Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

klika zadnich dveri

+2
maky
Maxim
6 posters

Goto down

klika zadnich dveri Empty klika zadnich dveri

Příspěvek  Maxim Sun Jan 08, 2012 8:27 pm

Ahoj,
u pravych zadnich dveri se mi vysouva ta nepohybliva cast kliky - krytka.
vzdy jsem si toho vsimnul, a zastrcil ji zpet.Dnes manzelka hlasi, ze ji ta krytka vyskocila uplne a klika ji zustala v ruce.

Zozebiral jste nekdo zadni kliky? Na te zaslepce jsou dva zoubky na zacvaknuti, ale nevim v jake kondici je ta cast ve dverich.Zda je tam neco ulomene, nebo jen odehnute perko.

venku ted prsi a je tma, tak se mi tam moc nechce Crying or Very sad

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  maky Mon Jan 09, 2012 9:31 am

Zdarec, jestli vyskočila celá klika, pak máš smolíka a musíš, rozebrat zadní dveře,( čalounění,) na dně dveří najdeš takovej pozinkovanej plíšek, to je západka na zajištění kliky, kliku nasadit, plechem zajistit a namontovat čalounění zpět!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Maxim Mon Jan 09, 2012 10:21 am

ahoj, klika ve dverich drzi, jen vypadla ta nepohybliva zaslepka a pote ma ta klika snahu se posunout na jeji misto a uvolnit se.
Kdyz tam tu zaslepku vratim, tak vse funguje jak ma.Ale zaslepka tam nedrzi.Zoubky na ni jsou, ale za nic se tam nezasekne - mozna je z druhe strany zevnitr dveri nejaky plech jak pises, a je spadlej vevnitr.
Dnes si zajedu do garaze a zkusim na to mrknout.
Napadlo me zalepit to tam silikonem, ale to mi prijde jako pekna prasecina Laughing

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  svar Mon Jan 09, 2012 10:34 am

Třeba dojdeš ke zjištění, že je to sice prasárna, ale nejúčinnější. Pokud jsou tam špatný ty zpětný zádrhely, co drží doraz ve dveřích, tak varianta "nové" nebude asi to ekonomicky zajímavý Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  maky Mon Jan 09, 2012 11:28 am

Tak maxime, píšeš kraviny, buď klika drží nejde vyndat,pak drží i ta plechová pojistka a můžeš přilepit tu krytku, ale pak ji nevyndáš bez rozbití nevyndáš kliku!!!, nebo zůstala v ruce a pak sice jde nasadit ale nedrží a tahem dozadu jde vyndat, což nesmí, protože jí drží ta plechová pojistka a proto nedrží i ta krytka!!!!
Prostuduj si toto téma, tam je popsáno jak na tu kliku.
https://grandscenic.forumczech.com/t214-zamykaci-tlaeitka-v-madlech
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Koci Mon Jan 27, 2014 7:19 am

Granďáci, kdo mi prosím poradí!
Když začalo mrznout, tak se mi podělala klika zadních levých dveří :-(
Žena chtěla otevřít dveře, když to nešlo tak použila větší (snad ne hrubou) sílu (viz. poučky) a zůstala vytažená ven (bohužel nefunguje otevírání-jen zevnitř auta to jde), vrátit jde pouze zatlačením.
V odkazu jsou fotky vnitřku dveří, některá s vytaženou a jiná se "zatlačenou" klikou, napadá mě tam to lanko jen nevím (a hlavně se bojím dalšího rozebrání) jak to tam má být, aby to fungovalo :-(
Celou kliku jsem zahřál fénem, ale to nepomohlo (myšleno jako že je to zamrznuté)
Předem díky za rady a hlavně za tu, která mi pomůže  Very Happy 
Koci.

klikni na fotky
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  svar Mon Jan 27, 2014 9:09 am

Podle fotek bych soudil, že tam, kde je napnutý lanko, tak je klika v otevřeným stavu. Tím pádem bych sázel na utržený nebo vyskočený lanko z mechanismu, pokud vnitřní klikou jdou otvírat. Asi se nevyhneš demontáži zámku a hloubkovějšímu průzkumu.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Popenec Mon Jan 27, 2014 12:16 pm

Ahoj,
je to divné, ale mě se to samé stalo před 3 dny. Potáhl jsem pravou zadní kliku a koukám, že se dveře neotevřely, ale klika je vytažená a nechce se vrátit zpět, takže se musí ručně zatlačit zpět. Moje první reakce byla, že se tam něco utrhlo, nebo vyskočilo to lanko z toho táhla. Auto se dalo otvřít pouze zevnitř a to tak, že se zatáhla vnitřní klika a ještě se muselo do těch dveří zatlačit, aby se otevřely, protože vnější klikou to prostě nešlo. Byl jsem smířený s tím, že teď dveře prostě otevřít nepůjdou a opravu nechám až se oteplí. Přes noc v práci jsem si dal auto do tepla a ráno zkusíl zatáhnout kliku a ona najednou začala fungovat. Nevím proč, ale asi tam někde něco zatuhlo a z vnější strany zůstala klika v otevřeném stavu, nebo jak to mám napsat. Možná je to stejný případ. Fakt jsem nechápal...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  maky Mon Jan 27, 2014 7:42 pm

dle tvého popisu, asi zašprajclá vlhkost a vazelína... totéž platí i pro dveře kociho... To lanko má i druhý konec a tam je nutno zkusit zda tam se pohybuje, nebo je vypadlé jak uvádí svar, měla by tam být napínací pružina????, nebo něco co ho vrací!!! možná je to lanko zamrzlé v bovdenu!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Karlučo Mon Jan 27, 2014 7:57 pm

Také hlásím stejný problém minulý rok v zimě. Klika zůstala viset a nešlo otevřít. Než jsem stačil sundat tapec dveří a kouknout co s tím je tak se to spravilo samo. Od té doby klid.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Koci Mon Jan 27, 2014 8:33 pm

Pánové děkuji, vše "opraveno"!
Když jsem přišel z práce domů, šáhnul na kliku a klika se vrátila zpět. Pocit to byl asi jako, když jsem si šáhnul poprvé (všichni víme o čem je řeč  Very Happy  )

Ty naše Scenici asi předběhly dobu, jsou totiž samoopravovací! Stejně jako u Popence a Karluča se vrátilo vše tak jak má být.
Už aby bylo min. jaro!
 klika zadnich dveri 104611 
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  maky Tue Jan 28, 2014 10:24 am

Nojo, vždyť to píšu, zašprajclá vzelína, teplem povolí!!! Jo a na co, že sis šáhnul, sem přece jen o pár desítek let dopředu a již ztrácím paměť???? Nemyslel jsi také teplé heboučké mazlavé ( kyblík s vazelínou u kamen, co jsme mívávali v dopravním podniku, ještě když jsem byl mlád!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  svar Tue Jan 28, 2014 10:00 pm

Koci napsal:Pánové děkuji, vše "opraveno"!
Když jsem přišel z práce domů, šáhnul na kliku a klika se vrátila zpět. Pocit to byl asi jako, když jsem si šáhnul poprvé (všichni víme o čem je řeč  Very Happy  )

Ty naše Scenici asi předběhly dobu, jsou totiž samoopravovací! Stejně jako u Popence a Karluča se vrátilo vše tak jak má být.
Už aby bylo min. jaro!
 klika zadnich dveri 104611 
Nejsou samoopravovací, akorát jim nesvědčí zima. Začíná to vrzáním nápravy při 0 stupňů a končí klikama. Hned jak se oteplí, bude všechno v poho.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Koci Mon Feb 03, 2014 8:57 am

Svare: jasně že nejsou samoopravovací, byl to pokus o žert  Very Happy 
Maky: každý ať si tam dodá to svoje, já kyblík s vazelínou opravdu nemyslel  bounce 
 klika zadnich dveri 19836 
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  maky Mon Feb 03, 2014 11:47 am

to sem si takéé myslel....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

klika zadnich dveri Empty Re: klika zadnich dveri

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru