Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papá olej

+3
berko
medabeda
Lukyn
7 posters

Goto down

Papá olej Empty Papá olej

Příspěvek  Lukyn Fri Aug 13, 2010 7:03 am

Tak máme spolu najeto 5 500 km, ale nemile mi překvapila spotřeba oleje. Chce zase dolít (už podruhé). U relativně novýho (104 000 km) dolejvat litr oleje á 2000 km? to přece neni normální.

Jóó moje babička laguna, to bylo jiný autíčko, lil jsem tam akorát benzín + spotřebák. To neni jako dneska ty mladý, nevychovaný :-D
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  medabeda Sat Aug 14, 2010 9:07 am

Vím,že u benzínu,měl jsem R20tku,R25tku,2xRsafrana byla spotřeba do 1L oleje na 10tis.U posledního najeto 265tis. Twisted Evil
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  berko Sat Aug 14, 2010 12:06 pm

to je v pohodě,normalně pišou že když to papa 1l/1000km nic se neděje až to bude papat 1l/100km tak to je problem ale dej tam 10w40 ten je hustějši a regeneračni připravek pro motory,ja to lil do tempry 1,6 benzin a jezdi ještě dodnes a ma najeto380k,do scenica jsem nalil MOTOR DOKTOR -SMT OIL TRATMENT ,mam najeto po vyměně oleje 6000km a nevzalo si to ani deci
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  palladin Sat Aug 14, 2010 4:38 pm

Niečo podobné som čítal o turbo-benzínových Fiatoch a Lanciách a mohla za to konštrukcia motora, len tam to bolo spomínané, že ak sa pravidelne nekontrolovala hladina oleja, nebol problém zadreť motor. Nie som odborník ale niečo ako vôľa pri piestoch kvôli tomu že to bol turbobenzín. Aj na R21 bol rozdiel myslím v piestnych čapoch pri 2.0 a 2.0 T.
Podstatné je čo hovorí návod alebo servisný manuál, ak si v tolerancii, tak sa tým netráp.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  maky Sat Aug 14, 2010 9:31 pm

No tak to nesouhlasím s palladinem, dnešní motory olej nežerou!!!!! co já vím a mám aspoň si myslím dostatek zkušeností, tak od výměny do výměny(10 až 15 tis. km) si motor pokud není v háji vystačí s rezervou mezi ryskama!!! Ale to že se ti ztrácí olel, a jak píšeš na 2000km litr,tak to nežrali ani Š 1000 MB.!!!!!! přestože mohly tam to bylo výrobcem dovoleno v toleranci. Ale Tvůj problém je s Varovným vztyčením prstu!!!!!
buď ti teče olej u kliky, pod těsněním vany, nebo pod turbem, všechno poznáš na spodním krytu pod motorem a osaháním po všech těchto místech. Další možnost je že máš proběhlé nebo zapečené pístní kroužky, nebo volné ventily ve vodítkách v hlavě a volej to normálně papá, ale to je průšvih, to se bude stále zhoršovat, další možnost je špatný utěsnění hřídele turba. Žádnou z uvedených alternativ Ti opravdu nezávidím.Ještě zkontroluj odvětrání klikové skříně. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  Lukyn Sat Aug 14, 2010 10:36 pm

maky: tvůj názor se mi zdá jako nejpravděpodobnější. Auto jsem koupil na Zličíně a tuto závadu mělo spolehlivě již při koupi, Uvidim jak se pochlapí. Musim si pročíst obchodní zákoník, na co mam a nemam právo, protože pokud to bude vážnější závada, oprava nebude nic levného.
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  fanax Mon Aug 16, 2010 7:12 am

Máme ve firmě Opely Astra G 1.6 (8V i 16V, Classic i starší) a některé z nich téměř 1l oleje na 1.000 km žerou a dle autorizovaného servisu je to normální Rolling Eyes .
Nežere ti ten olej turbo na ložiscích? To bys poznal tak, že bys měl vevnitř totálně zaolejovanou hadici k mezichladiči, u mezichadiče loužičku a pěkně zasviněnou klapku ...

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  Popenec Mon Aug 16, 2010 8:58 am

No mě se to zdá taky nějak moc. Mě po 12 000 - 15 000km zmizí pouze jedna kostička. Ale hlavně koukám na měrku a v pohodě. Přitom už motor má neběhané asi 130 000 -140 000km a dávám do toho 5W-40. V sobotu jsem zrovna měnil olej...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  Lukyn Tue Aug 17, 2010 3:59 pm

Tak jsem dneska mluvil s technikem. U turbo benzínů je normální ztráta 1/4 l na 1000 km. Takže jsem relativně v klidu. Od koupě jsem najel 5 500 km a dolejval jenom litr, ne dva. Z minulého dolejvání mi totiž zbylo ještě 1/4 litru. Takže to neni zase tak hrozný.
Jinak krásný svezení. Krásná spotřeba (pod 8 litrů). Jenom, aby dlouho sloužilo :-).
Těpic :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Papá olej Empty Re: Papá olej

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» Olej
» olej
» OLEJ

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru