Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silenblok?

+4
MartinLM-SK
rudasek
RaCeK
Lazak
8 posters

Goto down

Silenblok? Empty Silenblok?

Příspěvek  Lazak Wed Sep 17, 2008 4:37 pm

Začínám mít problém, na volnoběh mi docela třepe autem a má to nepříjemný zvuk, při přidání nebo jízdě je vše ok. Pokud, ale jedu a auto se třeba zhoupne tak jde cítit jak motor zarezonuje, někde jsem slyšel, že odchází nějaký gelový silenblok, nemáte někdo představu o jeho ceně a který to přesně je?
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  RaCeK Wed Sep 17, 2008 6:43 pm

Ahoj pane, bude to ten nahoře jakoby před spolujezdcem, když otevřeš motor. Prý se dá sehnat už cca od 3500Kč, ale rozmezí je cca do 5000Kč. Taky mi to dělá a projevuje se především tím, že se na volnoběh klepe stěrač před spolujezdcem

Tohle mi poslal kdysi Acylpirin na Renault clubu:
horní uložení motoru - silentblok, pro 1.5dCi: AUTOBENEX, obj. č. SA4001789, 2 942 Kč, s DPH 3 501 Kč.

RaCeK

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty vibrace 2.0 Grand 16V

Příspěvek  rudasek Mon Jan 19, 2009 7:06 pm

jojo většinou to je silentblok v pravé straně před spolujezdcem(kapalinový),cena 3300-5000,a jeden ve spodu motoru ,takove brýle ...a je klid

rudasek

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 28. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jan 20, 2009 4:46 pm

Tak mám to isté. Pri státí na križovatke mi klepe stieračom pred spolujazdcom, alebo pri jazde z mierného kopca, keď brzdím motorom a auto sa zahojda počuť z motora jemné zamrnčanie /či lepšie povedané zachrčanie/.
Ak to bude niekto meniť dajte zopár dobrých rád, prípadne foto.

Silenblok? Hornuloeniemotora.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  Kopy Sat May 08, 2010 7:19 pm

Při výměně oleje jak jsem zabral při povolení zátky,všiml jsem si vůle spodního silentbloku motoru.
Autokelly-1400,-,Renault 2 300,-,tak jsem koupil tento nejlevnější,akorát mě stál v pátek 650,- +120,-dobírka
a teď koukám,že ho zdražili na 722,-.
http://www.pop-art.cz/AhxPagPrdDet.aspx?PrdRc=39136
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  fanax Mon Oct 18, 2010 12:06 pm

Mám podobné symptomy, 1.5 dci 78 kW - na křižovatce se klepal stěrač u řidiče, vibrace byly cítit ve volantu, někdy se chvělo i vnitřní zpětné zrcátko. Vyměnil jsem spodní silentblok, byl mírně natržený - bez efektu. Vyměnil jsem velký horní, připadal mi mírně poškozený - po demontáži jsem zjistil že není, přesto jsem tam vrazil ten nový - beze změny. Měl jsem venku i ten horní zadní (záchyt reakce motoru) - vypadá neporušený. Tak už zbývá jen ten levý na převodovce, k němu je přístup jak k penězům, takže jsem se na něj ještě ani nekoukal. Zkoušl jsem natankovat různé druhy nafty, výsledek +- stejný. Co by to tedy kromě toho jednoho silentbloku co jsem neviděl mohlo být? Vstřikovače? Motor běží pravidelně, táhne bez cukání, spotřeba jakžtakž odpovídající, motor si zakouří jen čas od času při hodně razantní akceleraci. Dvouhmotový setrvačník? Má ho vůbec K9K-732? Nic neklape, necinká. Asi počkám, až se to zhorší tak, až bude zcela jasné co to je ... Very Happy

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  Popenec Sun Aug 14, 2011 1:21 pm

Hoj,

jak moc se může motor pohnout v tom uložení před spolujezdcem? (obrázek od Martina). Když né zrovna silně zahýbu motorem, tak v tom uložení to doslova bouchá o ty stěny toho železa ve kterém je ten silentblok vložený. Pokusím se to nahrát na kameru, aby bylo vidět jak moc to dělá. Jde o to, že pokud přejedu nějakou nerovnost, většinou to musí být nějaké vlny jdoucí po sobě na cestě, tak v tu chvíli mi začne něco bouchat z pravé strany. Jde to fakt dost slyšet. Vím, že tyčka stabilizátoru to snad není, protože ta se ani nehne, takže mě napadl právě ten silentblok....

Jo a měnil jste to někdo kromě fanaxe? Ten už tu asi nechodí, tak by mě ještě zajímalo, jak moc je složité to vyměnit.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  svar Sun Aug 14, 2011 6:24 pm

Výměna poměrně jednoduchá. Sundáš spodní kryt, nadlehčíš motor heverem a silentblok vyměníš do původního usazení- otisky starýho
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Silenblok? Empty Re: Silenblok?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru