Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrzání ze zadu při pérování

4 posters

Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Fri May 02, 2014 11:47 am

Ahoj všem!
Mám dotaz, zda jste někdo někdy řešili vrzání ze zadní části auta, které se objevuje při propérování.
Já to doposud neřešil, protože se to ozývá jen při silnějším zhoupnutí, ale protože chci zapřáhnout za vozítko ještě jedno vozítko, je pravděpodobně, že se ten zadek bude prohýbat častěj... a to pak by asi nebylo moc dobré na mé nervy.
Budu rád z vaše postřehy.
Díky
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  svar Fri May 02, 2014 12:17 pm

Mohly by to dělat silenbloky nápravnice- jiné vlákno nebo silentbloky na uložení tlumičů. Zkus to prostříknout silikonovým olejem, na chvilku to určitě pomůže
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  dubacisko Fri May 02, 2014 5:45 pm

Robilo mi presne to isté a za ten svet som nemohol prísť na to, čo to spôsobuje. Potom sa mi to podarilo odhaliť. Bola to pružina, ktorá sa šúchala o nápravu. Tak som to vždy po daždi prestrekol WD-čkom. Odstránil som to až výmenou silenblokov nápravnice.
dubacisko
dubacisko

Poeet p?íspivku : 25
Age : 50
Location : Hlohovec
Registration date : 20. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  maky Sat May 03, 2014 5:56 am

maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Wed May 21, 2014 2:01 pm

Tak jsem se včera zastavil v renaulťáckém servisu, abych si dal v akci (za 315 Kč) vyčistit klimu a při té příležitosti, aby mi vyměnili vrzající silentbloky.
Přijímací technik mi tvrdil, že ty silentbloky se na autě nemění, že to není běžné a pokud nesleduji nějaké zvláštní pohyby zadní části vozu při brždění nebo vjezdu do zatáčky, tak jsou určitě v pořádku.
Podle něj to vrzání můžou způsobovat tyto věci: prasklá pružina, gumová podložka pod pružinou, uložení tlumiče nebo něco jiného, ale v žádném případě ne silentbloky...
Tak jsem z toho trochu rozpačitý. Uvidíme v pátek, kdy mi to prohlídnou a řeknou, proč naše auto vrže, jako starý divan.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Wed May 21, 2014 2:04 pm

dubacisko napsal:Robilo mi presne to isté a za ten svet som nemohol prísť na to, čo to spôsobuje. Potom sa mi to podarilo odhaliť. Bola to pružina, ktorá sa šúchala o nápravu. Tak som to vždy po daždi prestrekol WD-čkom. Odstránil som to až výmenou silenblokov nápravnice.

Úplně jsem přehlédl tvou odpověď. Ten servisák něco v tomto smyslu říkal, že by se mohla pružina o něco třít...
Ale řekni mi, co má společného pružina a silentblok...? Jak je závislý silentblok a tření pružiny a o nápravnici - to nechápu.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  dubacisko Wed May 21, 2014 5:30 pm

Tým, že bol silenblok natrhnutý, sa zrejme celá náprava pohla možno len o 1 mm a pružina sa tým priblížila k ramenu a šúchala, no a tie zvuky - presne ako starý diváň
dubacisko
dubacisko

Poeet p?íspivku : 25
Age : 50
Location : Hlohovec
Registration date : 20. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Fri May 23, 2014 9:24 am

Tak a mám první ohlas ze servisu...
Jedna pružina je prasklá, takže se přidávám do klubu majitelů této závady. Jdu je měnit za týden, tak uvidíme, jestli mi to pomůže od vrzání.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  svar Fri May 23, 2014 11:34 am

Zadní pružiny jsou celkem pohodovka práce, není to nic moc náročnýho.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Fri Jun 06, 2014 6:40 am

Tak hlásím, že včera byly pružiny vyměněny. Na levé straně byla pružina prasklá v první třetině 1. závitu.
- Pružina Monroe (http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/monroe-pruzina-podvozku-sp2898) za 810 Kč/ks
- Práce v Renault sevice Zlín za 393 Kč
Podtrženo, sečteno: 2 013 Kč

Zjištění po opravě: Nevrže. Auto se mi jeví jako stabilnější a taky se mi zdá, že se auto méně chvěje při projíždění po nerovnostech a tím se mi ztratily některé pazvuky...
Takže spokojenost.
 Vrzání ze zadu při pérování  388709
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  svar Mon Jun 09, 2014 5:38 am

Za ty prachy za práci něco dělali nebo se jenom dívali? Jeto nějak podezřele málo.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Mon Jun 09, 2014 6:08 am

svar napsal:Za ty prachy za práci něco dělali nebo se jenom dívali? Jeto nějak podezřele málo.

No, taky jsem se divil... Ten náš zlínský Renault servis mě co se týká ceny překvapuje neustále - jen ne vždy tím správným směrem.
Kupříkladu jsem byl ny akci, kterou měli na čištění klimatizace za 315 Kč. Sice je fakt, že mi v klimě nenašli ani gram chladícího média, ale celková částka, kterou si účtovali byla skoro 1800 Kč. Při tom mi teda oznámili, že mám prasklou tu pružinu. Takže si možná vzali zálohu na opravu.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  maky Mon Jun 09, 2014 9:12 am

čéče ravyku, já byl na klimě v Praze Štěrboholech v garáži u bulharů, tak demontáž kabinového filtru, vysprejování pěnou pod filtrem a rozvodech vzduchu, do auta dali ionizátor,- vysáli médium 400gr., zkouška těsnosti systému přimazání 2 gramy oleje a naplnění 650 gramů nového média s kontrastní látkou - toto udělala mašinka a je na to protokol, že systém je OK ( po deset minut zanedbatelný pokles podtlaku, a provonění interiéru, montáž nového kabinového filtru ( ten sem měl svůj a bez řečí, že by mi chtěli prodat jejich!!!), za ruku podání a pěkně děkuju , oni zase pane přijeďtě bude nám potěšením.... sem jim předal voucher za slevomatu za 499 kč. Ještě mezi vraty mi vyčistili přední okno!!! A to jsem tam byl ještě s meganem a III scenikem na tomtéž!!! za totéž!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  ravyk Mon Jun 09, 2014 9:27 am

maky napsal:čéče ravyku, já byl na klimě v Praze Štěrboholech v garáži u bulharů, tak demontáž kabinového filtru, vysprejování pěnou pod filtrem a rozvodech vzduchu, do auta dali ionizátor,- vysáli médium 400gr., zkouška těsnosti systému přimazání 2 gramy oleje a naplnění 650 gramů nového média s kontrastní látkou - toto udělala mašinka a je na to protokol, že systém je OK ( po deset minut zanedbatelný pokles podtlaku, a provonění interiéru, montáž nového kabinového filtru ( ten sem měl svůj a bez řečí, že by mi chtěli prodat jejich!!!), za ruku podání a pěkně děkuju , oni zase pane přijeďtě bude nám potěšením.... sem jim předal voucher za slevomatu za 499 kč. Ještě mezi vraty mi vyčistili přední okno!!!  A to jsem tam byl ještě s meganem a III scenikem na tomtéž!!! za totéž!!!

Jo, zapomněl jsem napsat, že cca 800 Kč si naúčtovali za kabinový filtr... To trochu zkreslilo cenu. Já si totiž zapomněl koupit ze svých zdrojů, které by byly zhruba na poloviční ceně.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  maky Mon Jun 09, 2014 11:52 am

čéče, ten filtr byl ze stříbra protkávaný zlatou nítí, nééé, já koupil uhlíkovej za 340!!!! a i ten mi přišel drahej, ale co by člověk neudělal pro vnoučata, hezky čistý voňavý vzdoušek jao v alpách!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Vrzání ze zadu při pérování  Empty Re: Vrzání ze zadu při pérování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru