Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rozvody - prosím o radu

+11
maky
Frodo
mildaus
ScenicNoir
medabeda
Kopy
xxmirek
Honza
svar
Lazak
Káča + Míra
15 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Rostini Tue Jan 11, 2011 9:40 pm

Dělá to tak dlouho až se motor zahřeje na požadovanou teplotu a pak si pískne při každým startu ale slovo každý no to už moc nevím. Jsem po vánocích celkem švorc tak se děsím situace affraid a je to v prd....
Maky pod kapotou jsem každou chvilku jen se něco šustne už tam něco hledám.Ale už taky nejsem mladý jinoch a vím že nemá cenu motor nějak trápit. Je to přeci jenom člen rodiny king
Jinak díky za info.
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 50
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  svar Wed Jan 12, 2011 7:16 am

Požadovaná teplota? Provozní? Zkus vyměnit řemen alternátoru, není to zas taková pecka. Když je starší a ztvrdlý, tak při zátěži po startu prokluzuje a pak hezky píská
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  maky Wed Jan 12, 2011 7:36 am

Tak ten řemínek ( k alternátoru) zkus namáznout mýdlem, nebo kalafunou a když bude ticho, máš závadu najitou. Ale já bych to spíš viděl na ta ložiska altíku. Neboj tím motor netrápíš, max. řemen.Máš pravdu v tom, že těch 5 let a 75 tis. km není načasováno, opravdu bych to viděl na ta ložiska. maky No tak sem si přečetl svou radu a zase byly ruce rychlejší než hlavaa hned mi nedošlo slovní spojení už nejsem nejmladší a motor netrápím, auto je členem rodiny, no tak teď mi to došlo, že seš už ve svých letech ke svému autíčku ohleduplný a laskavý, natož abys mu ubližoval, to se cení. Tak to bych se s tím řemenem nestrachoval. občas na něj sáhnout a bude to OK. No a to hlavní sem zase zapoměl, já sem sice rozvody dělal na 120 tis, a 4 letech provozu, ale kladku napínáku sem nechal původní...je klídek,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  pepabor Fri Jan 21, 2011 4:02 pm

ahoj tak jsem si dnes přivez broučka ze servisu byl na vyměnu rozvodů najeto 97000km ale rok 2004 tak jsem to nechal rači vyměnit,rozvody,vodni pumpa a kompletni kontrola vozu vyšla na 10564kč v renault servisu
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  standa Fri Jan 20, 2012 7:27 pm

zdravím, predevcirem jsem byl v servise resit turbo (auto nejelo, byl to nejaky vzduchovy filtr a jeste neco celkem za 3300Kč i s prací) a auto jsem kupoval z FR jak mělo 132k km. Myslel jsem, ze rozvody byly delane pri 120k km, ale zeptal jsem se prave toho servisaka jak to je doopravdy (serviska byla, ale ve francouzstine) a podle vinka me vyjel nejake udajne interni informace o tom kdy a co se meni, a je to prave pri 160 tisicich km (1.5dci 78kW;2007).

Kazdopadne o co se mi jedna, celkem jsem se zděsil, renďa ma tedka najeto 172tisic km a šlape po te opravě jako po másle, ale mam strach jak dlouho tomu tak bude a jestli se da nejak třeba podle zvuku, či pohledem poznat stav rozvodu. Řekl me že komplet i s pumpou a prací vyjdou na 13000Kč - přímo u renaultu. Tolik peněz prostě teď nemám, a v nejbližších dvou měsících ani mít nebudu. ale jezdit je třeba, myslite že je realna vydrž třeba 180000km? už ted jsem 12k km přes a auto je ok, zatím...

Nema nekdo zkusenosti s cenou v neofiko servisu?

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  budulajs Fri Jan 20, 2012 8:38 pm

rozvodová sada stojí asi 2900 bez pumpy a 3500 s pumpou (určitě nech vyměnit i pumpu!) práci odhaduju 1000 - 1500 - v Brně, vyzkoušeno :-)
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  standa Fri Jan 20, 2012 9:14 pm

budulajs: tak to je neskutecne dobra zprava. cloveka co me to udela mam, jen sehnat dily..

edit: mohl bych se jeste zeptat, kde za takove penize? Vsude na internetu vidim ceny s pumpou okolo 5-6 tisíc.

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  budulajs Fri Jan 20, 2012 9:24 pm

něco je v Kelly, ale momentálně není skladem. Vzhledem k tomu že je to označený jako novinka tak možná stačí počkat.
Já ale častěji kupuju díly tady http://katalog.mjauto.cz ale nevím jestli díly o posílají... já si k nim jezdím, mám to kousek.
zkusím jestli bude fungovat přímo odkaz na součástku: http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=sw2a0bAhle&zmm=w284h4r2y2y27473v2q24423446344o243z5k5a4t5&windowid=2&
nebo http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=kqJdqiWlB&zmm=w284h4r2y2y27473v2q24423446344o243z5k5a4t5&windowid=4&
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu - Stránka 2 Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru