Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

+16
Rosta
sali
Rostini
Lazak
edgu1
Pule
Popenec
citron99
maky
Lukyn
mistrli
fanax
Sedli
svar
Pajin
sgt13
20 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Tue Aug 02, 2011 9:32 am

Zdravim Vas.
Po dlhom rozhodovani som na 90% rozhodnuty ze idem do RGS II. Ide mi hlavne o velkost, pohodlie a kufor. Momentalne mam Thaliu 2002 co je naozaj nic moc.
Najvacsia dilema je aky motor. Thaliu mam 1.4 8V, motor za 180 000km ziadne vyraznejsie problemy az na 1x menene cievky a 1x snimac otacok. Cize benzinu od Renaultu celkom verim. Spotreba 6.5 dlhodoby priemer.

Kto mate 1.6 16V? nie je to slabe na tak velke a tazke auto? Aku mate realnu dlhodobu spotrebu? A co presuvnik?
Dalej zvazujem este 1.9dci. Viem ze su 2 varianty. Ktory je spolahlivenjsi? A co spotreba?

Da sa povedat ze sa rozhodujem medzi tymito motormi. Ale ak ma niekto presvedci o 1.5, tak preco nie. Neni som ziadny pretekar... cize pohodlna jazda... preto mi ide viac o to aby sa motor nekazil a mal slusnu spotrebu.

Rocne najazdim cez 20 000 km (okresky, trasy nad 20km) takze diesel by uz nieco usetril. Auto chcem kupit max 5 rokov stare, a max 150 000km. Pri com si treba davat najvacsi pozor?

DAKUJEM VELMI PEKNE.

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Pajin Tue Aug 02, 2011 4:12 pm

Zdravín sice nemám granda ale s motorem 1.5dci 78kW jsem naprosto spokojen jede svižně málá pojistka a spotřeba do cca 5l Basketball Naposledy dovolená Olomouc - Špindlerův Mlýn plně naložen a žádné loudání + různé popojíždění po památkách a pod. spotřeba 4,6l Laughing
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Tue Aug 02, 2011 7:52 pm

hmmmmmmm to je naozaj slusna spotreba..

ako je to zo spolahlivostou? Ake problemy?

nasiel som dobre vyzerajuci GS.. ale uz je predany:

autobazar.sk/inzerat/268557/renault-grand-scenic-1-9-dci-dynamique-luxe/

ten pan dovaza cisto iba RGS z FR a BE. Buduci tyzden vraj pridu dalsie 2 GS tak uvidime:)
ozik.. nemate s nim niekto skusenosti? vraj preveruje kazde VIN s Renaultom a porovnava realne km s tymi v Renaulte... takze snad serioznost aka taka tam je..
kazopadne.. osobne mam v plane si to preverovat...

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Pajin Tue Aug 02, 2011 8:11 pm

Máme na dvoře tři Laughing -syn 2005 já 2006už nový facelift a zeťák 2007 všechny 1,5dci 78kW zatím výměna jedné tyčky stabilizátoru a žárovek nic. Nepočítám oleje ,rozvody a kontrola (doplnění) klimy aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? 19836
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  svar Tue Aug 02, 2011 8:12 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Tue Aug 02, 2011 9:27 pm

to som uz precital davnejsie Wink

stale mam voci tej 1.5 nejaky blok.. asi to bude tym ze som vcera precital tu na fore "pribeh" o palivovej sustave a oprave za 70 000 CZK


Naposledy upravil sgt13 dne Wed Aug 03, 2011 7:53 am, celkově upraveno 1 krát

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Sedli Wed Aug 03, 2011 5:39 am

Každá liška chválí svůj ocas, která ho nemá, říká dobře bez něj. :-D Já mám 1,9 dCi, 96 kw, najeto zatím 41000 km a nemohu si na motor stěžovat. Když je auto plně obsazené a naložený kufr v létě s klimou, tak si myslím, že slabší motor by měl asi problém. Motor tahá krásně od spodu, nemá výrazný turbo-efekt, jak motory stejného obsahu od koncernu VW. Prostě kdybych si Scenica pořizoval zase, tak bych si vzal tenhle motor.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  fanax Wed Aug 03, 2011 8:45 am

Říká se, že se 1.5 zadírají na klice, jenže když si člověk pořádně projde fóra, tak zjistí, že prakticky stejně to postihuje i 1.9. Nejspíš se v ní musí pravidelně a často měnit olej správné specifikace (několik lidí se zadřeným motorem psalo, že dávali plnou syntetiku 0W ...). A určitě tankovat minimálně normální naftu u větších pump ... A EGR se ucpává většinou těm, kteří jezdí jen na spotřebu pořád v nízkých otáčkách (což není případ jen dieselů, můj bratr musel na benzínový Fabii 1.4 16V totálně zasraný EGR čistit několikrát).

Moje 1.5 78kW nenaložená jezdí docela slušně a svižně. I plně naložená se 4-mi koly (bicykly!!! Laughing ) na střeše a se zapnutou klimou nemá problém svištět po dálnici na 6-tku pořád 140. Rozhodně nepostrádám silnější motorizaci. Ale to vše jen do té doby, než je venku 30 a stojím na křižovatce se zapnutou klimou a abych se rozjel, tak musím roztočit turbo a nechat proklouznout spojku, protože jinak bych se nerozjel (asi daň za pouze vzduchem chlazený mezichladič?), to pak nadávám jako dlaždič. Na tomhle motoru se mi líbí, že je kromě těch letních křižovatek fakt dost pružnej, bez protestů se sebere z 1000 ot. a vesele táhne někam nad 3500.

Spotřebu teda rozhodně nemám pod 5l. Po Praze jezdím svých 15 km do a 15 km z práce v létě za cca 6-6,5 (klimu moc nepoužívám), v zimě je to o o něco víc než litr víc. Po dálnici běžně jezdím s 50% zatížením, bez věcí na střeše, zapnutou klimou a rychlostí 130-140 km/h za cca 6,5-7l, s plným zatížením za 7-7,5. Auto mám ale dost těžký samo od sebe - výbava Dynamique, 7 sedaček, prosklená střecha se šíbrem, plnohodnotná rezerva pod autem, pneu 205, ... Pro mě je to ale zcela akceptovatelná spotřeba, předtím jsem měl menší a lehčí Scenic I Phase 2 s 1.6 16V a jezdil jsem se spotřebou o litr větší a dynamika byla o něco nižší. Předpokládám, že s motorem 1.9 by byla spotřeba stejná (nemusel by se tak honit).

Přese všechno co jsem výše napsal, tak kdybych se teď měl rozhodnout, jaký motor chci v GS, určitě by to byl diesel 1.9 s min 88 kW.
Do benzínové 1.6 bych u tohohle auta nešel i když určitě na běžné ježdění stačí (obzvláště např. po okreskách), 2.0 se dá sehnat hooodně blbě (kdysi mě jednou v benzínovém dvoulitru v GS někdo vezl a překvapila mě docela velká hlučnost motoru), u 2.0T bych čekal velkou spotřebu (ale je to raketa! dal jsem s tímto motorem jednu zkušební jízdu, když jsem vybíral současného GS) a s diesel bych chtěl silnější, abych si občas udělal radost i za cenu mírně vyšší spotřeby a vyššího povinného ručení.

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  mistrli Wed Aug 03, 2011 10:31 am

Zdar,
já už jsem své postřehy ohledně motoru rovněž psal v jiných tématech,ale opakování matka moudrosti...
Motor 1.5 dCi 78 kw. Auto mám r.v. 2006(dle VIN vyrobeno 28.12.2006) takže po faceliftu. 7- místná verze s plnohodnotnou rezervou a kromě prosklené střechy plná výbava. Dovezl jsem ho jako 15měsíců staré z Francie a cca.108000km. Ve Francii se majiteli rozsypalo turbo,takže oprava komplet včetně rozvodu proběhla rovněž tam. Přes kolegu jsem dotazoval přímo tento servis a upřesňoval si škody a chtěl seznam všech vyměněných dílů. Takže jsem měl auto po GO a relativně "novým" motorem takže jezdil jsem jako při záběhu.
Teď mám najeto 163 000 km a jediné (kromě náplní) do čeho jsem investoval byly komplet brzdy. Olej dávám ELF EVOLUTION SXR 5W-40 po celou dobu co auto mám a měním po ujetí 11-12 000 km.
Denně jezdím 25 + 25 km do práce a zpět. Půl mimo město a půl město při spotřebě cca 5,5l/100km. Klimatizaci mám zapnutou na "AUTO"po celou dobu provozu (zima i léto)V tomto režimu je motor 1,5 naprosto dostačující!!! Problém nastává až jak píše FANAX výše při vysokých teplotách kdy je klima znát. Ve městě je rozdíl ve výkonech motoru (1,5 a 1,9) absolutně nepostřehnutelný a zanedbatelný.(zkoušel jsem oba dva typy)
Pak je tu ovšem i dálková jízda s plně naloženým autem (např. dovolená) ,tempomat 145km/h a spotřeba okolo 6l což je v pohodě,ale chtít někoho předjíždět : to prostě nejde ...dynamika je fuč.
Závěr je opět přesně jak píše FANAX: s autem jsem opravdu velmi spokojen,ale příště bych už šel asi do 1,9...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Lukyn Wed Aug 03, 2011 10:57 am

Jsem majitelem zde na foru ojedinělé verze 2.0T. Od loňského října alternativní pohon na LPG. Spotřeba benzínu cca 8,5 l, popř. LPG pak 10 l/100 km.
Lepší auto jsem nemohl mít, jede naprosto parádně (160 koní je znát) i když jsme plně naložení. Neni problém sešlápnout plyn v kopci a předjíždět. Navíc odpadává bolest dieslů jako vadné vstřiky nebo turbo a další věci, které se projeví časem. Turbo v benzínu je jinak řešené a snad i vodou chlazené,takže problém by být neměl. Jediná slabina je ta, že na 1000 km turbo papá asi 2 decky oleje. Konzultoval jsem to s technikama i s lidma, co tento motor mají a je toprý naprosto normální.

Pokud bych se měl rozhodovat dnes znovu, 2l torbobenzín jasná volba. :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Wed Aug 03, 2011 11:49 am

chlopi.. dik za rady..

nieco podobne s tymi 1.5 som cital aj na inych forach...

pojdem do tej 1.9

cena medzi 1.5 a 1.9 podla mna nebude ziadna.. uz len najst ten spravny kus.

Co sa tyka spotreby.. ak bude do 7l.. tak to je v poho...

OK ... takze kvalitny olej.. a radsej kazdych 10 000 km.... dufam ze coskoro sa stanem plnohodnotnym clenom;)

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  fanax Wed Aug 03, 2011 11:53 am

Kvalitní a hlavně správný a měnit co 15 kkm i s fltrem. Když tam naleješ "lepší" olej 0W-30(40), tak si zřejmě koleduješ o zadření ... Asi je lepši držet se předepsanýho Elfu, myslím že je tady na fóru o oleji nějaký vlákno.

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  maky Wed Aug 03, 2011 11:57 am

Tož štastnou ruku při výběru a vítej... maky aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? 104611
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  citron99 Wed Aug 03, 2011 5:09 pm

Pokud máš dost korunek, teda eček, tak tady jeden mazel je http://www.renault-brno.cz/duplicate-of-renault-scenic-grand-dynamique-7-mist-2,0-dci-150k-automat.html.
Nevím, proč je napsáno automat, když je manuál, ale je to krasavec. Pokud bych před půlrokem nekoupil, šel jsem do tohoto.
Já mám 1.9dci 96kW, s automatem, zatím jsem najel 15000km s 95% město se spotřebou v průměru 7,1l. Byl jsem velmi spokojen i s předchozím autem taky s 1.9dci, já s ním najezdil 100000km bez problémů.
K 1.5dci se vyjádřit nemůžu, mě na tak těžký auto připadá slabý, ale když kluci píšou, že stačí, tak asi jo.
Přeji ti šťasný výběr a pak hodně klidných a bezporuchových kilometrů Smile


Teď jsem zkoušel odkaz, hází mi to chybu tak tady ještě jeden http://www.renault-brno.cz/ojete-vozy-nabidka.html RENAULT Scenic Grand Privilege 7-míst 2,0 dCi 150k
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Fri Aug 05, 2011 9:28 pm

citron>no je to cukrik.. ale moj rozpocet je tak do 8 000E

zrovna som precital zopar diskusii ... a ta poruchovost DCIciek ma zacina znervoznovat..

ze by som predsa skoncil u 1.6? pripadne na LPG?

jeden taky je na predaj v TN.. asi ho pojdem vyskusat...

radsej budem jazdit za 8 litrov a bez poruch ako za 5.5 a stat a platit v servise... neviem no.. musim to este dobre zvazit..

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Sedli Fri Aug 05, 2011 9:46 pm

Já bych se toho tak nebál. Koukni kolem sebe na silnici. Těch 1,9 dCi jezdí strašně moc. Určitě jich bylo vyrobenejch miliony a určitě bych řekl, že 90 % jich jezdí bez problému. Prostě vždycky se mluví jen o těch poruchovejch 10-ti %, ale zbytek se neřeší. Viděl bych to tak. Ale záleží na Tobě. S tou 1,6 bych si to hodně rozmyslel, protože veškerej požitek z jízdy bude pryč. Tenhle motor jsme měli v Meganovi GT a neoslovil mě. Opět sem na něm neměl žádnej problém, ale prostě to nebylo ono. Chyběla tam 6-tka na dálnici, musel se hodně točit a spotřeba taky žádná extraliga. A když si ještě domyslím to LPG, tak bych to viděl na hodně velkýho lenocha. Ale je to jen můj názor. Každopádně šťastnou ruku pří výběru. ;-)
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  svar Sat Aug 06, 2011 6:47 am

Nikdy nevíš, co kupuješ, pokud nemáš auto od novýho. Musíš věřit v to, že minulý majitel s ním zacházel slušně a dával mu vše potřebný. Už jsem to tu několikrát psal, mám 1,5 dci a jsem nadmíru spokojený. Pro moje potřeby naprosto dostačuje. Není to na závodění- to už mám za sebou, ale na pohodlnou jízdu, při které se kocháš. Občas mi synek vyžene pavouky z výfuku. Jediný místo, kdy je motor slabší, jsou rozjezdy při zaplé klimě, ale dá se to zvládat. Nakonec stejně koupíš něco úplně jinýho než chceš Shocked
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Popenec Sat Aug 06, 2011 8:00 am

Hoj,

já mám sice 1.6 krátkého, ale do granda bych s tímto motorem určitě nešel. Už teď když zapnu klímu, tak je to naprostá tragédie. To auto prostě nejede Rolling Eyes Ale protože nejsem závodník a klímu v podstatě téměř nepoužívám (nedělá mi to dobře) tak je mi to celkem fuk. V plném naložení má už i krátký Scánic co dělat aby vůbec jel a nedovedu si představit plně naloženého Granda. S jinými motory zkušenost nemám, tak nemůžu radit.

Takže za mě 1.6 benzín do granda nepatří.

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Sat Aug 06, 2011 7:40 pm

no .. bol som to kostnut.... tu 1.6 LPG

to moja 75konova paThalia na 195sirokych kolach je raketa oproti tomu.. ono to fakt nejde...

takze nakoniec to budu asi predsa "turbokamna" (vyraz jedneho clena na tomto fore .. to pomenovanie ma fakt dostalo:)))))

uz len hladat a vybrat ten spravny... lenze coked jazenych od sukromnych osob ich je strasne malo... ak vobec.. a vsetko ostatne je dovoz kde to je este vacsia macka vo vreci..


sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Pule Tue Oct 18, 2011 6:24 pm

Zdravím,
vlastním nedlouho GSII, 1.6 16V, r.v. 2007, najeto 94 tis. Ač se v motorech vůbec nevyznám, mám k autům obecně velmi blízko, a tak pro úplnost a taky abych naopak přihodil pár pozitiv ke zmíněné motorizaci, přidám pár svých vlastních poznatků.
Podle obsahu motoru je jasné, že zmíněná motorizace není žádný trhač asfaltu, ale na druhou stranu na pohodovou jízdu 2 + 1 to bohatě stačí, pokud máte podobně jako já po těch mnohastech tisících kilometrech nablbnuto až až. Když jedu sám, rád se projedu i rychle aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? 19836 a na to i tento motor stačí, ale styl brzda plyn ani v tomto případě neupřednostňuju. Motor je podle mě kultivovaný a pěkně tichý, na druhou stranu se nechá ochotně vytočit a problém mu to nedělá. Moje jedna šestka je šestikvalt a asi i tím, že mám tolik rychlostí k dispozici poprvé, jsem z poslední šesté rychlosti vyloženě nadšený a to především na dálnici, kde se tento kvalt pozitivně projevuje i na spotřebě. Pravdou je, že při předjíždění na okresce prostě pro živé zrychlení nestačí jen podřadit na pětku, ale jak sem už řekl, nechá se motor ochotně krátkodobě vytočit. Spotřeba ve městě mezi 8-8,5 litrů, mimo město se dostanu pod sedm litrů, což dohromady dá průměr od 7-7,5 litrů, což jde. Obecně bych asi řekl, že jsem s touto motorizací i u takového auta spokojen, ale to je můj osobní pocit, pramenící z mého stylu jízdy. Věřím, že jiným třeba vyhovovat nemusí. pirat
Časem asi uvidím, jak je to s poruchovostí tohodle typu motoru, ale snad toho moc nebude, uvidíme.
P.S.podle informací známého od prodejce renaultu by i běžný problém, jež představují odcházející cívky zapalování, měl být u novějších roků výr. (od 06) již vyřešen, tak uvidíme jestli je to pravda nebo ne.
Zatím zdař Very Happy
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Tue Nov 15, 2011 1:10 pm

Zdravim

Takze este stale som iba zaujemca o RGS a nie majitel.

Na jar 2012 ho vsak musim poriesit. Stale studujem o motoroch co sa da... a stale nemam jasno... ktory bude pre mna ten pravy.
najnovsie zacinam zvazovat aj 1.5 78kw..
1.9 96kw je tiez adept.. ale docital som sa ze to je len softwerovo upraveny slabsi 88kw.. a vraj je tiez velmi poruchovy..

takze mam na vyber spravneho motoru este asi 3-4 mesiace.. potom uz zacnem vyberat konkretny kus RGS II


sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  edgu1 Tue Nov 15, 2011 5:46 pm

najlepsi je 2,0 dci 110kw,ale tych je malo a potom 1,9 dci 88kw ,1,5dci je slaby na RGS ,1,9 96kw ma fap/poruchovy/ a benzin nepozeraj ani nahodou.jednoznacne 88kw bez debaty,mam ho 3 roky a maximalna spokojnost bez poruchy/musim poklopat/ Very Happy
edgu1
edgu1

Poeet p?íspivku : 16
Registration date : 23. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Sedli Tue Nov 15, 2011 5:58 pm



Kámo, nebuď si tak jistej svým tvrzením, že 1,9 96 kw má FAP. Very Happy Není tomu tak. Já mám 96 kw r.v. 2009 - prostě jeden z posledních Sceniců, co sjeli z linky a FAP nemám. Spousta jich nemělo FAP. Mám ho necelý 3 roky a žádnou poruchu jsem neměl...
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  sgt13 Tue Nov 15, 2011 7:15 pm

a teraz.. ako zistim ci ma auto FAP alebo nie... da sa to podla VIN cisla?
na 88kw som tiez uz cital nejake negativne prispevky.. myslim ze to bolo na renaultforu k lagune 2007
ja fakt neviem..
proste chcem RGS2007-2009.. ale netusim s akym motorom... predajte mi vy co nemate problemy a je Very Happy

sgt13

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 02. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Sedli Tue Nov 15, 2011 7:25 pm



Většinou to každej u inzerátu píše, jestli to má FAP, ale určitě bych to nepaušalizoval. Podle VIN to určitě zjistíš, když si ho necháš proklepnout Renaultem. Jinak do té silnější 1,5 dCi bych nešel (ač se nechci dotknout těch, co ten motor tady mají), ale slyšel jsem hodně hrůzy (klika, šálky...) - prostě klasika. Dokonce jsem byl i u jednoho motoru, když se to stalo... 2,0 dCi nevím jestli seženeš, pač v roce 2009 se myslím tenhle motor nemontoval (mám auto z toho roku a ani jsem neměl možnost si tento motor vybrat - nebyl v ceníku). A jak jsem psal výše a stojím si za tím - "každá liška chváli svůj ocas, která nemá, říká dobře bez něj" ;-) Já bych si svůj motor vybral znovu, je dostatečně silnej, tichej, úspornej a dle mého názoru spolehlivej... Takže za mě 1,9 96 kw bez FAP nebo 2,0
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7? Empty Re: aky vybrat motor pre RGS II od rv 2006-7?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru