Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spatné starty

+5
sali
Boox
R-ježek
berko
Michal Hanák
9 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Spatné starty Empty Spatné starty

Příspěvek  Michal Hanák Sat Dec 14, 2013 12:33 am

Ahoj, prosím o radu. Teď v takovém chladném počasí tak mi dlouho auto startuje tak 5 sekund a pak naskočí. Měnil jsem žhavící svíčky nechal jsem zkontrolovat vstřiky a stále špatné. Pokud by někdo věděl co a jak tak bych byl vděčný. Mám GS II 1.5 Dci 2005 Díky

Michal Hanák

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Bílina
Registration date : 25. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  berko Sat Dec 14, 2013 9:14 am

filtr?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  Michal Hanák Sat Dec 14, 2013 9:33 am

Tak ja ho koupím a uvidím jestli to pomůže. Zatím díky ahoj

Michal Hanák

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Bílina
Registration date : 25. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Sat Dec 14, 2013 9:25 pm

Nafta a aditiva do nafty? Já měl něco podobného vloni, měnil jsem žhaviče a filtry byly všechny taky nové a zlepšily to aditiva do nafty. Co dávám celoročně aditiva tak pohoda. V zimě i klidně víc než píše výrobce aditiv, není to na škodu. Taky kde tankuješ, já nedal dopustit na SHELL ale co jsem natankoval na Florenci u autobusáku, tak kam se hrabe SHELL. Lepší tah a starty taky v poho. S SHELLem nebyl problém startovat ale ten výkon je jiný. Takže taky značka není vše. Je tam ČSAD Holding fungl nově postavená, starou zbourali a postavili novou. A cena snad nejlepší v Praze.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  Michal Hanák Fri Dec 20, 2013 6:42 pm

Chci se zeptat. Chtěl jsem koupit nový filtr a prodavač na mě vyrukoval s otázkou jestli mám filtr s čidlem nebo bez čidla, ale to já bohužel nevím a abych to rozebíral na dvakrát to se mi fakt nechce. Mám 1.5 Dci 74Kw uvedení do provozu 7.2.2005 vin:VF1JM02D533153970. tak kdyby někdo poradil bylo by to super ahoj Michal

Michal Hanák

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Bílina
Registration date : 25. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  Boox Sat Dec 21, 2013 7:13 pm

co změřit tlaky? Jen pro jistotu ...

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  Michal Hanák Sat Dec 21, 2013 8:34 pm

Tak dneska jsem si byl pro nový filtr a v tom mrazu jsem ho začal měnit. Řeknu vám přístup teda strašný. Vyndal jsem starý nandal nový říkám super povedlo se. Jdu teda nastartovat chytlo to a hned zase chcíplo a pak už to nešlo nastartovat. Zkoušel jsem pumpovat balonkem a ono nic. Řekl jsem si ty vole měl jsi to zalít naftou. Tak jsem se dal do zpětné demontáže filtru abych ho zalil protože se mi to nepovedlo zalít namontovaný. Co čert nechtěl při odpojování jednoho přívodu nafty se mi povedlo ulomit jeden přívod na tom novém filtru. V tu chvíli jsem si málem začal trhat vlasy. Takže jsem tam dal zpátky ten starý. Musím říct že ten kdo vymyslel že ten filtr bude za podběhem by potřeboval dát pěkně přes čuňu. Je to muj čtvrtej diesel a ty to měly všichni hned u motoru takže práce na pár minutek. Takže musím koupi opět nový filtr a vyměnit

Michal Hanák

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Bílina
Registration date : 25. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Wed Jan 01, 2014 8:50 pm

Zdravím chlapi v novém roce, tak jsem měl klid s autem než jsem vyměnil olej a filtry. Auto najednou dlouze startuje a před výměnou startovalo tzv. na drc, kdy se protáčel motor jen malou chvilku. Teď to trvá nak 8s a jakoby se tomu moc nechtělo ikdyž startér pěkně točí rychle. Baterka O.K. a palivo taky. Myslíte že změna oleje z Divinol 5W-30 acea C2 na Elf 5W-30 acea C3 je příčinou? C3 je podle výrobce pro moje auto origoš a tu C2 mi tam dal servisman, že je lepší. Je možné že by byl hustější a nebo něco jiného? Když jsem ho lil do auta tak mi přišel dost hustý. Nebo jiná možnost? Díky za vaše nápady. Ještě zkusím žhaviče rychlou kontrolou podle Svara tady na foru. Mějte se a šťastný rok 2014  Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  svar Thu Jan 02, 2014 8:59 am

Možná to nesouvisí s výměnou oleje, snad shoda náhod, ale mrkni na snímač otáček u setrváku, jestli není špinavý. Mění se pak magnetické pole a může později reagovat.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Thu Jan 02, 2014 8:54 pm

Tak jsem asi našel příčinu. Když jsem kouknul před startováním pod kapotu na palivovou hadičku od balonku k filtru paliva tak tam byla pěkně velká bublina. Zkusil jsem balonkem natlakovat palivo a bublina se hnula směrem k filtru. Asi jsem špatně uzavřel nebo odvzdušnil filtr a jde tam vzduch. Až budu mít nový filtr s novým těsněním, tak si dám hodně záležet. Když jsem po natlakování zkusil startovat tak to zase startovalo déle a jako když tam jde přerušovaně palivo. Jak u staré 120-tky když není nasátý benál. Tak to asi bude problém. Sned to odstraním a bude to v pohodě. Na to čidlo setrváku se zkusím taky podívat když už budu dělat jedno. Díky za pomoc a dám vědět.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  berko Thu Jan 02, 2014 9:15 pm

mrkni radši na ty tvrde hadičky zda nějaka neni prasklá a nepřisává si vzduch,ja takhle skončil v Liptovském Mikuláši....myslim ty hadičky co jdou k filtru i k čerpadlu.balonek s hadičkou stoji asi 2 000kč
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 07, 2014 6:53 pm

Tak snad hotovo, byla tam velká bublina jak jsem to dával dohromady a málo odvzdušnil. Bál jsem se toho ale po opakovaném sundání kola a lopotě s plastem podběhu jsem si řekl, že není co pokazit, maximálně bude odtah. Tak jsem to odvzdušnil pořádně až tekla haičkou jen nafta a je klid. Kontroluji pravidelně a žádné bubliny ani úkapy.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 10, 2014 8:32 pm

Zdravím pánové, tak se mi opět začal zavzdušňovat palivový systém za balonkem před pal.filtrem. Vyměnil jsem filtr i gumičky, pořádně dotáhnul a hadičky pořádně nacvaknul, pořádně odvzdušnil, několikrát projel a vždy před výjezdem zkontroloval a dva týdny nic - a teď je tam zase vzduch. Sice ne tolik jako před opravením ale je tam. Startuje normálně. Crying or Very sad  Nemá někdo nějakou spásnou myšlenku? Díky a mějte se. Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  svar Tue Feb 11, 2014 4:30 pm

Mám tam bublinu pořád. Je pravda, že je stejná. Pokud by se zvětšovala, tak jsou to příznaky nějaké netěsnosti na sací části od nádrže k balonku. Bude padat nafta a horší starty.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  sali Wed Feb 12, 2014 10:30 pm

Já hlásím, že mezi filtrem a balonkem menší bublinu pozoruju taky. Čím větší zima tím větší bublina (-15 = 2cm bublina). Minulý týden jsem si toho všiml a konzultoval v servisu. Odpověď byla, že malá bublina nevadí a je to vpořádku.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 681
Age : 45
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 17, 2014 8:15 pm

Tak končím pozorování bublin, je to stejné a startuje normálně. Tak jsem zvědav, co bude další téma sledování.  What a Face
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  svar Tue Feb 18, 2014 5:35 am

R-ježek napsal:Tak končím pozorování bublin, je to stejné a startuje normálně. Tak jsem zvědav, co bude další téma sledování.  What a Face
Když budeš moc chtít tak si něco najdeš  cheers 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  mistrli Sun Mar 16, 2014 10:22 am

Zdar,
taky přispěji se svou "bublinou". Poslední dobou se mi stává, že po cca. 5-10 min. jízdy dojde k náhlé ztrátě výkonu na 2-3 sec. jako by došla nafta. Po tomto vynechání však už auto jede naprosto normálně. Se starty také není žádný problém. Rovněž nezáleží zdali je motor zahřátý nebo studený. Dnes jsem tedy zkontroloval hadičky a u vypnutého motoru "objevil svou bublinu". Po nastartování jsem uviděl toto: http://mistrli.rajce.idnes.cz/Nafta/#Nafta.jpg. Pravděpodobně tedy někde dochází k přisávání vzduchu do systému, nic zatím však bohužel nemůžu najít.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Thu Mar 20, 2014 9:25 pm

No tak to přisává hezky, nemáš tam instalovaný vodíkový vyvíječ? Toho vzduchu je tam fakt hodně. Dej pak vědět co to bylo. U mne se na chvíli bublina ztratila ale cca po týdnu je tam znovu ale stejná a žádné problémy. Ale stejně ji pořád pozoruji abych věděl, kdy se to změní abych sledoval při jízdě rozdíly.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 12:44 pm

Tak ke špatným startům - mám opět dotaz jestli jste někdo neviděli příhřev nafty přímo v potrubí nebo u palivového filtru, je fakt, že zas vše fachá jak má a nemám co řešit tak mne napadlo, jestli něco takového vůbec existuje. Něco jako výhřev zpětných zrcátek. Nešlo by to vyrobit jako že by se natáhnul odporový drát nebo síťka na potrubí a že by to dávalo třeba do 30°C jen aby se prohřála nafta?


PS: koukal jsem na net a co takhle do nádrže totok? http://www.karavan.cz/_300_070-ohrivac-vody-v-kanystru-x-12v-30w.htm
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:14 pm

Viděl jsem u náklaních fitrů předehřev přímo ve filtru.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:17 pm

A taky jsem narazil na topné folie a začínám malinko špekulovat že bych to zkusil nalepit na palivový filtr a zapojit přes vypínač na elektriku asi od světel, nevím. Je to blbost? Laughing
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:19 pm

Ten ohřívač do kanistru by se dal použít přímo do nádrže ale nevím jak moc se nahřeje aby pak nafta nevařila nebo se neroztekla přímo nádrž.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:21 pm

Pokud natankuješ zimní naftu a nebude 30 pod nulou, tak nemusíš nic vymýšlet cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:52 pm

Tak zase nic. Ale nápad by to byl dobrý, nebo ne?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Spatné starty Empty Re: Spatné starty

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru