Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klepání motoru

+4
Sedli
maky
mistrli
svar
8 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Nov 11, 2014 6:11 pm

No tak to bych ho asi musel hned předjet abych neměl hlad, Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  maky Wed Nov 12, 2014 9:41 am

Zdravím syncí, tak k tématu přidávání růzejch srágor do paliva sem skončil ve svých 25 letech, kdy sem do benzínu pro žigula 1200,  přidal pár kapek ricínovýho oleje a líh (benzín 92 speciál!!), ale ten se přidával do starých závodních motorů jako pro zlepšení vrchního mazání ( právě, že se do nízko oktanového benzínu přidával líh na zlepšení oktanového čísla a ten ricín aby se nezadírala ventilová vodítka a sedla! např plochodrážní motocykly a pod. 4 takty ),  když sme se s klukama proháněli se Š 100 v amatérské úpravě pro závody do vrchu. Sloužil sem jim jako měřítko jejich pokusů!!, a když mi naprášily kožich tak sem pošolichal žigula a zase sem vyrovnal krok a taky to tak pěkně po závodnícku vonělo, pak mě táta zjebal, že tím tomu motoru dávám na prdel a tyto pokusy sem opustil! Od té doby používám jen obchodní palivo až do letošních prázdnin kdy mi synek do mého chrochty napral  omylem prý jen necelých 10 litrů 95 benzínu! Zjistil sem to hned jak přijel do dvora a nastartoval! Normálně zmáčknu startér a motor ihned naskočil, nyní zatočil ale chytit se mu nechtělo!! Povídám co je?? nedals tam benzín??? Jaks to poznal??? dal, ale jen málo a pumpař blebleble, že to v tak malém množství nevadí!! Ano na vojně jsme do náklaďáků v mrazech dávali 10 procent benzínu do nafty kvůli zamrzání, ba dokonce na autech byla čerpadla a ty když se zapla tak auto jelo nouzově i na benzín!!! Ale to byly staré tatrovky!!! Já sem teda na mém autí když jsem ho s láskou zakoupil dal dle rad na forech ty vylepšovadla, hlavně kvůli vyčištění Egru, ale výsledek se nedostavil, utratil  sem okolo litru navíc a tak sem se rozhodl. že nebudu utrácet za hovadiny a tankuju normální naftu ( je pravda, že je vidět u různej pump pocitově různá kvalita nafty,( přesto, že jsem přesvědčen že se všechna nafta tankuje z jednoho kohoutu v Kralupské rafinérii!!) a jen šmejdi na pumpě do toho lejou různý sračky aby vydělali ještě nějakej chechták navíc bez ohledu že nám ničej naše zlatíčka! Stát ovšem mlčí, páč z prodeje nových aut a PHM má pěkný penízky!!!   Z uvedeného vyplývá, že nejsem zastáncem těchto hokus pokusů, snad je v případě mladejch chemiků kteří bádají na svejch starejch posunovadlech a zkouší kdy se to rozletí a konečně si koupí jinej  pokusnej matroš!! Mám svého mazla na tyto hokus pokusy moc rád a stál pár kaček abych ho s klídkem poslal do nebe!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  berko Fri Nov 14, 2014 12:21 pm

ob jednu nádrž dávám asi 2 dcl motorového oleje do přímo do nádrže,pač nafta obsahujicí biohnus pry tolik nemaže jako nafta bez těchto sraček a tudiž tam šupnu trochu motoráku...šak ono se to neposere když to dostane dvojku motoráku na 60 litru nafty
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  petr novy Sun Nov 16, 2014 6:18 am

ahoj..tady jsou testy..osobně používám VIF.
http://www.red-rider.cz/fotky7309/test_aditiv.pdf
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Sun Nov 16, 2014 2:38 pm

Dneska jsem vyzkoušel drastickou metodu jen na aditivum. Po nastartovani na naftu měl studeny motor 80-82 dB. Měřeno uprostřed plastového krytu motoru cca 2cm nad ním. Teplota okolí 5°C. Použil jsem Super diesel aditiv ( VIF). Odpojil jsem hadicky u čerpadla a napojil hadice s aditivem. Než si to natáhlo palivo tak to startovalo na třikrát. Po nastartování měl motor zvuk jak pět minut před smrtí. Po chvilce se to uklidnilo a motor držel volnobezne otáčky. Upozornuji případné experimentatory, ze se bude kouřit z výfuku vice než je zdravo a samotné aditivum bude dost smrdet. Po vypotrebovani 500 ml VIFu a následném projetí nastaly změny: Motor na volnobech se už tolik netrese a při akceleraci mezi 1000 -2000 ot. je to o dost živější. Následnou hlučnost zmerim nejdříve zítra az motor schladne.
Edit: Po připojení hadic s naftou jsem pomačkal balónek nejméně 30x a stejně motor nastartoval až na počtvrté.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  maky Sun Nov 16, 2014 8:15 pm

Ty problémy se startem, si vyřešíš nalitím paliva do hadiček před napojením na čerpadlo (musí si to natáhnout a odvzdušnit!), a to pět minut před smrtí je způsobeno zavzdušněnou vstřikovací soustavou... De vědět výsledky a foto hlavně zapojení, i když ty máš trochu jinak páč máš 1,5 ale bude to podobné!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Karlučo Sun Nov 16, 2014 8:18 pm

Pět minut před smrtí nebylo způsobeno zavzdusnenim. Aditivum nebylo napěněné.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Mon Dec 01, 2014 11:56 am

Hezký den chlapi, tak mám po čištění vstřiků a soustavy a mám pocit - no spíš je to tak, že při přidání plynu to hodně klepe. Co se mi v autě projel technik od Renault Freiberg když jsem dělal geometrii tak říká že jsou slyšet při přidání plynu ventily. Co jsem koukal na net , tak mám nejspíš nějaký hydroštel. Co s tím aby to neklepalo a abych nerozmlátil motor za jízdy, že mi ulítne ventil do pístu ?Stačí promazat nebo tak něco? A co mám poznatek k tomuto tak mi to dělá po výměně oleje a filtru. Mám předepsaný ELF 5w30, ACEA C3 a dal jsem ELF evolution Full-tech FE, 5W30 ACEA C4-C3 co mi vyšel jako nejlepší pro mého Rendu a potvrdil to i dodavatel podle dat o autu. Je to nějak moc vyčistil nebo není tak hustý a proto to tak klepe? Jinak to jede s nižší spotřebou a lépe táhne.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:10 pm

Špatný hydrostav se chová opačně. Při starým oleji se ozývá a po výměně se uklidní. Klepe většinou při prvním startu, kdy klesne tlak a hydrostav ho neudrží uvnitř.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:13 pm

Tož co to teda může způsobovat že při přidání plynu než se to rozjede to tak cvaká, klepe či jak to popsat? Shocked
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:20 pm

Při pomalým nebo rychlým přidání? To by ukazovalo při rychlým přidání na špatný předvstřik, ale ten si řídí jednotka. Shocked
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:22 pm

Při pozvolném, je jedno jestli rychle nebo pomalu, je fakt, že při pomalejším to dělá slaběji a při rychlém víc. Jo a může na to mít vliv krabička upravující výkon motoru co jsem si sehnal na Ebayi ?
http://www.ebay.co.uk/itm/181569779529?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


Naposledy upravil R-ježek dne Tue Dec 02, 2014 8:24 pm, celkově upraveno 1 krát
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:23 pm

Ta by se na tom mohla taky podepsat. Jde odpojit a natáhnout to do původního stavu? Pak by bylo porovnání
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 8:28 pm

Určitě jde, jen se odpojí od zástrčky z motoru a vrátí se zpět ten co tam byl. Je to nějaké přemostění a má to nějak upravovat nástup turba či co. Rozdíl jízdních vlastností je opravdu velký. Zkusím to dát zpět jak to je původní a uvidím.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  R-ježek Tue Dec 02, 2014 11:41 pm

Tak mi to nedalo a jel jsem to projet a udělal jsem testovací okruh kolem Prahy.
S Power boxem mám tyto hodnoty: délka trasy 41,7 km, 85% jízda na tempomat a dodržování rychlostních limitů, průměrná spotřeba 5,2l /100 km, 2,1l nafty, 67,4 km/h průměrná rychlost

Bez Power boxu mám tyto hodnoty: délka trasy 41,7 km, 85% jízda na tempomat a dodržování rychlostních limitů, průměrná spotřeba 5,5l /100 km, 2,3l nafty, 66,5 km/h průměrná rychlost
Po celou trasu bez provozu a semafory vyšli dá se říci stejně v obou jízdách. Tak moc rozjezdů nebylo.
Akcelerace s Power boxem je opravdu jinde a s jinou spotřebou a to jsem se snažil jet obě trasy hospodárně jak bych jel normálně. Je ale fakt, že při zrychlování s krabičkou to opravdu víc klepe než když jsem kouzelnou krabičku odpojil. A je jedno jestli zrychloval tempomat při přidávání tlačítkem na volantu nebo když jsem se rozjížděl na zelenou z místa. Při jízdě bez krabičky bylo auto lenivější a momentální spotřeba na rozjezdech byla o 1 - 2 l vyšší než s krabičkou. Nejvíc jsem viděl rozdíl ve Strahovském tunelu kdy na tempomat 72km/h s krabičkou ukazoval PP průměrně 5,9 - 6,1 l/100 km a bez krabičky o rovný litr víc 6,8 - 7,1 l/100 km. Tak asi tolik k mému pokusu. Ale to klepání mne stále zajímá.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání motoru - Stránka 2 Empty Re: Klepání motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru