbá zpráva, ale duševně ses na to chystal už před měsícem
Boox napsal:Dam toivedet do tydne. Motor jde ven a budu ho cely generalkovat.
Zarovnání hlavy, zabroušení ventilu, vymena dříku, zkouška tlakem, výměna pistnich kroužku, výměna ojnicnich sal, atd. Takze parada.

S největší pravděpodobnosti to budou kroužky. Nebudu ti nic nalhavat o sajrajtech do oleje. Nic nepomůže, je to skoda peněz. Ani se to samo nevyřeší a ani nepřestane.

Jediné co pomůže oprava mechanicky poškozené časti.

Ty motory jsou hodne zoufali. Po 200tis umírají. Je to šrot francouzkej, nemá cenu shánět jiný z vrakace podle me si nepomuzes.

Chce to opravdu generálku. Nebo dolit olej a prodat - tuto variantu jsem taky zvažoval ale vzhledem k tomu ze jsem do turbo, EGR, rozvodu atd nasypal balík tak jsem se přiklonil ke generalce.

Auto je to fajnove, jen kdyby to dilenske zpracování nebylo tak žalostně zoufale.
takže teď mi jaksi nesedí ty výtky vůči stavu a rozsahu GO. Předpokládám, že jsi nekupoval auto jako nový, takže to riziko, že nebude v kvalitě 1A je tam pokaždý. To, že má nalítaných 200 000 a umřel motor není sice naprosto normální, ale nevíš, jaký prase s tím jezdilo před tebou. Skutečnost je, že uděláš motor, investuješ nemalý prachy, nikdo neocení, zejména při případným prodeji. Na druhou stranu, bude motor "nový" a nalítá ještě spoustu kilometrů. Přeju brzkou a v rámci možností levnou opravu a ať slouží.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  jano.cizik Tue Dec 10, 2013 8:06 pm

tak to je tragedia,niekto sa musel o ten motor "prikladne" starat ja som to zatial vyriesil tak ze som nalial sragoru do oleja doplnil olej hoc to z nalievacieho hrdla fuka ale olej sa drzi

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Boox Wed Dec 18, 2013 8:03 pm

No tak motor mam hotovy a uz se jezdí ...
Jeste byla semleta vacka... Na klice - ložisko kliky 1.vybrus, ojnicni 2.vybrus ... Již nějaký Šikula dělal pred nama ... Sehnat sály bylo docela zajímavé protoze renault je nedělá ty to řeší novou klikou ... Nastesti jsem sehnal manika v Praze a ma vse skladem i vybrusovi sály ktere se jako originál vubec nevyrábí ... Cena za ne byla 1200 Kč coz je lepsi nez 13000 za novou kliku ...

Ten motor ma podle všeho tak pres pul melounu kilaku dle kluků z dílny ... Takze kolego ten sajrajt to nejspíš nevyřeší a kilometry co mas na tachaku budou nejspis jen sci-fi ....

Ja jsem za vcera a dnešek na jezdil 1000 km a olej je v tom motoru porad na max a čistý jak kdybych ho tam zrovna nalil... Pri 5000 olej vymenim to bude alespon trochu zajeto a snad bude uz klídek ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Tlakuje do motorové skříně  - Stránka 2 Empty Re: Tlakuje do motorové skříně

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru