Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ventilator topeni

+27
kris
Popenec
Slovak
R-ježek
Fana
maky
Koci
mistrli
musa1975
jirik_h
hop2286
zepfo
stb
Mamut
Jirin_CZ
hank.pv
Hynek
Olin GS
majlo69
sali
hagarko
rkshop
cukino
Kopy
vecino
svar
berko
31 posters

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Pule Thu Jul 14, 2022 4:29 pm

svar napsal:1. vyčistit odvodňovací kanály může brát vodu do sání před řidičem nebo přes kabinový filtr, i když, to by šla voda do podlahy
2. zkontroluj čidlo vnitřní teploty za zrcátkem
3. odpoj svorkovnici od modulu- za kastlíkem v tělese topení a spoj napřímo 12v do ventilátoru- černý silný -, červený silný+ a uvidíš, jestli pojede, zároveň se podívej na stav toho modulu v případě, že nepojede, tak umřel a výměna znamená rozebrat polovinu auta a celou palubku
Hodně štěstí


navíc ad bod 2. bych z pohledu mě jako amatéra řekl, že čidlo vnitřní teploty by s tím souviselo jen v případě fungování klimatizace, ale tady se ten ventilátor netočí, ani když chci pustit obyčejný ofuk bez zapnutí klima. Jestli jsem na omylu, klidně mě z něj vyveď.
Díky
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sat Jul 16, 2022 8:04 am

Přímo od baterie ideál. Stav svorkovnice, jestli není vypálená- vyhřátá. Pak nemá kontakt a nejede. Teplotní čidlo funguje i když není klima v chodu - funguje i na teplo. Může ho ovlivnit i vlhkost, případně oxidace na konektoru
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Pule Tue Aug 09, 2022 6:33 am

Ahoj, tak kanálky byly téměř jako nové, zkontrolováno, na čidle závada nezjištěna, nakonec v servisu vyměněny uhlíky a už to zase jede.
Každopádně ještě jednou díky za tipy.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Tue Aug 09, 2022 7:24 am

Takže si rozdělávali pěkně celou přístrojovku. Asi levnější varianta, akorát je podezřelý, že nedali celý ventilátor za větší peníze Laughing
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Pule Tue Aug 09, 2022 7:47 am

Nebyl to origo servis, ale známý kolegy z práce.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Mon Nov 14, 2022 6:48 pm

Zdarec syncí, tak mi zase přestal foukat větrník a jako vždy akorát když to nejmíň potřebuješ!, No po poslední zkušenosti jsem rozebral, vyndal a první dobrá zpráva - po spojení červených a černých káblů větrak maká !!' Druhá dobrá zpráva, je že Koci má a přenechá regulátor otáček, a zase budu za šikulku!! Díky Petře !,. no a teď ta hříšná myšlenka a zároveň dotaz na odborníky. , Napadlo mě, že bych na zlodějky vytáhl černý a červený dráty z konektorů a dal je na vypínače např do kastlíku a kdyby se to zase porouchalo, tak nouzově zapnout ty vypínače a alespoň na plný výkon by ten větrák běžel ??? nebo se pletu?? A co takto rovnou spojit ty dvě černý kostry a na ten vypínač dát jen ty červený ?? Co vy na to mistři od elektriky praštěný ?? Je to out, nebo by to bylo sice nouzové, ale přece jen nějaké řešení ???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Wed Nov 16, 2022 9:16 am

Jistota je každý kabel solo. Mohlo by to fungovat. Mám tušení, že ventilátor je ovládaný kostrou.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  sali Wed Nov 16, 2022 12:08 pm

Chlapi a netečou tam v tomto místě velké proudy? Nechtělo by to spínat přes relé?
Jo a máky má automatickou klimu, co na to ovládání když ho objedete?

Hoj Sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Wed Nov 16, 2022 1:36 pm

No to nevím, ale pokud by se to odpojilo od toho regulátoru a spojily ty dva kablíky tak by to jelo na plný výkon jako topení na plný pecky? Ale to by ztratilo tím odpojení ( musela by se stejně rozebrat přístrojovka.. ) smyl pomoci na cestě bez rozebírání a pracného propojování! Zkoušet to nehodlám, abych nezapálil celý autíčko ?? Ale nic méně díky Kocimu, už mám ten regulátor doma a tk hned jak přestane pršet jdu na to . Tak zatím zdarec

maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  maky Thu Nov 17, 2022 11:17 am

Zdarec syncí, díky briskní pomoci kolegy Koci, už vše maká jak má!!, Na ten experiment jsem se vybodl ! Díky za rady a názory.. S pozdravem ať nám to jezdí zadarmo !
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Sun Jun 25, 2023 5:26 pm

Pánové po delší době jdu s prosíkem - čtu zde kdeco a nesu moudrý.

Můj problém - nejde klima(čerpadlo ovšem běží když se připojí natvrdo) - přepínač ventilátoru běhal na 1,2 a 4..... ted běhá jen na 2 No , takže včíl kde je zakopaný pes? (klima je manuální) Nebo spíš nemáte kontakt na někoho v Jižních Čechách kdo by dokázal tohle opravit?
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Mon Jun 26, 2023 7:10 am

Může to být toto, https://www.motora.cz/esen-skv/95SKV046.html že nereguluje otáčky nebo toto , https://www.motora.cz/nrf/38943.html že nespíná tlak v klimatizaci, pokud napřímo kompresor jede
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

maky and MacaC like this post

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Wed Jun 28, 2023 7:52 pm

díky podívám se.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Sun Jul 02, 2023 8:11 am

Tak jsem nějak v řiti, rozebral jsem přístrojovku dle návodů a nějakých videí, ale já mám asi nějakej jinej model než na těch návodech :-D  konektor je evidentně v hajzlu..... jak se dostat k tomu abych vůbec poznal kam co vede a co případně koupit. Jak  mi Svar poslal ten odkaz, tak nevím kde je ten druhý kus zasunutý. Nejspíš bude muset asi ven celá přístrojovka :-(  A asi budu potřebovat i tohle https://www.okauto-eshop.cz/Opravny-konektor-k-regulatoru-ventilatoru-topeni-Renault-Megane-II-Scenic-II-d3914.htm

Jinak mám manuální klimu a auto je nějaký přechodový typ mezi lety 2005/2006

Foto ve spoileru:
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sun Jul 02, 2023 7:01 pm

Jednotka je tu https://www.youtube.com/results?search_query=odpor+topen%C3%AD+s+scenic+2 ,pokud chceš měnit jednotku(odpor) nebo nahradit novou svorkovnicí, tak kabely k ventilátoru střihni a napoj. Nemusíš sundávat přístrojovku. Ta jde dolů akorát , když ventilátor nefunguje a potřebuješ ho měnit. Jinak nejde vytáhnout
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Sun Jul 02, 2023 7:46 pm

díky za doplnění.... jen s mojí postavou to bude masakr se dostat abych to nějak napojil Laughing .... no bude sranda
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Mon Jul 03, 2023 7:46 am

Nemusíš tam celý, stačí tam natáhnout ruky lol!. Hodně štěstí scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Mon Jul 03, 2023 5:42 pm

Svare nemáš náhodou ještě odkaz na ten konektor který se zasunuje do toho odporu?(muj je vypálený) hledám jak trotl a našel sem nějakou napodobeninu, ale u toho je v recenzi, že jsou slabé kabely a nesedí... a pak nějaký v OK auto Hořovičky ale za ten chtějí 700kč a ještě mají ted dovolenou Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Mon Jul 03, 2023 7:58 pm

Čislo opravné sady je 82 00 729 298 bacha ať neobjednáš sadu pro automatickou klimu. Ta je jiná. Má dvě svorkovnice. Já jsem to řešil vyřazením svorkovnice a napájením kabelů přímo na výstupy a spojením do čokolády. Fungovalo to skvěle
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Sat Jul 15, 2023 3:23 pm

tak jsem to dnes spáchal, no šílenost - počasíčko jako dělané na práci venku sunny

Takže jsem vyměnil jak odpor tak konektor - naivně jsem si myslel, že to bude stačit spojit spojkami přiloženými ke konektoru,  no nedrželo to že, takže jsem prolezl garáž a našel nějaké zbytky svorkovnic(samozřejmě sem idiot a nevzal si z práce nové, kterých tam mám hafo Embarassed ) Takže jsem to nějak spojil a ventilátor funguje. Ovšem klima nenaskočila, takže další pokus bude to tlakové čidlo - orientačně bude asi hodě dobře přístupné že? Laughing Laughing

A prosím tuten konektor mi najednou vypadl když sem se hrabal u ventilátoru (sotva jsem se tam vešel) - nevíte jestli je pruser že není zapojený nebo tam byl jen tak hozený?
fotky:

Celá zabavička mi trvala od pul 9 do dvou hodin lol! ( při každé změně pohledu do nějaké nestandardní pozice jsem zažíval kolotoč jak po opici lol! )

Takže se bude hledat závada dál mno.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sun Jul 16, 2023 10:39 am

Tlakový snímač je samozřejmě až dole na trubce od výměníku. Je v úrovni alternátoru na spodní hraně chladičové stěny. Přístupný- samozřejmě blbě, je shora, 12 klíč (nejlépe na provázek) a vyměnit, případně zespodu- oddělat spodní kryt motoru a natáhneš ruku pod chladiče. Ten konektor není z osvětlení kastlíku?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  MacaC Sun Jul 16, 2023 10:43 am

není světlo svítí.... ono je tohle na tom svazku od topení, je to nastrčené v šedém návleku asi aby se nepřehříval.....jako všechno funguje tak si říkám že kdybych to někde vyškubnul tak se to ukáže. No ještě jsem přemýšlel zda to nebylo od teplotního čidla co je na přístrojovce.....


edit hledal jsem tady na foru až nápadně se podobá jako tyhle v tom čidlu :-D zde : https://grandscenic.forumczech.com/t1787-nev-nkdo-co-je-to-za-idlo#21635
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni - Stránka 6 Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru