Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nestartuje Renault Scenic....

+6
Lazak
bambinot
Prašík
svar
hudy
bobik
10 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Wed Apr 28, 2010 8:05 am

Dobrý den všem tu . Vyskytl se mi větší nebo menší to tedka ještě nevím problém. Auto nemůžu nastartovat . Low battery mi to nepíše a displej ukazuje jako že je vše o.k. , benzín je , svíčky a všechny filtry i olej byli vyměněné nedávno , ale auto točí se startérem jenom ne chytnout . Tedka řeším čím by to tak mohlo být . Slyšel jsem že možná startovacím relé , nebo slaba baterie ale ješně ne na text low battery . Tedka ji jdu změřit kolik má. Občas mi to udělo ale pak to chytlo a tedka už to nechytne vůbec . Pomohlo by to nastartovat přes kabely . Obešlo by se s tím to relé to nevím a nevím co dál zjistit . Je to první renault scenic r.v. 11/2003 . Zkusí m iněkdo tu poradit ???? Všem moc děkuji blbý je že stojím před barákrem a nikam se s tím nedostanu alespon abych to nastartoval pak už to případně někomu zavezu elektr.
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Wed Apr 28, 2010 9:17 am

Takže tam mám původní baterii z Renaultu r.v. 11/2003 , 12V/60Ah/540A en . Napětí na svorkách akumulátoru při připojených kabelech do auta - prostě normál tak je cca kolem 11,58V-12V , při startování klesne napětí na cca kolem 9,50V . To magické oko uvnitř je černé , ani zelené ani červené . To znamená bud nabít nebo rovnou vyhodit ? Ale že to nepíše low battery . ???
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  hudy Wed Apr 28, 2010 9:27 am

O té hlášce low battery už zde na jiném místě byla řeč. V návodu k použití vozidla je psáno, že hláška Low battery svítí v případě že baterie v KARTĚ je slabá
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  svar Wed Apr 28, 2010 2:24 pm

Obecně platí, že by napětí při startu nemělo klesnout pod 10 V. Zkus baterku dobít ( nabíječkou) a uvidíš, co na to bude říkat. Jak budou vřít články, měly by začat zhruba zároveň. Když nebude spolupracovat, pak dobít pendrekem. scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Thu Apr 29, 2010 5:57 pm

Tak baterku jsem dneska dobil a dal do auta a nic . Točí to jako blázen ale prostě motor nenaskočí , displej žádnou chybu nepíše vše jakoby o.k. , benzín je , svíčky new , tak už opravdu nevím . Startovací relé myslím si že to nebude protože startér točí , tedka snad jenom palivový filtr ucpaný nebo palivové čerpadlo . Jinak pojistky jsou taky o.k. Ale že všechno funguje a nikde to nic nepíše na palubce . Fakt už nevím a jse mz toho na prášky . není tu nějaký odborník nebo alewspon člen klubu z Hradce Králové nebo okolí který by mi dokázal pomoci nežli to dám za hříšný peníze které nemám do Renaultu protože už fakt nevím .
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  Prašík Thu Apr 29, 2010 6:15 pm

Možná to někde píšeš nebo jsem se přehlédl, ale co máš za motor?

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Thu Apr 29, 2010 6:19 pm

Snad to bude takto stačit . 1,6 - 83kW / 1598cm / JM / JMOJ / JM0J0H / K4M T 7 /
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bambinot Thu Apr 29, 2010 6:39 pm

Zdravím kolego,
jednou jsem měl něco podobného, ale ne u Rendla, auto točilo a vše se tvářilo normálně, "pouze to hlavní nešlo,čerpadlo nedávalo benzín"! Tobě funguje? Pojistky máš v pohodě? Pokud se mi to podaří, tak ti sem dám foto pojistkové skříně u motoru, nedávno jsem ji měl venku a našel jsem pod hlavní deskou s pojistkama a relé dalších 6-pojistek. Já mám nafťáka a tak nevím, jestli to bude stejné u benzínu.
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  Lazak Thu Apr 29, 2010 6:50 pm

Kdysi mi toto dělal Ford |Scorpio 2,0i DOHC a pomohlo roztažení.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Thu Apr 29, 2010 6:55 pm

Jj děkuji moc tuto skřínku jsem po dlouhém hledání našel , ty vrchní pojistky jsou o.k. akorát nevím jak se dostat k těm spodním a jaká by mohla být pojistka na palivové čerpadlo . Super by byla fotka ale samozřejmě postačí i návod .:-) Jinak děkuji moc všem který mi tu radí všem moc děkuji hlavně abych to zprovoznil ....
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bambinot Thu Apr 29, 2010 7:20 pm

Musel jsem odmontovat kryty baterie a pojiskový skříně, odpojit a vyndat baterii, porozpojovat všechny konektory ze skříně. Pod přívodními kabely do skříně je šroub na 13-klíč, ten vyšroubovat a potom sa dá celá skříň vysunout směrem k baterii. Když jsem celou desku vysunul, tak tam jsou ještě ty pojistky, 40 a 60 A. Bohužel nevím k čemu, je to bez popisu a symbolu
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  Prašík Thu Apr 29, 2010 7:28 pm


Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  svar Fri Apr 30, 2010 5:40 am

Tak bych tady tyto projevy tipnul na snímač otáček. Pokud nedává signál, tak nespustí vstřikování
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  Prašík Fri Apr 30, 2010 7:12 pm

co čtečka karty. Startér točí, ale karta není rozpoznaná tak čerpadlo nedá benzín. Máš dvě karty nebo jen jednu?

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  berko Fri Apr 30, 2010 8:31 pm

palivove čerpadlo vrčí?odpoj přivod benzinu a pokus se nastartovat,když bude benzin střikat tak pokračuj v hledani a když ne tak maš bordel v nadrž ia pokus se porfouknout hadičku,další možnost je ucpana přepadova hadička co jde z5 do nádrže
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  sali Sat May 01, 2010 8:16 am

Přikláním se ke svarovi podle všeho snímač otáček. Pro majitele Renaultu je dovednost vyčistit kontakty na snímači otáček stejně důležitá jako umět vyměnit pijistku. Pravidelně jsem čistil R 11, Megana taky, jenom čekám kdy se ozve Scenic.
Kartu můžeme vyloučit, pokud by byla chyba ve čtečce tak by se zobrazila některá z těchto zpráv: Chyba elektroniky, Chyba karty, Karta nedetekována.
Snímač otáček je takový motýlek na setrvačníku z horní strany na spoji motoru a převodovky. Na obrázku díl č.4
Nestartuje Renault Scenic.... Snmaotekscenic
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Sat May 01, 2010 8:31 am

A můžeš mi prosím tě poradit jak se to dá vyčisit , myslím vyndat a co s tím mám udělat a na co si mám při tom dávat pozor díky moc .
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  sali Sat May 01, 2010 8:49 am

Rozpojíš ten kabel co do toho vede, vhodným nástrojem vyškrábeš všechnu oxidaci, napružíš kontakty a prostříkneš kontoxem. U Scenica se k tomu snímači, ale budeš muset nejdřív probojovat cestou vyndání baterky.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Sat May 01, 2010 8:58 am

Takže jak jsem pochopil nic se nemusí vyšroubovat ven , myslíš si že by jsi byl tak moc hodný mi to vyfotit přímo kde to je v autě pár fotek stačí mobilem . Díky moc odpoledne bych se na to asi mrknul.
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  svar Sat May 01, 2010 12:22 pm

Šel bych ještě kousek dál. Vytáhnout snímač a očistit. Občas se u nich ukážou nachytaný piliny, který brání průchodu signálu. Očistit kontakty samozřejmě, pokud možno mechanicky. Přípravky stylu sprejů jsou dobrý na chvilku a pak je oxidace ještě horší
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  nera738 Sat May 01, 2010 2:01 pm

ja sa prikláňam tiež k tomu snímaču. mám síce diesel ale sedliacky rozum ma tam vedie. ale, nepomohlo by to spustiť z kopca? keď bude mať kolesá v pohybe možno mu dopne že sa nehýbe už len motor.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Sat May 01, 2010 3:14 pm

Tak to vypadá že to bude asi s největší pravděpodobností spínač o kterém tu všichni mluvíte zahýbal jsem pouze konektorem kam sem dostal a chytlo to napoprvé , to znamená že to budu muset vyndat a prostříknout ten konektor , ale chtěl jsem poprosit se zeptat ten je pouze nasunut nebo má na vysunutí nějakou pojistku ? A ještě se zeptám vysouvá se to směrem k palubce nebo od palubky směrem k masce já tam totiž nevidím a dělám to po hmatu . Ještě se zeptám ztratil jsem kod k radiu lze toto kodovaní uplně zrušit nebo jak to lze znovu zprovoznit ? Kod byl ale uz jednou nebo 2x měněn.Ty nástroje kterýma to vyndám asi nemá někdo aby mi sem hodil fotku zkusím je vyrobit.

JINAK ZATÍM VŠEM TU MOC A MOC DĚKUJI ZA RADY A NAPADY A HLAVNĚ POMOC .......OPRAVDU MOC VŠEM DĚKUJI ....
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  nera738 Sun May 02, 2010 8:34 am

tu je stránka na odkódovanie rádia http://forum.eserviceinfo.com/index.php?sid=5f4efc37b6ec49a6b7cf71f3eea8bbe5
rádi vyberieš pomocou klincov. asi 80-ky
strčíš ich do dierok na bokoch rádia zatlačíš do bokov a vytiahneš. na boku rádia sú čisla. tie odpíšeš a oni ti pošlú kod. na stranke sa treba registrovať a najlepšie používať prosim a ďakujem. je v angličtine ale dá sa to.
MODEL NO: 22DC279/62T
T0I910
RN279FY0092127
PROD NO: FD0300480092127
7700434423TI910
Made in France nejak takto to tam je napísané.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  bobik Sun May 02, 2010 8:39 am

Jenže mě už u toho rádia měnily kód asi 2x takže tam nebude asi ten původní nebo oni to nějako poznají?
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Nestartuje Renault Scenic.... Empty Re: Nestartuje Renault Scenic....

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru