Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klepání motoru

+4
Sedli
maky
mistrli
svar
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Klepání motoru Empty Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Fri May 23, 2014 2:19 pm

Zdravím vás pánové. Poslední dobou pozoruji zvýšený hluk od motoru. Je to takový traktorovy zvuk. Není rozdíl jestli je motor studený nebo teplý. Ze vzrůstajícími otáčkami se zvuk stupňuje.Nejvíce je to slyšet, když je motor v záběru. Co jsem a netu nasel , tak by to mohly být zanesené vstriky. Jinak ojnicni ložiska byly měněny při 150000. Napadá vás jiná varianta?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  petr novy Fri May 23, 2014 6:38 pm

co tankuješ za naftu ? Já už jenom verva diesel..a po 100 km po dálnici jsem musel přiložit ucho ke kapotě, abych něco slyšel..tím chci říct, že i kvalita paliva může mít vliv na chod a hlučnost motoru..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Fri May 23, 2014 6:48 pm

Tankuju jak zasviti hladový oko. Nerozlišuji jestli je to Benzina nebo Tesco. Vždyť je to jedno, benzinky to berou z jedné velké nádrže. Čistě náhodou jsem narazil na čištění vstriku v domácích podmínkách. Je to dost drastické ale jak se zdá funkcni. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=206928
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  petr novy Fri May 23, 2014 7:45 pm

čištění vstřiku na profi úrovni..cca za da tisíce..je to lepší než jak se to dělalo do teď..napojí ti sání a komplet..komplet vyčištěné. V liberci to dělají v servisech autokelly. Jinak to palivo nepodceňuj..klepání, detonace..cetanové číslo..atd.. dražší palivo, ale nižší spotřeba - ověřeno. Jen nevím, jak moc ti to klepe..vizuální kontrola , jestli je všechno zapojený...hadičky, atd. Ale to klepání - detonace paliva..atd.. zkus natankovat tu verva diesel 100...když nezkusíš, nevíš...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Sat Oct 25, 2014 6:02 pm

Už to někdo zkoušel?

Používá se TEC 2000 nebo VIF. Co jsem našel na netu tak je to drastické ale velmi účinné.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Nov 04, 2014 8:01 pm

No chlapy koukal jsem na videa škodováků a VéWéček a asi to není zas tak špatné. Jen jsem nepochopil, to z té hadice co vede naftu z nádrže přes filtr a kde je u nádrže podávací čerpadlo nic nepoteče proudem jak jsem si myslel? Jak budu mít 24.h službu tak to provedu a uvidím jak se to bude chovat. Tak po 24.11. 2014 dám vědět, jestli má čím jezdit a jestli to pomohlo k lepšímu chodu motoru. VIFu 3x nazdar.
PS: používám VIF od koupi auta v r. 2009 tak jsem zvědav. Kdo chce koupit levně tak http://www.red-rider.cz/
Sám budu objednávat 5l na zimu
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Wed Nov 05, 2014 7:15 am

No a máme vůbec nízkotlaké podávací čerpadlo?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  svar Wed Nov 05, 2014 8:03 am

Karlučo napsal:No a máme vůbec nízkotlaké podávací čerpadlo?
Je integrované ve vysokotlakým. Jinak by to nefungovalo.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 05, 2014 6:38 pm

No moc mi to nepomohlo ale budu tedy předpokládat, že to funguje tak, že když čerpadlo na motoru začne tahat naftu, tak se při poklesu tlaku nebo při podtlaku v potrubí sepne čerpadlo u nádrže? Jinak mi to nejde do hlavy, protože když za jízdy slyším zezadu vití podávacího čerpadla např.při zvýšení rychlosti tak mne napadlo, jestli to nebude stříkat naftu ven. No uvidím 24.11. ve službě. What a Face
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  mistrli Wed Nov 05, 2014 6:41 pm

Zdar, dávám VIF od 11/2010 a jezdím za viz: http://www.spotreby.cz/renault-grand-scenic-1-5-dci-78-kw-105-hp-7-mist-a1734/?page=1 a zatím vše bez problému. Koupil jsem auto 3/2009 kdy mělo dle tachometru a ověření u Renaultu servisu ČR 122300 km, ale bylo po celkovém GO motoru. Zároveň mně bylo doporučeno, že motor je vlastně nový a mám jezdit jako s novým - v záběhu. motor šlape jako hodinky. Chystám se na výměnu šálků na na ojnicích na klice - preventivně.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 05, 2014 6:43 pm

No to je fajn zpráva. No ty šálky na klice, jak to vypadá a dá se to nějak lehce udělat a popřípadě co hrozí, když se to pokazí nebo zadře či co?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  mistrli Wed Nov 05, 2014 7:44 pm

Šálky ... to je otázka.. Dle různých fór a témat a známých je "doporučováno" u těch našich dCi motorů po cca 120-150 000km tyto šálky vyměnit. Je to údajně z důvodů, že nemají zámky a tudíž je pravděpodobnost, že dříve či později dojde k "protočení" na klice a tím k devastujicímu poškození motoru. Má se za to, že interval výměny oleje dle výrobce je 30 000 km a to je je ten problém... Já měním max. po 10-11 000 km. Jelikož si, ale auto ponechávám z různých důvodů (jednak velká spokojenost a samozřejmě finance Very Happy )ještě nějaký ten pátek, tak prevence je prevence.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 05, 2014 11:33 pm

Tak jsem kouknul na youtube na výměnu těch šálek a to bohužel na parkovišti nedám - to bude muset auto do servisu. Mám necelích 108 tis.km a olej měněný každý rok zhruba po 10 - 13-ti tis. tak snad to bude v cajku. Asi to nejde nijak poznat, že je to K.O. No budu na to myslet a jak bude za dva roky výměna oilu tak mne to asi nemine.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  svar Thu Nov 06, 2014 7:29 am

R-ježek napsal:Tak jsem kouknul na youtube na výměnu těch šálek a to bohužel na parkovišti nedám - to bude muset auto do servisu. Mám necelích 108 tis.km a olej měněný každý rok zhruba po 10 - 13-ti tis. tak snad to bude v cajku. Asi to nejde nijak poznat, že je to K.O. No budu na to myslet a jak bude za dva roky výměna oilu tak mne to asi nemine.
Na parkovišti opravdu ne. Jedině, že by tam byl hlubší kanál. Mám najeto 205000 na origo šálech a zatím nic. Doufám, že to tak zůstane i nadále.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  maky Thu Nov 06, 2014 7:34 am

Zdravím syncí, tak mi tato diskuze 05 nedala abych nesdělil své zkušenosti ze svého brožovaného života, tak za prvé moudro " proč pod tu kapotu čumíš??? to se koukáš proč to jezdí???" říkával můj tatík!!, ale skutečnost je taková, při chodu motoru se opotřebovávají součástky a tvoří se různé vůle a otlaky ( přesto, že je to železný!!), mám na mysli, že kompozitová ložiska uložení kliky a ojnic se otáčením obrušují a vzniká vůle. To by bylo v pořádku a výměna šálek ( ložiskových misek) by byla na místě. Ale vlivem výbuchů ve válcích vznikají otlaky na klice a spodních šálkách a tím se vytváří ovalita klikových čepů!!! a to je problém. Sundáte staré šálky které mají nějaké vůle a fungují a dáte nové a vzniknou jiné vůle oklepe se to a projede a problém zvýšeného průtoku oleje přes dané ložisko je jiný, většinou větší, a motor ztrácí tlak oleje a je hotovo!!! Ano dobrá zpráva ale je, že buď ti vlasy na hlavě vstanou, když zjistíš, že tvuj mazlík nemá na uložení ložisek zámky a seš nahranej a už nikdy nebudeš mít klidný spaní, pokud neseženeš šálky se zámkama a do domečků nenecháš vyfrézovat na ty zámky zapuštění, přebrousit kliku a máš zase klidné spaní!!! ale dát na stávající stav kliky nové šálky je zadělání si na rychlý konec motoru!!! Nebo zjistíš, že šálky zámky mají ale zase jak si s tím hnul tak vznikla větší vůle a velice rychle se přiblížil konec tvého klidného spaní!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  berko Fri Nov 07, 2014 2:34 pm

223 000 km na origo šálcích a taky zatím nic,olej měním každých 10 000 až 12 000km...kašlu na prodlouženy interval
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  maky Sat Nov 08, 2014 8:07 am

Berko a svar správně, teda pokud motor neztratí tlak oleje a pak je výměna ložisek a přebroušení kliky nutné, ale zase vyvstane problém, při výměně ojničních ložisek se hne ( vyndají ) s písty a pístní kroužky již nesednou jak byly a je další potíž tentokrát se spotřebou oleje a snížení výkonu!!! To znamená přebrousit válce a dát nové písty s kroužkama a čepy!!! = GO motoru!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Sat Nov 08, 2014 4:24 pm

No tak to jsou samé dobré věci - affraid to se raději na vše vykašlu a budu pokračovat jen ve výměně oleje co rok nebo 12000km ale ten rok je dřív. Moc toho poslední dobou nenajezdím Crying or Very sad .
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  maky Sat Nov 08, 2014 7:32 pm

No já roky neřeším, podle mejch zkušeností je důležitej kilometrovej nájezd, a ten já dělám na 15 000km, a jestli je to za rok nebo rok a 3/4, neřeším problém by mohl nastat u svátečních jezdců, kteří auto na podzim hodí na špalky a vyjedou na jaře!!!, olej se usadí a je vymalováno????Ale pokud se šálky neutrhnou, nebo nezačne lágrovat motor tak bych si toho nevšímal, mě např. po startu klepe zdvihátko a to klepe hned po nastartování, klika klepe po zahřátí a snížení viskozity oleje! ( olej se ohřeje a zřídne)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Sedli Sun Nov 09, 2014 1:14 pm

I když už nejsem vlastníkem Renaultu (zloději rozhodli za mě), tak jsem pořád jejich fandem a Scenic je moje srdeční záležitost Wink Proto stále čtu toto forum. Smile
Mám teď Volvo s naftovým motorem. Měl jsem pocit, že motor je hlučnější, trošku více chvěje a když to bylo studené, tak na dvojku to při malých otáčkách lehce pocukávalo a při teplém motoru lehce kolem 1500 ot. také. Pídil jsem se po tom a na netu jsem našl přípravky BG (www.44k.cz). Měl jsem docela strach, jestli to nejsou už špatné vstřiky. Nebo celkově motor zanesenej hnusnou naftou. Použil jsem přípravek BG 244 a cukání zmizelo. Není to reklama, to rozhodně ne, něco podobného dělá Lique Molly a myslím si, že je to asi to samé, nebo něco podobného a účinek bude asi úplně stejný, ale pročištění motoru tady tím mě hodně nadchlo a doporučuji všem. Lidem na jiných forech i klesla spotřeba, to já nepozoruji (jezdím s dvoulitrem za 5,4, tak by asi bylo naivní si myslet, že bude ještě klesat). Zase je potřeba si uvědomit, že technický problém na motoru (klepání kliky a zdvihátka) to nevyřeší, ale jinak je to fakt super.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Sun Nov 09, 2014 3:22 pm

Takových přípravku je na trhu dost. Já znám VIF, TEC2000 ale určitě budou i další.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Mon Nov 10, 2014 7:55 pm

Tak pánové, a co řeknete na https://www.oleje.cz/forum/jak-si-zlepsit-naftu-sam-t1903.html ?
Máte někdo nějaké zkušenosti s jinou aditivací než VIF atd.? Já dávám VIF. What a Face
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Tue Nov 11, 2014 5:22 am

Tak jsem se dostal na 9 stránku a můžu rici, že př naše motory to není. Tohle je pro starý ropaky. Ředidlo odmastuje a je suché tak co to asi dokáže udělat v vysokotlakým cerpadle.
edit: Prelouskano vše. Poznatky: olej+ředidlo+aceton+močovina= úspora paliva alespoň 5%, zvýšení výkonu 20% a hlavně čištění palivové soustavy. Tohle je použitelné na starým dieslu co nemá ty naše serepetičky. Ale fandim těm co se odváží.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Nov 11, 2014 3:17 pm

Tož to je zajímavé, to je fakt, že o comonrailech tam nic nepíší. Jen nějaké rotačky a PD, TD a TDi. No a co syntetický olej 2T jako příměs do nafty na promazání čerpadla atd.? Kus dál v tom foru píší, že to má také zlepšit mazací schopnost nafty a zklidnit motor. Koukal jsem na pár videí jak to borci míchají s naftou a nebo rovnou do nádrže. Má s tím tady někdo zkušenost? Třeba i se starým autem?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Tue Nov 11, 2014 4:20 pm

Kamarád mel staryho ropaka a jezdil na použity fritovací olej a hydraulický olej. Jednou měsíčně měnil palivový filtr a motor fungoval bez problémů. Akorát byl problém když nikdo jel za ním, tak cítil hranolky. :-)
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru