Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodelavka tempomatu

+7
Popenec
Koci
KŇAF
sali
Hynek
svar
_Mickey_
11 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Dodelavka tempomatu - Stránka 2 Empty Re: Dodelavka tempomatu

Příspěvek  Hynek Mon Mar 22, 2010 1:07 pm

Souhlas, řešíme tempomat. Evil or Very Mad
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Dodelavka tempomatu - Stránka 2 Empty Re: Dodelavka tempomatu

Příspěvek  svar Wed Mar 24, 2010 6:10 am

Cenově platí to, co psal sali, mechanici od Renaultu tuto akci zatím nedělali, nikdo to po nich nepožadoval. Evil or Very Mad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dodelavka tempomatu - Stránka 2 Empty Re: Dodelavka tempomatu

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jul 02, 2010 8:38 pm

Tak panove a damy, musim vam s hrdosti oznamit, ze uz mam v autiku fungujici tempomat :-)
Sice zatim jeste neukazuje na displeji, ale to poresim, az pojedu na "preventivku" s rucni brzdou.
Jenom pro informaci, jak jsem se k tempomatu dobral.
Nejdriv jsem pozjistoval, co je treba a zjistil nasledujici:
1. Potrebujete konzoli pod volant s ovladanim tempomatu a s krouzkem, kterym prochazi draty dal do volantu (nebo jenom cudlik na ovladani tempomatu a onen krouzek).
2. Novy airbag, protoze ma vykrojeni na umisteni tlacitek na volant.
3. Tlacitka na volant (vsechny volanty maji jiz pripravu na umisteni techto tlacitek, takze volant netreba).

Ja jsem na to sel tak, ze jsem prubezne prochazel www.allegro.pl, kde po zadani hledani "scenic II tempomat" vybehne par nabidek na vyse zminene veci. (napr. http://allegro.pl/item1078024857_przelacznik_zespolony_tempomat_tasma_scenic_ii.html nebo http://allegro.pl/item1079998091_megane_ii_scenic_ii_poduszka_kierowcy_tempomat.html).
Cilize...
Dily k bodu 1. se jmenuji PRZEŁĄCZNIK ZESPOLONY a da se sehnat kolem 200 zlotych. Pri soucasnem kurzu to je cca 1400 + poplatky za prevod penez do zahranici + postovny.
Komunikace s Polakama je pomerne zvlastni, protoze na allegru maji zakazan prodej do zahranici, takze to nemuzete koupit primo a musite jim psat mejly a doufat, ze se ozvou. Obcas na me slusne prdeli. Me tenhle dil vysel se vsim vsudy na 1600,- Kc.
Airbag (bod 2.) se da sehnat taky na allegru, ale chce to trosku trpelivosti. Par tydnu tam vubec nebyl v nabidce a potom jich bylo nekolik, ted je jich zase malo. Takze je treba byt trpelivy a hledat predmet s nazvem airbag kierownice nebo tak neco ;-) Me se ho na allegru zrovna sehnat nepodarilo, takze mi ho jeden zdejsi nejmenovany clen osobne koupil v Polsku na burze a poslal (3800 sakumprdum). Airbag se da sehnat kolem 500 zlotych, cilize cca 3500.
No a na zaver packy. Pri hledani vyskakuji pod "scenic II tempomat", ale....nejak jich moc neni. Samotny packy byly kolem 50 zlotych, coz je sranda. No nicmene ja je nesehnal. Uz jsem si zoufal, az me napadlo hledat "scenic II kierownica" a ejhle...cele stado volantu, vcetne tlacitek tempomatu. Cena kolem 200 zlotych, takze 1400. No, nevydrzel jsem cekat jen na tlacitka a objednal volant i s cudlama. Takze dorazil za 1600 i s postovnym.
Naklady na dily tudiz: 1600 + 3800 + 1600 = 6800.
Musim poznamenat, ze vsechny dily, co jsem kupoval prisly vzorne zabaleny, pomerne brzo po zaplaceni a hlavne - vypadaji jako novy, snad lip nez moje v aute ;-)
Dneska mi to jeden manik namontoval (sam jsem se trochu bal, ale asi na tom vubec nic neni, aspon dle servisniho manualu), ale jeho diagnostika to neumela aktivovat, ale funguje to ;-)

Zitra vyrazime smer Brno (nejakych 300 km), tak doufam, ze tempomat poradne vyzkousim. Takze, kdo chce nejake rady a informace, po dovolene jsem vam plne k dispozici.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Dodelavka tempomatu - Stránka 2 Empty Re: Dodelavka tempomatu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru